ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ברנשלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/02/2002 · הודעות: 724 ·

הודעה פורסם: 02/08/2013 - 22:18
נושא ההודעה: כמה נקודות לשיפור אחרי אוגוטס פינגווין 2013

קודם כך - המון תושה למארגנים ולעושים במלאכה

נקודות קטנות לשיפור
0. לשים את המסקנות במקום בו נזכור להתיחס אליהן לקראת הכנס הבא
1. בדיקת מערכות כשבוע לפני השמוש בהן. (דוגמאות: מערכת ההצבעה, מנגנון הרישום בכניסה)
2. להכין מראש רשימת ציוד נדרש כולל כפילויות בציוד חיוני. (מתג? מחשבים להרשמה...)
3. לדעת שבחק מהתחומים היתן לבנות על מתנדבים של הרגע האחרון, כך שמתנדבים מראש להפנות לתחומים הדורשים התארגנות מראש
4. לבקש עזרה\מתנדבים בזמן (יתכן שבוצע, מתברר שחלק די גדול מההודעות בקבוצת הדוור לא הגיעו לדוא"ל שלי)

ומעט יותר ספציפי:
הכוונה - להכין חיצים לכל הכוונים
להכין מדבקות קטנות, לשמוש חד פעמי בהכוונה למקומות בהם לא נוח שילוט

הרשמה -
עבור הנרשמים מראש, לבדוק אפשרות של עמדת תיקוף בשרות עצמי (לחסוך זמן בכניסה), אפשר אולי גם ע"י הטלפונים שלהם, בחיבור WIFI

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/08/2013 - 23:40
נושא ההודעה: Re: כמה נקודות לשיפור אחרי אוגוטס פינגווין 2013

ברנש :

0. לשים את המסקנות במקום בו נזכור להתיחס אליהן לקראת הכנס הבא

http://wiki.hamakor.org.il/index.php/%D7%90%D7%95%D7%92%D7%95%D7%A1%D7%98_%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7%92%D7%95%D7%95%D7%99%D7%9F/%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%91

תודה על המשוב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 10:33
21 נושא ההודעה: לקיים אותו בתל אביב

לקיים אותו בתל אביב

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 12:34
נושא ההודעה: Re: לקיים אותו בתל אביב

Anonymous :
לקיים אותו בתל אביב

אין שום יתרון תחבורתי לתל-אביב. בתוך תל-אביב יש פקקים. במקום להכנס חצי שעה (במקרה הטוב) לתוך הפקקים של תל אביב (ולצאת מהם עוד חצי שעה) או להתברבר עם התחבורה הציבורית הכושלת של המרכז, המשכת עוד 40-45 דקות על כביש החוף. מחיפה אפשר לצאת גם ב- 16:00 ועדיין להגיע בדרום בזמן (עם תחבורה ציבורית) ואף לצפון הרחוק (קרית שמונה). לכן, בפרט, "הדרך הקצרה ביותר לכנס היא לשים אותו בתל-אביב" פשוט אימרה שגויה. זה עוד לפני שדיברנו על נגישות כלל-ארצית.

בנוסף, כנס בת"א עם מגוון כזה ומקום כזה כפי שהיה בחיפה יביא אותך קרוב מאוד לסכום של שש ספרות, מה שמביא אותך בלית ברירה לנסות להשיג ספונסרים ולהפוך את הכנס הקהילתי למעין כנס מסחרי (בהתאם לדרישות הספונסרים שלך), אחרת אתה תאלץ לבקש לא 20-50 ש"ח לכרטיס אלא 250-300 ש"ח לכרטיס כניסה וללא הנחות. כמובן שאפשר להצטנע ולשים את הכנס באיזו מכללה, אבל זה מבחינת הכנס והסטנדרטים ללכת אחורה.

ואחרון חביב, כפי שנאמר אתמול - אם אתה רוצה לקיים כנס בתל-אביב, ירושלים ואפילו באר-שבע, הצע את עצמך ותהיה מוכן להתעסק עם כל מה שצריך:

1) השגת מקום רלוונטי לכנס
2) גיוס מרצים והקמת מסלולים
3) שיבוץ מרצים עם הרצאות מעניינות
4) גיוס מתנדבים והנעתם
5) גיוס ספונסרים
6) דאגה ללוגיסטיקה: אבטחה, רישום, תאורה, הגברה, הקלטה, צילום, שינוע ציוד ועוד.
7) נגישות לנכים ונגישות לתחב"צ.

אם אתה מוכן להתעסק עם כל אלו, ואתה תל-אביבי (או ירושלמי, או וואטאבר) - הפרויקט שלך בשנה הבאה. בינתיים, אין צורך לחכות שנה שלמה. אם אתה חדור מוטיבציה ואתה מעוניין בכנס תל-אביבי, אתה יכול לנסות להתאמן ע"י הקמת כנסים צנועים יותר לטובת הקהילה עד השנה הבאה, היכן שבא לך בארץ ותבדוק אם הדבר הזה באמת מתאים לך (ואז תגיע למסקנה אם אפשר וכדאי לשים את זה בתל-אביב או לא).

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 13:09

Anonymous :
לקיים אותו בתל אביב

אפשר לפרט קצת? האם הגעת לכנס (ואם כן: איך)? מאיפה בארץ?

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 15:47
נושא ההודעה: הכנס לא היה צריך להתקיים בחיפה

נמנעתי מלציין זאת קודם לכן, אבל אני לא חושב שהכנס היה צריך להתקיים בחיפה.

הנימוק לקיום הכנס הקודם היה שמן הראוי לקיים את הכנס בכל מיני מקומות, כך שזה יהיה נוח יותר לאחרים להגיע. בפועל, הוועד החליט על דעת עצמו לקיים את הכנס היכן שנוח לו. ומאחר שהם רובם תושבי חיפה, הם החליטו לקיים את הכנס שם.

לא צריך להיות בעל תואר שלישי במתמטיקה כדי לדעת, שהמרכז נקרא מרכז משום שבאופן ממוצע נוח יותר להגיע אליו מכל נקודה בארץ. להגיד שאין יתרון תחבורתי לקיים את הכנס במרכז, זה כמו להגיד שהריבוע הוא עגול. להגיד שאין יתרון לקיים את הכנס במרכז, מתעלם מהעבודה הפשוטה שרוב אוכלוסיית ישראל ממוקמת במרכז המדינה. זה נשמע לי כל כך יאיר לפידי הנימוקים הללו, שכבר יש לי בחילה.

לגבי העלות. גוגל מוכנים להעמיד אולם בחינם. ואני יכולתי להשיג גם כן מקום מאוד נחמד בחינם. 10 דקות מתחנת הרכבת ברחובות. אבל הוועד לא פועל בשיתוף פעולה עם הקהילה. הוא לא פנה לקהילה לגבי המיקום, כך שלא היתה הזדמנות להציע מקומות אחרים. אישית, זה מוציא לי את החשק לעזור להם בכל דבר שלא יהיה. איזה מזל שהם יכולים להסתדר לבד Smile.

אני מקווה שהכנס היה מוצלח. לי לא הייתה אפשרות להגיע.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 15:58
נושא ההודעה:

הכנס היה בעבר פעם אחת ברחובות ואז נמתחה ביקורת על המארגנים שהכנס בדרום (אני הגעתי אז מ"הצפון הרחוק").

בכל מקרה נראה לי שהגיעו יותר משתתפים מאשר בפעם הקודמת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 16:28
נושא ההודעה: Re: הכנס לא היה צריך להתקיים בחיפה

רם און :
נמנעתי מלציין זאת קודם לכן, אבל אני לא חושב שהכנס היה צריך להתקיים בחיפה.

הנימוק לקיום הכנס הקודם היה שמן הראוי לקיים את הכנס בכל מיני מקומות, כך שזה יהיה נוח יותר לאחרים להגיע. בפועל, הוועד החליט על דעת עצמו לקיים את הכנס היכן שנוח לו. ומאחר שהם רובם תושבי חיפה, הם החליטו לקיים את הכנס שם.

הועד, שגם הוא מורכב ממתנדבים, עושה את הכנס היכן שהוא חושב לנכון לקיים אותו.

רם און :

לא צריך להיות בעל תואר שלישי במתמטיקה כדי לדעת, שהמרכז נקרא מרכז משום שבאופן ממוצע נוח יותר להגיע אליו מכל נקודה בארץ. להגיד שאין יתרון תחבורתי לקיים את הכנס במרכז, זה כמו להגיד שהריבוע הוא עגול.

שקר וכזב. הדבר הזה הוכח שוב ושוב.
האמת היא שתושבי מרכז מאוד ספציפיים (ואתה ביניהם) לא אוהבים לצאת מאיזור המרכז, והטענה של "אזור נוחות" בדיוק נופלת על אנשים כמוך.

רם און :

להגיד שאין יתרון לקיים את הכנס במרכז, מתעלם מהעבודה הפשוטה שרוב אוכלוסיית ישראל ממוקמת במרכז המדינה. זה נשמע לי כל כך יאיר לפידי הנימוקים הללו, שכבר יש לי בחילה.

להביא לך דלי? כמי שאוהב את המרכז כ"כ ולא נקף אצבע (ככל הנראה), אתה מוזמן להקיא כמה שבא לך.

רם און :

לגבי העלות. גוגל מוכנים להעמיד אולם בחינם.

להיות תלוי בחברה ספציפית נוגד את החופש שאנחנו מעוניינים בו.
המקום צריך להיות "נקי" מתלות כזו או אחרת. האם אתה רומז שמאתה ועד עולם הכנס צריך להיות בגוגל?
כמה אנשים תוכל להכניס לשם? בקושי מאתיים איש. כמה מסלולים תוכל לקיים שם? המקום הוא כמו האנגר גדול, ממש לא מיועד לכנסים אלא למפגשים חברתיים, האקתונים וכדומה. מקום נהדר, אבל ממש לא לכנסים.
בנוסף, במקום כזה כלל לא תוכל לקחת כספים לרישום עבור הכנס ואפילו לידידות לעמותה. אתה לא יכול להתנות את הכניסה במצב כזה כי זה מעין מקום ציבורי. כיצד תחליט למי לתת להכנס? תגריל מקומות לאנשים? וממה העמותה תתקיים בדיוק?

חץ מזה, רם און, בינינו - מי לא רצה שום קשר עם חברה מסחרית?
מי לא רצה לקבל תרומות מחברות מסחריות? מי בעצם התחיל את העניין הזה?
מי לא רצה לתת יותר אפילו תעודות חבר?

איך פתאום התהפכת עם החברה שאתה נמצא בה כיום? מה השתנה בגישה?

רם און :

ואני יכולתי להשיג גם כן מקום מאוד נחמד בחינם. 10 דקות מתחנת הרכבת ברחובות.

המקום שלך הוא חור לא נורמלי. אני מקווה שהזכרון שלך לא קצר. שלי ממש לא. כבר היינו ברחובות. מי שחיפאי (ולא גר צפונה מכך) נאלץ לעזוב את רחובות בסביבות 13:00 כי לא היו רכבות משם אח"כ.

בוא נציץ לרגע בבלוג שלך: http://k1789.org/?p=1228

ציטוט:

התודה המינמלית שציפיתי מהבאים היתה לחכות ולמחוא כפיים לאנשים שבזכותם יש כל כך הרבה. וברגע זה, שראיתי כל כך הרבה אנשים עוזבים ומפנים את הגב, נפל האסימון שממש לא צריך להרגיש עלבון. כי אלו שעזבו לא אשמים, הם הם ראויים לרחמים ולחמלה. הם אלו שלא ראויים שיעשו עבורם, ובדיוק מהסיבה הזו צריך לעשות עבורם .כי אם הם היו ראויים, אנשים מופלאים כמו המועמדים לפרס המקור היו מיותרים. ואנשים מרירים ושחוקים כמוני היו יכולים לפרוש סוף כל סוף מהעמותה, להפסיק לרדת על אנשים אחרים, ולעשות דברים שאני באמת אוהב כמו לכתוב קצת קוד ולא להתבכיין בשעות לילה בבלוג נידח.

למה אנשים עזבו, אתה חושב? כי לאנשים לא שום דרך להשאר עד סוף הכנס. זה היה הכשלון שלך. אז אתה מתבכיין, עד היום. מתוך היותך קשור כל כך וזחוח לגבי הבועה הגוש-דנית, אתה לא חושב כלל על נגישות תחבורתית. לא צריך להיות בעל תואר שלישי בשום דבר כזה להבין שגם היום, כמו אז, אתה טועה. למעשה, מעבר לאזור גדרה-חדרה אתה כנראה לא יודע איך להגיע בדרכים שהם אינן מכונית, וזה עצוב מאוד. מזל שהיום יש מיעוט כמוך. איזה כיף זה להיות עכשיו מהצד השני של המתרס, אה?

רם און :

אבל הוועד לא פועל בשיתוף פעולה עם הקהילה. הוא לא פנה לקהילה לגבי המיקום, כך שלא היתה הזדמנות להציע מקומות אחרים.

הועד פנה לאנשים במספר הזדמנויות וקיבלנו מספר רעיונות. אחד הרעיונות היה באר שבע (שהוא דרך אגב אזור נגיש יותר מאזור רחובות). לא קיבלנו הצעה קונקרטית למקום כזה, ולכן נאלצנו (אין לנו דרך אחרת לומר את זה) לעשות את זה שם.

רם און :

אישית, זה מוציא לי את החשק לעזור להם בכל דבר שלא יהיה. איזה מזל שהם יכולים להסתדר לבד Smile.

מעולה. אכן הועד הסתדר בכוחות עצמו, כפי שאתה רואה. הגיעו מעל 300 איש למקום ואנשים נהנו, בסופו של דבר. אנחנו כבר נחכה לרם-און שיעזור לנו. אתה בטח מאלה שחושב שאין להם תחליף נכון? אז רק שתדע - לכל אחד יש תחליף. גם לנו. ואנחנו נשמח לראות את הכנס נעשה במקום אחר בארץ, אם למישהו יש את היכולת והרצון לעשות את זה.

עד אז, במקום לבכיין אתה יכול להתנדב לעשות כנס נוסף היכן שתרצה, בעזרת הועד או בלעדיו. או סתם לא לעשות כלום. יש לי תחושה שאני יודע באיזו אופציה אתה תבחר.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 17:53
נושא ההודעה:

ציטוט:

להביא לך דלי?

זה כיף לשחרר קיטור ונחמד להיות ציני. אבל בבקשה, נא לכתוב לגופו של עניין וללא עקיצות מיותרות (וכן, הדבר אמור לכל הכותבים).

חזרה לתוכן הדיון
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 19:40
נושא ההודעה:

א. מסכים עם צפריר, תגובות ענייניות בבקשה.

ב. אני מרגיש שאני חייב להגיב לרם און...
רם און, זכותך לחשוב שחיפה זה רחוק, ואני אישית מסכים שעדיף לעשות כנסים במרכז, כי גם אני מהמרכז ובגלל שזה הכי נוח בממוצע לכולם, אבל אני בעד לשנות מיקום כל פעם ולעשות גיוון, פעם במרכז, פעם בצפון (חיפה זה צפון מבחינתי) ופעם בדרום.
הועד קיבל מייל ממישהו בדרום שרצה לארגן מקום בבאר שבע ולא חזר לועד בזמן שביקשו ממנו, הוא פנה מאוחר והוא ידע את זה. מענין שהוא לא התלונן לא אז ולא עכשיו...

יש לי הרבה תלונות על איך הדברים התנהלו (גם על עצמי, לומדים מזה איך לשפר לפעם הבאה), אבל לפחות בתחום של בחירת המקום למרות שאני לא בטוח שזה היה מקום מעולה אין לי תלונות לתהליך הבחירה.
אם מישהו היה מציע מקום אחר הם היו שוקלים את זה וזה כל מה שהם יכולים להתחייב עליו.

מבחינת הכמות של האנשים היו כ-250 איש בכנס, שזה הכמות הרגילה בערך לכנס הזה לפי שנים קודמות. מצד שני, היו הרבה אנשים מהותיקים שלא הגיעו מסיבות כאלה ואחרות, זה אומר שהיו גם הרבה אנשים חדשים שהגיעו וזה דבר טוב, צריך להכניס אנשים חדשים לקהילה.

אגב, עדיף שאם אתם כבר מגיבים פה אז תרשמו גם את ההערות שלכם על הכנס, מבחינת האירגון, הרישום וכל דבר אחר שאתם רוצים, אבל בצורה עניינית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 21:37

Anonymous :
Anonymous :
לקיים אותו בתל אביב

אין שום יתרון תחבורתי לתל-אביב. בתוך תל-אביב יש פקקים. במקום להכנס חצי שעה (במקרה הטוב) לתוך הפקקים של תל אביב (ולצאת מהם עוד חצי שעה) או להתברבר עם התחבורה הציבורית הכושלת של המרכז, המשכת עוד 40-45 דקות על כביש החוף. מחיפה אפשר לצאת גם ב- 16:00 ועדיין להגיע בדרום בזמן (עם תחבורה ציבורית) ואף לצפון הרחוק (קרית שמונה). לכן, בפרט, "הדרך הקצרה ביותר לכנס היא לשים אותו בתל-אביב" פשוט אימרה שגויה. זה עוד לפני שדיברנו על נגישות כלל-ארצית.

בנוסף, כנס בת"א עם מגוון כזה ומקום כזה כפי שהיה בחיפה יביא אותך קרוב מאוד לסכום של שש ספרות, מה שמביא אותך בלית ברירה לנסות להשיג ספונסרים ולהפוך את הכנס הקהילתי למעין כנס מסחרי (בהתאם לדרישות הספונסרים שלך), אחרת אתה תאלץ לבקש לא 20-50 ש"ח לכרטיס אלא 250-300 ש"ח לכרטיס כניסה וללא הנחות. כמובן שאפשר להצטנע ולשים את הכנס באיזו מכללה, אבל זה מבחינת הכנס והסטנדרטים ללכת אחורה.

ואחרון חביב, כפי שנאמר אתמול - אם אתה רוצה לקיים כנס בתל-אביב, ירושלים ואפילו באר-שבע, הצע את עצמך ותהיה מוכן להתעסק עם כל מה שצריך:

1) השגת מקום רלוונטי לכנס
2) גיוס מרצים והקמת מסלולים
3) שיבוץ מרצים עם הרצאות מעניינות
4) גיוס מתנדבים והנעתם
5) גיוס ספונסרים
6) דאגה ללוגיסטיקה: אבטחה, רישום, תאורה, הגברה, הקלטה, צילום, שינוע ציוד ועוד.
7) נגישות לנכים ונגישות לתחב"צ.

אם אתה מוכן להתעסק עם כל אלו, ואתה תל-אביבי (או ירושלמי, או וואטאבר) - הפרויקט שלך בשנה הבאה. בינתיים, אין צורך לחכות שנה שלמה. אם אתה חדור מוטיבציה ואתה מעוניין בכנס תל-אביבי, אתה יכול לנסות להתאמן ע"י הקמת כנסים צנועים יותר לטובת הקהילה עד השנה הבאה, היכן שבא לך בארץ ותבדוק אם הדבר הזה באמת מתאים לך (ואז תגיע למסקנה אם אפשר וכדאי לשים את זה בתל-אביב או לא).

מה אתה מבלבל במוח?! אין שום פקקים בשעה 8:00 בבוקר ביום שישי בתל אביב.
יש תחבורה מכל מקום לכל מקום.
זה נמצא במרכז הארץ. שעה נסיעה מחיפה ושעה נסיעה מבאר שבע.

לא כל פעם שיש למישהו משהו לומר כטענה צריכים לזרוק לו את המשפט: "תארגן זאת בעצמך".
לא באתי כי לא נוח לי להגיע לחיפה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 21:56

Anonymous :

מה אתה מבלבל במוח?! אין שום פקקים בשעה 8:00 בבוקר ביום שישי בתל אביב.

בתור אחד שעושה את הסיבוב הזה כמעט כל שבוע ומדי פעם ביום שישי, אתה די לא מדייק, בלשון המעטה. לא נאמר חלילה שאתה שקרן, אבל לומר שאין פקקים בתוך תל-אביב ומהיציאה ממנה בבוקר יום שישי, זה כנראה להיות שבוי חזק בבועה התל-אביבית.

Anonymous :

אתה צודק, בהנחה שהכנס שלך נמצא על הרכבת. אתה מתעלם לחלוטין מהחשבון הכללי של הפקקים בתוך העיר.

Anonymous :

לא כל פעם שיש למישהו משהו לומר כטענה צריכים לזרוק לו את המשפט: "תארגן זאת בעצמך".

אז זהו, שכן.
רוצה כנס בתל-אביב? למה שתחכה לאוגוסט כל שנה בשביל להתלונן? תעשה אתה בעצמך, מחר.

Anonymous :

מד הציניות והצביעות של הדיון הזה עולה מרגע לרגע. לתל-אביבי לא היה נוח לנסוע בכביש החוף כדי להגיע לחיפה? עכשיו הבנתי על מה הדיון. תן לי רגע למחות דמעה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 22:08
נושא ההודעה:

והוו אתם שם?
מה קרה שהורדתם את ההרצאה על בלנדר???
פרסמתם שתהיה הרצאה אבל פוף הוא נעלמה.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 23:10

Anonymous :
Anonymous :

אתה צודק, בהנחה שהכנס שלך נמצא על הרכבת. אתה מתעלם לחלוטין מהחשבון הכללי של הפקקים בתוך העיר.

הכנס נמצא במרחק הליכה מהרכבת. לא צריכים לעבור את פקקי חיפה אם מגיעים מאיזור המרכז (ברכבת, באוטובוס או ברכב).

אני הגעתי ממזרח (כלומר: מ"הצפון") והייתי צריך לעבור את "הפקקים של חיפה". בעזרת מנהרות הכרמל כמעט לא היו עומסים בשעה הזו.

ציטוט:

Anonymous :

אז זהו, שכן.
רוצה כנס בתל-אביב? למה שתחכה לאוגוסט כל שנה בשביל להתלונן? תעשה אתה בעצמך, מחר.

אני לא מי שהתלונן כאן. אבל אני רוצה לפני כן דבר יותר בסיסי: לקבל משוב על הכנס.
ציטוט:

Anonymous :

כמו שציינתי למעלה: אם אפשר לציין מאיפה אתה כדי לעזור לנו להבין מאיפה לא היה לך נוח להגיע. תודה.

וכמוכן, ר' שוב סעיף א' בתגובה של משה נחמיאס Smile

חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 03/08/2013 - 23:33
נושא ההודעה:

דבר ראשון די לקחת דברים אישית.
דבר שני, הרבה אנשים חושבים שחיפה זה צפון, אבל הצפון הזה, גדול יותר מגוש דן.
מטולה רחוקה מחיפה יותר מאשר תל אביב רחוקה מרחובות.
אבל מה עם טבריה ששם אין רכבת ? או מה עם רמת הגולן ?
מה עם ישובים בגליל ? מה עם עפולה, בית שאן וכיוב' ?
כל אלו "צפון" ועדיין רחוקים מחיפה.

ה"מרכז" בישראל, הוא למעשה איזור אשקלון (אם מסתכלים עליו גיאוגרפית), כי הוא בערך הנקודה הכי באמצע בישראל (שכחתם את אילת ?)

קצת גאוגרפיה, להכיר את המדינה שגרים בה, לגלות עוד מקומות ואיזורים שאתם לא נמצאים בהם מידי יום תורמים המון.
גם לפגוש אנשים שונים, ראיות שונות ולהפסיק ללכת באותה הדרך כמו כולם רק תורם, לא מזיק בשום צורה.

כל זה לא מעניין או חשוב אבל. מותר לגוון. מותר לעשות דברים בצפון ומותר לעשות את זה במרכז.
גם באר שבע מותר לה לקבל כנס, במידה ויש מקום שם.
הניסיון הזה למצוא כל הזמן על מה לריב גורם לחוסר רצון להיות בקהילה הזו כי למעשה אין קהילה בצורה כזו.

הכנס לא היה מושלם. היו בעיות. הרישום בכניסה היה זוועה, אבל מצד שני, לא היו מספיק מתנדבים ורובם הגיעו ברגע האחרון.
החלוקה לחדרים היתה מעט בעייתית. היו הרצאות שהיו יותר מידי אנשים בחדר, וכאלו שהיו מעט מידי, וברובם היו כאלו שוויתרו.

בסופו של דבר היה כנס, היו הרצאות, היו אנשים, היו דברים טובים יותר ודברים שהיו טובים פחות.

הריב כאן של האשמות, מיקום גאוגרפי, או הניסיון לחפש אשמים לא במקום.

אנחנו צריכים יותר אנשים בקהילה, גם כאלו שלא כאן, ולא מודעים בכלל לקיום שלה.
אנחנו צריכים גם דם חדש בקהילה, וגם לשמור את מה שקיים.

כל המלחמות האלו גורמות לחוסר רצון להיות חלק מזה, ומרחיק אנשים.

זה כל מה שיש לי להגיד בנושא. לא הולך להגיד אם היה לי טוב או לא, כי הטעם הרע הוא מהדיון הזה.
לא מעניין אף אחד גם ככה אם חיפה, תל אביב או רחובות טובים לי, אלא חשוב אם בכלל רצים כנס כמו אוגוסט פנגווין או לא, ואם כן, אז במקום לריב, צריך לשפר.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 00:22
נושא ההודעה:

עידו, אשמח לדעת מה היו הבעיות לדעתך במערכת הרישום, או שאתה מתכוון באופן כללי יותר על נושא הרישום? (אני אחד המפתחים ומודע לפחות לחלק מהבעיות, אבל רוצה לדעת את כולן כדי לשפר בהמשך Smile )

חזרה לתוכן הדיון
Yairpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 29/11/2011 · הודעות: 81 ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 00:39
נושא ההודעה:

ik_5 :
הרישום בכניסה היה זוועה,

מה היתה הבעיה באופן ספציפי?

מערכת הרישום הממוחשבת בכנס היתה חידוש שיצרנו למען העמותה שמטרתה לשפר ולזרז את הרישום בכניסה.
אני מעונין מאוד לשמוע מה לדעתכם יש לשפר.
קחו בחשבון שבכנס הזה הוא בעיות בהעברת רשימת הידידים והתשלום מראש בpay-pal למערכת מסיבות של התארגנות, אנו מקווים שלכנס הבא המידע יוזן כראוי מראש.
מלבד עניניים אילו האם היו בעיות נוספות ברישום שנוכל לתקן?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 01:21
נושא ההודעה:

בעית ברישום:

* היה תור ארוך: הרישום החל מאוחר יחסית
* לא היה תור נפרד למ שנרשמו מראש (ולא צריכים לשלם)
* רוב מי שחיכו להרשמה חיכו בחוץ.
* שווה לשקול להדפיס פרטים נוספים במפורש על המדבקה ולא רק בקוד.

האם מישהו כאן השתמש באפשרות לסרוק קודי QR?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 01:53
נושא ההודעה:

ציטוט:
המקום שלך הוא חור לא נורמלי.

למה אתה מתכוון בדיוק? אני מתחיל להיות מודאנ... Confused

אני גר בעיר הבירה ועדיין תקוע בשדה התעופה עטרות. למרבה הזוועה, הסתבר לי שאין יותר טיסות לחיפה. אפשר להגיע לכנס דרך סריקת QR?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 02:18
נושא ההודעה:

Anonymous :

ציטוט:
המקום שלך הוא חור לא נורמלי.

למה אתה מתכוון בדיוק? אני מתחיל להיות מודאנ... Confused

אתה עקבת אחרי השרשור? זה בכלל לא היה מיועד אליך. הכוונה היא למקום שהוא הציע - רחובות (למעשה זה כסת"ח לנס ציונה אבל שאף אחד לא ישמע). כבר היינו שם בכנס רק לפני 3 שנים ואלו שלא גרים בצפון, קרי עד אזור חיפה נאלצו לצאת עד 13:00 כי לא היה רכבת או אוטובוס משם, שזה משהו שהם לא דאגו לבדוק מראש (או לחילופין לא היה להם אכפת).

Anonymous :

אני גר בעיר הבירה ועדיין תקוע בשדה התעופה עטרות. למרבה הזוועה, הסתבר לי שאין יותר טיסות לחיפה. אפשר להגיע לכנס דרך סריקת QR?

שים לב שגם אם הכנס היה מסתיים בחיפה ב- 16:00 ביום שישי, היית יכול להגיע לירושלים בבטחה.

Image

אבל שאף אחד לא יבלבל אותך עם עובדות, כן?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 02:41
נושא ההודעה:

(עובדות? את מי שמחכה בשדה תעופה שנסגר לפני יותר מעשור? כאמור: לא לקחת דברים אישית)

חזרה לתוכן הדיון
meijinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/12/2008 · הודעות: 659 ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 08:57
נושא ההודעה:

לקחים שלי:
* האולם הגדול היה גדול מדי.
* הרישום אכן היה בעייתי. מה עוד, שאם אפשר, אז לאפשר לאנשים לחכות בפנים במיזוג ולא בשמש בחוץ.
* שתיה ואוכל - אפילו בתשלום במזנון - המזנון נסגר באמצע הכנס.
* פיצול לסלולים - היתה בעיית תאום בין סיומי הרצאות כך שאנשים נכנסו ויצאו באמצע הרצאות כדי להספיק לאחרות.
* סה"כ היה טוב ומעניין, כיף לפגוש אנשים.

אסף ספיר.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 14:18
נושא ההודעה: תודה על התגובה המנומקת

אומנם לא טרחתי לקרוא את בליל המלל, אבל שמחתי לראות שמישהו שלא טורח להזדהות מאריך לכתוב כל כך הרבה.

הנקודה שלי היתה פשוטה. זה שהוועד מורכב מתנדבים, לא אומר שהוא יכול לעשות דברים בלי שקיפות. אומנם נחמד וחביב להרים כזה כנס גדול, אבל אפשר היה להרים כנס לא פחות מוצלח בהוצאה פחות גבוהה.

אני הייתי שמח לדעת האם הכנס כיסה את עצמו. ולו כדי לדעת האם אני מתכוון לתת אמוני בוועד ולשלם דמי חבר לשנה.

אני לא אמרתי דבר לפני הכנס. כי גם אם אני לא מסכים עם הפעולה, אני לא מנסה להכשיל. עכשיו, בדיעבד, לדעתי, אפשר לדון בדברים. אם כי כמובן כל מיני מגיבים בעילום שם הרושמים מגילות שאני לא טורח לקרוא, יכולים לחסוך לעצמם זאת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 16:09
נושא ההודעה: Re: תודה על התגובה המנומקת

רם און :
אומנם לא טרחתי לקרוא את בליל המלל, אבל שמחתי לראות שמישהו שלא טורח להזדהות מאריך לכתוב כל כך הרבה.

אני די בטוח שאתה טרחת לקרוא. אני יודע שזה קשה לשלוט על ועד בשלט רחוק, אבל תשתדל להתגבר על היצר.

רם און :

הנקודה שלי היתה פשוטה. זה שהוועד מורכב מתנדבים, לא אומר שהוא יכול לעשות דברים בלי שקיפות. אומנם נחמד וחביב להרים כזה כנס גדול, אבל אפשר היה להרים כנס לא פחות מוצלח בהוצאה פחות גבוהה.

השקיפות היתה מקסימלית. בפרט - כל אחד היה יכול להציע לקחת את זה על עצמו וזה מעולם לא קרה. התאריך לא מוגרל. הוא ידוע לכולם. גם לך.

רם און :

אני הייתי שמח לדעת האם הכנס כיסה את עצמו. ולו כדי לדעת האם אני מתכוון לתת אמוני בוועד ולשלם דמי חבר לשנה.

אשאיר את הסקרנות הזו למי שרלוונטי בעמותה ואומר לך בפשטות שאתה יותר ממוזמן לא לשלם דמי חבר השנה. מכיוון שהסיכוי שמישהו יחליף את הועד הנוכחי הוא קלוש אז יקרה אחד מהשניים - הועד הנוכחי ימשיך ואתה תמשיך לא לשלם (וזה יותר מנהדר), או לחילופין העמותה תתפרק כי אין מי שיחליף את הועד שימאס לו בסופו של דבר. מהבחינה הזו אתה פורץ לדלת פתוחה.

רם און :

אני לא אמרתי דבר לפני הכנס. כי גם אם אני לא מסכים עם הפעולה, אני לא מנסה להכשיל. עכשיו, בדיעבד, לדעתי, אפשר לדון בדברים. אם כי כמובן כל מיני מגיבים בעילום שם הרושמים מגילות שאני לא טורח לקרוא, יכולים לחסוך לעצמם זאת.

דעתך לא ממש רלוונטית, בלשון המעטה, אם לא טרחת לבדוק מה קורה בכנס עצמו ולפניו. כרגע אתה מתנהג כמו טוקבקיסט. כותרת השרשור היתה "נקודות לשיפור לאחר אוגוסט פינגווין 2013". ב- 2010 פרשת עם מרמור רב. אם עוד לא התגברת על האובדן שאתה לא יכול לשלוט על אנשים בשלט רחוק, הגיע הזמן שתתגבר עליו ותמשיך הלאה. אי-תשלום עבור העמותה יעזור לך להתמודד עם זה ואנחנו שמחים על כך.

אומר לך את מה שאמרת לאחרים לפני כמה שנים - מפריע לך משהו? התנדב ואל תבלבל את המוח.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 16:16
נושא ההודעה:

יאיר ואני נשמח לדעת על בעיות לדעתכם במערכת הרישום. עד כה היו מעט מאוד הערות רציניות שמנסות לפחות להגיד מה לא היה בסדר בכנס... נשמח אם נקבל הערות יותר קונקרטיות וזה נראה לי נכון לכל המעורבים באירגון הכנס.

אני חושב שהבנו שיש אנשים שמתנגדים לקיום הכנס בחיפה, בואו נעבור את זה ונתחיל להעיר הערות יותר בונות כמו מה לא היה בסדר בלו"ז, במערכת הרישום וכדומה ואיך ניתן לדעתכם לשפר את זה, במקרה הגרוע לא יקשיבו לכם (לא סביר בעליל לדעתי), במקרה הטוב יישמו את ההצעות, גם אם זה יהיה איפה שהוא באמצע הרווחתם כי זה ישפר דברים אחרים Smile

להגנת מערכת הרישום אני יכול להצטרף למה שיאיר אמר, היה המון בעיות עם לקבל רשימה מסודרת של מי שנרשם מראש/חבר עמותה, כשקיבלתי בסוף רשימה של חברים היא לא הייתה מסודרת בעליל, לכן היו לפחות חלק מהבעיות של הנרשמים מראש.

ההוכחה לכך היא שכל מי ששלח את הפרטים שלו מראש עבור ה-QR עד כמה שאני יודע קיבל את המדבקה שלו והכל היה בסדר, זה אומר שאם קיבלתי את הפרטים באופן מסודר כפי שביקשתי (לא משנה איך, זה היה יכול להיות נכון גם עבור חברי עמותה וכל מי שלא צריך לשלם בכנס גם אם לא נרשמתם לקוד QR) זה היה עובד גם עבורם.

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 18:22
נושא ההודעה: זו השורה היחידה שקראתי

[/quote]
אני די בטוח שאתה טרחת לקרוא. אני יודע שזה קשה לשלוט על ועד בשלט רחוק, אבל תשתדל להתגבר על היצר.
ציטוט:

בושה לוועד שאלו האנשים המגיבים בשמו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 18:43
נושא ההודעה: Re: זו השורה היחידה שקראתי

רם און :

בושה לוועד שאלו האנשים המגיבים בשמו.

זו למעשה בושה לעמותה שאתה היית חבר ועד שלה.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 19:39
נושא ההודעה:

כמה נקודות שלי:

[list=]
[*] החדרים היו מרוחקים מדי אחד מהשני, היה קשה להתנועע ביניהם.
[*] עדיף שתהיה בכל חדש התוכניה של כל הכנס, ככה כשאני יוצא מחדר אני אדע איפה ההרצאה השנייה שאני רוצה לשמוע.
[*] אם אפשר כריזה בביניין שתסנכרן בין ההרצאות, זה יפתור המון בעיות.
[*] כמה שלטים בדרך לכנס יהיו דבר מבורך, כמו בחתונות.
[*] שווה לעשות כנס יותר קטן םעם הבאה, ככה אני לא ארגיש שאני מפסיד חלק כל כך גדול מהכנס (למשל החדר שלא הרצו בו - ממש מעניין להיכנס אליו ולא הצלחתי). בלי קשר למלא הרצאות שפספסתי.
[*] תדאגו להעלות את ההצראות ליוטיוב כמה שיותר מהר (אני רוצה להראות לאימא... חחח...)
[*] החדר שבו הייתה ההרצאה הראשונה באמת היה גדול, הרגיש כאילו "לא הצלחנו למלא אותו". מצד שני, החדרים היו טיפה קטנים (היו הרצאות שבהם אנשים עמדו בקיר).
[/list]

המיקום של הכנס היה בסדר. אני צפיתי שיהיה במרכז, כי פעם קודמת היה בצפון אבל ניחא. אולי שווה לדפוק את אלו מהמרכז ומהצפון ולעשות אותו יותר דרומי בשנה הבאה (כדי לפזר "עומס" בכל הארץ).

מבחינת לערוך את הכנס במיקום של חברה מסחרית, ממממ... לא נראה לי ששווה "למכור" את האגודה במחיר כזה. ללא קשר למיקום. אני שמח שהאגודה היא עצמאית ולא ממש צריכה מימון כדי להרים כנס כזה.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 20:17
נושא ההודעה:

> תדאגו להעלות את ההצראות ליוטיוב כמה שיותר מהר (אני רוצה להראות לאימא... חחח...)

ואם אפשר לרכז גם את המצגות.

(אני קצת מתוסכל אחרי שאני רואה את המכונה המשומנת שמקליטה את ההרצאות בדבקונף ובפוסדם: https://wiki.debconf.org/wiki/DebConf13/Videoteam . זה יכול להיות מגניב לארגן צוות וידאו כזה).

כמוכן, לא היה ניצול מספיק טוב של הרשת המקומית: לוח זמנים מקוון של ההרצאות הוא דבר מתבקש (כן. תמיד יש עיכובים).

ללוח זמנים כזה אפשר להוסיף יותר מאוחר קישורים לתוכן ההרצאות.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 04/08/2013 - 20:49
נושא ההודעה:

צפריר -

המארגנים ביקשו מהמציגים להעלות לרשת את המצגות. זאת אשמת המציגים שהמצגות לא זמינות לך.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. ברנש
  2. אורח