ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
yotama9לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/09/2005 · הודעות: 2115 ·

הודעה פורסם: 31/12/2011 - 15:32
נושא ההודעה: האם יש דרך לגייר את emacs

כשאני כותב בעברית בemacs המצב רחוק מלהיות נוח:

1. היישור מימין לשמאל של השורות הוא די שרירותי (יש חוקיות, היא פשוט לא מובנת היטב)
2. קיצורי מקשים לא עובדים (שזה כל הרעיון של emacs).
3. נקודות עשרוניות מיושרות לימין ולא לשמאל.

אני די בטוח שהגדרה של המקשים ctrl, shift וalt לשנות את המקלדת לאנגלית כל עוד הם לחוצים אמורה לפתור חלק מזה (את 2 בטוח) אלא שאין לי מושג איך עושים דבר כזה.

אני משתמש בגירסאת הפיתוח של emacs (גירסא 24 אם אני זוכר נכון)

תודה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
borsoodלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/01/2007 · הודעות: 306 ·

הודעה פורסם: 31/12/2011 - 20:14
נושא ההודעה:

תפתח בג או תשלח מייל ל emacs-devel ו emacs-bidi

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/01/2012 - 16:27
נושא ההודעה:

http://beresheit.blogspot.com/2010/07/hebrew-and-bidi-text-in-emacs24-part-2.html

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 31/12/2012 - 08:58
נושא ההודעה:

לקח לי זמן אבל חזרתי לזה סוף סוף. לעתיד: כדי לעבור לעברית (או שפות אחרות):

קוד:
C-X RET C-\ hebrew

כדי לחזור חזרה לפריסה הסטנדרטית (qwerty):

קוד:
C-\

אחרי פעם אחת שעושים את זה C-\ יחליף בין השפות.
אפשר להחליף את העברית בשפות אחרות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/12/2012 - 10:44
נושא ההודעה:

יש הרבה דברים שאפשר לעשות בשביל תמיכה בעברית אבל לאף אחד מהם אין קשר מיוחד להמרת דת. אי אבחנה בין דת לבין שימוש בשפה הוא מוטעה ופוגעני.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 31/12/2012 - 12:23
נושא ההודעה:

"גיור" הוא המונח המקובל בתחום.

חזרה לתוכן הדיון
לחומד לצוןאורח · ·

הודעה פורסם: 31/12/2012 - 13:33
נושא ההודעה:

Anonymous :
יש הרבה דברים שאפשר לעשות בשביל תמיכה בעברית אבל לאף אחד מהם אין קשר מיוחד להמרת דת. אי אבחנה בין דת לבין שימוש בשפה הוא מוטעה ופוגעני.

Smile אני רואה באמת, שאופן השימוש היצירתי שאנשים עושים בשפה, מציק לך. אם שמת לב, נטפלת לדיון משנת 2011... (ואולי אתה בכלל לא חומד לצון) ...זה מעניין Think

ויש הסבורים, למזלנו הרב, ששפה זה דבר דינמי - היא נקבעת כל פעם מחדש על פי איך שאנשים משתמשים בה על פני השנים. היינו, אם מספיק אנשים, מספיק זמן, מדברים עם טעות מסויימת, הטעות הופכת לדבר הקובע.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/12/2012 - 14:18
נושא ההודעה:

צפריר :
"גיור" הוא המונח המקובל בתחום.

ווינדוס היא מערכת ההפעלה המקובלת בתחום המיחשוב השולחני, אז מה ? אם כבר להיפך, טעויות בשוליים לא מטרידות אותי אבל העובדה שטעות כזו הפכה למקובלת היא מטרידה, ומעידה לא מעט על תפיסה חברתית מוטעית של קשר גורדי בין שפה ודת (ועוד דברים שלא אכנס אליהם אבל אפשר לנחש בקלות).

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 31/12/2012 - 16:24
נושא ההודעה:

אני מניח שאתה מחרים גם את המושגים "שברו את הכלים" ו"מעשה מרכבה" (שהפך להיות פופולרי לתאור מרכיבי קואליציות). אני מניח שאתה גם אף פעם לא נותן קבלה (אבל אולי זה סתם משיקולי הסתר מס).

מפליאה אותי העובדה שאתה מעז להשתמש במילה "ניחוש", למרות מקורה שקשור ללחשים ונחשים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 31/12/2012 - 19:15
נושא ההודעה:

אני רק רוצה לציין שיש בלבול בין "עברית" ו"יהודית" (או "עברים" ו"יהודים"). אני די בטוח, לדוגמה שהמילה "יהודי" לא מופיעה בהקשר שאנחנו מתכוונים אליו כיום לפני גלות בבל.

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 31/12/2012 - 20:59
נושא ההודעה: -

המילה יהודי באה משבט יהודה שנקרא על שם יהודה בנו של יעקב. לא קשור לבבל.

עכשיו לעניינו, היתה שאלה, יש פתרון. אפשר לנעול את הדיון? או שנמשיך לחפור כרגיל לכיוונים לא קשורים?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/12/2012 - 21:51
נושא ההודעה:

חמד לו לצון
חָמַד לוֹ לָצוֹן = הִתְלוֹצֵץ, שָׂם לַצְּחוֹק אֶת מִישֶׁהוּ. לָצוֹן = דִּבְרֵי שְׂחוֹק / צְחוֹק וְהִתּוּל.
דוגמה: חַבְרוֹתֶיהָ שֶׁל הַנַּעֲרָה הִסְבִּירוּ לָהּ שֶׁלֹּא תִּתְיַחֵס בִּרְצִינוּת לְהַבְטָחוֹת הַמְּחַזֵּר הֶחָדָשׁ כֵּיוָן שֶׁאֵינוֹ דּוֹבֵר אֱמֶת, אֶלָּא חוֹמֵד לָהּ לָצוֹן.
מקור: וְלֵצִים לָצוֹן חָמְדוּ לָהֶם [מִשְׁלֵי א כב].

יהודים הם קבוצה אתנית שמית שמקורה בתושבי ארץ ישראל בסוף ההאלף ה-2 לפנה"ס, ולימים הקימו את ממלכת ישראל וממלכת יהודה. שמם של היהודים הוא על שם ממלכת יהודה, אשר נותרה לבדה לאחר חורבן ממלכת ישראל בשנת 722 לפנה"ס.

זהו.
עכשיו אפשר לנעול. אני הולך הביתה...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/01/2013 - 12:00
נושא ההודעה:

צפריר :
אני מניח שאתה מחרים גם את המושגים "שברו את הכלים" ו"מעשה מרכבה" (שהפך להיות פופולרי לתאור מרכיבי קואליציות). אני מניח שאתה גם אף פעם לא נותן קבלה (אבל אולי זה סתם משיקולי הסתר מס).

מפליאה אותי העובדה שאתה מעז להשתמש במילה "ניחוש", למרות מקורה שקשור ללחשים ונחשים.

אתה צודק, מקורות ארכאיים של מלים זה בדיוק אותו דבר כמו שימוש במושג בעל משמעות (מוטעית) אקטואלית. זה מעניין במיוחד לאור העובדה שאנו חיים במדינה שבה גיור הוא מסלול לאזרחות, שיש בה ויכוח כמעט אובססיבי על סוגי הגיור שהמדינה אמורה להכיר בהם, ושאיש לא טוען במסגרת הויכוח הזה שהשימוש בשפה הוא קריטריון...
אותך לעוזי אורנן Smile

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. yotama9
  2. borsood