ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
stukלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/10/2004 · הודעות: 31 · מיקום: ישראל-אשדוד

הודעה פורסם: 12/01/2012 - 01:43
נושא ההודעה: הצורה הטובה ביותר להתחיל פרוייקט קוד פתוח קהילתי מ-0

היי.. יש לי פרוייקט מאוד גדול בראש, ואחת אבני הייסוד הערכיים של הפרוייקט הזה הוא שהקוד חייב ליהיות פתוח לעריכה של כל האנשים, לשיפור תיקון וביקורת..

אשמח אם תציעו רעיונות ופלטפורמות, לפיתוח היעיל ביותר, והנוח ביותר שאפשר..

אני מתכנת בLAMP...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 12/01/2012 - 03:07
נושא ההודעה:

http://www.github.com

אם אין לך אפילו שורה אחת של קוד, אולי כדאי קודם שתפרסם רק README עם הסבר כללי על הפרוייקט, וקריאה להצטרפות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/01/2012 - 21:18
נושא ההודעה:

תרשה לי להיות פסימי, אבל עד שהפרויקט שלך יהיה, אפילו באופן בסיסי ביותר, שימושי למישהו מלבדך, אל תצפה לשיתוף פעולה. עצות תקבל לרוב, אבל יעבור הרבה זמן עד שתראה שורת קוד שלא אתה כתבת.

לדעתי, עדיף לנסות לאתר משהו קיים ולכתוב תוסף/פיצ'ר/הרחבה וכד'. כך יש פחות סיכוי שהפרויקט שלך יילך לפח זבל אחרי שתתיאש.

חזרה לתוכן הדיון
yoseforלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/07/2011 · הודעות: 434 ·

הודעה פורסם: 12/01/2012 - 21:49
נושא ההודעה:

מעניין אותי לדעת - מהו המיזם ?
ובאיזה שפה אתה מתכנן לכתוב אותו ?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/01/2012 - 01:02
נושא ההודעה:

מאחורי רעיונות המיזם יש תנועה מאוד רחבה ותמיכה מאוד גדולה בין לאומית.. אבל עד עכשיו אף אחד לא הרים את הכפפה באמת לשבת ולתכנת את הרעיון..
הרעיון הוא כלכלה מסוג חדש שנקראת "כלכלה מבוססת משאבים"

הרעיון הוא מערכת שבה כל המשאבים נספרים בצורה מרוכזת וכל אחד יכול להכניס את הצרכים שלו, ומדענים יכולים להכניס את הפתרונות שלהם
הפתרונות הכי יעילים משאבים אנרגטית וטכנולוגית יעברו לשלב הייצור..
כל הפתרונות בהתאם לשיטה המדעית, חייבים ליהיות פתוחים לכל, לביקורת שיפורים ותוספות

מי יעביר אותם לשלב היצור?
תנאי המעבר של מוצר לייצור צריכים ליהיות תוצאה של מחקר מדעי פתוח של ייעילות ברת קיימא ... וכל אדם יוכל לעשות מחקר ולשפר את המערכת.... כך שביחד עם התנאים המערכת תעשה את הבחירה איזה מוצרים עדיף לייצר באופן אוטומתי...

יש עוד כמה סעיפים למערכת ..
הנה סרטון שמסביר על הרעיון:
http://www.youtube.com/watch?v=XDhSgCsD_x8

כמו כן כתבתי סיכום של כל המערכות שיש לעשות במערכת כזאת:
https://docs.google.com/drawings/pub?id=19VUOOxD-z-eTjpJuzKNEK9FqIlHj6uNnIBHQ5WHdhZs&w=2116&h=1995

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/01/2012 - 01:03
נושא ההודעה:

ואני מתכנן לכתוב אותו בLAMP

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 13/01/2012 - 01:24
נושא ההודעה:

במקום להשקיע זמן בכתיבת תוכנה יעודית, יכול להיות שיותר פשוט להתחיל מכך ששמים את כל הנתונים בוויקי. עם ארגון מתאים (לדוגמה: קטגוריות במדיה-וויקי) אפשר לקבל קירוב סביר של מה שאתה צריך. לפחות כל עוד אין הרבה מידע.

תתחיל עם זה. תראה קודם כל שיש מספיק אנשים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/01/2012 - 02:50
נושא ההודעה:

זאת אומרת לארגן את הפרוייקט קודם כל ברמה רעיונות וארגונית ואז להתחיל לכתוב את הקוד...

ראיתי שאפשר לעשות את זה בGITHUB... האם כדאי לעשות זאת שמה, או לפתוח שרת WIKI משלי שמתבסס על הWIKI המוכר לכולנו... אין לי ממש ניסיון בגיט... עד כמה הוא נוח לשימוש?

חזרה לתוכן הדיון
nonZeroלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 30/04/2002 · הודעות: 26 ·

הודעה פורסם: 15/01/2012 - 23:06
נושא ההודעה:

שני קישורים רלוונטיים:

מכיר kickstarter?
נראה לי די דומה לרעיון שלך.
http://www.kickstarter.com/

אם אחרי שתראה את kickstarter עדיין תרצה להפיק את הפרויקט שלך, התחל כאן:
http://producingoss.com/

בכל אופן, אנ יממליץ להמנע מ-PHP ולהתחיל ישר עם python+django גם במחיר של כריתת אצבע או שתיים.

אודי

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/01/2012 - 01:27
נושא ההודעה:

nonZero :
שני קישורים רלוונטיים:

מכיר kickstarter?
נראה לי די דומה לרעיון שלך.
http://www.kickstarter.com/

אם אחרי שתראה את kickstarter עדיין תרצה להפיק את הפרויקט שלך, התחל כאן:
http://producingoss.com/

בכל אופן, אנ יממליץ להמנע מ-PHP ולהתחיל ישר עם python+django גם במחיר של כריתת אצבע או שתיים.

אודי

תאמת מעולם לא עבדתי עם פייתון, ודיי התרגלתי לPHP...

למה דווקא פייתון עם דג'נגו?

ולמרות שיש משהו דומה, שתי הרעיונות דיי שונים בתחלית... בשתיהם יש הצעת רעיונות, אבל מעבר לזה אין שום דבר דומה...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/01/2012 - 08:14
נושא ההודעה:

תראה, לכל אחד יש את השפה שלו וכל אחד ימליץ לך משהו אחר.
אני הייתי ממליץ לך לעבוד עם JavaScript ו-node, אבל זה חסר טעם.. אתה צריך לבחור את מה שנוח לך לכתוב איתו.

אף על פי כן - לדעתי זו טעות להשתמש בPHP.

חזרה לתוכן הדיון
Better Worldאורח · ·

הודעה פורסם: 16/01/2012 - 12:56
נושא ההודעה: צפיתי בסרטון ועיינתי בסכמה שלך, כמה הערות...

הפרוייקט שלך בהחלט "מאוד גדול", יש כמה בעיות יסוד שצריך לפתור
לכן תצטרך להצטייד בהרבה סבלנות.

המשאבים בעולם נשלטים ע"י עמים ומעמדות. כל אדם, קבוצה או מדינה רוצים
להפיק את המקסימום תועלת מהנכס שלהם, ובשביל זה הם צריכים שליטה
מלאה על אופן הניצול של הנכס.

יש ניסיון מצטבר של כמה אלפי שנים של סכסוכים אלימים בין אנשים, חמולות,
שבטים וגם עמים על נכסים, על שטחים ועל בחורות...מסתבר שאף אחד לא
שש להפרד ממה ששייך לו.

הפתרון יהיה ברמה של להחליף את התודעה של המין האנושי.
הדרך המהירה היא ע"י reverse engineering בגנטיקה של
המוח האנושי. אם יקצו לזה מספיק משאבים, אני מעריך שאפשר
לצאת עם אבטיפוס עובד (גרסה 0.0.01) בספטמבר 3014

בשיטה האבולוציונית, אני מעריך שזה יקח 10,000 שנה אם האו"ם
ומשרדי החינוך בכל מדינה ועמותת קו לעובד יתגייסו לפרוייקט.

אולי אפשר לצמצם את זה ל 2500 שנים אם הולכים על "חינוך מחדש"
לאנושות, אבל זה יצריך קצת כפייה בסגנון הסיני.
עם כל הארגונים ההומניטריים מסביב - זה עלול להיות קצת בעייתי.

אפשר גם "להפיץ את הבשורה" באופן חצי וולונטארי - כמו שהקימו את הדתות:
תראה איך שהאיסלאם התחיל מכמה שבטים בחצי האי ערב, נהיה רבע
מהאנושות תוך 1400 שנה. גם בשיטה הזו צריך קצת כפייה ואלימות, זה איטי
ולוקח זמן - אבל תוצאות מובטחות.

בקיצור, בוא נקבע ישיבה אחרת שום דבר לא יזוז

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/01/2012 - 20:07
נושא ההודעה:

הי!

stuk :

למה דווקא פייתון עם דג'נגו?

הדגש הוא על לא לבחור ב-PHP למיזם חדש.
רובי או פייתוןן מצטיינות על פניה בפיתוח יעיל מהיר וטוב.

אודי

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/01/2012 - 21:31
נושא ההודעה:

ב-PHP כתבו את וויקיפדיה ופייסבוק, אז אפשר לכתוב ב-PHP אפליקציות גדולות ומורכבות, ואם זה השפה שבה אתה מרגיש הכי נוח תעבוד איתה.

בקשר לרעיון עצמו, כלכלה מבוססת משאבים/פרוייקט ונוס זה נחמד ויפה על הנייר, אני לא חושב שזה יכול לעבוד במציאות. אני גם לא חושב שזה רעיון טוב בתאוריה (טכנוקרטיה עם שלטון מיעוט זה פחות או יותר הרעיון). אבל בשביל לקדם רעיון כזה בצורה שבחרת עם כל המניפסטו של פרוייקט ונוס אתה צריך יותר מאשר רעיון טוב וזמן על הידיים, אתה צריך ניסיון פיתוח שאני לא חושב שכרגע יש לך. אז אם זה באמת מעניין אותך ומדובר ביותר משגעון חולף, אני מציע שתשיג אדם שזו היא ההתמחות שלו בתוך הקהילה של החברה שהרעיון הזה מעניין אותם, ותנסה לשכנע אות[ו/ם] לעזור לך.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/01/2012 - 21:53
נושא ההודעה: Re: צפיתי בסרטון ועיינתי בסכמה שלך, כמה הערות...

Better World :
הפרוייקט שלך בהחלט "מאוד גדול", יש כמה בעיות יסוד שצריך לפתור
לכן תצטרך להצטייד בהרבה סבלנות.

המשאבים בעולם נשלטים ע"י עמים ומעמדות. כל אדם, קבוצה או מדינה רוצים
להפיק את המקסימום תועלת מהנכס שלהם, ובשביל זה הם צריכים שליטה
מלאה על אופן הניצול של הנכס.

יש ניסיון מצטבר של כמה אלפי שנים של סכסוכים אלימים בין אנשים, חמולות,
שבטים וגם עמים על נכסים, על שטחים ועל בחורות...מסתבר שאף אחד לא
שש להפרד ממה ששייך לו.

הפתרון יהיה ברמה של להחליף את התודעה של המין האנושי.
הדרך המהירה היא ע"י reverse engineering בגנטיקה של
המוח האנושי. אם יקצו לזה מספיק משאבים, אני מעריך שאפשר
לצאת עם אבטיפוס עובד (גרסה 0.0.01) בספטמבר 3014

בשיטה האבולוציונית, אני מעריך שזה יקח 10,000 שנה אם האו"ם
ומשרדי החינוך בכל מדינה ועמותת קו לעובד יתגייסו לפרוייקט.

אולי אפשר לצמצם את זה ל 2500 שנים אם הולכים על "חינוך מחדש"
לאנושות, אבל זה יצריך קצת כפייה בסגנון הסיני.
עם כל הארגונים ההומניטריים מסביב - זה עלול להיות קצת בעייתי.

אפשר גם "להפיץ את הבשורה" באופן חצי וולונטארי - כמו שהקימו את הדתות:
תראה איך שהאיסלאם התחיל מכמה שבטים בחצי האי ערב, נהיה רבע
מהאנושות תוך 1400 שנה. גם בשיטה הזו צריך קצת כפייה ואלימות, זה איטי
ולוקח זמן - אבל תוצאות מובטחות.

בקיצור, בוא נקבע ישיבה אחרת שום דבר לא יזוז

נתינה ותכנון משותף היה חלק מערכי הייסוד של כמה תנועות וכלכלות בעולם ... הכלכלות לא יישמו את הערכים הללו באמת, עם זאת הן כן הוקמו (סוציאליזם)
בין זה לבין סוציאליזם יש הרבה הבדלים, אבל עקרון הפיכת המשאבים לרכוש ציבורי השייך בקוד פתוח לכולם, הוא משהו דומה...
כמובן שכל שאר הדברים דיי שונים בין שתי המערכות, ולכן אי אפשר באמת להשוות ביניהם (סוציאליזם היה בעד קידוש העבודה ומעמד הביניים, ובעוד שכלכלה מבוססת משאבים בעד יצירת שפע)

ציטוט:
הדגש הוא על לא לבחור ב-PHP למיזם חדש.
רובי או פייתוןן מצטיינות על פניה בפיתוח יעיל מהיר וטוב.

אודי

הבעיה עם למידת שפה חדשה והתרגלות שהיא עורכת יותר זמן, מהכתיבה עצמה..

ציטוט:
בקשר לרעיון עצמו, כלכלה מבוססת משאבים/פרוייקט ונוס זה נחמד ויפה על הנייר, אני לא חושב שזה יכול לעבוד במציאות. אני גם לא חושב שזה רעיון טוב בתאוריה (טכנוקרטיה עם שלטון מיעוט זה פחות או יותר הרעיון). אבל בשביל לקדם רעיון כזה בצורה שבחרת עם כל המניפסטו של פרוייקט ונוס אתה צריך יותר מאשר רעיון טוב וזמן על הידיים, אתה צריך ניסיון פיתוח שאני לא חושב שכרגע יש לך. אז אם זה באמת מעניין אותך ומדובר ביותר משגעון חולף, אני מציע שתשיג אדם שזו היא ההתמחות שלו בתוך הקהילה של החברה שהרעיון הזה מעניין אותם, ותנסה לשכנע אות[ו/ם] לעזור לך.

אני לא ממש רוצה להכנס להסברים על הרעיון, כי זה לא ממש מטרת הדיון.. עם זאת, למרות שכן יש כאן קידום של החלטת החלטות על בסיס מדעי, אין כאן קידוש של מעמד אליטיסטי אלה ההפך, הרצון לתת לכל אדם את היכולת לקדם את האנושות.. נתינה לכל אדם את היכולת להזין את הצרכים שלו, ולתת לכל אדם להזין את הפתרון שלו, כאשר פתרונות מדורגים על פי מידת יעלותם המשאבית האנרגתית ומידת המענה שלהם על הצורך...
כל הרעיון של הפרוייקט הוא שהוא יהיה בקוד פתוח, כדי ליצור ייעול מתמיד.. כך שאם משהו לא עובד.. ננסה משהו אחר...

אני מפתח, ויש לי ניסיון פיתוח... אמנם אין לי ניסיון פיתוח בקוד פתוח.. וחשוב לי ללמוד מטעויות וניסיון של אנשים אחרים על הדרך הטובה ביותר להרים פרוייקט קוד פתוח, בצורה כזאת שתאפשר לאנשים לעזור ולהרתם לפרוייקט בקלות, ואף להבין אותו בצורה נוחה...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/01/2012 - 15:11
נושא ההודעה: Re: צפיתי בסרטון ועיינתי בסכמה שלך, כמה הערות...

stuk :

הבעיה עם למידת שפה חדשה והתרגלות שהיא עורכת יותר זמן, מהכתיבה עצמה..

אם היית רוצה לכתוב משהו קטן, אז יתכן שטענתך היתה נכונה, אבל מכיוון שאתה מדבר על פרויקט די גדול, להערכתי אתה טועה.
אם אתה מתכנת מתחיל ב-PHP, אז גם ככה כל דבר יקח לך הרבה זמן.
אם אתה מתכנת רב נסיון ב-PHP, אין סיבה שיקח לך הרבה זמן לכתוב פייתון (זה חלק מהקסם של השפה).
ולכן רוב הזמן יושקע בפיתוח ותחזוקת הפרויקט ממילא, ומנסיוני, פייתון מהירה ויעילה בהרבה מבחינת זמן פיתוח והתוצאה המתקבלת.

התחל כאן:
https://docs.djangoproject.com/en/1.3/intro/tutorial01/

בהצלחה,

אודי

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/01/2012 - 18:18
נושא ההודעה:

אוקיי אז זה פרימוורק.. לא באמת מדובר על שפה נקייה...

אני יכול באותה הצורה להשוות את זה לYII עם PHP...

בדיוק כמו כל FRAMEWORK כאשר הוא גדול ויעיל מספיק גם אם השפה נכה ניתן לכתוב בה טוב יותר.. לא חסר בימינו פריימוורקים גם בPHP.. והבחירה של רשתות חברתיות גדולות כולל גוגל עצמה לכתוב בPHP אומרת משהו על האמינות של השפה...

דבר חשוב נוסף בקוד פתוח הוא לא רק לכתוב מהר, אלה שהקוד יהיה נגיש לכמה שיותר מתכנתים... ולכן חשוב לבחור בשפה שנמצאת ברמה הכי פופלרית מבחינת מתכנתים... כדי שיהיה קהל יעד כמה שיותר רחב להתעסק ולקדם את התוכנה.

בנתיים אני הבנתי שמתכנתי PHP הם נפוצים הכי הרבה (אני ביניהם).. תקן אותי אם אני טועה...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/01/2012 - 19:57
נושא ההודעה:

1. גוגל עובדים בעיקר עם פייתון.
2. הסיבה שחברות גדולות "אוהבות" PHP, היא כי כשאתה צריך 250 מתכנתי PHP, אתה יכול לירוק בפאלו אלטו ולמצוא אותם. כשאתה צריך 250 מפתחי רובי/פייתון/פרל אתה צריך לעבוד קשה.
3. PHP זו שפה נוראית לקוד פתוח. רק תסתכל על פרוייקטים גדולים כמו דרופל, וורדפרס וכו'. הם אמנם מאד נרחבים ובעלי פונקציונאליות, אבל אם אתה תתעסק עם הcore שלהם אתה תראה שהם מזעזעים. זה כי PHP היא שפה אדירה לפרוייקטים פשוטים (כשאתה צריך לשלוף מהמותן), אבל הגישה שלה לכל מה שקשור לOO ומודולים ו"הרחבות" כה עקומה, שבשלב מסויים הקוד הופך להיות unmaintainable . בגלל זה את דרופל 7 כתבו כמעט מאפס.
תחשוב שהפרוייקט השאפתני שלך יהיה גדול פי עשרות מונים מזה של דרופל (שהוא פרוייקט גמר של תלמיד תיכון לעומת הפרוייקט שלך).

שוב פעם אני אומר, באופן כללי אתה צריך לכתוב בשפה שבה אתה אוהב לכתוב. ככה יוצא ממך המיטב. אבל כשאתה מתכנן פרוייקט קוד פתוח, אתה צריך לחשוב יותר על הנוחות של ה contribs מאשר על שלך, כדי שתהיה תרומה כלשהי.
אני יכול להגיד לך מעצמי, שלמרות שאני מפתח בPHP, למרות שאני עושה שימוש בפרוייקטים בPHP, אני מעולם וגם כנראה לעולם לא אתרום קוד לפרוייקט כזה, פשוט כי זה כזה כאב ראש לנסות להבין מה המפתחים האחרים רוצים מהחיים שלך.

זו דעתי בכל אופן. אני חושב שבנייה של פרוייקט כזה בפייתון או רובי יביא לך הרבה יותר תורמים, ובד"כ גם תורמים הרבה יותר איכותיים, מאשר בPHP. לדעתי לPHP יש גם את בעית הmaintainability שציינתי מקודם.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 17/01/2012 - 20:18
נושא ההודעה:

מבחינת תכנות מה שהוא רוצה דווקא לא הכי מסובך. יש רק את השאלה הקטנה של איך בדיוק מכמתים את כל הדברים (ומי מחליט על כך). אבל זו כבר לא שאלה של תוכנה.

מה שכן, זה לא תרוץ להפסיק לריב. ולכן רק אציין שיש כאן גם מישהו שכותב אתרים ב־C++‎

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/01/2012 - 21:06
נושא ההודעה:

You better read or listen to this:
http://skeptoid.com/mobile/4196

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/01/2012 - 22:35
נושא ההודעה:

צפריר :
מבחינת תכנות מה שהוא רוצה דווקא לא הכי מסובך. יש רק את השאלה הקטנה של איך בדיוק מכמתים את כל הדברים (ומי מחליט על כך). אבל זו כבר לא שאלה של תוכנה.

מה שכן, זה לא תרוץ להפסיק לריב. ולכן רק אציין שיש כאן גם מישהו שכותב אתרים ב־C++‎

+1 (לתירוץ)

וכן, ארתיום אם אני לא טועה. CppCMS. Smile

שוב, אני לא אומר שלא ניתן לבנות פרוייקטים בPHP או בכל שפה אחרת לצורך העניין.. אני בסה"כ אומר שלדעתי בחירה בשפה קצת יותר "נגישה לקוד פתוח", תביא לחשיפה יותר טובה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/01/2012 - 20:17
נושא ההודעה:

עוד טמבל שקונה את הבולשיט של זייטגייסט

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/01/2012 - 20:20
נושא ההודעה:

העניין הוא לא מי ייצר את זה ומה תייצר, העניין הוא שאתה לא יכול לנבא ביקוש והיצא מעבר לאוכל, וגם זה לא. אתה לא תוכל לחשב כמה בננות אתה צריך בעולם גם אם תעשה צנזוס ותשאל את כולם כמה בננות הם אוכלים ביום אחד כי הדבר הזה מאוד מורכב, הנה דוגמא מאוד אמיתית למשל אני הייתי אוכל המון בננות עד לפני שנתיים, למה עד לפני שנתיים כי בת הזוג שלי אלרגית לבננות(אפילו הריח גורם לה לבחילה) מה שאומר שאני לא יכול להביא בננות הבייתה, ואני גם לא ממש יכול לאכול משהו שיש בו בננה לידה, וכיוון שאני לא מתכוון לצחצח שיניים אחרי כל בננה שאני אוכל בסתר אני פשוט לא אוכל בננות יותר.
כל עוד לאדם יש רגש, רצון חופשי, ודמיון אתה לא יכול לנבא צריכה אם נתן עוד דוגמא בעולם שכל המכוניות בו לבנות אדם חולם על מכונית אדומה, הוא פונה למחשב העל ומבקש מכונית אדומה אנשים בונים מכונית אדומה והוא מקבל אחת. עכשיו אני פתאום רואה שיש לו מכונית אדומה, אני מקנא בו וגם אני רוצה אחת מה עושים במקרה הזה? היא וביקוש מאוד מושפעים מאינטרקציות אנושיות ורגשות ולא רק מצרכים בסיסיים.
אתה לא יכול לבנות מערכת כזאת אלא בתוך דיקטטורה מאוד אפלה שמעבר לדיכוי הרצונות של האזרחים שלה גם מדכאת את מה שהופך אותם לבני אדם.
שפע "אין סופי" יכול להיות ב-2 דרכים, אחת זאת דיקטטורה מאוד אפלה שמקצה לך את כל המוצרים הבסייסים בצורה מאוד אחידה, 5 תחתונים לבנים, 4 חולצות חומות, 4 מכנסיים, 10 קילו דייסה תוך כדי דיכוי כל רצון אחר ובידוד האזרחים שלה מכל אפשרות שלא נכנסה לחישוב הראשוני של אותה מערכת אפסקה.
או כאשר אתה תחייה ב2500 שברגע שתרצה גלידה, רכב, או אייפד אתה תלחץ על כפתור ואיזה מכונה תהפוך כמות אדירה של אנרגיה למסה ותרכיב לך את מה שאתה רוצה. עד היצע וביקוש ייקבעו ע"י החלוקה הטבעית של משאבים שהיא השוק החופשי.

חזרה לתוכן הדיון
ג'ננהאורח · ·

הודעה פורסם: 21/01/2012 - 07:23
נושא ההודעה:

מי קבע שאין היצע וביקוש בכלכלה מבוססת משאבים? כל הרעיון הוא להשתמש בכלים של "שוק חופשי" בשביל לקבוע את הביקוש ואז לספק אותם באמצעים טכנולוגיים. הרעיון נוצר כאנטי-טזה לכלכלות המודרניות שבהם יש עודף אדיר שהולך לעזעזל במדינות מסויימות בעוד באחרות מליונים מתים מבצורת.

אני לא אוהב את הרעיון דווקא בגלל נקודה שהעלית, ריכוזיות. התומכים ברעיון יכולים להתהדר ב"קוד פתוח" וברעיונות גדולים על "לכולם תהיה הזדמנות לפרוח", אבל לי זה נשמע חלול בדיוק כמו "כל החיות שוות". שלטון המיעוט של מהנדסים חברתיים הוא לא יותר טוב משלטון המיעוט של "המפלגה". שיח חופשי ואינדבידואליזם במיוחד בעולם שנעשה יותר ויותר ריכוזי הוא חשוב להתקדמות של המין האנושי, ואני חושב שזה מנוגד לרוח הריכוזית של "כלכלה מבוססת משאבים".

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 21/01/2012 - 15:18
נושא ההודעה: תייצר הצלחה

רק הצלחה מושכת אנשים אחרים. גם אם תפרסם את המסמך הכי מקסים בעולם, מבלי שתכתוב קוד התומך בו ומוכיח את היכולת שלך להרים ולנהל כזה פרויקט - אף אחד לא יצטרף אליך.

אתה חייב להרים משהו שיוכיח את היכולת שלך, משהו שיהיה מספיק מוצלח ואיכותי כדי שאנשים ירצו להצטרף.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/01/2012 - 17:11
נושא ההודעה:

Sad
-סליחה מראש שאני נשמע כאילו אני תוקף אותך-

מה שאתה מדבר עליו לא נקרא כלכלה מבוססת משאבים (דבר שיכול לעבוד) כי אם כלכלה מבוססת משאבים אשר מנוהלת על ידי מחשב (ולא יקרה).
יש סיבה למה זייטיגייסט מדברים על זה כבר איזה 30 שנה או יותר (פרויקט וונוס לא התחיל בשנות ה70 ?) ועדיין לא שוחררה שורת קוד אחת שעובדת לטובת הנושא.

אפשר וראוי לבצע אוטומטיזציה להרבה מאוד דברים בעולם כדי לעבור למודל כלכלי אחר, אי אפשר ולא ראוי לבצע אוטומטיזציה לחלוקת המשאבים.

וקצת הומור בנושא:
https://www.youtube.com/watch?v=ELEwjVRxxGE

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/01/2012 - 18:51
נושא ההודעה: Re: תייצר הצלחה

רם און :
רק הצלחה מושכת אנשים אחרים. גם אם תפרסם את המסמך הכי מקסים בעולם, מבלי שתכתוב קוד התומך בו ומוכיח את היכולת שלך להרים ולנהל כזה פרויקט - אף אחד לא יצטרף אליך.

אתה חייב להרים משהו שיוכיח את היכולת שלך, משהו שיהיה מספיק מוצלח ואיכותי כדי שאנשים ירצו להצטרף.

אלא אם הוא רואה בעצמו יזם בלבד, ולא מהנדס.
אם הוא מגיע מכיוון היזמות, הוא מחפש את המהנדס שיעשה את העבודה כמו שצריך.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. stuk
  2. Yotamb