ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/05/2012 - 13:58
נושא ההודעה: איפה ניתן להשיג את מכשירי Nokia N900/N950

אני רוצה לרכוש את אחד המכשירים הללו בגלל התכונות שלהם במיוחד הלינוקס הפתוח שיש בהם, אני רואה שN900 אזל וN950 הוא למפתחים של N9 בלבד..

מאוד רציתי את הN900, השאלה אם יש מכשיר דומה מחברה אחרת שהוא לא אנדרואיד,
שיהיה לינוקס אמיתי כמו בN900 שזה היה Maemo 5 או בN950 שזה Meego.

אני רוצה לעבוד עם gcc בדרכים וכאלה..

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/05/2012 - 14:18
נושא ההודעה:

זה לךא באמת ריאלי לקמפל קוד רציני ישירות על מכשיר כזה, אין לו מספיק זיכרון וכוח עיבוד.
אם השימושיות של המכשיר פחות קריטית לך, אתה יכול לנסות לרכוש GTA04, אבל דע מראש שהוא יקר, לא גמור ויש לו מסך ומארז של אופן-מוקו הישן (שזה די עלוב בסטנדרטים של היום).
על חלק ממהמכשירים שמריצים אנדרואיד ניתן להתקין בקלות יחסית את הפצת הלינוקס החופשית למובייל SHR, ושוב, לא מובטחת לך במצב כזה חוויית משתמש מלאה ועשירה...
מכשירי PALM PRE לדורותיהם מריצים WEBOS שזה גנו\לינוקס לא חופשי אבל עם יכולת גישה סבירה לקרביים (לא צריך לפרוץ) וממשק גראפי מבוסס HTML שלדעתי הוא מעולה. יש לי אחד כזה (PRE 3) ואני מאד ממליץ למי שמוכן להתפשר בעניין הרישוי. ניתן גם להתקין על המכשירים האלו SHR (חוץ מאשר על 3) ויש גם צ'רוטים של דביאן ואובונטו זמינים חינם ב"חנות האפליקציות" שלהם.
ולבסוף, ייתכן שאהיה מעוניין למכור N900 משומש, אם תשאיר כתובת אימייל אצור אתך קשר.

חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 27/05/2012 - 14:20
נושא ההודעה: Re: איפה ניתן להשיג את מכשירי Nokia N900/N950

Anonymous :
אני רוצה לרכוש את אחד המכשירים הללו בגלל התכונות שלהם במיוחד הלינוקס הפתוח שיש בהם, אני רואה שN900 אזל וN950 הוא למפתחים של N9 בלבד..

מאוד רציתי את הN900, השאלה אם יש מכשיר דומה מחברה אחרת שהוא לא אנדרואיד,
שיהיה לינוקס אמיתי כמו בN900 שזה היה Maemo 5 או בN950 שזה Meego.

אני רוצה לעבוד עם gcc בדרכים וכאלה..

עד כמה שידוע לי, אין עוד טלפון כזה.
השמועות מדברות על Tizen (הפורק של MeeGo) ועל זה שSamsung לקחה חסות על הפרוייקט.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
meoreroלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/04/2003 · הודעות: 686 · מיקום: גוש דן, ירושלים

הודעה פורסם: 27/05/2012 - 16:57
נושא ההודעה:

עוד שנתיים, כלומר 2014, אובונטו על ניידים.
אני מחכה.

Ubuntu Phone OS being developed

Image

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 27/05/2012 - 18:48
נושא ההודעה:

ה-N950 הוא מהדורה מוגבלת (כמה מאות) למפתחים בלבד: N9 עם מקלדת ועוד כמה דברים טובים. אם לא קובלת אותו עד עכשיו, ענראה שלא תקבל אותו.

ה-N900 היה טלפון לא רע, אבל פשוט ישן יחסית. יש לו רק 256MB זכרון (RAM) (אם כי נפח אכסון מכובד למדי: 32GB). גם שאר רכיבי החומרה שלו הם די טובים, אך חלק מהם לא בדיוק מעודכנים. אני לא בהכרח הייתי ממליץ עליו כטלפון חדש. אני מניח שאפשר להשיג משומשים ב-eBay. מי שקונה אותו: נא לקנות אותו בידיעה ברורה שלא מדובר על טלפון מוצלח במיוחד (ביחס למה שיש היום).

Tubuntu: טיזן הוא כבר קצת מעבר לשמועות: סמסונג חילקה מכשירים עם גרסה ראשונית של טיזן למשתתפים בועידת מפתחי טיזן. סקירה: https://lwn.net/Articles/497561/
(למנויים בלבד עד ליום חמישי הבא)
יש לציין שגם מיגו עבר שלבים דומים למדי: אינטל חילקה לא מעט מכשירי IdeaPad עם גרסה ראשונית של מיגו למפתחים. נקווה שטיזן יצליח להמריא.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/05/2012 - 20:09
נושא ההודעה:

לא חסר חנויות ב-ebay שמוכרות N900 חדש באריזה.

אני רכשתי אחד כזה, בדיוק בגלל המאפיינים של מערכת פתוחה ומכשיר שלא דורשת התחכמויות כדי לקבל root או להתקין מערכת חליפית, אבל, וזה אבל חשוב מאוד:

מסך מגע שלו הוא resistive טכנולוגיה שמגיבה ללחץ ולא ידידותית לאצבעות (גם אין תמיכה ב-multitouch).

המעבד שלו הוא רק 600MHz ואם אתה רוצה ממש לקמפל משהו על המכשיר עצמו, מעבר ל-hello world זה כנראה לא יעבוד (אם כי יש vim למכשיר Razz)

הוא שותה את הסוללה. ייתכן שזו רק בעיה עצלי, אבל יחסית למכשירים חדשים שיצא לי לראות, זמן העבודה שלו במאמץ מלא די קצר.

אני אישית מרוצה, אבל כמו שאמרתי - צריך להיות מוכנים למה שמקבלים.
בכל מקרה, חיפוש קצר ב-ebay ותוכל למצוא אחד חדש בסביבות 200$ או הרבה יותר בזול אם אתה מוכן להסתפק במשומש.

--לב

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/05/2012 - 00:22
נושא ההודעה:

Anonymous :
לא חסר חנויות ב-ebay שמוכרות N900 חדש באריזה.

אני רכשתי אחד כזה, בדיוק בגלל המאפיינים של מערכת פתוחה ומכשיר שלא דורשת התחכמויות כדי לקבל root או להתקין מערכת חליפית, אבל, וזה אבל חשוב מאוד:

מסך מגע שלו הוא resistive טכנולוגיה שמגיבה ללחץ ולא ידידותית לאצבעות (גם אין תמיכה ב-multitouch).

המעבד שלו הוא רק 600MHz ואם אתה רוצה ממש לקמפל משהו על המכשיר עצמו, מעבר ל-hello world זה כנראה לא יעבוד (אם כי יש vim למכשיר Razz)

הוא שותה את הסוללה. ייתכן שזו רק בעיה עצלי, אבל יחסית למכשירים חדשים שיצא לי לראות, זמן העבודה שלו במאמץ מלא די קצר.

אני אישית מרוצה, אבל כמו שאמרתי - צריך להיות מוכנים למה שמקבלים.
בכל מקרה, חיפוש קצר ב-ebay ותוכל למצוא אחד חדש בסביבות 200$ או הרבה יותר בזול אם אתה מוכן להסתפק במשומש.

--לב

1. אולי אפילו בקינג-פון, אני רכשתי שם לפני כשנתיים.
2. בWEBOS הלא-חופשי אני מתחבר ב-SSH ואני רוט, כך גם בטרמינל ישיר (שדורש להדליק DEV MODE במכשיר ולהתקין דריבר פשוט על הלינוקס). יש גם USB NETWORK אבל הוא קצת מרגיז.
3. נכון, וגם הרגישות ללחץ לא גבוהה מספיק, מעצבן אחרי שהיכרת מסכים קפסיטיביים.
4. יש מובייל שקימפול רציני עליו הוא כן ריאלי ?
5. גם אצלי (נכון יותר אצל הבן שלי).

אבל המשדר FM מגניב... Smile

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 28/05/2012 - 09:35
נושא ההודעה: ראיתי ביד שניה למכירה n900

800-900 ש"ח. שים לב למסך, מופיעים בו כתמים בהירים. שאר הרכיבים עמידים להפליא.

חזרה לתוכן הדיון
eאורח · ·

הודעה פורסם: 28/05/2012 - 10:10
נושא ההודעה:

עוד אפשרות היא להריץ debian על אנדרואיד.
אין בעיה להתקין debian על כמעט כל טלפון אנדרואיד, זה לא מחליף את מערכת ההפעלה אלא רץ ברקע וכדי להתחבר מהאנדרואיד לדביאן צריך להשתמש ב-vnc או terminal. קשה להאמין שאתה באמת תרצה לפתח ככה אבל לפחות זה לא מגביל אותך לחומרה ישנה (או עתידית).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/05/2012 - 11:02
נושא ההודעה:

e :
עוד אפשרות היא להריץ debian על אנדרואיד.
אין בעיה להתקין debian על כמעט כל טלפון אנדרואיד, זה לא מחליף את מערכת ההפעלה אלא רץ ברקע וכדי להתחבר מהאנדרואיד לדביאן צריך להשתמש ב-vnc או terminal. קשה להאמין שאתה באמת תרצה לפתח ככה אבל לפחות זה לא מגביל אותך לחומרה ישנה (או עתידית).

זאת חלופה מאוד גרועה בשבילי :S

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 28/05/2012 - 13:31
נושא ההודעה: לדעתי, אתה לא צריך n900

n900 היא מכונה מקסימה. יש לה את הקסם של לעבוד ישירות על X. זו תחושה אחרת. אבל נראה שזו פלטפורמה מתה. אפשר לעשות איתה בקלות דברים שבאנדראויד אתה צריך לשבור את הראש (ב- n900 יש פייתון עם גישה ל-gps, יש הרבה דברים חמודים), אבל אם אתה רוצה לפתח למויבייל, לדעתי הפלטפורמה המועדפת היא אנדראויד.

למעשה, הדרך המועדפות היא כנראה לפתח אתר ב- html5 ולממשק אותו אל המכונה, וכך תוכל לתמוך בהרבה יותר פלטפורמות וגם תהיה לך גמישות הרבה יותר גבוהה.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 28/05/2012 - 15:59
נושא ההודעה:

לגבי מכשירים עם X: בטיזן יהיה במקומו Wayland

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא