ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
קודאופאורח · ·

הודעה פורסם: 06/10/2012 - 22:59
נושא ההודעה: נפתח קואופרטיב תוכנה חופשית

קודאופ (קוד + קואופ) היא קואופרטיב תוכנה לרווחת חבריו והחברה בכלל, הנמצא בתהליך הקמה. הקואופרטיב יעניק שירותי מיחשוב בתחום התוכנה, תוך עמידה על המוסר, העשרת הידע והיכולות, תמיכה הדדית ודאגה לפרנסה של חבריו...
http://www.code-op.org

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 02:10
נושא ההודעה:

רעיון נחמד גם אם אמורפי קצת כרגע. שקלתי לשלוח עלי פרטים אבל אין לי מוששג מי בצד השני, זה לא הוגן פתוח.

חזרה לתוכן הדיון
אורח אחראורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 02:37
נושא ההודעה: פניה שאינה פניה. האם נאותה?

Anonymous :
רעיון נחמד גם אם אמורפי קצת כרגע. שקלתי לשלוח עלי פרטים אבל אין לי מוששג מי בצד השני, זה לא הוגן פתוח.

דף הצטרפות באתר שלהם.
מתוך הקישור :

בפניה אלינו, מעבר לרקע וניסיון טכנולוגי, נרצה לדעת לגבי רקע של מעורבות חברתית/פוליטית, רקע בתחום התוכנה החופשית, אנשי קשר ואיזשהו טקסט שמציג בעיניכם מי אתם. פנו ל- info at code-op.org. ציינו בפנייתכם שם, טלפון ומקום מגורים.
.
1. האם צודק ש. באומרו שלא היתה פניה לקורא, אלא הודעה בלבד? האם רק ש. רואה בלינק שניתן דף שכותרתו הצטרפות, ועדין סבור שמדובר בהודעה, לא בפניה?
2. בפניה אלינו, מעבר לרקע וניסיון טכנולוגי, נרצה לדעת לגבי רקע של מעורבות חברתית/פוליטית, רקע בתחום התוכנה החופשית, ואנשי קשר. ציינו בפנייתכם שם, טלפון ומקום מגורים. ניתן לפרסם כאן. האם איזשהו טקסט שמציג מיהו, בעיני הקואופרטיב, ניתן לראות באתר שלו?
3. בנוסף, מסמכים משפטיים רלבנטיים, או טיוטות שלהם, ניתן לפרסם כאן. אולי באופן של URL-ים. אם אין, יש לצין זאת.

חזרה לתוכן הדיון
אורןאורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 08:34
נושא ההודעה: WHOIS

בדיקת הWHOIS של הדומיין מראה שמי שרשומה כבעלת הדומיין פעילה מאוד נגד הגדר וההתנחלויות. זה כבר מראה על שיוך פוליטי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 08:39
נושא ההודעה:

כבר מהביטוי "קואופ" אפשר היה להריח את זה... Laughing

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 09:17
נושא ההודעה:

ציטוט:

1. האם צודק ש. באומרו שלא היתה פניה לקורא, אלא הודעה בלבד? האם רק ש. רואה בלינק שניתן דף שכותרתו הצטרפות, ועדין סבור שמדובר בהודעה, לא בפניה?
2. בפניה אלינו, מעבר לרקע וניסיון טכנולוגי, נרצה לדעת לגבי רקע של מעורבות חברתית/פוליטית, רקע בתחום התוכנה החופשית, ואנשי קשר. ציינו בפנייתכם שם, טלפון ומקום מגורים. ניתן לפרסם כאן. האם איזשהו טקסט שמציג מיהו, בעיני הקואופרטיב, ניתן לראות באתר שלו?
3. בנוסף, מסמכים משפטיים רלבנטיים, או טיוטות שלהם, ניתן לפרסם כאן. אולי באופן של URL-ים. אם אין, יש לצין זאת.

שאלות הבנת הנקרא:
1. ש. זה כמו ק. ?
2. מיהו הקופראטיב?
3. כתב תביעה?

חזרה לתוכן הדיון
שחרלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/04/2003 · הודעות: 250 ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 09:31
נושא ההודעה:

לא כל כך היה מפריע לי ההשתייכות הפוליטית של יועצת הפו–פו שרשמה את האתר, אלמלי היה ברור לא רק שהיא פעילה פוליטית (לגיטמי), אלא שהיא דורשת ממי שמצטרף להיות פעיל פוליטי (לא קשור לתוכנה חופשית בשום צורה ותוכן).

כך, למשל, היא מבקשת ממי ששולח פרטים לשלוח על פעילות פוליטית בעבר שלו. כמו כן, מתוך האתר:
ציטוט:
קידום החופש של בני-האדם ובעלי החיים והתנגדות לדיכוי ואפליה מכל סוג שהם.

ועל כן, שאלה לכותב המקורי. אני, באופן אישי, מאוד נגד הדיכוי של תושבי אופקים/שדרות כתוצאה מהקרב הבלתי פוסק שנגזר עליהם עקב שום סיבה יותר זדונית מאשר מקום מגוריהם. האם גם נגד דיכוי זה (שעונה על ההגדרה של „דיכוי מכל סוג שהוא”) אתם מתכוונים להלחם?

אם כן, מה הקשר לתוכנה חופשית?

אם לא, למה לא?

שחר

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 11:07
נושא ההודעה:

ציטוט:
בדיקת הWHOIS של הדומיין מראה שמי שרשומה כבעלת הדומיין פעילה מאוד נגד הגדר וההתנחלויות. זה כבר מראה על שיוך פוליטי.

איזה באסה. ואני הייתי בטוח שהם קשורים לקוד פתוח.
סתם ארגון פוליטי.

אולי כדאי לפתוח משהו נטרלי... שלא משחק משחקים מטופשים.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 12:50
נושא ההודעה:

יש לי הרגשה שאתם מפרשים לא נכון את המונח כאן. יכול להיות שהם מחפשים דווקא רמת מעורבות חברתית/פוליטית.

למי שלא שם לב לקישור, הם כותבים שהם רוצים להיות משהו בסגנון של:
http://www.software.coop/info/

למרות שמה שכתוב שם כרגע נראה לי קצת פחות מדי חברה וקצת יותר מדי פעילות חברתית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 13:14
נושא ההודעה:

שחר :
לא כל כך היה מפריע לי ההשתייכות הפוליטית של יועצת הפו–פו שרשמה את האתר, אלמלי היה ברור לא רק שהיא פעילה פוליטית (לגיטמי), אלא שהיא דורשת ממי שמצטרף להיות פעיל פוליטי (לא קשור לתוכנה חופשית בשום צורה ותוכן).

כך, למשל, היא מבקשת ממי ששולח פרטים לשלוח על פעילות פוליטית בעבר שלו. כמו כן, מתוך האתר:
ציטוט:

ועל כן, שאלה לכותב המקורי. אני, באופן אישי, מאוד נגד הדיכוי של תושבי אופקים/שדרות כתוצאה מהקרב הבלתי פוסק שנגזר עליהם עקב שום סיבה יותר זדונית מאשר מקום מגוריהם. האם גם נגד דיכוי זה (שעונה על ההגדרה של „דיכוי מכל סוג שהוא”) אתם מתכוונים להלחם?

אם לא, למה לא?

שחר

אישית אם אתה שואל אותי (אני לא פותח השירשור ולא קשור בשום צורה למי שעשה את האתר או לזאת של היועצת פו פו) אבל מצידי אפשר לשים בהמשך למשפט קידום חופש של בני אדם ובעלי חייים והתדנגדות לאפלית תושבי שדרות מאותם סיבות שאני מתנגד לאפלית תושבים אחרים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 13:17
נושא ההודעה:

צפריר :
יש לי הרגשה שאתם מפרשים לא נכון את המונח כאן. יכול להיות שהם מחפשים דווקא רמת מעורבות חברתית/פוליטית.

לא ברור לי מה המטרה של הארגון. האם זה לאפשר פרנסה של חבריו (הניסוח מרמז שכן). אם כן, זה בעצם מרכז מכירות של נותני שירותים.

אלא אם הם אומרים "לא, אנחנו קואופרוטיב, כולם מרווחים מהכל", ואז זה אומר שאותם נותני שירות ששירותיהם נמכרים בד״כ יותר ביוקר (נגיד, מתכנתי קרנל) מרווחים הרבה הרבה הרבה פחות מאשר הם יכולים במקום אחר, מה שמבטיח שהם לא יישארו לאורך זמן.

בקיצור, לא ברור מה הם רוצים להקים, לאיזו מטרה, ומה המודל.

שחר

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 13:26
נושא ההודעה:

שחר :
צפריר :

לא ברור לי מה המטרה של הארגון. האם זה לאפשר פרנסה של חבריו (הניסוח מרמז שכן). אם כן, זה בעצם מרכז מכירות של נותני שירותים.

אלא אם הם אומרים "לא, אנחנו קואופרוטיב, כולם מרווחים מהכל", ואז זה אומר שאותם נותני שירות ששירותיהם נמכרים בד״כ יותר ביוקר (נגיד, מתכנתי קרנל) מרווחים הרבה הרבה הרבה פחות מאשר הם יכולים במקום אחר, מה שמבטיח שהם לא יישארו לאורך זמן.

בקיצור, לא ברור מה הם רוצים להקים, לאיזו מטרה, ומה המודל.

שחר

אין לי התיימרות להבין בדיוק במה מדובר מהאתר הלא ברור, אבל אם הם רוצים חברה שבה שכולם מרוויחים שכר שווה לפי שעות העבודה שלהם (זה מה שהבנתי מהאתר) ושואלים על רקע התנדבותי\פוליטי אני מנחש שהם מחפשים אנשים שרווח כספי* הוא לא המטרה הראשונית שלהם.

*לא לבלבל עם האפשרות להישאר עם בטן מלאה וקורת גג.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 17:15
נושא ההודעה:

חוץ מדגימת DNA , הכותבת מבקשת פרטים רבים, שיוך פוליטי, התנדבות, שם, מיילים, הפניה לאתרים , מסמכים משפטיים (?) את מי הוא מכיר ואיזה קשרים יש לו.
אבל על עצמה לא ידעה לספר.
(כמו שכבר ציינו) הרעיון מעניין , אבל מאוד אוורירי .
הוא מוציא שם רע לקומוניזם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 17:26
נושא ההודעה: מהו פו-פו? דומיין עם פרטים מזויפים? מה הרעיון של האנגלים?

מהו הפו-פו שהזכירו כאן?

צפריר :

מי עומד מאחורי הם? האם ניתן לזיף פרטים של אחראי של דומיין? באופן כללי, האם יתכן שמפתח אתרים רשם הדומיין בלי קשר למי שעומד מאחורי האתר?
צפריר :

איך הם מתנהלים? יכולתי לחפש באתר שלהם. אולי מישהו כבר מכיר את זה?
צפריר :

מי? האנגלי או הישראלי?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 18:13
נושא ההודעה:

שחר :

ציטוט:

אם לא, למה לא?

שחר

שחר, ה"שאלה" שלך מניחה שפעיל "שמאלני" נוטה להיות שווה נפש לגבי קסאמים על שדרות. הנחה זו נטולת אחיזה במציאות ולראיה, הססמא העיקרית בהפגנות הישראליות נגד ההתקפה על עזה היתה "בעזה ושדרות ילדות רוצות לחיות". זו בעצם נגזרת של הרעיון שלפיו מי שתומך בזכויות לערבים הוא בהכרח שונא יהודים, רעיונות מסוג זה אכן מקובלים ונפוצים בישראל, הם היו גם מקובלים מאד בדרום-אפריקה בשעתו וגם בעוד כמה מדינות.
האם התנגדות לכיבוש, למלחמה ולירי על אזרחים קשורה לתכנה חופשית ? אני מניח שהדעות על כך חלוקות בין אלו שתומכים בתופעות הללו לבין המתנגדים להן.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 19:41
נושא ההודעה:

ציטוט:
האם התנגדות לכיבוש, למלחמה ולירי על אזרחים קשורה לתכנה חופשית ? אני מניח שהדעות על כך חלוקות בין אלו שתומכים בתופעות הללו לבין המתנגדים להן.

התשובה היא לא!! חד משמעי!!!
ותפסיקו לזבל במוח ולשבש מושגים ותובנות. Image

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 22:12
נושא ההודעה:

Anonymous :
חוץ מדגימת DNA , הכותבת מבקשת פרטים רבים, שיוך פוליטי, התנדבות, שם, מיילים, הפניה לאתרים , מסמכים משפטיים (?) את מי הוא מכיר ואיזה קשרים יש לו.

אם הייתי הולך להיכנס לשותפות עסקית כזו עם מישהו אז כן, הייתי רוצה לדעת על מי מדובר. בתור מועמד פוטנציאלי תרגיש חופשי לשאול אותם את אותן השאלות (או לחלופין: לא לשקול להצטרף).

לעניין ההשתייכות הפוליטית: נראה לי שחשוב להם שיהיו שם אנשים שמסכימים לרעיונותיהם בצד הכלכלי והחברתי.

חזרה לתוכן הדיון
מתראורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2012 - 23:13
נושא ההודעה:

אני אשקול, ללא קשר פוליטי ,הצטרפות לעניין הזה אך ורק אם יפורסמו הפרטים של המייסדים או שיתאפשר להצטרף אנונימית .

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 02:17
נושא ההודעה: האם הרעיון לא ראוי למחשבה?

Anonymous :
חוץ מדגימת DNA , הכותבת מבקשת פרטים רבים, שיוך פוליטי, התנדבות, שם, מיילים, הפניה לאתרים, מסמכים משפטיים(?) את מי הוא מכיר ואיזה קשרים יש לו.

ההדגשה בציטוט אינה במקור. איפה קודאופ בקש מסמכים משפטיים? לפי השם שמופיע ליד תאריך הפרסום, פותח השרשור פרסם הודעה יחידה.
שגר ושכח, או שזה שגר ואל תגיב, מאד נפוץ בשרשורים של הצעות עבודה.
בכלל לא ברור לי הקשר המדויק של הפעילה הפוליטית שהוזכרה לכל הענין.
אולי הרעיון של קואופרטיב כזה כן ראוי לבדיקה נוספת? לכאורה יש הוכחת יכולת מבריטניה. לפי הויקיפדיה, לקואופרציה יש חלק חשוב בכלכלה הישראלית העכשוית. יש הטוענים שתרומתה ההסטורית היא רבת חשיבות. במצב של משבר כלכלי, החשיבות של נסיונות כלכליים עולה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 09:20
נושא ההודעה: נושא חדש

טוב, אני חושב שסיכמנו שהמיזם הזה מריח לא טוב, ומארגניו לא חוזרים הנה להבהיר. בואו נניח שאפשר להתעלם ממנו.

בואו נשאל את השאלה המעניינת יותר: האם אפשר ליצור מיזם שכזה? איך הוא אמור להראות? מה המודל העסקי שלו?

שחר

חזרה לתוכן הדיון
ויטליאורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 11:00
נושא ההודעה:

לא יודע, משהו נראה לי מאוד פגום בגישה הזו. העניין הוא שאתה מקים צוות לפני שיש לך
בעיה ספציפית לפתור (או במינימום כיוון טכנולוגי כלשהו), זה נראה לי לגמרי לא אופטימלי.

מה גם שבשביל לגייס אנשים זרים אתה צריך שיהיה לך צוות ליבה עם תוצאות מוכחות,
אחרת יש לך חדר מלא באנשים זרים עם רמת אמון מאוד נמוכה אחד בשני, וזה אסון.

וגם איך אתה מתואשש מטעיוית? נגיד ולקחת לצוות מישהו שנראה כמו בנאדם מגניב
אבל מסתבר שזה בנאדם רעיל שדופק לצוות את המורל, איך אתה נפתר ממנו?

וכו וכו...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 11:40
נושא ההודעה:

טוב, אני אישית לא שמתי לב בהתחלה להקשר הפוליטי, עכשיו כזה הודגש, הפרוייקט מצא חן בעיני והיגשתי בקשה להצטרף.
לאלו החוששים - מי שמוסר את הפרטים שהתבקשו כאן מקבל את הפרטים המקבילים של היוזמים. כן, ההתנהלות בעניין הזה קצת מגושמת אבל הרבה פחות מבכמה מקומות עבודה שראיתי.

חזרה לתוכן הדיון
...ואל תגידו שלא ידעתם...אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 13:29
נושא ההודעה:

כשלים ואתגרים :
"האופי האנושי מביא שוב ושוב את אותם מצליחנים אידאולוגים לנטוש את הרעיון ולפרוט את ההצלחה למעמד כלכלי אישי."‏‏‏

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 14:46
נושא ההודעה:

Anonymous :
לאלו החוששים - מי שמוסר את הפרטים שהתבקשו כאן מקבל את הפרטים המקבילים של היוזמים. כן, ההתנהלות בעניין הזה קצת מגושמת אבל הרבה פחות מבכמה מקומות עבודה שראיתי.

מגניב! אז, מכיוון שקיבלת את הפרטים של היזמים ולא חתמת על הסכם סודיות, תוכל לשתף אותם איתנו?

שחר

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 14:53
נושא ההודעה:

ויטלי :
לא יודע, משהו נראה לי מאוד פגום בגישה הזו. העניין הוא שאתה מקים צוות לפני שיש לך
בעיה ספציפית לפתור (או במינימום כיוון טכנולוגי כלשהו), זה נראה לי לגמרי לא אופטימלי.

מצד שני, כמעט כל התארגנות עסקית קמה אותו הדבר. זו המשמעות של הסיכון שהמייסדים לוקחים על עצמם.

הבעיה פה היא אחרת. הסיכון שהדור הראשון של המצטרפים לוקח על עצמו הרבה יותר גדול מהסיכוי שאלו שמצטרפים בהמשך (בהנחה שיש הצלחה), אבל זה לא משתקף בהשתתפות ברווחים. אני לא מאמין גדול במערכות כאלו. אני חושב שזה בסיס לחיכוכים שמסכנים את כל המיזם.

ויטלי :
מה גם שבשביל לגייס אנשים זרים אתה צריך שיהיה לך צוות ליבה עם תוצאות מוכחות,
אחרת יש לך חדר מלא באנשים זרים עם רמת אמון מאוד נמוכה אחד בשני, וזה אסון.

למשל.

ויטלי :
וגם איך אתה מתואשש מטעיוית? נגיד ולקחת לצוות מישהו שנראה כמו בנאדם מגניב
אבל מסתבר שזה בנאדם רעיל שדופק לצוות את המורל, איך אתה נפתר ממנו?

וכו וכו...

זה דווקא קל. אתה לא ישר נותן שותפות מלאה לכל מי שאתה מגייס. זה עובד ככה באגד. חלק מהנהגים הם חברי קואופרוטיב, וחלק הם שכירים. עד שלא עבדת זמן מה, אתה לא יכול לקנות מניה.

הבעיה היא ההפוכה. מה אתה עושה עם מישהו שהוא כבר חבר קואופורטיב, ועכשיו לא יכול להמשיך לתרום כמו שתרם פעם (או סתם לא רוצה)?

אני חשבתי, כשעוד הייתי עצמאי, על מנגנון אחר. להרים שותפות של אנשים שכל אחד מהם מוכר את שירותיו שלו הוא, אבל יש בתוך השותפות הסכם קבוע לשיתוף לקוחות. למשל, אם אתה מקבל לקוח שלי (כלומר שאני הפניתי אותו אליך), אתה משלם לי 10% מההכנסות מאותו הלקוח.

הבעיה עם המנגנון הזה הוא גם שלא מצאתי מספיק שותפים שאני סומך עליהם, וגם לא מצאתי סט חוקים שמעודד שיתוף פעולה אמיתי. תמיד יהיה מישהו שהוא או טוב מהממוצע, או גרוע מהממוצע, שיהיה לו אינטרנט לשחק עם המערכת לטובתו ולרעת הן השותפים האחרים, והן הלקוחות.

שחר

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 15:29
נושא ההודעה:

שחר :
Anonymous :

מגניב! אז, מכיוון שקיבלת את הפרטים של היזמים ולא חתמת על הסכם סודיות, תוכל לשתף אותם איתנו?

שחר

מכיוון שהפרנטזציה הראשונית של היזמה היא קצת מבלבלת, אציג זאת במילים שלי:
אין לי בעיה לשתף בפרטים הלא-ביוגרפיים, מתוך כבוד לצורך של אנשים להגן במידה כלשהי על פרטיותם גם כשעיקר פעילותם גלויה וציבורית. אכן מדובר ביזמה של אנשים שאפשר להגדיר כ"שמאל רדיקלי" במונחים הישראלים, אנשים שבאופן אישי הינם פעילים נגד פגיעה בבעלי-חיים, למען זכויות הומוסקסואלים ולסביות, נגד דיכוי מעמדי ואתני ובעד הדברים שאם אקרא בשמם זו תהיה "פוליטיקה".
המטרה של הקואופרטיב, אם אני מבין נכון, היא להיות עסק תוכנה שיוויוני, שהחברות בו היא על בסיס הסכמה על פלטפורמה רעיונית כללית (כמו הקיבוצים של פעם או "גדוד העבודה" ?) ושבורר את הפרוייקטים שלו כך שלא יתנגשו עם העמדות המשותפות של חבריו. אין כוונה שהקואופרטיב יעסוק באופן ישיר בפעילות על העמדות האלו.
לסיכום, היזמה הזו לא מתאימה למי שלא מסכים לעמדות היסוד וכנראה גם לא למי שמסכים אבל רוצה לעשות פעילות תכנה-חופשית עם אחרים שאינם מסכימים. זה לא משהו שמתיימר לפתור את כל בעיות העולם אלא קולקטיב-עבודה של אנשים החולקים עמדות חברתיות ופוליטיות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 15:54
נושא ההודעה:

Anonymous :
לסיכום, היזמה הזו לא מתאימה למי שלא מסכים לעמדות היסוד וכנראה גם לא למי שמסכים אבל רוצה לעשות פעילות תכנה-חופשית עם אחרים שאינם מסכימים. זה לא משהו שמתיימר לפתור את כל בעיות העולם אלא קולקטיב-עבודה של אנשים החולקים עמדות חברתיות ופוליטיות.

שני המשפטים האחרונים שלך סותרים, ואני תוהה אם זה בגלל שלא הבנת את היזמים כראוי, או, מה שכנראה יותר סביר, היזמים לא רואים ומבינים את הסתירה.

המהות של תוכנה חופשית היא שיתוף ללא הגבלה. אם אתה מגביל את עצמך לעבוד רק עם אחרים שחושבים כמוך, אתה רחוק מרחק שנות אור מהרעיון של תוכנה חופשית. ראה את עקרונות התוכנה החופשית לגבי אי־הגבלת משתמשים ואי־הגבלת סוג שימוש (סעיפים 4 ו–5 בהגדרת הקוד הפתוח: http://opensource.org/docs/osd)

כמו כן, אם אתה מקים ארגון שמטרתו להתעסק בתוכנה, אבל מכניס על הדרך גם זכויות בעלי חיים, הומולסביות, נגד דיכוי וכו׳, הרי שלפתור את כל בעיות העולם זה בדיוק מה שאתה דווקא כן מנסה לעשות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 16:47
נושא ההודעה:

שחר :
Anonymous :

שני המשפטים האחרונים שלך סותרים, ואני תוהה אם זה בגלל שלא הבנת את היזמים כראוי, או, מה שכנראה יותר סביר, היזמים לא רואים ומבינים את הסתירה.

המהות של תוכנה חופשית היא שיתוף ללא הגבלה. אם אתה מגביל את עצמך לעבוד רק עם אחרים שחושבים כמוך, אתה רחוק מרחק שנות אור מהרעיון של תוכנה חופשית. ראה את עקרונות התוכנה החופשית לגבי אי־הגבלת משתמשים ואי־הגבלת סוג שימוש (סעיפים 4 ו–5 בהגדרת הקוד הפתוח: http://opensource.org/docs/osd)

כמו כן, אם אתה מקים ארגון שמטרתו להתעסק בתוכנה, אבל מכניס על הדרך גם זכויות בעלי חיים, הומולסביות, נגד דיכוי וכו׳, הרי שלפתור את כל בעיות העולם זה בדיוק מה שאתה דווקא כן מנסה לעשות.

ייתכן שלא הסברתי את עצמי נכון - יש הבדל בין הרישוי על התכנה שאתה מפיץ לבין האנשים שאיתם אתה בוחר לעבוד במסגרת הקבוצה שאתה יצרת כדי לפתח את התכנה. גנו, למשל, היא קבוצה סגורה עם מטרות ברורות, ועדיין הרישוי אינו מגביל דרכי שימוש בתכנה. בקואופרטיב שאנו דנים בו, יהיה סינון של לקוחות ופרויקטים על בסיס אידאולוגי אבל הקוד יסופק תחת רישיון חופשי מקובל.
המטרה של הארגון אינה "להתעסק" בכל הנושאים ששמותיהם הוזכרו כאן אלא לתת בית לאנשים המחויבים להם ולעבוד באופן שאינו סותר אותם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 17:06
נושא ההודעה:

שחר,

התיאור של מי שמעלך גורם לזה להישמע כאילו משולבות פה שלוש מטרות:

1. ליצור מקום עבודה שמתעסק בפיתוח תוכנה ובנוי בתור קואופ עם דגש על תוכנה חופשית.
2. ליצור מקום עבודה שלא גורם רגשי אשם למעורבים (נניח על ידי כתיבת קוד למערכות נשק).
3. ליצור מקום עבודה שעונה לכללית של מרחב בטוח על העיקרון של הדרה של מדירים. ז"א, שהומופובים (לדוגמא) לא מוזמנים כי הם מדירים להט"בים והם אלו שיוצרים את האלימות.

גם אם אני טועה בפרשנות שלי אין סתירה. הם בוחרים לשחרר את הקוד באופן חופשי אבל לעבוד ביחד (קרא:שותפות עסקית) רק עם אנשים שהם מרגישים איתם בנוח.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/10/2012 - 20:18
נושא ההודעה:

Anonymous :
שחר,

התיאור של מי שמעלך גורם לזה להישמע כאילו משולבות פה שלוש מטרות:

1. ליצור מקום עבודה שמתעסק בפיתוח תוכנה ובנוי בתור קואופ עם דגש על תוכנה חופשית.
2. ליצור מקום עבודה שלא גורם רגשי אשם למעורבים (נניח על ידי כתיבת קוד למערכות נשק).
3. ליצור מקום עבודה שעונה לכללית של מרחב בטוח על העיקרון של הדרה של מדירים. ז"א, שהומופובים (לדוגמא) לא מוזמנים כי הם מדירים להט"בים והם אלו שיוצרים את האלימות.

גם אם אני טועה בפרשנות שלי אין סתירה. הם בוחרים לשחרר את הקוד באופן חופשי אבל לעבוד ביחד (קרא:שותפות עסקית) רק עם אנשים שהם מרגישים איתם בנוח.

הבנתי גם קודם, אני חושב.

דבר ראשון, צריך לבדוק בחוק שיווין הזדמנויות בעבודה אם בכלל חוקי להפלות על סמך דעה פוליטית. הקריאה שלי אותו (ואני לא עורך דין) אומרת שמדובר בהצעת עבודה לא חוקית. מתוך החוק:
חוק שוויון הזדמנויות בעבודה :
2 א) לא יפלה מעביד בין עובדיו או בין דורשי עבודה מחמת מינם, נטייתם המינית, מעמדם האישי, הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ-גופית היותם הורים, גילם, גזעם, דתם, לאומיותם, ארץ מוצאם, השקפתם, מפלגתם או שירותם במילואים, קריאתם לשירות מילואים או שירותם הצפוי בשירות מילואים כהגדרתו בחוק שירות ביטחון [נוסח משולב], התשמ"ו-1986

ההדגשה שלי.

דבר שני, לפני שאתה הולך לבזבז את זמנך בעבודה שמשלמת פחות משווי שוק שלך, כדאי לך לוודא שלמיזם יש סיכוי להצליח. חברות תוכנה חופשית מתקשות מאוד להחזיק את עצמן בחיים גם ללא הוספת מגבלות על סוג הפרוייקטים שהן מוכנות לקבל וסוג האנשים שהן מוכנות להעסיק. זה עוד לפני שנכנסנו לסכנות למיזם כזה מעצם היותו משלם פחות משווי שוק (בריחת מוחות, אי־תגמול על איכות, מיצוע יכולות וכדומה).

לסיום, ההסתייגות המקורית שלי לא דנה בדברים שנוגדים רשיון כלשהו. היא דנה בזה שאנחנו רוצים להאמין שתוכנה חופשית מקיימת ערכים מסויימים שמגיעים מעבר לתוכנה. המיזם הזה חורג מאותם ערכים, ועושה זאת עקב סיבות לכאורה ערכיות: אנחנו לא רוצים הומופובים, גם כאלו שלעולם לא יהיו אלימים. הם לא „אנחנו”. אנחנו לא רוצים אנשי ימין, כי הם כואבים לנו בעיניים. למעשה, אנחנו גם לא רוצים אנשי מרכז, או אפילו שמאל ציוני, כי, חלילה, אולי נחשף לדעות שונות מה„דעה הנכונה”.

גם אלמלי היתה פה עבירה על החוק, יש פה טעם לפגם בציבור התוכנה החופשית, שהערך הראשון שלו הוא חשיפת מלוא המידע, על כל פגמיו, לעיני כל.

שחר

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [קודאופ]