ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_link Raspberry Pi

מעבר לעמוד 1, 2  הבא
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
XBMCאורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2013 - 10:21
נושא ההודעה: Raspberry Pi

שלום
אני מעוניין לקנות Raspberry Pi בתור מדיה סנטר (שכולל דברים דוגמת סטרימינג ושלט רחוק וכדו')
מה אני אצטרך בשביל להרכיב דבר כזה (איזה חיבורי USB וכדו) וכמה זה יעלה?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2013 - 12:12
נושא ההודעה: Re: Raspberry Pi

XBMC :
שלום
אני מעוניין לקנות Raspberry Pi בתור מדיה סנטר (שכולל דברים דוגמת סטרימינג ושלט רחוק וכדו')
מה אני אצטרך בשביל להרכיב דבר כזה (איזה חיבורי USB וכדו) וכמה זה יעלה?

There are better alternatives for that. MK808 and mele a2000 (same chipset) are two examples.

חזרה לתוכן הדיון
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 16/04/2013 - 13:48
נושא ההודעה:

תלוי מה בדיוק אתה רוצה שיהיה עם ה-RPI, עקרונית הוא כולל את כל מה שיש במחשב רגיל שולחני, פשוט עם פחות כוח ו/או חיבורים.
כדי שתוכל לעבוד עם ה-PI אתה צריך לקנות usb hub בהנחה ואתה רוצה לחבר יותר מאשר 2 מכשירים שונים ב-USB (המודל היקר יותר מגיע עם 2 חיבורי USB).
בתור כבל חשמל אתה יכול להשתמש במטען של פלאפון עם חיבור מיקרו USB, אני משתמש במטען של סמסונג וזה עובד כמו שצריך, כל מה שצריך לשים לב זה שהוא מספק לפחות 700 מילי אמפר זרם וכ-5 וולט מתח.
בהנחה ואתה רוצה גם אינטרנט תצטרך גם כבל לחיבור לרשת...

בקיצור, מה מכל אלה יש לך כבר לשימוש? האם אתה צריך יותר מאשר 2 חיבורי USB (אם אתה צריך רק 2 אז מה שיש במכשיר יכול להספיק לך)?

מבחינת הוצאה כספית קשה להעריך בלי לדעת מה יש לך כבר, מכיוון שלדוגמה USB האב יכול לעלות בין עשרות שקלים ל-150 ש"ח ויותר (קניתי אחד עבור ה-PI, אבל הזולים לא תמיד עובדים איתו, תלוי בגורמים שונים, מצד שני אפשר לבדוק בוויקי שלהם, יש להם עמוד שרשום בו מה עבד ולא עבד לאחרים)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
XBMCאורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2013 - 19:21
נושא ההודעה:

אין לי כלום
אני רוצה להכין מדיה סנטר הכי זול ויעיל ואפשרי במקום הDVD ומערכת הסטריאו שיש לי

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/04/2013 - 22:41
נושא ההודעה:

אוקי, אז מה אתה רוצה לחבר למכשיר? אני מניח שאת הטלביזיה ומערכת הסאונד, האם אתה יכול לחבר HDMI לטלביזיה ולהעביר את האות משם גם למערכת סטראו? או ממערכת הסטראו לטלביזיה (כשהאות מהמחשב מגיע לסטראו)?
אני שואל כי אני לא יודע איך זה אמור לעבוד בחיבור רגיל (נניח אם זה עובד עם יס), בהתאם אוכל להגיד לך לפחות האם הרספברי פיי יתאים למשימה.
עקרונית בהנחה ואתה יכול לחבר HDMI לאחד המכשירים ושהוא יעביר את האות הרלוונטי למכשיר השני זה צריך לעבוד.
לחלופין אם אפשר לחבר את האודיו מחיבור בודד (יש יציאת אודיו בחיבור של 3.5 ל-פיי) ושלא תאבד את הסטראו או משהו (לא בטוח שזה אפשרי ולו בגלל שניסו לחסוך ב-פיי) אז אתה צריך להיות מסודר.

שאלה נוספת, האם אתה רוצה משהו שעובד מהקופסה או שהמחיר חשוב לך יותר? ברספברי פיי תצטרך לעבוד יותר מאשר ב-MK808 שהוצע פה אבל המכשיר עצמו זול יותר ומכיל יותר חיבורי USB רגילים (ב-MK808 יש חיבור USB רגיל בודד ואחד של מיקרו ב-פיי בדגם היקר יותר של 35 דולר יש 2 חיבורי USB)

בקיצור, השאלות הקריטיות הן:
א. האם יש אפשרות לחבר את הטלביזיה למערכת הסטראו או הפוך ושרק אחד יהיה מחובר למכשיר שאתה קונה כדי שזה יעבוד?
א. מה חשוב לך יותר- כמות העבודה כדי לגרום לזה לעבוד או המחיר?
ב. מה אתה מתכוון לחבר למערכת פרט לטלביזיה ואולי מערכת סטראו?

השאלה הראשונה תאפשר להגיד האם ה-MK808 או ה-פיי בכלל יכולים לעזור לך.
השאלה השנייה והשלישית (בהנחה שהמכשירים הנ"ל רלוונטיים) יגידו איזה מהם עדיף עבורך

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2013 - 22:52
נושא ההודעה:

אני מעוניין לחבר טלווזיה עם HDMI והמכשיר יהוה תחליף גם לטלווזיה, סטריאו וDVD ששבקו לכל חיי לפני שבועיים
אין לנו שום חיבור אחר בעולם
לא אכפת לי לעבוד (בכל זאת אני לינוקסאי) העניין הוא שההורים שלי מעונינים להשקיע כמה שפחות כסף בעסק הזה ולקבל מקסימום (הם טכנופובים)

משה-נחמיאס :
אוקי, אז מה אתה רוצה לחבר למכשיר? אני מניח שאת הטלביזיה ומערכת הסאונד, האם אתה יכול לחבר HDMI לטלביזיה ולהעביר את האות משם גם למערכת סטראו? או ממערכת הסטראו לטלביזיה (כשהאות מהמחשב מגיע לסטראו)?
אני שואל כי אני לא יודע איך זה אמור לעבוד בחיבור רגיל (נניח אם זה עובד עם יס), בהתאם אוכל להגיד לך לפחות האם הרספברי פיי יתאים למשימה.
עקרונית בהנחה ואתה יכול לחבר HDMI לאחד המכשירים ושהוא יעביר את האות הרלוונטי למכשיר השני זה צריך לעבוד.
לחלופין אם אפשר לחבר את האודיו מחיבור בודד (יש יציאת אודיו בחיבור של 3.5 ל-פיי) ושלא תאבד את הסטראו או משהו (לא בטוח שזה אפשרי ולו בגלל שניסו לחסוך ב-פיי) אז אתה צריך להיות מסודר.

שאלה נוספת, האם אתה רוצה משהו שעובד מהקופסה או שהמחיר חשוב לך יותר? ברספברי פיי תצטרך לעבוד יותר מאשר ב-MK808 שהוצע פה אבל המכשיר עצמו זול יותר ומכיל יותר חיבורי USB רגילים (ב-MK808 יש חיבור USB רגיל בודד ואחד של מיקרו ב-פיי בדגם היקר יותר של 35 דולר יש 2 חיבורי USB)

בקיצור, השאלות הקריטיות הן:
א. האם יש אפשרות לחבר את הטלביזיה למערכת הסטראו או הפוך ושרק אחד יהיה מחובר למכשיר שאתה קונה כדי שזה יעבוד?
א. מה חשוב לך יותר- כמות העבודה כדי לגרום לזה לעבוד או המחיר?
ב. מה אתה מתכוון לחבר למערכת פרט לטלביזיה ואולי מערכת סטראו?

השאלה הראשונה תאפשר להגיד האם ה-MK808 או ה-פיי בכלל יכולים לעזור לך.
השאלה השנייה והשלישית (בהנחה שהמכשירים הנ"ל רלוונטיים) יגידו איזה מהם עדיף עבורך

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2013 - 02:00
6 נושא ההודעה:

http://blog.linuxmint.com/?p=2055 Very Happy

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2013 - 10:09
נושא ההודעה:

MK808 לא מבוסס על Allwinner A10 אלא על SoC אחר (של רילטק) שהתמיכה בו טובה פחות. אתה מדבר על MK806.

ר' גם:
http://wiki.debian.org/RaspberryPi
והקישורים משם.
הדף הזה נכתב בעקבות דיון עצבני במקצת ברשית תפוצה של דביאן ואכזבה של מפתחים רבים מהפרסום הרב שלו זכה הלוח הזה. יש לו מקום בתור לוח זול יחסית עם חיבורי GPIO נוחים (אבל יש גם אחרים. ר' קישורים משם). הוא לא הבחירה המוצלחת להרצת מערכת לינוקס רגילה.

בהקשר של מרכז מדיה חשוב להבין שאחת הצרות הרציניות איתם היא שאין עדיין אף מעבד גרפי עם דרייבר חופשי סביר.

באופן כללי המעבדים הגרפיים הם חלק מהשבב הראשי (ה־SoC)
https://he.wikipedia.org/wiki/SOC
כמה מעבדים גרפיים:
* Mali - המעבד הגרפי שמוכרת חברת ARM. יש לו דרייברים קנייניים ללינוקס. יש התחלה של עבודה על דרייברים חופשיים (מיזם Lima). מצבם מתחיל להיות סביר.
* PowerVR - עוד מוקד ידוע לשמצה לצרות. זהו המעבד הגרפי שבבסיסם של מעבדי אטום השונים של אינטל שלהם אין דרייברים חופשיים (והכתימו את שמה של אינטל בתחום). לחברה אין קשר לאינטל מעבר לכך. די פופולריים אצל יצרנים אחרים. יש התחלה של עבודה על הנדוס לאחור של דרייברים, אולם אין עדיין משהו מספיק טוב למיטב ידיעתי.
* Terga - זהו שמה של סדרת השבבים של nVidia - החברה עם השם הגרוע ביותר מבחינת הקשר ללינוקס בשולחן העבודה. אבל דווקא היא הפתיעה והכריזה לא מזמן על התחלת פיתוח דרייברים חופשיים טובים ללינוקס. הם כרגע בתחילת הדרך.
* OMAP - סדרת שבבים שמיוצרת (עדיין) על ידי TI. ברובם (רובם? כולם?) מהם יש שימוש במעבד גרפי משל עצמה עם דרייברים חופשיים סבירים.

יש עוד כמה. המצב שם עוד פחות טוב. הצגת הוידאו נעשית לפעמים על ידי מעבד וידאו ייעודי שמטפל בקידוד ופענוח וידאו. לפעמים יש דרייברים למעבד הוידאו גם בלי דרייברים יעילים למעבד הגרפי.

במקרה של הפי, מדובר על מעבד גרפי שהודבקה לו ברגע האחרון ליבת מעבד קטנה ARM11. לדוגמה, בניגוד לרוב המערכות האחרות, המעבד הגרפי מאתחל את המערכת ורק לאחר מכן מאתחל את ליבת המעבד הכללי. עד היום אין שום תמיכה סבירה במעבד הגרפי מעבר לקבצים הבינאריים הגדולים שברודקום מספקת.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2013 - 10:15
נושא ההודעה:

שאלה: האם המערכת שלך דורשת אחסון נוסף מעבר למה שיהיה בכרטיס (מיקרו)SD? אם כן, האם מפריע לך שהחיבור אליו יהיה בחיבור USB?

אחד היתרונות של ה־MELE A1000 הוא שיש בו חיבור SATA לדיסק ישירות מהלוח.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2013 - 11:54
נושא ההודעה:

צפריר זה שלרסברי אין דרייברים פתוחים לא אומר שהדרייברים שישנם לא טובים.
מנסיון אישי הדרברים מצויינים והרסברי מריץ סרטים FHD בלי מאמץ

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/04/2013 - 19:55
נושא ההודעה:

מסכים עם האורח שמעלי. יצא לי לראות הרצה של סרטים 720P על ה-PI ואני יודע מהאינטרנט שזה צריך לעבוד כמו שצריך (לא ניסיתי עדיין בעצמי) גם עם 1080P.
בנוסף יש ל-PI גם הפצה מבוססת XBMC כך שכמדיה סנטר לא צריכה להיות בעיה.

כל זה נכון לגבי הדרייברים הסגורים, לא יודע לגבי דרייברים פתוחים.

לפותח האשכול, לדעתי עדיף לך ללכת עם ה-PI, הוא יותר זול ובמקרה הגרוע אתה תוכל להשתמש בו לדברים אחרים בנוסף או במקום השימוש המקורי.
כל מה שאתה צריך כדי להתחיל לעבוד איתו זה לקנות כרטיס SD שישמש ככונן קשיח למכשיר וספק לחשמל (אלא אם יש לך מיותר בבית).
לדעתי עדיף לך ללכת על הדגם הזול של ה-25 דולר, אבל אני לא בטוח כי כמות הזיכרון עלולה להיות בעייתית עם הרצת וידאו באיכות גבוהה (הזיכרון הכללי כולל את הזיכרון של הכרטיס מסך, יכול להוות בעיה אם לא יודעים לקנפג את זה כמו שצריך).
אם אתה רוצה ללכת על בטוח יותר אז לך על הגרסה B של ה-35 דולר, בתוספת של כרטיס זיכרון ומטען אתה תגיע לכ-200 ש"ח או קצת יותר בהוצאות.

חזרה לתוכן הדיון
$99אורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2013 - 22:16
נושא ההודעה:

אני דווקא התרשמתי שאנשים שטעמו מין הפטל הזה, מנסים עכשיו להפטר ממנו... Rolling Eyes

אם כבר אתה מחפש אתגר... לך על - Parallella: The $99 Linux supercomputer
וגם תלמד משהו מרתק על המחשב המקבילי של חברת "טבע-adapt".

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2013 - 23:38
נושא ההודעה:

יש לוחות אחרים באותם מחירים שהם טובים בהרבה מ ה RPI

גם הפי של ה 35 $ עם המשלוח מגיעים ל50$ ויש לוחות פי כמה טובים ממנו ב 80$ או פחות כולל שילוח .
ה PI לא שווה את המחיר שלו ,
הPI מתיימר להיות "מחשב זול לכל תלמיד" כשבפועל יש מוצרים מסחריים בערך באותו מחיר שלו עם יכולות טובות ממנו .
אז שלא יעשו "טובות" יש לוחות עם תמיכה טובה מהם .
זה שיש קהילה ל PI לא סותר את זה שיש לוחות אחרים שנתמכים טוב מרמת הקרנל ומעלה

1. מה שנרשם מעלי של adap-teva המחשב המקבילי צריך להיות משהו טוב מאוד
גם אם מתכננים להריץ עליו eclipse בסביבת פיתוח של 45GHZ
מעניין גם אפשריות כריית BIT COIN

2. יש לוח ב 65$ בשם hackberry 1.2ghz 1g ram mali 400 wifi
all winer 10 A10
אותה ארכיטקטורה כמו ה male שצפריר דיבר עליו
ללא SATA
https://www.miniand.com/products/Hackberry%20A10%20Developer%20Board#specifications

3.
יש את cubi שכולל SATA
https://www.miniand.com/products/Cubieboard%20Developer%20Board

הארכה עולה 65$
אבל
ניתן לקנות ללא קופסה ב 49$ כבלים הם סטנדרטים כולל החשמל SATA לחיבור 4 פין קטן אז אפשר לחסוך ולקנות את הקבלים ב EBAY ב 1$ מאיזה סיני

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/04/2013 - 13:31
נושא ההודעה:

ה-PI כולל משלוח מגיע ל-40 דולר או פחות לארץ, קניתי בנוסף ל-PI כבל וקייס וזה עלה לי קצת מעל 50 דולר...

אני ממש לא בטוח שהלוחות היקרים יותר טובים הרבה יותר מה-PI, נכון, הם טובים יותר, אבל לא בהרבה (לפחות לדעתי).

לגבי המחשב של adapt-teva, הוא עדיין לא מסחרי בכלל, הם עדיין לא מפרסמים אפילו מתי הוא יצא למכירה ורק מבקשים להירשם כדי שהם יוכלו לשלוח לנרשמים מידע כשהוא יצא לשוק (לפחות לפי הקישור שנתנו פה).

המכשיר השני שעולה 49 דולר קצת יותר חזק, יותר זיכרון ועם הרבה יותר חיבורים אפשריים. השאלה היא האם פותח האשכול צריך את החיבורים הללו...
הדבר היחיד שעושה רושם שהוא יוכל להשתמש בו זה החיישן של ה-IR, פרט לזה שאר החיבורים לא נראים רלוונטיים או שהם קיימים כבר ב-PI.

אישית במצב כזה הייתי מעדיף את ה-PI אבל זה כבר ענין של טעם, בסופו של דבר לצרכים שנאמרו פה ה-PI אמור לספק את הסחורה וגם המוצר היקר יותר, ב-PI תידרש יותר עבודה כדי לגרום לזה לעבוד כמו שרוצים וצריך להוסיף יכולות מסויימות (כמו החיישן של IR אם רוצים שלט נוח) אבל הוא יותר זול ואפשר לשלוט בו בדרכים אחרות כמו שלט מהפלאפון לתוכנות המתאימות

חזרה לתוכן הדיון
$99אורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2013 - 15:03
נושא ההודעה:

"פטל" זה מוצר של חברת צדקה שמיוצר ונמכר ע"י שתי חברות מסחריות שקיבלו רישיון לכך.

"Parallella" זה מוצר שמתבסס על השבב "epiphany" המהולל של חברה מסחרית - "Adapteva" (יש גם ישראלים שם), ואשר הקימה את "Parallella" כארגון ללא מטרת רווח לשם פיתוח ומימון המוצר בעזרת "מימון המונים".
כרגע לא ניתן לקנות את המוצר הזה, אלא ניתן לקבלו כ"מתנה" למי שנותן תרומה של $99 +,
כשה- "+" מזכה את התורם ב"זכויות" עתידיות נוספות, תלוי בסכום התרומה.

יש להניח, שכשהמוצר הזה ימכר, הוא יעלה קצת יותר כסף - אבל למרות זאת, אני חושב שהוא עדיף בהרבה מהפטל החיוור Wink

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2013 - 20:55
נושא ההודעה:

אני מציע לבדוק תמיכה בהאצת חומרה. מעטים הלוחות שתומכים בזה. וזה פיטצר חשוב לכל אחד שרוצה להשתמש בלוח בתור סטרימר.
אני רוצה לסייג שיש לוחות שהם חזקים מספיק כדי להריץ FHD בתוכנה אבל הם גם עולים יותר.

הפאי מריץ FHD ללא בעיות. גם העובדה שיש לו קהילה גדולה גורמת שהוא נתמך רשמית ע"י XBMC וOPENELEC למי שמכיר.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2013 - 23:22
נושא ההודעה:

להיפך. דווקא לא מעט מהלוחות שבדקתי תמכו בהאצת חומרה.

הפאי האמור דורש build נפרד של xmbc מכיוון שה־build הרגיל כולל מקודדים קנייניים (גם עבור שימוש בהאצת חומרה).

אני עובד בעבודה עם לוח פיתוח שמבוסס על omap והדרייברים החופשיים שהגיעו עם דביאן מציגים וידאו ללא בעיות (אבל אין תמיכה סבירה בגרפיקה תלל מימדית ב־X11).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2013 - 23:24
נושא ההודעה:

omap הוא שבב יקר עולה כמו כל הרסברי פאי.

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 19/04/2013 - 01:33
נושא ההודעה: אחי עובד עם אחד כזה והוא מרוצה פצצות

קניתי לאחי מכונה שכזו. הוא שם עליה xbmc. הוא מבין טיפה בלינוקס. יודע לערוך קבצים ולהתחבר ב- ssh. אבל לא צריך את זה. ההוראות מדוייקות.

הקטע היפה, שניתן לשלוט על המכונה באמצעות השלט של הטלויזיה, כי הטלויזיה מעבירה פקודות למחשב. יש לו טונות של סרטים וסדרות, והוא צופה בהם באמצעות המערכת בלי שום בעיה. עובד חלק מאוד ומאוד יפה.

אני משתמש במערכת כמסגרת תמונות דיגטלית (כמה תסריטי bash), והאצת החומרה עבור התצוגה היא טובה מאוד. גם אני מאוד מרוצה Smile.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/04/2013 - 04:18
נושא ההודעה: Re: אחי עובד עם אחד כזה והוא מרוצה פצצות

רם און :
קניתי לאחי מכונה שכזו. הוא שם עליה xbmc. הוא מבין טיפה בלינוקס. יודע לערוך קבצים ולהתחבר ב- ssh. אבל לא צריך את זה. ההוראות מדוייקות.

הקטע היפה, שניתן לשלוט על המכונה באמצעות השלט של הטלויזיה, כי הטלויזיה מעבירה פקודות למחשב. יש לו טונות של סרטים וסדרות, והוא צופה בהם באמצעות המערכת בלי שום בעיה. עובד חלק מאוד ומאוד יפה.

אני משתמש במערכת כמסגרת תמונות דיגטלית (כמה תסריטי bash), והאצת החומרה עבור התצוגה היא טובה מאוד. גם אני מאוד מרוצה Smile.

ב"אחד כזה" הכוונה לרסברי-פאי?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/04/2013 - 01:12
נושא ההודעה: Re: אחי עובד עם אחד כזה והוא מרוצה פצצות

Anonymous :
רם און :

ב"אחד כזה" הכוונה לרסברי-פאי?

כן. יש לי 2 גירסאות עם 256 מגה זכרון, ולאחי זו עם ה-512. לדעתי ה-512 עדיפה. אל תצפו להריץ על המכונה הזו דפדפן. היא לא נועדה לזה. היא כן עובדת טוב כמדיה סנטר או איבדד.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/04/2013 - 19:14
נושא ההודעה:

תקנה PI בליאון אלקטרוניקה (מחיר כמו בחו"ל רק בלי המשלוח המטורף) ותתקין עליו Openelec (הפצת XBMC) עובד מעולה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/04/2013 - 22:57
נושא ההודעה:

Anonymous :
תקנה PI בליאון אלקטרוניקה (מחיר כמו בחו"ל רק בלי המשלוח המטורף) ותתקין עליו Openelec (הפצת XBMC) עובד מעולה.

רק היום ורק בPI 2 מחיר. רק בליאון אלקטרוניקה שנמצאים בכתובת שקרכלשהו בחיפה ומוכרים לך במחיר מבצע מיוחד של 400₪ לא כולל משלוח מטורף.
מה, לא תקנה?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/04/2013 - 00:25
נושא ההודעה:

עכשיו זה עולה אצלהם 55 דולר (לא ברור למה המחיר בדולרים כשהמוצר זמין אצלהם והם מוכרים בארץ...) וזה עוד ללא מע"מ לפחות לפי הלינק הזה http://www.lion.co.il/p/242225#.UXWp9qq6fK4
זה יקר יותר מאשר המחיר של ה-PI כולל משלוח לארץ אבל זה כבר ענין של האם מוכנים לחכות את הזמן עד שיגיע מחו"ל. כשאני קניתי לקח למכשיר להגיע לארץ כמה חודשים טובים אבל זה היה כשהם עדיין היו צריכים לעשות רשימת המתנה ארוכה.
אני שילמתי פחות מ-55 דולר וזה אחרי תוספת על קייס וכבל HDMI+משלוח כך שמבחינת המחיר הסופי עדיף בוודאות מחו"ל

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2013 - 01:32
נושא ההודעה:

We’ll show you some hands-on examples of how to use the Raspberry Pi in an everyday environment.

http://www.linux-magazine.com/Online/Features/Real-World-Raspberry-Pi

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2013 - 09:38
נושא ההודעה:

רשמתי פה קודם

יש לוח פי מליון יותר טוב עם 1G ram עם מעבד 1.2ׂGHZ
ב 49$

http://cubieboard.org/

ניתן להתקין עם אותם כלים ותמיכה של raspberry PI

יש אפילו WIFI מובנה + כרטיס רשת קווית + HDMI + חיבור SATA לחיבור דיסק קשיח נורמאלי

יש גם קולט של IR INFRA RED כך שאתה יכול לתכנת כל שלט על מנת שישלוט ב XBMC

ה PI בכלל לא שווה אפילו כלכלית והם עוד "ארגון ללא מטרות רווח" לא מסוגלים להתחרות במחיר בחברות שמסוגלות לתת בפחות מחיר "לתת יותר (בחומרה)"

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2013 - 10:34
נושא ההודעה:

ה PI בכלל לא נחשב שווה במיוחד מול לוחות אחרים (לא רק יקרים) יש לוחות ב 50-60 $ שהם טובים

ואפילו אני הס מלהזכיר
ובכלל יש לוחות pentium4 ישנים וזרוקים יכולים לתת לך תוצאה יותר טובה רק תחבר כרטיס SD במקום HDD

אבל בסדר לא נכנס לזה כי צריך כרטיס מסך עם ׁHDMI ורוצים סביבה שקטה

יש לוחות קטנים מבוססי ARM קטנים בגודלם של ה PI ובמחיר דומה עם מפרטים טובים יותר כמו
זיכרון פנימי מובנה DDR3

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 23/04/2013 - 10:46
נושא ההודעה:

נראה של-cubieboard אין האצה בפענוח וידאו, במקרה כזה הוא לא יהיה כל כך שימושי בתור מרכז מדיה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2013 - 11:37
נושא ההודעה:

גם beagleboard הכריזו היום על דגם חדש שאמור לעלות 45$
BeagleBone Black

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2013 - 13:11
נושא ההודעה:

mksoft :
נראה של-cubieboard אין האצה בפענוח וידאו, במקרה כזה הוא לא יהיה כל כך שימושי בתור מרכז מדיה.

ליתר דיוק:

http://linux-sunxi.org/A10
http://linux-sunxi.org/CedarX

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון