ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
KingYesלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/08/2003 · הודעות: 884 ·

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 12:26
נושא ההודעה: מיקרוסופט דורשת שבמחשבים יהיו רק bootloaders חתומים. לינוקס?

ראיתי את הלינק ב-bitorama..
http://mjg59.dreamwidth.org/5552.html

מה קורה עם לינוקס??

מילים לשירים חסידיים

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 13:21
נושא ההודעה:

הם בעצם הופכים את החומרה לסגורה,
יש לי הרגשה לא טובה מהמאמר הזה.לפיו ניתן לראות שבעתיד, מחשבים ניידים עם ווינדוס 8 יהיו סגורים לחלוטין בפני לינוקס. בעיקר ניידים!!!
והיות והניידים הולכים ומהווים את הנתח העיקרי בשוק המחשבים האישיים, המצב נראה עגום למדי.הרי היצרנים, הם "שפוטים" של מיקרוסופט.

חזרה לתוכן הדיון
ypלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/08/2007 · הודעות: 826 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 13:38
נושא ההודעה:

מה השתנה ?! גם ככה כמה מחשבים ניידים זה טריוויאלי שאפשר להתקין עליהם לינוקס בקלות ?
אדרבה ביום שלינוקס תרד למחתרת שם היא תצליח ,כי ההצלחה של ווינדוס מקורה בפשיעה מדומה ומכווונת כזו
(כמו כל ההצלחות של האנטירוגלות אנטיווירוסים וכו )

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 13:51
נושא ההודעה:

איזו מחתרת?!
מחתרת ללא חומרה?! על מה תתקין לינוקס, על העצים?!

(לאגור ולשמור לוחות אם ישנים למען הדורות הבאים) Confused

חזרה לתוכן הדיון
yotama9לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/09/2005 · הודעות: 2115 ·

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 14:03
נושא ההודעה:

yp אולי זה לא היה ברור לך מהמאמר, זה לא שתהיה בעיה עם זיהוי חומרה, לא יהיה אפשר להתקין לינוקס (או כל תוכנה אחרת שלא אושרה על ידי מ"ס) וזה בגלל הגבלה של החומרה.

לפי דעתי, יקרה עם זה מה שקרה עם המפ3. תוך שבוע מישהו יפרוץ את המפתחות האלו... האם זה יהיה פתוח???? אני לא יודע. הכותב בעצמו מציין שהבעיה תהיה ברשיון של גראב אבל לא יותר מזה.

חזרה לתוכן הדיון
ash2לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/01/2011 · הודעות: 139 ·

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 14:46
נושא ההודעה:

על טאבלטים ממילא יש לינוקס (אנדרואיד) והם גם פתוחים ככה שאפשר להתקין עליהם לינוקס. על טאבלטים של ווינדוס 8 למי אכפת? ממילא אף אחד נורמאלי לא יקנה את זה.
אם מדובר על גם על דסקטופים זו בהחלט בעיה אם כי זה לא עברה על חוקי ההגבלים וכו'?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
ypלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/08/2007 · הודעות: 826 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 14:47
נושא ההודעה:

למה לא ברור לי ,מה ההבדל בין איזה חתימה בינארית לפי החומרה, לבין דרייבר ? ,same same

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 15:06
נושא ההודעה:

הם עושים את זה כדי לחסום את גראב.
לא בגלל שאכפת להם מלינוקס, אלא בגלל שכל הפריצות המודרניות לחלונות מתבססות על
זיוף של מפתחות ה acpi ברמת ה bootloader (מבוסס grub4dos)

חזרה לתוכן הדיון
WobnI - workאורח · ·

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 17:15
נושא ההודעה:

yotama9 :
yp אולי זה לא היה ברור לך מהמאמר, זה לא שתהיה בעיה עם זיהוי חומרה, לא יהיה אפשר להתקין לינוקס (או כל תוכנה אחרת שלא אושרה על ידי מ"ס) וזה בגלל הגבלה של החומרה.

לפי דעתי, יקרה עם זה מה שקרה עם המפ3. תוך שבוע מישהו יפרוץ את המפתחות האלו... האם זה יהיה פתוח???? אני לא יודע. הכותב בעצמו מציין שהבעיה תהיה ברשיון של גראב אבל לא יותר מזה.

עובדים על פריצה לזה כבר עכשיו

חזרה לתוכן הדיון
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 21:54
נושא ההודעה:

השאלה החשובה היא מה יקרה כשתרצה להחליף משהו בחומרה והדרייבר יגיע עם מפתח לא תואם...
לדעתי צריך גם להיות מוכנים לכך שזה יקרה וברגע שזה קורה לגשת ולדרוש את הכסף חזרה (למה להשתמש בפרצות ולא בזכות הלגיטימית שלי כצרכן להיות מסוגל להתקין דרייבר מתאים?)

אני לא מבין את ההיגיון של מיקרוסופט, במקום לתקן את הבאגים של האבטחה שלהם הם מנסים לדפוק את הצרכנים עוד יותר (כמו בענין של הדרייברים שלא תוכל להתקין אם הם חדשים מספיק בגלל הניסיון הנוכחי).
אם הם יעשו מערכת מאובטחת הם ירוויחו מערכת שקשה לפרוץ וחלק מהחסרונות הגדולים שלהם יעלמו, הם יכולים רק להרוויח מזה בהשקעה בטווח הקצר בלבד (יותר קל לתקן משהו שעובד בצורה סבירה מאשר משהו שבקושי עובד)

חזרה לתוכן הדיון
oz_nahumלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/09/2005 · הודעות: 1084 ·

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 22:06
נושא ההודעה:

אני דווקא חושב שזה דבר מצוין. זה ייתן דחיפה אדירה ליצרנים קטנים שלא תומכים בחלונות.
הגיע הזמן שאנשים שרוצים להתקין לינוקס יפסיקו לקנות חרא של לפטופים שמגיעים עם חלונות.
במקום זה מי שרוצה לינוקס ייקנה מחשב מבוסס ביגלבורד או משהו שמגיע בלי חלונות.
נכון שהביצועים של ביגל בורד הם כמו לפטופ מלפני 4 שנים, אבל תחשבו רגע מה ייקרה לשוק הזה אם נזריק אליו יותר כסף.

אני קניתי לפני שנה לפטופ בלי חלונות, ולדעתי החומרה שלו סבירה, אבל עדין יש בעיות עם דרייברים. המחשב הא שאני אקנה, יהיה נייד שמגיע עם ביגלבורד או משהו שמלכתחילה מגיע מיצרן שתומך בלינוקס.

התמיכה של השבבים החדשים של אינטל בלינוקס הולכת ומדרדרת, ואני לא מתכוון לשלם להם כסף על חצי עבודה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/09/2011 - 23:51
נושא ההודעה:

in android we trust?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/09/2011 - 04:26
נושא ההודעה:

מייקרוסופט כבר אכלה אותה עם חוקי ה-anti trust באירופה וגם בארה"ב, וזה מהלך שיכול לסבך אותה אפילו יותר.

חזרה לתוכן הדיון
yotama9לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/09/2005 · הודעות: 2115 ·

הודעה פורסם: 22/09/2011 - 14:53
נושא ההודעה:

אני לא בטוח אם זו הכוונה של הכותבים של הקומיקס אבל מתאר די טוב את המקרה:

http://abstrusegoose.com/398?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+AbstruseGoose+%28Abstruse+Goose%29

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/09/2011 - 15:56
נושא ההודעה:

Laughing

חזרה לתוכן הדיון
snirלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2008 · הודעות: 1078 ·

הודעה פורסם: 22/09/2011 - 20:45
נושא ההודעה:

אני לא מבין מה כולם בלחץ....זה כמו שאי אפשר היה להתקין MACOS על PC...כשמישהו החליט שהוא רוצה-זה קרה.
אתם מתרגשים מהחברה הדבילית הזאת יותר מדי....חוץ מזה שזה לא נראה חוקי שהם יחליטו לי מה להתקין במחשב שלי...

חזרה לתוכן הדיון
פינגווין אדוםאורח · ·

הודעה פורסם: 22/09/2011 - 22:05
נושא ההודעה:

הבעיה כאן בכלל לא טכנית, אם נוכל או לא נוכל להתקין גנו\לינוקס (במקרה הזה החלק של הלינוקס הוא הרלוונטי יותר) זה חשוב, אבל חשוב יותר הוא העניין העקרוני - הזכות שלך להפעיל את מה שקנית כרצונך, המאמץ של היצרן לא לתת לך אפשרויות אלא לחסום בפניך אפשרויות והקלות הבלתי נסבלת שבמה מוצר מעוצב בכוונה כפגום נחשב אמצעי אבטחה לגיטימי.

חזרה לתוכן הדיון
WobnIלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 11/09/2004 · הודעות: 2977 · מיקום: beer sheva

הודעה פורסם: 22/09/2011 - 22:17
נושא ההודעה:

snir :
אני לא מבין מה כולם בלחץ....זה כמו שאי אפשר היה להתקין MACOS על PC...כשמישהו החליט שהוא רוצה-זה קרה.
אתם מתרגשים מהחברה הדבילית הזאת יותר מדי....חוץ מזה שזה לא נראה חוקי שהם יחליטו לי מה להתקין במחשב שלי...

הם עשו את זה (ועדיין לפעמים) בניידים...

Only two things are infinite, the universe and human stupidity and I'm not sure about the former - Albert Einstein

help save the world, join us.

Image

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/09/2011 - 12:18
נושא ההודעה:

מיקרוסופט מכחישים.
השאלה היא מי כבר מאמין להם (כמו ממשלת ישראל קצת).

חזרה לתוכן הדיון
bootrootלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/05/2008 · הודעות: 407 ·

הודעה פורסם: 24/09/2011 - 02:58
נושא ההודעה:

העניין הזה מריח לא טוב. עצם העובדה ש $m אומרת את זה,רומז שיש כאן איפה שהוא אמת.
אני מקווה שהאיחוד האירופי ודומה לו בארה"ב יחסלו כל דרישה כזאת של ms היום ובעתיד.

חזרה לתוכן הדיון
Yair@Guestאורח · ·

הודעה פורסם: 24/09/2011 - 17:58
נושא ההודעה:

האם זאת תחילת החזון של ביל גייטס ל"מחשוב אמין" (או מה שהם קראו לו "פרוייקט פלאדיום")?
http://www.gnu.org.il/can-you-trust.php

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 24/09/2011 - 21:11
נושא ההודעה:

מצד אחד כותבים שם את המקרה הגרוע ביותר, ואני לא בטוח שזו הדרך להיאבק בזה, מצד שני זה מפחיד שהעולם הולך לכיוון הזה למרות החסרונות האפשריים של זה ללא דרישה לאפשר את הדברים המדוברים שם (החוקיים).

לדעתי צריך להסביר למה זה רע למשתמש הפשוט, זה שרק רוצה את המחשב לשימוש סטנדרטי ומשתמש בעותקים חוקיים, כמו שלא תוכל להתקין תכנה חדשה מידי פשוט בגלל שהמפתח לא תואם וכדומה (גם אם המערכת שלך תואמת) ואם תוכל אז אני לא מבין איך וירוס לא יוכל להתקין את עצמו...
זו אמורה להיות מערכת שסוגרת פרצת אבטחה, חבל שאף אחד לא הוכיח (עדיין) שהיא מגינה רק על החברות ולא על הצרכן, בזמן שהצרכן כן נפגע מזה. אם נצליח להוכיח את זה נוכל להשיג הרבה יותר מבחינת יח"צ מאשר מניסיון להסביר את החסרונות של זה.
השאלה היא איך עושים את זה?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/09/2011 - 22:05
נושא ההודעה:

התגובה של מת'יו לתגובה של MS:
http://mjg59.dreamwidth.org/5850.html
ציטוט:

קוד:
What's interesting is that at no point do they contradict anything I've said. As things stand, Windows 8 certified systems will make it either more difficult or impossible to install alternative operating systems.

(שמתי בתצוגת קוד כדי שיהיה יישור לשמאל. מתי כבר תאפשרו לעשות את זה בלי יישור לשמאל?)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 24/09/2011 - 22:46
נושא ההודעה:

משה זה לא קשור לאבטחה זה רק מאפשר ליצרן המחשב לנעול את החומרה ככה שתוכל להתקין עליה גירסה של ווינדוס שהוא מכר לך את המחשב איתה. כלומר לא תוכל להתקין גירסה לא חוקית של ווינדוס או גריסאות אחרות (גם חוקיות). איך כל זה קשור לווירוסים?
מ"ס גם לא אומרים בפרוש שהם בעד זה אבל אם אתה רוצה להיות ספק מאושר ע"י מ"ס אתה חייב לנעול את החומרה. זה כמובן אינטרס של היצרנים כי זה מביא להם לקוחות (יצרן מאושר ע"י מ"ס עדיף בעיני הלקחות על כזה שהוא לא).
אני גם חושב שמהר מאוד יפרצו את זה (כמו שפרצו את הטלפונים הנעולים של אפל או של יצרני הטלפונים עם אנדרואיד שגם נועלים את ה- bootlaoder) כי אנשים הרי לא מוכנים לשלם למ"ס עבור עותק חוקי של חלונות. הבעיה היא שזה שם את לינוקס ביחד עם הגנבים....

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/09/2011 - 07:46
נושא ההודעה:

ash2 :
משה זה לא קשור לאבטחה זה רק מאפשר ליצרן המחשב לנעול את החומרה ככה שתוכל להתקין עליה גירסה של ווינדוס שהוא מכר לך את המחשב איתה. כלומר לא תוכל להתקין גירסה לא חוקית של ווינדוס או גריסאות אחרות (גם חוקיות). איך כל זה קשור לווירוסים?
מ"ס גם לא אומרים בפרוש שהם בעד זה אבל אם אתה רוצה להיות ספק מאושר ע"י מ"ס אתה חייב לנעול את החומרה. זה כמובן אינטרס של היצרנים כי זה מביא להם לקוחות (יצרן מאושר ע"י מ"ס עדיף בעיני הלקחות על כזה שהוא לא).
אני גם חושב שמהר מאוד יפרצו את זה (כמו שפרצו את הטלפונים הנעולים של אפל או של יצרני הטלפונים עם אנדרואיד שגם נועלים את ה- bootlaoder) כי אנשים הרי לא מוכנים לשלם למ"ס עבור עותק חוקי של חלונות. הבעיה היא שזה שם את לינוקס ביחד עם הגנבים....

כשאתה מרכיב מחשב לבד, אין לך את הבעיה הזו.
הבעיה היא כשאתה קונה מחשב מוכן מיצרן (כמו Dell, או HP) לא משנה אם הוא נייח או נייד. מחשבים כאלו באים עם רישיון תקף של חלונות, לכן אין את הבעיה של "אנשים לא מוכנים לשלם".
הבעיה היא למי שרוצה להתקין מעערכת הפעלה חלופית, או לחלופין לשנמך או לשדרג את גרסת החלונות שבאה עם המחשב שלו.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/09/2011 - 08:51
נושא ההודעה:

בגדול נכון אבל זה תלוי, השיטה מאפשרת למ"ס לחתום על מפתח שיאפשר רק התקנה של חלונות 8 וזה סביר להניח יבוא בלוחות אם שאתה קונה ומרכיב לבד ככה שלא תיהיה ברירה לאנשים שרוצים לשים bootloader שלהם (כלומר לפרוץ כלומר לא לשלם).

חזרה לתוכן הדיון
WobnI - workאורח · ·

הודעה פורסם: 25/09/2011 - 09:12
נושא ההודעה:

קצת OT, אבל למה השרשור הזה תחת פורום אופן אופיס? זה לא אמור להיות בשונות?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/09/2011 - 09:30
נושא ההודעה:

ash2 :
בגדול נכון אבל זה תלוי, השיטה מאפשרת למ"ס לחתום על מפתח שיאפשר רק התקנה של חלונות 8 וזה סביר להניח יבוא בלוחות אם שאתה קונה ומרכיב לבד ככה שלא תיהיה ברירה לאנשים שרוצים לשים bootloader שלהם (כלומר לפרוץ כלומר לא לשלם).

אין סיכוי שזה יבוא "בלוחות שאתה קונה לבד".
מיקרוסופט מחייבים את היצרנים לשים את זה כדי שהמחשב יקבל את המדבקה עם הלוגו של Windows 8. לוחות אם לא מקבלים מדבקה של Windows, רק מחשבים שלמים.
היצרנים לא ישימו את זה בלוחות שאתה קונה אישית כי זה סתם יעלה להם יותר כסף והם לא ירויחו מזה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/09/2011 - 10:08
נושא ההודעה:

ash2 :

אני מסכים, אבל מיקרוסופט לא מסכימים איתך, הם טוענים שהרבה תכנות רוגלה היום נעזרות בבוט ולכן צריך את הפיצ'ר הזה, זה שזה לא יעזור כנגד זה (כי הם יוכלו להשתמש בטריקים שונים כמו להשתמש במפתח של מערכת ההפעלה שהם ישיגו בדרך כזו או אחרת) זה אומר שאתה מנסה לבלבל אותם עם עובדות...

ציטוט:
Current issues with boot
Growing class of malware targets the boot path
Often the only fix is to reinstall the operating system
UEFI and secure boot harden the boot process
All firmware and software in the boot process must be signed by a trusted Certificate Authority (CA)
Required for Windows 8 client
Does not require a Trusted Platform Module (TPM)
Reduces the likelihood of bootkits, rootkits and ransomware

זה לקוח מהמצגת שמפורסמת בלינק בכתבה שמקושרת בפוסט הראשון בשירשור זה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/09/2011 - 10:28
נושא ההודעה:

Anonymous :
ash2 :

אין סיכוי שזה יבוא "בלוחות שאתה קונה לבד".
מיקרוסופט מחייבים את היצרנים לשים את זה כדי שהמחשב יקבל את המדבקה עם הלוגו של Windows 8. לוחות אם לא מקבלים מדבקה של Windows, רק מחשבים שלמים.
היצרנים לא ישימו את זה בלוחות שאתה קונה אישית כי זה סתם יעלה להם יותר כסף והם לא ירויחו מזה.

למה זה יעלה להם כסף? תתפלא אני רואה כבר את היצרנים מנצלים את העובדה שהם יכולים לכתוב על הלוח אם שלהם "מאושר מיקרוסופט". השאלה היחידה זה אם תוכל לכבות את הפיצ'ר הזה או לא. אבל ברור לגמרי שיצרני לוחות אם ימכרו את זה ככה (אלא אם מ"ס תשנה מדיניות ולא נראה ככה). אני מסכים (כבר אמרתי) שהבעיה היותר גדולה היא מי שמוכר לך מחשב שלם כולל מערכת הפעלה של מ"ס בעיקר לפטופים.

@משה תתפלא אבל אני מסכים עם מ"ס בענין של רוגולות שיושבות לך בבוט. אבל זה רק סוג אחד (ולא ממש נפוץ) של רוגולות. לגבי כל השאר זה לא יעזור.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. KingYes
  2. אורח