ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/02/2013 - 00:16
נושא ההודעה: שרת X וירטואלי מקומי

שלום רב
אני מתעניין בקונפיגורציה קצת מוזרה אבל אולי שימושית
אני רוצה להתקין לינוקס בשרת פיזי הוסט ללא X ועליו להתקין מכונות וירטואליות. אני מעוניין לאפשר למכונה וירטואלית להריץ שרת X שירוץ כך שמסך שמחובר פיזית לשרת יציג את השולחן עבודה של השרת הוירטואלי בזמן שבהוסט יש מערכת טקסטואלית בלבד.
האם זה אפשרי לעשות את זה? או שאם מסך פיזי מחובר למחשב ההוסט אז אני חייב שרת X מותקן עליו?
תודה

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 22/02/2013 - 01:07
נושא ההודעה:

אתה צריך אחד מן השניים:

1. תיקון התוכנה כך שלא תצטרך שרת X.

בפרט, למיטב ידיעתי KVM ושות' יכולות ליצא את התצוגה ל־VNC, לדוגמה.

2. xvfb.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/02/2013 - 10:59
נושא ההודעה:

1. לא הבנתי מה הכוונה לתיקון תוכנה שלא תצטרך X.
2. לפי מה שהבנתי מקריאה על xvfb זה שהשימוש הוא במצב הפוך למה שאני מתעניין, מצב שבו למכונה עם X בלי מסך.
אולי כדאי להבהיר במה אני מעוניין:
אני רוצה להרים מחשב שרת ללא X (מחוסר עניין וצורך) על שרת פיזי. הוא יהיה גם הוסט למכונות וירטואליות.
האפשרות להריץ X על מכונה וירטואלית ולהתחבר מרחוק (VNC ושות) היא טריוויאלית. אני לא מתעניין בVNC או בכלל בהתחברות ממסוף מרוחק.
מה שאני מתעניין זה לשבת פיזית ליד השרת ולראות על המסך שמחובר אליו את הפלט של X של מכונה וירטואלית שרצה בתוכו. ללא חיבור מרחוק. אני רוצה להשתמש בכרטיס הגרפי הפיזי של ההוסט, אבל בקונטקסט של מכונה וירטואלית (ההוסט לא יעשה שימוש ביכולות הכרטיס הגרפי הפיזי כי הוא במילא טקסטואלי ללא X).
אולי במילים אחרות אני רוצה את מערכת ההוסט כצינור בלבד בין הX הוירטואלי לכרטיס הפיזי, ולא מעוניין להריץ X על ההוסט.
איך אפשר, אם בכלל, להרים סביבה כזו? זה לא טריוויאלי לכן אני לא בטוח אם קיים לזה פתרון.
תודה.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 22/02/2013 - 11:18
נושא ההודעה:

אם אתה רוצה לשבת לראות בכרטיס המסך של המחשב הפיזי משהו, יש לך בעיקרון שתי אפשרויות:

1. המחשב המארח שולט על כרטיס המסך.

2. אחד האורחים שולט על כרטיס המסך.

(2) אפשרי, למיטב ידיעתי (לפחות אם כרטיס המסך הוא PCI). אבל אינו מומלץ - מסבך את ההתקנה, ומסבך הרבה יותר את המעבר בין אורח אחד לאחר.

שרת X אינו דבר כבד במיוחד (להבדיל מסביבת KDE או גנום). סביבה מינימליסטית כגון icewm לא דורשת הרבה משאבים. עם קצת השקעה תוכל לקחת מנהל חלונות פשוט ולהגדיר אותו כך שכל מה שהוא יעשה יהיה להריץ תוכנית אחת במסך מלא (אבל זה באמת מה שאתה רוצה?)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/02/2013 - 11:19
נושא ההודעה:

לא הבנתי - אתה רוצה שרת, ולקוחות שיתחברו אליו ללא X, אבל אתה תראה בשרת את מה שהם כביכול עושים על ה-X שלהם?
איך זה אמור לעבוד? אם ללקוח אין תצוגה אצלו איך תהיה לו אינטראקציה עם התצוגה? (הוא אפילו לא יוכל לראות את העכבר שלו!)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/02/2013 - 12:33
נושא ההודעה:

זה באמת קצת מורכב אז אנסה להסביר את זה בצורה מעט שונה.
נניח ואני רוצה להתקין דסקטופ כולל X וסביבת עבודה מלאה והכל, נקרא לו לצורך העניין אובונטו. כמו בשולחן רגיל אני יושב לידו והוא מחובר למסך מקלדת עכבר. עד כאן זה סטאפ שיש לכל אחד בבית.
עכשיו אני רוצה בדיוק את אותו אובונטו נחמד רק שירוץ בתוך מכונה וירטואלית, כאשר מה שרץ באמת בתוך הקופסה ליד השולחן זה שרת לינוקס ללא X, שמריץ בתוכו את המכונה הוירטואלית עם האובונטו
אני רוצה שמשתמש שיושב ליד השולחן יגלוש באינטרנט באובונטו כאילו זה מה שמותקן לו במחשב, אבל כיבוי האובונטו (אם וכאשר) לא באמת יגרום למאוורר במארז להפסיק להסתובב.

VNC וכל שיטות הצפיה מרחוק במחשבים הוירטואלים זה סבבה ידוע ומוכר ולא היה מצריך אותי לשאול בפורום. אבל אני רוצה לצפות מקומית במחשב הוירטואלי, על מסך שמחובר פיזית להוסט.
השאלה שלי היא: האם אפשר לחבר סטאפ כזה, ואם כן אז איזה תוכנה/הגדרות יכולים לשמש אותי?
תודה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/02/2013 - 12:55
נושא ההודעה:

אז למה לא להפעיל את שרת ה-X מקומית על הלקוח, ולהפנות את התוכנות (שרצות על השרת האמיתי) לפורט על המכונה הוירטואלית?

כמו שאתה יכול להתחבר מרחוק לשרת SSH, לפתוח את שרת ה-X שלך לגישה מרחוק, לעשות
export DISPLAY=your_ip:X_port
ואז כל תוכנה שתריץ על המחשב המרוחק (שרת ה-SSH) תרוץ ב-X על המחשב שלך.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/02/2013 - 13:01
נושא ההודעה:

http://superuser.com/questions/420929/what-is-the-most-minimal-setup-i-can-use-to-run-virtualbox

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/02/2013 - 11:40
נושא ההודעה:

אני מבין שאתה רוצה "לרמות את השרת" שיחשוב שאין לו כ. מסך ולהעביר את ה PCI של כ. מסך ישר למחשב הדסקטופ הוירטואלי. לא יודע אם זה אפשרי, יציב וכדאי. אם כן זה יכול להיות מעניין.

בנתיים היות שאי אפשר X בלי X. אפשר להתחבר ל- X על "הדסקטופ" כפי שאמרתה עם VNC וכד'. או להרים על השרת X מינימאלי אם אחד ממנהלי החלונות הקלים הללו:
exec twm
exec dwm
exec jwm
exec fluxbox
וצפונה...

בהצלחה!

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא