ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 16/10/2013 - 22:26
נושא ההודעה: מה חסר לי בלינוקס - וורד, אקסל ופאור פוינט? כבר לא :)

אני לא רוצה לפתוח מלחמה אבל בואו נסכים שיש מספיק אנשים שאוהבים את הOffice של מיקרוספט (לדעתי זה גם מוצר די טוב) וצריכים אותו לשימוש יומיומי כי הוא פופולרי וזה יכול למנוע מהם לעבור ללינוקס. בתכלס אני מאפשר ממש להריץ כל תוכנה בחלונות בלינוקס בצורה חלקה ושקופה כאילו זה הותקן על הלינוקס.

הסוד הוא להתקין vm, אני ספיציפית הלכתי על VirtualBox אבל יש עוד מוצרים טובים ולהריץ ולהפוך את הOffice שנתקין בVM להיות האפליקציה שלנו בלינוקס לפתיחת קבצים.
הפיתרון לא הכי יפה ואני משוכנע שיש לאנשים אחרים פיתרון יותר טוב אז בגלל זה אני מפרסם אותו פה.

שלבים להתקנה
1. מתקינים VirtualBox - אין חבילה במקורות אז כ"א צריך לחפש חומר רלוונטי להפצה שלו, ההתקנה די פשוטה.
2. מתקינים עליו חלונות - גם לא מסובך, מעלים Iso של חלונות או מכניסים דיסק ומתקינים מהVM רגיל.
3. מתקינים עליו office
4. מתקינים את הguest additional - שנוכל לקשר תיקיות ביו הhost (הVM) לguest (מערכת לינוקס)
5. יצרתי תיקייה משותפת לקריאה וכתיבה ודרכה אני "מעביר קבצים" בין המערכות בCMD
6. יוצרים את הסקריפט הבא ונותנים לו הרשאות ריצה:

קוד:
#!/bin/bash
vv=/home/username/Documents/vmFiles/tmp
fp=$1

fn=$(basename "$fp")

if [ -f "$fp" ]
then
#   echo "$fn"
   cp -f "$fp" "$vv"
   #VBoxManage startvm "Windows7"
   VBoxManage --nologo guestcontrol "Windows7" execute --image "C:\\Windows\\explorer.exe" --username WINDOWS_USERNAME --password PASSWORD --wait-exit --wait-stdout -- "F:\\tmp\\$fn"
else
   VBoxManage --nologo guestcontrol "Windows7" execute --image "C:\\Windows\\explorer.exe" --username WINDOWS_USERNAME --password PASSWORD --wait-exit --wait-stdout -- "C:\\Program Files (x86)\\Microsoft Office\\Office14\\WINWORD.EXE"
fi

ראיתי בVM שהכונן לינוקס ממוםה לאות F, יכול להיות שזה ישתנה אצלכם.
כמו כן יש לשנות את השם Windows7 ואת שם המשתמש והסיסמא למה שמתאים לכם.
יש מצב שהנתיב של הoffice יהיה אצלכם שונה, אבל הוא לא כ"כ חשוב, זה סתם בשביל השלמות שאם נפעיל את הסקריפט בלי פרמטר של נתיב קובץ הוא יפתח לי וורד ריק.

7. מפעילים את הVM ומריצים במוד seamless

8. אם אתם משתמשים בnautilus יוצרים את הקובץ הבא תחת
קוד:
~/.local/share/applications/Microsoft_Word.desktop
:
קוד:
[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=Microsoft Word
Comment=Edit Word document with word
Exec=/home/username/Desktop/Word.sh %u
Terminal=false
Type=Application
Icon=
Categories=Application;Utility;TextEditor;
StartupNotify=true
MimeType=text/plain;
NoDisplay=true

בשורת Exec מפרטים את הנתיב לסקריפט שיצרתם.

ואז כשבוחרים קובץ וורד\אקסל\פאורפוינט אפשר לבחור בMicrosoft Word ולשנות את ברירת המחדל שזה תמיד יפתח בוורד.

9. זהו! - עכשיו שלוחצים על קובץ וורד מבחינת מראה וחוויה זה מרגיש כאילו התקנו אופיס על לינוקס Smile
מה שקורה בפועל זה הקובץ מועתק לתיקיית tmp תחת התיקיה המשותפת בין הלינוקס לVM ואני מריץ פקודה שפותחת בעזרת הexplorer את הקובץ אז אם תשימו לב בתכלס זה תקף לא רק לקבצי וורד אלא לכל קובץ בפורמט כלשהו שאני מעדיף להשתמש בתוכנות של חלונות בשביל לפתוח אותו.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 07:17
נושא ההודעה:

לתשומת לבך:
התקנה של חלונות דורשת רישוי גם על מכונה וירטואלית.

חלק מגרסות חלונות מגיעות עם רשיון האוסר על התקנה במכונה כזו, יש לוודא בעת רכישת הרשיון שרכשת גרסה המתירה זאת (למידע נוסף -

http://download.microsoft.com/download/3/d/4/3d42bdc2-6725-4b29-b75a-a5b04179958b/licensing_windows7_with_VM_technologies.docx

חזרה לתוכן הדיון
חתוללא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/11/2007 · הודעות: 1034 ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 08:08
נושא ההודעה:

מדריך נחמד.

אני לא יודע באיזו הפצה אתה משתמש אבל בארץ׳ VirtaulBox נמצאת במאגרים.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
KingYesלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/08/2003 · הודעות: 884 ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 12:24
נושא ההודעה:

אפשר לראות תמונת מסך?
זה ממש נראה נחמד Wink

מילים לשירים חסידיים

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
TAsn2אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 15:25
נושא ההודעה:

מה בנוגע לההעתקה חזרה למקום המקורי אחרי שמישהו כבר ערך את הקובץ? מה בנוגע לכיבוי של המחשב בפתאומיות (הפסקת חשמל).

יש פה עוד לא מעט דברים שאתה צריך לסדר לפני שזה יהיה פתרון שמיש.

בכל מקרה, נסיון יפה, אבל לא מושלם.

אני חושב שעדיף פשוט לא לעבוד עם קבצי וורד. לרוב האנשים אין את המותרות לעשות את זה, אני מודע, אבל אני מצליח להמנע רוב הזמן.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 16:17
נושא ההודעה:

[quote="TAsn2"]מה בנוגע לההעתקה חזרה למקום המקורי אחרי שמישהו כבר ערך את הקובץ? מה בנוגע לכיבוי של המחשב בפתאומיות (הפסקת חשמל).

אני חושב שעדיף פשוט לא לעבוד עם קבצי וורד. לרוב האנשים אין את המותרות לעשות את זה, אני מודע, אבל אני מצליח להמנע רוב הזמן.[/quote

אין קשר למחיר .
זה שהתוכנה עולה כסף לא מונע את זה שיש microsoft office בכל מקום בישראל כולל
בתים בתים פרטיים, משרדים

רק למשרדים זה "עולה כסף" באמת ,בכל בית בישראל זה קיים ללא רשיון מתאים
העובדה שאופיס קיימת בכל בית בישראל (גם אם זה פירטי) זה המנוע הכלכלי של מיקרוסופט שמאפשר למקור את זה לעסקים .

בינתיים פשוט ביזיון ש libre-office\opeoffice למיניהם לא הצליחו לפתור את הבעיה
זה פרוייקט שמתקרב ל 15-20 שנה ועדיין יש תקלות רציניות לא באגים קטנים

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 17:04
נושא ההודעה:

פתרון פשוט בעבר. www.outlook.com להירשם בחינם לחוץ על הלוגו של outlook לבחור בסקיידרייב באופשריות שעלות זהו לבחור ליצור קובץ וורד פואר או אקסל ולעבוד בלי בעיה עם אופייב ווב ^_^.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 20:29
נושא ההודעה:

TAsn2 :
מה בנוגע לההעתקה חזרה למקום המקורי אחרי שמישהו כבר ערך את הקובץ? מה בנוגע לכיבוי של המחשב בפתאומיות (הפסקת חשמל).

אני חושב שעדיף פשוט לא לעבוד עם קבצי וורד. לרוב האנשים אין את המותרות לעשות את זה, אני מודע, אבל אני מצליח להמנע רוב הזמן.

צודק חשבתי על זה רק אח"כ:

קוד:
#!/bin/bash
vv=/home/username/Documents/vmFiles/tmp
fp=$1

fn=$(basename "$fp")

if [ -f "$fp" ]
then
#   echo "$fn"
   cp -f "$fp" "$vv"
   VBoxManage --nologo guestcontrol "Windows7" execute --image "C:\\Windows\\explorer.exe" --username WINDOWS_USERNAME --PASSWORD cpu500intel --wait-exit --wait-stdout --wait-stderr -- "F:\\tmp\\$fn"

sleep 10
    while [ -f "$vv/~\$$fn" ]; do
         #    echo Not yet
             sleep 1
         done
         # echo "cp -f \"$vv/$fn\" \"$fp\" && rm -f \"$vv/$fn\""

cp -f "$vv/$fn" "$fp" && rm -f "$vv/$fn"
   echo "finished!"
else
   VBoxManage --nologo guestcontrol "Windows7" execute --image "C:\\Windows\\explorer.exe" --username WINDOWS_USERNAME --password PASSWORD --wait-exit --wait-stdout --wait-stderr -- "C:\\Program Files (x86)\\Microsoft Office\\Office14\\WINWORD.EXE"

fi

יש שם קטע קצת טריקי כי הwait-exit לא עובד שמריצים explorer משום מה אז
צריך לעשות פיתרון קצת ערבי. לשמחתנו microsoft יוצרת קובץ tmp ליד כל מסמך וורד שפותחים. אפשר לדגום ככה כל שניה האם הקובץ הזה עדיין קיים ואז זה סימן שהוא עדיין פתוח ברגע שהוא נעלם אני מעתיק את הקובץ חזרה למקום המקורי ומוחק אותו מהtmp.

PS ישלח עוד מעט Smile

אם למישהו יש פיתרון פחות "ערבי" אני אשמח.. לגבי הפסקת חשמל, זה יציע לך לשחזר את הקובץ שערכת - מיקרוספט יוצרים קובץ tmp ליד הקובץ המקורי כך שאם יש יציאה לא מסודרת מהאופיס הם מציעים לך לשחזר אותו. כן ברור לי שזה לא מושלם אבל מבחינת פונקציונליות לדעתי הוא די טוב

לגבי הרישיון, סבבה אני גם ככה בלי רישיון חוקי, אבל מגניב לגלות שצריך רישיון מיוחד לvm...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 20:40
נושא ההודעה:

אם אתה לא רוצה פתרון "ערבי" אז אל תשתמש במחשב, שהוא שלשם ייצורו הדרשת אלגברה, שכפי שניתן לראות משמה, הומצאה בעולם הערבי.
או במלים אחרות, אתה גזען קטן ודפוק.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 20:55
נושא ההודעה:

hello
בלי קללות .

אין הבדל בין גזע ומין , ואם אתה אדם ערבי או אדם יהודי ששומע אייל גולן

Smile אני כרגע בשכונת חליסה בחיפה(שכונה ערבית שהחלק הצפוני שלה מעורב{תל-עמל} ,
ויש חפלה ואני בכלל לא בטוח האם זה הערבים שנהפכו ליהודים ושומעים אייל גולן דודו ,
או שמא אלה יהודים ששומעים מוזיקה ערבית ולהיפפך

Smile

חח

חזרה לתוכן הדיון
אל תיתמםאורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 21:06
נושא ההודעה:

Anonymous :
אם אתה לא רוצה פתרון "ערבי" אז אל תשתמש במחשב, שהוא שלשם ייצורו הדרשת אלגברה, שכפי שניתן לראות משמה, הומצאה בעולם הערבי.
או במלים אחרות, אתה גזען קטן ודפוק.

ערבושים בנו את הבית שאתה גר בו. האם איכות הבנייה טובה?!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 21:57
נושא ההודעה:

יאללה נעלב מי שמחפש להעלב, אני בעצמי חצי ערבי אז מותר לי להשתמש בסלנג הזה Smile

Image

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2013 - 22:55
נושא ההודעה:

לא יודע איך הגעתם פה לעניני גזע דת ומין אבל אם אתה כבר מתקין ווינודס וכבר מתקין אופיס אז למה לעשות את זה בווירטואל בוקס לא חבל?
בהנחה שמה שאתה עושה בכלל חוקי אין שום טעם בזה תתקין ווינדוס ותשתמש בווינדוס ולא משנה מאיזה שכונה אתה ואם אתה מאזין לאייל גולן או להיפך (לא בטוח מה זה אומר).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2013 - 09:27
נושא ההודעה:

Anonymous :
לא יודע איך הגעתם פה לעניני גזע דת ומין אבל אם אתה כבר מתקין ווינודס וכבר מתקין אופיס אז למה לעשות את זה בווירטואל בוקס לא חבל?
בהנחה שמה שאתה עושה בכלל חוקי אין שום טעם בזה תתקין ווינדוס ותשתמש בווינדוס ולא משנה מאיזה שכונה אתה ואם אתה מאזין לאייל גולן או להיפך (לא בטוח מה זה אומר).

הטעם הוא שהרבה אנשים היו רוצים להשתמש בהפצת לינוקס כלשהי כזו או אחרת אבל יש להם כמה חוסרים שמפריעים להם באמת לעבור. בעזרת VM הם יכולים להשתמש בעיקר בלינוקס ומידי פעם מבלי לרסט את המחשב להשתמש בתוכנות של חלונות.
החלונות 7 יותר איטי וצורך יותר משאבים אחרי העלייה שלו (לפחות אצלי) ואני גם פחות אוהב את הממשק שלו. אצלי אני רואה הבדל רציני בזמנים שלוקח להעתיק קבצים ממקום למקום (חלונות מרים חלון עם כותרת Preparing ואובונטו פשוט מתחיל לעשות את העבודה בקצב העתקה גבוה יותר). בכללי אני מרגיש שיש הבדל בזמן פתיחה של תוכנות והשימוש שלהם. המטלב באובנטו מרגיש לי יותר מהיר מהמטלב בוינדוס.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2013 - 09:36
נושא ההודעה:

חוסרים? יש דואל בוט יש עוד אפשרויות כמו office 365 או גוגל דוקס שלא לדבר על אופן אופיס.
ל- 90% מהדברים זה מספיק. אם אתה בכל זאת מתעקש רק על מיקרוסופט אופיס אז אולי כדאי ללכת על crossoveroffice. בכל מקרה שיהיה לך לבריאות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2013 - 12:08
נושא ההודעה:

Anonymous :
חוסרים? יש דואל בוט יש עוד אפשרויות כמו office 365 או גוגל דוקס שלא לדבר על אופן אופיס.
ל- 90% מהדברים זה מספיק. אם אתה בכל זאת מתעקש רק על מיקרוסופט אופיס אז אולי כדאי ללכת על crossoveroffice. בכל מקרה שיהיה לך לבריאות.

יש חוסרים הוא צודק לגמרי (פותח השרשור , ושאפו על הרעיון והיישום של seamles) .
crossover איטי ואין שום סיכוי בעולם בתתקין בו גרסה מגרסאות החדשות .

openoffice\libre
כמעט תמיד הוא בסדר עד שאתה מייבא מסמך עם טבלאות ונוסחאות והכל נראה "הפוך"
לפתע נוסחאות מתמטיות בגודל שורה נמרחות על 4 ס"מ או מתכווצות ל חצי ס"מ
טבלאות מתהפכות וכו'
אלה הדברים העיקריים שבעייתיים למי שלומד מקצוע מדעי ויש לו צורך לקרוא ולכתוב מסמכים שאחרים כתבו
לסיכום : זה לא מתמטי להגיד של openoffice\libre יש נטיה לפעמים (איך שבא לו)
לפתוח את המסמכים אחרת , יהיו מסמכים שהם קריאים ובסדר והיו כאלה שישתבשו להם.

google docs גוגל עם החסרונות של הפרטיות שלהם (למרות שהם קוד פתוח בחלק מהפרוייקטים זה עדיין לא מפריע\מונע מהם לגנוב לנו את הפרטיות כחלק מהמלחמה שלהם ב אפל.

office365 עולה כסף כמו שירותי ענן למיניהם .

חבל ש kde לא עושים משהו מהפכני בנושא
או החברה של gnome \gnomeoffice , אישית אני מת על gnumeric פותח מסמכי xls
בצורה מושלמת מהירה פי כמה מ libreoffice לצערי זה רק לגליונות אלקטרוניים .

abi word משתפר משנה לשנה כליל הרבה פחות זיכרון מ libre\openoffice
אך עדיין לא מושלם הסיכוי לבאגים ב abiword גדול מזה של libra

http://www.calligra-suite.org/words/
או koffice מעניין מה איתם ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2013 - 12:20
נושא ההודעה:

עוד דבר

מותר לי להלין על libre\openoffice
קיימים כמעט 20 שנה , הייתה לי גרסה לפני 12 שנה שהם עוד היו קוד מקור של sun

והפתרונות מלא בעיות .

עוד מעט עם כל הטבלטים והמחשבים והטלפונים ( ה pc יהפוך ללא רלוונטי)
ובעקבותיו אולי גם כל האופיס כבר יהפך ללא רלוונטי(או הרבה פחות רלוונתי)
ועדיין המהנדסים של libre\open לא הצליחו במשימה .
כשאופיס יהפוך ללא רלוונטי בתקופתו מציאת פתרון office זה לא נחשב "לחוכמה גדולה"
*

מסכים עם כל אלה שיגידו קוד סגור (וגם עם אלה שילינו אופיס מיקרוסופט משתנה כל שנה)
עדיין אופיס 2013 פותח מסמכים של office 2011 ללא כל בעיה

הבעיה של openoffice היא שהם כמעט "פיצחו את השיטה" אבל הבעיה שלהם שהקוד ענק וכבד ואין ברירה ללמוד ממה שהם כבר פתחו ולהתחיל לכתוב מחדש את כל הקוד .
אני בהחלט מסכים שזה חתיכת פרוייקט "גנום מפלצתי" אבל אין ברירה לכתוב מחדש .

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2013 - 12:37
נושא ההודעה:

מה שאתה אומר משעשע. הבעיה של ליברה אופיס (למעט זה שהוא קצת כבד) היא בעיקר בהתאמה (או חוסר תאימות) לפורמט הפתוח של מיקרוסופט. אתה כמובן גם יכול להגיד ההיפך הבעיה של מיקרוסופט אופיס היא חוסר התאמה עם הפורמט הפתוח של ליברה אופיס (או יותר נכון odt).

בכל מקרה הבעיה נוצרת רק בפתיחה של מסמכי וורד. וגם זה ברוב המקרים עובד. שום כתיבה מחדש לא תעזור כאן. אפרופו התאמה הבעיה היא שאופיס 2011 לא פותח אפיס 2013 ולא להיפך.

בכל מקרה כל מה שאני אומר שבהנחה (הקצת הזויה אני מודה) שמשתמש פרטי קונה חלונות ואחר כך אופיס בכסף מלא לי אישית נראה מגוחך להפעיל את זה בווירטואל בוקס. כמו שאמרתי עדיף דואל בוט. יש לי מחשב כזה (נייד) שקניתי עם רשיון ווינדוס אבל אני רוב הזמן עובד בלינוקס עליו. וכן גם בווינדוס אני משתמש בליברה אופיס.
מתנצל על התגובה הארוכה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2013 - 14:41
נושא ההודעה:

הטענה של ה"כסף" מחיר רשיון לא רלוונטית לאנשים פרטיים
ב 99% מהמחשבים הביתיים אין כלל רשיון .

רשיון תוכנה אצל אנשים פרטיים נמצא רק בניידים .

בן אדם מתקין מה שנוח לו .
ולכן הטענה של הכסף לא נכונה , אחרת כולם כבר היו עוברים ללינוקס לא?
הרי היא לא עולה כסף!(לינוקס)

ולכן הטענה שלך לא נכונה .

אני אגב בלינוקס מכוחו של הרגל (פיתוח תוכנה=עבודה,שרתים)
ולכן אני רגיל לכלים שיש ללינוקס להציע (bash\ruby on rails\vi \emacs\latex)

מלפני 15 שנה הייתי במצב ההפוך (בו אני בתור משתמש רגיל ל windows)
אני שולט ברזי המערכת בלינוקס כל כך טוב , שאם אחזור לחלונות ה power shell
של server 2012 יראה לי מגוכך משהו

Wink

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2013 - 14:43
נושא ההודעה:

דאול בוט הוא פחות נוח כי צריך לרסט את המחשב. תדמיין שאתה עובד ועושה הרבה דברים במחשב ופתאום אתה מקבל מסמך וורד שאתה צריך לתקן\לערוך ואתה צריך לרסט את המחשב (לא מקרה כזה נדיר בימינו). אם לינוקס אכן נותן לך מענה כמעט מלא פרט ל"חורים" קטנים אני חושב שהפיתרון הזה די יפה ושימושי.
אף אחד מהפתרונות שנתת פרט ללרסט את המחשב לא נותן מענה. google drive לא תומך בכל התכונות של microsoft office נכון לעכשיו.

חוץ מזה, אתה לא תחליט בשביל כולם מה טיפשי ומה לא, עובדה שיש פה כבר מספיק אנשים שהתלהבו מהרעיון ואמרו שהוא שימושי. אתה מוזמן לא להשתמש בפיתרון, הלוואי ואני הייתי יכול להרשות את זה לעצמי. מקווה שאני יותר לא יצטרך לעלות את הוינדוס מהדאול בוט יותר..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2013 - 16:40
נושא ההודעה:

Anonymous :

חוץ מזה, אתה לא תחליט בשביל כולם מה טיפשי ומה לא, עובדה שיש פה כבר מספיק אנשים שהתלהבו מהרעיון ואמרו שהוא שימושי. אתה מוזמן לא להשתמש בפיתרון, הלוואי ואני הייתי יכול להרשות את זה לעצמי. מקווה שאני יותר לא יצטרך לעלות את הוינדוס מהדאול בוט יותר..

אני לא מחליט בשביל אף אחד. שוב העובדה שכולם עושים משהו בצורה לא חוקית לא צריך להיות שיקול. כאשר קונים נייד עם מ"ה מה שאני אומר זה הפיתרון היחיד אם רוצים להמשיך להשתמש ברשיון ווינדוס.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2013 - 16:54
נושא ההודעה:

אגב הבחור שאמר שהוא מתעסק בשרתים וכד' נשמע כאילו אתה צריך להיות מומחה. היום להתקין לינוקס זה דבר הכיי טרייויאלי שיש לא יותר מסובך מווינדוס.
מה שמראה שאתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2013 - 22:38
נושא ההודעה:

Anonymous :

http://www.calligra-suite.org/words/
או koffice מעניין מה איתם ?

calligra זה בעצם מיתוג מחדש של koffice (הפיתוח של koffice הופסק)
הוא לא מוצלח במיוחד עם עברית/אנגלית, נוסחאות לא עובדות טוב אפילו במסמכי ODT (ככה הוא מציג מסמך odt שנוצר בליברה עם נוסחאות)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2013 - 11:20
נושא ההודעה:

ציטוט:

ולכן הטענה של הכסף לא נכונה , אחרת כולם כבר היו עוברים ללינוקס לא?
הרי היא לא עולה כסף!(לינוקס)

לא מדויק. למעשה אם אתה קונה מחשב נייד אז בדר"כ אתה מקבל ווינדוס בחינם. כלומר מחשב נייד עם לינוקס הוא לא זול יותר ממחשב נייד עם ווינדוס. כשאני אומר כסף מלא זה לצרכן הפרטי ולא לחברה כמו HP או Dell שמקבלים את ווינדוס כמעט בחינם.
לכן מדובר על שוק צר יחסית של אנשים שמתקינים בעצמם את מ"ה (או לפחות כאלה שבמודע קונים מחשב ללא מ"ה).

חזרה לתוכן הדיון
חלס בבל''תאורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2013 - 12:28
נושא ההודעה:

אף אחד לא מקבל ווינדוס בחינם! אל תשלה את עצמך.
רכיבי התוכנה שמגיעים עם המחשב גלומים במחיר הכולל שלו.
ווינדוס נמכרת בסביבות $150. יצרני מחשבים זוכים להנחה סיטונאית, אבל זה עדיין רחוק מאד מ"חינם".

מחשב ללא מערכת הפעלה לא יותר זול משמעותית כי כך קבע היצרן החמדן!

חזרה לתוכן הדיון
אתה חי בסרטאורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2013 - 13:33
נושא ההודעה:

חלס בבל''ת :
אף אחד לא מקבל ווינדוס בחינם! אל תשלה את עצמך.
רכיבי התוכנה שמגיעים עם המחשב גלומים במחיר הכולל שלו.
ווינדוס נמכרת בסביבות $150. יצרני מחשבים זוכים להנחה סיטונאית, אבל זה עדיין רחוק מאד מ"חינם".

מחשב ללא מערכת הפעלה לא יותר זול משמעותית כי כך קבע היצרן החמדן!

סיטונאים הם לא יצרני מחשבים. כשאני מדבר על יצרנים כמו HP ו- DELL הם מקבלים הנחה משמעותית. כמובן שאף אחד לא רוצה לספר לך מה המחיר המדויק...

למעשה מיקרוסופט נותנת הנחה משמעותית גם במקומות אחרים למשל משרד החינוך ועובדיו (כולל המורים) הכל בהתאם לאינטרסים.... כמובן שהמשתמש הפשוט נדפק הכי הרבה כי אין לו שום אמצעי לחץ.

הנה למשל משהו שדלף מחברה טייוואנית מחיר של רשיון ווינדוס 8 + בסביבות ה 60$ ליצרן. יש לשער שהנחה משמעותית יותר ניתנת לחברות גדולות יותר וזה אומר בערך שליש ממה שהצרכן צריך לשלם.

50$ ממחיר של לפטופ זה לא משמעותי לעומת זאת 150$ ממחיר של מחשב שכולו עולה 300$ זה מאוד משמעותי.

אתה חושב שמיקרוסופט לא יעשו הכל כדי להלחם על פלח השוק שלהם כולל הורדת מחירים משתמעותית?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2013 - 13:34
נושא ההודעה:

אה שכחתי את הציטוט:

קוד:

Unnamed Taiwan-based notebook supply chain makers are reporting that Microsoft has released the licensing rates for Windows 8. For each x86-based machine, OEMs will have to shell out $80 to $100 USD for using both Windows 8 Pro and Office 2013. For devices packing an ARM-based chip, OEMs will be required to pay between $50 and $65 USD for using Windows RT and Office 13 on each device.

חזרה לתוכן הדיון
חלס בבל"ת 2אורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2013 - 14:06
נושא ההודעה:

משום מה אתה לא מצליח להבין כיצד ומדוע יצרנים וסוחרים מתמחרים את מוצריהם.

בעל מכולת, צריך להביא כל חודש X כסף הבייתה לצרכי המחיה שלו. אם הוא נתקל בקשיים להשיג את המטרה - X שקלים, הוא נאלץ לנקוט בתחבולות. הוא ימכור לך תרנגולת שחוטה בעשרים גרוש, אבל את הקוטג' הוא ימכור לך בשלושים שקל.

זה לא משנה לו שהקוטג' אמור להמכר במחיר הרבה יותר זול.
הוא צריך להביא הביתה מתוך כלל המוצרים שנמכרים אצלו בעסק, X שקלים.
ולכן הוא נאלץ לשחק עם המחירים בהתאם לרמת הנחיצות שלהם ע"י הצרכן.

זה שמחשב ללא מערכת הפעלה "צריך" להיות יותר זול, זה כמו לחשוב שתרנגולת שחוטה צריכה להיות כזו כי בני האדם צריכים לאכול.

אם אין חוק שמסדיר את היחס הראוי בתמחור של מוצרים, אז כל אחד רשאי לעשות כטוב בעיניו.
בסופו של דבר, על X השקלים כל חודש אי אפשר לוותר.

חזרה לתוכן הדיון
אתה חי בסרטאורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2013 - 14:15
נושא ההודעה:

ציטוט:

אם אין חוק שמסדיר את היחס הראוי בתמחור של מוצרים, אז כל אחד רשאי לעשות כטוב בעיניו.
בסופו של דבר, על X השקלים כל חודש אי אפשר לוותר.

אכן כאשר מדובר במוצרים כמו חומרה יש מחיר שאתה לא יכול לרדת ממנו בלי להפסיד.
אבל כשמדובר במוצר כמו רישיון תוכנה אפשר לתמחר אותו בכל מחיר בלי להפסיד כי עלותו ליצרן (כלומר מיקרוסופט במקרה הזה) היא 0.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2013 - 14:28
נושא ההודעה:

ככה קבע היצרן החמדן או הסוחר החמדן? אני בכל מקרה מדבר על יצרן מערכת ההפעלה החמדן מאוד.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [אורח]
  2. אורח
  3. חתול