ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אבי .י.אורח · ·

הודעה פורסם: 18/08/2013 - 17:49
נושא ההודעה: דפדפן גלישה

טוב אז את האמת לא באמת חסר לי דפדפן. על המק אני גולש בספארי ובtor. בלינוקס אני משתמש בשועל האש.

יחד עם זאת, גיליתי (מחדש...בפעם החמישית) את דפדפן אופרה ונראה שבגרסא האחרונה שלו, פרט לתוספים, הוא אוכל את כל הדפדפנים בהליכה אחורה.

זה נראה לי תמוה שאף אחד לא מדבר על הדפדפן כאן וחשבתי להתעניין מה דעתכם עליו? יש סיבה שאף אחד לא עובד איתו (כמעט) בישראל?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/08/2013 - 18:18
נושא ההודעה:

בהתחשב בהידרדרות ברמת הפרטיות שלנו באינטרנט (ואני לא מדבר על רשתות חברתיות, אלו עניין של בחירה) בשנים האחרונות, דפדן קינייני הוא פשוט לא בא בחשבון. לא ניתן יהיה אפילו לנחש אילו דלתות אחוריות מדליפות את כל המידע שלנו.
לפני כשבועים התגלה באג בדפדפני-תור המבוססים-על בגרסא ישנה של פיירפוקס, שאיפשר לFBI להשיג מידע ממשתמשי דפדפן-תור, באמצעות ג'אווה סקריפט שמאפשר הזרקת קוד שרירותי (ההתקפה בוצעה באופן שפועל רק על חלונות אבל ניתן לבצע מקבילה על לינוקס). התגלה, יצאה הודעה, אנשים (אחראים) שידרגו והפרצה נסגרה. בדפדפן קנייני אנחנו נהיה תקועים עם התקלה לחודשים (או שנים), המידע שלנו ייגנב ונוכל רק לקוות שגניבת המידע שלנו היא רק דרך תקלות ולא דרך דלתות אחוריות מכוונות שפתח היצרן.

חזרה לתוכן הדיון
אופרה ווינפריאורח · ·

הודעה פורסם: 19/08/2013 - 00:22
נושא ההודעה:

מה אגיד לך, ניסיתי. באמת ניסיתי עם כל הלב, לא פעם ולא פעמיים, ולו רק בשל הסקרנות.
העימוד הפורפורציונלי של הדף הנצפה - על הפנים. אותו דבר עם הפונטים, בעיקר עברית.
בזבזתי שעות של התעסקות עם הדעק הזה, לחינם.
לעומת זאת עם FF, לאחר קינפוגים מעטים אני מקבל תוצאה מצויינת, אפילו טובה יותר מזו של מק ואקספלורר וגם כרום. פשוט תענוג.
שלא לדבר על מגוון התוספים המצויינים שיש לו לשועל.

מבחינתי, אין מתחרה/תחליף ראוי לשועל הזה. וספק אם אי פעם יהיה.

חזרה לתוכן הדיון
Jenyaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/05/2006 · הודעות: 188 ·

הודעה פורסם: 19/08/2013 - 09:52
נושא ההודעה:

אופרה היה הדפדפן הראשי שלי מאז גירסה 9 (משנת 2006 לערך). מאוד אהבתי את הקלילות שלו, את האפשרות להגדיר בקלות כמעט כל פונקצייה בדפדפן (למשל חסימת פלאש ללא תוסף כלשהו) ואת מגוון האפשרויות המובנות בו (למשל קליינט דוא"ל וקליינט להורדת טורנטים). בתור מישהו שגם דובר רוסית הסתדרתי עם אי התמיכה הנאותה בעברית (במיוחד בגירסאות הישנות), ולו כי השוק הגדול ביותר של הדפדפן הוא דווקא רוסיה (החברה המפתחת היא נורבגית, אבל משום מה הדפדפן מאוד פופולארי ברוסיה) וגם בגלל העובדה שאני גולש לא רק באתרים בעברית.
הימים עברו והדפדפן השתנה. בגירסה החדשה שלו בחלונות (עדיין אין גירסה חדשה ללינוקס ולא ברור האם תהיה בעתיד) הוא משתמש במנוע של כרום (בניגוד לכך שהיה לו עד עתה מנוע משלו) וללא מגוון האפשרויות שהיו לו בעבר. השינויים הללו הובילו אותי להחלטה לוותר על הדפדפן ולחזור שוב לפיירפוקס (אולי אפילו SeaMonkey בתור גירסה הדומה ביותר לMozilla הישן והטוב).
לדעתי הדפדפן החדש פשוט נראה זוועה וגם אין לו שום ייחוד על פני כרום המוגבל. כאן בדיוק מתבטא הנושא של שימוש בתוכנה קניינית שמאחוריה עומדת חברה בעלת אינטרסים שונים. לצערי, אני את הרומן שלי עם אופרה סיימתי, עכשיו הגיע הזמן להיגמל מהשימוש בדפדפן שהעתיד שלו לוט בערפל.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 14:53
נושא ההודעה: אופרה טוב... אבל

מה רע בכרום? הגירסא החופשית, כרמויום, תומכת בכל התוספים של כרום. ואפשר לספק עימה הגנה סבירה ביותר. ואם אתה ממש רוצה אבטחה, אני חושב שיש plugins שמאפשרים לגלוש דרך טור, אבל ממה ששמעתי זה איטי בטירוף.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 16:11
נושא ההודעה: Re: אופרה טוב... אבל

רם און :
מה רע בכרום? הגירסא החופשית, כרמויום, תומכת בכל התוספים של כרום. ואפשר לספק עימה הגנה סבירה ביותר. ואם אתה ממש רוצה אבטחה, אני חושב שיש plugins שמאפשרים לגלוש דרך טור, אבל ממה ששמעתי זה איטי בטירוף.

לא נורא איטי אם יש לך מהירות חיבור סבירה(סביר להפתיע, למעשה), אבל טור לא יעזור לך מול אתרים שעושים תעלולי צד-לקוח כדי לקבל מידע מהדפדפן. בשביל זה צריך הרחבות (או פרוקסי) שמתערבות בג'אווה-סקריפט ובהדרים של הבקשות והתשובות (שזה כולל את העוגיות).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 21:01
22 נושא ההודעה: למה אין את אופרה במאגרים הרשמיים של אובונטו?

???

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 21:30
נושא ההודעה:

נסה את Epiphany

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/08/2013 - 00:42
נושא ההודעה: Re: למה אין את אופרה במאגרים הרשמיים של אובונטו?

Anonymous :
???

אם יש בדביאן - LMDE, צריך להיות גם באובונטו.
קוד:
$ apt show opera
Package: opera
New: yes
State: not installed
Version: 12.15.1748-1linuxmint

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא