ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/10/2012 - 14:09
נושא ההודעה: kvm vs xen

היי,
אני מעוניין להריץ בו זמנית על אותה מכונה פיסית לינוקס ווינדוס.
אני צריך ששתי המכונות הוירטואליות ייתחברו כיישויות שונות (כתובות IP שונות) לרשת המקומית דרך אותו כרטיס רשת פיסי.
בנוסף אני צריך לתת שליטה למכונת הלינוקס על מודם-פקס (רוצה שישמש בין היתר כשרת פקסים).

אני לא מעוניין שתהיה מערכת אחת שתרוץ על החומרה הפיסית ומתוכה להריץ את המערכת השניה כוירטואלית (נגיד להריץ virtualbox עם ווינדוס מתוך הלינוקס).
אלא ששתי המכונות יהיו וירטואליות כדי להנות מיתרונות כגון סנאפשוטים, וחוסר תלות בחומרה הפיסית.

אני לא מכיר כל כך את תחום הוירטואליזציה, אך אם הבנתי נכון, הפתרון של xen נשמע לי מה כמו מה שאני צריך, כי הם מציעים שכבה מינימלית עבור ה hypervisor ומעליה אוכל להריץ את שתי המכונות הוירטואליות.
וכמו כן יש להם פיצ'ר של pci passthrough שיאפשר לי "לתת" את המודם למכונת הלינוקס.

מצד שני ראיתי שאובנטו ממליצים להשתמש ב kvm, שעל הארכיטקטורה שלה מצאתי פחות פרטים.
אבל מכיוון שאני רגיל לאובונטו, ומרוצה מהם, והמכונת לינוקס הוירטואלית תריץ אובונטו, אני חושב שאולי נכון יותר דווקא להשתמש ב kvm.

אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי למה עדיף לי להשתמש באחד מהשניים.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/10/2012 - 19:38
נושא ההודעה:

XEN HYPERVISOR אכן מספק שכבה דקה שרצה "על הברזלים" ומעליה רצות המכונות הוירטואליות, כולל הקרנלים. בארכיטקטורה הזו, אחת המכונות הוירטואליות תהיה מוגדרת כ-DOM0, כלומר המכונה שממנה ניתן לשלוט על מכונות אחרות, להעולות, להוריד וכו', מן הסתם תעדיף שזו תהיה מכונת לינוקס אבל זה לא הכרחי. זה גם אפשרי בהחלט ש"דיסק" של מכונה וירטואלית יהיה למעשה אימאג' שיושב ככקובץ על מכונת DOM0. כאן העובדה שDOM0 היא לינוקס היא יתרון גדול, מכיוון שאתה יכול לייצר דיסקים וירטואליים ולערוך מחיצות וירטואליות מתוך DOM0 באמצעות הכלים הרגילים של הפצת לינוקס (dd, fdisk, mount). בארכיטקטורה הזו גם אין בעיה שHYPERVISOR שהוא 64 ביט יריץ גם מכונות 32 וגם 64, ושהDOM0 תהיה 32 (אם זה נוח לך מאיזושהי סיבה, אצלי זה ככה).
אם אתה משתמש בלים של XEN שבאים עם ההפצה ולא בפתרון XEN מסחרי אז החסרון הגדול הוא שקצת מסובך (לפחות בהתחלה) לקנפג את זה ולהרים את כל המערכות בתצורה הרצויה לך.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/10/2012 - 19:55
נושא ההודעה:

גם ל־KVM יש תמיכה בהעברת PCI

גם במערכת VMWare ESX או Xen כלשהי שבה אתה רץ "מעל הברזלים", אתה רץ למעשה מעל מערכת לינוקס קטנה. כך שאין כאן הבדל מהותי.

KVM נתמך בתוך הליבה של לינוקס ללא צורך בגרסת ליבה שונה, זמן רב הרבה יותר. זה גרם להפצות להעדיף אותו. חלק לא מבוטל מהפיתוח שלו נעשה ברד־האט ישראל (לשעבר קומראנט) וברד־האט מעדיפים אותו (אבל סוזה דווקא הולכים בדרך כלל עם Xen, עד כמה שאני זוכר).

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 05/10/2012 - 15:04
נושא ההודעה: למה שתי מכונות וירטואליות?

לדעתי אתה מנסה להרוג זבוב באמצעות תותח. ההצעה שלי היא לבצע את מטלות הלינוקס באמצעות המערכת המותקנת את הברזלים ולשים חלונות במערכת וירטואליות אורקל - Virtual box.

שים לב, שלהערכתי הבעיה העיקרית שלך תהיה בתפעול המודם. אם זה לא מודם חומרה (יענו, אם יש לך את הזבל של ה- winmodems) בזמן שתשקיע להפעיל את המערכת (וספק אם זה אפשרי Smile תוכל לרכוש מכונת פקס אמיתית. במצב כזה (שלערכתי הוא גם הסביר), אתה גם עשוי לשקול את האפשרות המזעזעת של להפעיל את חלונות על הברזלים ואת הלינוקס בוירטואליזציה (וגם כאן, וירטואל בוקס מומלצת)

לגבי מודמי חומרה usrobotic בחיבור סיראלי הוא המודם האנאלוגי המומלץ למיטב ידיעתי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/10/2012 - 16:26
נושא ההודעה: Re: למה שתי מכונות וירטואליות?

רם און :
לדעתי אתה מנסה להרוג זבוב באמצעות תותח. ההצעה שלי היא לבצע את מטלות הלינוקס באמצעות המערכת המותקנת את הברזלים ולשים חלונות במערכת וירטואליות אורקל - Virtual box.

שים לב, שלהערכתי הבעיה העיקרית שלך תהיה בתפעול המודם. אם זה לא מודם חומרה (יענו, אם יש לך את הזבל של ה- winmodems) בזמן שתשקיע להפעיל את המערכת (וספק אם זה אפשרי Smile תוכל לרכוש מכונת פקס אמיתית. במצב כזה (שלערכתי הוא גם הסביר), אתה גם עשוי לשקול את האפשרות המזעזעת של להפעיל את חלונות על הברזלים ואת הלינוקס בוירטואליזציה (וגם כאן, וירטואל בוקס מומלצת)

לגבי מודמי חומרה usrobotic בחיבור סיראלי הוא המודם האנאלוגי המומלץ למיטב ידיעתי.

תודה על התייחסותך.
אני מקווה שאני לא מנסה להרוג זבוב עם תותח משתי סיבות -
1. פקס אינו השירות היחידה שאני זקוק לו ממערכת הלינוקס (ציינתי אותו במפורש מכיוון שהוא עלול להיות בעייתי עם וירטואליזציה)
2. האם זה באמת כל כך מסובך להתקין xen ? אין לי נסיון עם זה, אבל לפי התיעוד זה לא נשמע כל כך נורא.

הסברתי כבר מדוע אני רוצה ששתי המכונות יהיו וירטואליות.
ובנוגע לשימוש בפקס רגיל, אתה צודק שזה יהיה יותר זול, כי במשרד הזה כבר יש 2 פקסים (אז העלות היא 0).
אבל הם לא נותנים את השירות של משלוח ישיר מהמחשבים ברשת.
אם כבר לרכוש משהו פיסי במקום להשתמש במכונת הלינוקס כשרת פקסים, אז הייתי קונה שרת פקסים בחומרה, משהו כזה: http://www.bezeq.co.il/Business/Store/BAccessories/display/Pages/BizFA_E100.aspx

בנוגע ל winmodems ממה שאני זוכר (מהתקופה שהשתמשנו במודמים האלו להתחבר לאינטרנט), בהתחלה כל המודמים היו חומרה, ולא היתה בעיה. אחר כך היתה תקופה שהמודמים שיוצרו היו winmodes, ואת רובם לא יכולנו להפעיל על מערכות לינוקס, אך למיטב זכרוני המצב הזה השתנה, ולפני המעבר לאינטרנט מהיר עם מודמים חיצוניים, את רוב ה winmodems כבר יכולנו להפעיל על לינוקס.

ואתה באמת בספק אם מה שאני רוצה אפשרי?

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 10:14
נושא ההודעה: שום דבר לא מסובך ברגע שיודעים איך :)

השימוש ב- xen לא מסובך, אבל קצת יותר מורכב, ובקנה המידה שאתה מדבר עליו, לא יתן לך כנראה יתרון מוחשי.

אתה דיברת על מודם אנאלוגי, בזמן שהחיבור כיום לרשת נעשה באמצעות adsl שהוא יותר חיבור רשת על גבי חוטי נחושת מאשר "מודם". עד כמה שאני יודע, ה-winmodems הכחידו כמעט לגמרי את מודמי החומרה.

בכל מקרה, אין חכם כבעל ניסיון. לך על זה, אשמח לשמוע כיצד אתה מתקדם ואם יש בעיות Smile

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח
  3. אורח [צפריר]