ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 08:42
נושא ההודעה: האם distrowatch הוא חופשי?

או איזה רשיון יש ל[url]distrowatch.com[/url]?

תודה.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
etalלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/05/2008 · הודעות: 200 ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 10:13
נושא ההודעה:

Free as in beer

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 13:40
נושא ההודעה:

etal :
Free as in beer

מה זה?Laughing זה רישיון תכנה חופשית ?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 14:01
נושא ההודעה:

איזה רישיון יש לתוכנה שמריצה את האתר? איזה רישיון שימוש לנתוני האתר?

במילים אחרות: האם אתה רוצה להקים אתר דומה בעצמך?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 14:17
נושא ההודעה:

צפריר :
איזה רישיון יש לתוכנה שמריצה את האתר? איזה רישיון שימוש לנתוני האתר?

במילים אחרות: האם אתה רוצה להקים אתר דומה בעצמך?

כן

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 20:00
נושא ההודעה:

??

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 21:34
נושא ההודעה:

הכלל הבסיסי עם זכויות יוצרים: אם לא כתוב במפורש שיש רישיון שימוש שמרשה את זה, צריך להניח שזה אסור.

באתר כתוב שכל הזכויות שמורות לאחד, לדיסלב בודנאר. אני מניח שהוא מתכוון בעיקר למידע, אך גם לתוכנה.

המידע שהוא אוסף הוא מידע שמגיע ממקורות ציבוריים רבים. אולם זכויות היוצרים חלות במקרה הזה על כל האוסף של פיסות המידע השונות.

את התוכנה הוא אפילו לא מפרסם בצורה שנוחה לשימוש חוזר, אז כאן בכלל אין על מה לדבר.

לכן מבחינתך התשובה לשאלה שלילית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 21:43
נושא ההודעה:

צפריר :
הכלל הבסיסי עם זכויות יוצרים: אם לא כתוב במפורש שיש רישיון שימוש שמרשה את זה, צריך להניח שזה אסור.

באתר כתוב שכל הזכויות שמורות לאחד, לדיסלב בודנאר. אני מניח שהוא מתכוון בעיקר למידע, אך גם לתוכנה.

המידע שהוא אוסף הוא מידע שמגיע ממקורות ציבוריים רבים. אולם זכויות היוצרים חלות במקרה הזה על כל האוסף של פיסות המידע השונות.

את התוכנה הוא אפילו לא מפרסם בצורה שנוחה לשימוש חוזר, אז כאן בכלל אין על מה לדבר.

לכן מבחינתך התשובה לשאלה שלילית.

האתר שאני עובד עליו הוא לא משתמש בשום מידע מdistrowatch פשוט ה"קונספט" דיי דומה.
בטוח שאסור לי? אם באמת אסור לי,העבודה שלי תזרק לפח Crying or Very sad .יש לך רעיון מה אני יכול לעשות? Sad

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 21:46
נושא ההודעה:

זכויות יוצרים חלות על מידע ולא על הרעיון. כלומר: כל עוד אתה לא מעתיק מהם ישירות מידע, אין בעיה.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2013 - 21:49
נושא ההודעה:

ושכחתי לציין את ההסתייגות הברורה: אני לא עורך דין. אם אתה רוצה תשובה טובה, שאל עורך דין שמכיר את התחום.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/08/2013 - 02:54
נושא ההודעה:

גם אני מסתייג את ההסתייגות הנ"ל, אך לדעתי ג"כ אין בעיה להקים אתר דומה, כל עוד אין ציטוטים, או העתקת מידע ישירות. אין פטנט על דיסטרווטש. פטנט מגן על טווח הרבה יותר גדול מאשר זכויות יוצרים.
לגבי זכויות היוצרים עצמן - יש לעיין בתנאי השימוש (terms of service) שאמורים להופיע באתר עצמו. אם אין תנאים כאלו, אז עקרונית חוזר הכלל שצפריר אמר - הכל אסור (ע"פ חוק). הכל, כולל גלישה באתר עצמו... המצב די אבסורדי, כך שאינני בטוח שניתן לתבוע על כך בבימ"ש, אבל בודאי שלא ניתן להעתיק מידע משם לאתרך.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/08/2013 - 08:06
נושא ההודעה:

צפריר :
זכויות יוצרים חלות על מידע ולא על הרעיון. כלומר: כל עוד אתה לא מעתיק מהם ישירות מידע, אין בעיה.

ציטוט:

גם אני מסתייג את ההסתייגות הנ"ל, אך לדעתי ג"כ אין בעיה להקים אתר דומה, כל עוד אין ציטוטים, או העתקת מידע ישירות. אין פטנט על דיסטרווטש. פטנט מגן על טווח הרבה יותר גדול מאשר זכויות יוצרים.
לגבי זכויות היוצרים עצמן - יש לעיין בתנאי השימוש (terms of service) שאמורים להופיע באתר עצמו. אם אין תנאים כאלו, אז עקרונית חוזר הכלל שצפריר אמר - הכל אסור (ע"פ חוק). הכל, כולל גלישה באתר עצמו... המצב די אבסורדי, כך שאינני בטוח שניתן לתבוע על כך בבימ"ש, אבל בודאי שלא ניתן להעתיק מידע משם לאתרך.

תודה רבה לכם !! Smile אני אבדוק בdistro ואולי אלך לעורך דין..

חזרה לתוכן הדיון
חתוללא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/11/2007 · הודעות: 1034 ·

הודעה פורסם: 21/08/2013 - 09:18
נושא ההודעה:

אני לא עורך דין אבל למיטב ידיעתי על איסוף נתונים אין זכויות יוצרים (לפחות בארץ). למשל, אתרים שאוספים מודעות דרושים מאתרים אחרים לא מפירים זכויות יוצרים.
http://www.themarker.com/law/1.287400

חזרה לתוכן הדיון
etalלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/05/2008 · הודעות: 200 ·

הודעה פורסם: 21/08/2013 - 09:47
נושא ההודעה:

מודעות דרושים זה לא נתונים וזה מצב שונה כי שם זכויות היוצרים שייכות בכלל לצד שלישי (זה שכתב את המודעה). מהכרותי עם החוק אפילו אם על כל נתון בפני עצמו אין זכויות יוצרים אז עדיין לפעמים על האוסף כולו יש זכויות יוצרים (ספר טלפונים לדוגמה), בכל מקרה אם מתכוונים להעתיק נתונים מאתר זה נושא מורכב שדורש התייעצות עם עורך דין שמתמחה בנושא.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 21/08/2013 - 10:51
נושא ההודעה:

חתול :
אני לא עורך דין אבל למיטב ידיעתי על איסוף נתונים אין זכויות יוצרים (לפחות בארץ). למשל, אתרים שאוספים מודעות דרושים מאתרים אחרים לא מפירים זכויות יוצרים.
http://www.themarker.com/law/1.287400

במקרה שלנו המידע הבסיסי (גרסאות של תוכניות בהפצות) בפירוש לא מוגן בזכויות יוצרים. כלומר: העובדה הבסיסית שבדביאן 3.5 יש גרסה 3.6.5 של KDE אינה מידע שמוגן בזכויות יוצרים. אתה יכול לבדוק בעצמך בתיעוד של ההפצה (או להוריד את ההפצה ולבדוק את החבילות שלה). בכך אין בעיה.

אם היית מעתיק את כל אוסף הנתונים מ־distrowatch, זה היה, ככל הנראה, הפרה של זכויות היוצרים שלהם.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. etal
  3. אורח