ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
carmitvinik@gmail.comאורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2013 - 10:30
נושא ההודעה: פרוייקט של שילוב הורים (בדגש על בנות) בחיי קהילת הפיתוח.

שאלתי את עצמי מה מאפייניה של קהילה... מאפייניה של קהילה הוא שהיא מכילה ומסוגלת להכיל אנשים ממעמדות שונים וגילאים שונים. קהילה צריכה להכיל גם הורים וגם ילדים...

במספר ניסיונות שלי כאמא לילדים שלא לוותר על חיי קהילה ותרומה גם לקהילה נעשו ניסיונות שלי עם כל המשפחה להשתתף בהרצאות כולל כל ההוצאות הנלוות לכך.

היו ניסיונות לשלב את הילדים גם בהרצאות קהילתיות ממקום של שותפות.

היו מצבים לא נעימים של שיעמום של הילדים ובעיקר אם יש תינוק שמפריע לאחרים להנות מהרצאות.

היינו חייבים לחוות את הניסיונות הקשים לשלב את ההורות עם השתתפות בקהילה... משימה קשה מאוד ובעיקר חוסר סובלנות מוצדקת מהבחינה

של איך יוצרים את השילוב של פעילויות קהילתיות גם כשאתה הורה לילדים ולא על חשבון הקהילה ובטח שגם לא על חשבון הילדים.

איך יוצרים את השילוב הזה מבלי לפגוע באיכות ההרצאות ואיך הופכים את הקהילה לקהילה שהוא לא לרווקים חסרי מודעות בלבד.

שאלתי את עצמי האם יש צורך ליצור תת קהילה שמיועדת לאנשים כמוני שהם גם הורים שמנהלים חיי משפחה וגם מתכנתים שממש מעריכים כל דקה שיש להם ובאמת רציניים במה שהם עושים אול קצת יותר מבוגרים ויותר מפוקסים על עצמם.

ראיתי למשל את הפרוייקטים של הכנסת הפתוחה...

המשך פוסט יבוא מאוחר יותר...

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/11/2013 - 12:35
נושא ההודעה:

המשך...

הפרוייקט של הכנסת הפתוחה למשל בנוי על לוחות זמנים שלא מותאמים לשילוב של מי שמנהל משפחה במקביל.

מסלול הבוקר שני או חמישי 10:00-18:00 הוא מסלול שיבוא בהכרח על חשבון עבודה או משפחה.
מסלול ערב שני+חמישי 18:00-22:00 גם הוא מבוסס על לוחות זמנים של פעמיים בשבוע בשעות היחידות שהורים נמצאים עם הילדים שלהם במהלך היום וצריכים לנהל ולארגן אותם.

כאן הבאתי זאת כדוגמא לפרוייקט שלא יוכל לשתף מתכנתים שהם הורים בקהילה.

במסלולי הורים מתכנתים יש להתחשב ולקחת בחשבון אפשרויות התנהלות שונות על מנת לארגן זמן מתאים שלא יפגע או יבוא על חשבון התנהלות המשפחה.

במקרה של פעם בשבוע זה עשוי להיות נסבל
פעמיים בשבוע זה כבר יותר מידי בישביל תרומה
וזה משום הצורך לממן מטפלת או משגיח על ילדים על מנת לפנות זמן לפרוייקט וגם זה רצוי שלא יעשה על בסיס יומי גם אם מדובר בעבודה בשכר. (וזו המלצה גם להורים מתחילים)
וזה במקרה של התנהלות ערב.

הזמן המוקצה להתנהלות ערב רצויה הוא פעילות בזמן שהילדים אמורים כבר לישון שזה בדרך כלל משעה 20:00 כאשר הזמן המוקצה להגעה לפעילות לא אמור לעלות על חצי שעה.

הזמן האידיאלי מבחינת הורים לפעילות הוא משעה 20:00 ועד השעה 22:00 גג 23:00. ולא מעבר לכך משום שזה כבר יפגע בשעות השינה ובשגרת התנהלות הבוקר.

מכאן שהזמן לפרוייקט קהילתי בשעות הערב ניתן לתת 3 שעות פעם בשבוע וההוצאה היא 4 שעות בייביסיטר לשבוע (בערך 140 שקל)

בשעות הבוקר הסיפור דומה:

יש לבצע יום לפני בישול לצהריים במקום בישול בשעות הבוקר או לארגן הזמנה של אוכל בחוץ (שגם זה יוצא הוצאה למי שלא מספיק להתארגן) טלפונית ממקום מוכר.
בבוקר הילדים נמצאים במוסדות ולכן אפשר לתת את שעות הבוקר במקום לעשות את הדברים הרגילים של ארגון הבית.

בהנחה שהייתה התארגנות מוקדמת ויש אוכל סדר היום יהיה שליחת הילדים למוסדות ולאחר מכן התארגנות עצמית. בהנחה שכזו באמת ניתן להתחיל את העבודה משעה 9:00 וגם כאן יש לנו 3 שעות גג על מנת להספיק להגיע לבית ולקבל את הילדים מהמוסדות ולארגן את שעות הצהריים.

מבחינת שעות הבוקר ניתן לשלב שם פעמיים בשבוע וגם זה קטלני... ההנחה היא שאם יהיה שילוב של הורים בקהילה יתכן מאוד שהורים יעזרו אחד לשני בענייני ההתנהלות וזה יכול לפצות במידת מה.

המקסימום אם כן שניתן לתרום הוא 9 שעות שבועיות כאשר 6 בבוקר ו 3 בערב וזה הזמן המתאים המוקצה לקידום פרוייקטים על ידי מתכנתים בקהילה שהם גם הורים.

המשך יבוא...

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 10/11/2013 - 12:45
נושא ההודעה:

לא מבין מה את רוצה, גם לאכול את העוגה וגם להשאיר אותה שלמה ?

אין שום צורך בתנאים כאלה. גם לא ברור מאיפה הגיעו השעות האלה. אף פעם אין מספיק זמן. 3 אחה"צ ? הילדה חזרה מביה"ס צריך להכין איתה שיעורים, מתחיל סבב חוגים, חברים. בבוקר ? יש לנו דבר שנקרא עבודה, וכן הלאה.

בתור הורה לשני ילדים קטנים, מתנדב במשך שנים וגם ממחזיקי האתר הזה באמת לא מצליח להבין. איזה בייביסיטר ? כשאני יוצא לכנסת הפתוחה (או לפעילויות אחרות) האישה נשארת עם הילדים וכמובן ההיפך.

עושים מה שיכולים וזהו, אפשר להגיע, אפשר מהבית, תמיד אפשר.

נערך לאחרונה על-ידי mksoft בתאריך 10/11/2013 - 15:53, סך-הכל נערך 2 פעמים

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 10/11/2013 - 12:52
נושא ההודעה:

כרמית, משהו קטן שאני לא מבין.
קוד פתוח הוא על ביזור, אין חובה ללכת למפגש אם אי אפשר, אבל אפשר לתרום בזמן הפנוי והנוח לך חזרה.

יש גם כלים כמו דוא"ל, אשר מסייעים לתקשר ולקבוע דברים, וזה בנוסף לwiki וכיוב' אשר מסייעים להגדיר מה אפשר לעשות אצל כל אדם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2013 - 16:49
נושא ההודעה:

הורים: כן. ילדים: לא בהכרח. פעילות מהסוג של כנסת פתוחה: לעניות דעתי: לא. בפעילויות אחרות (לדוגמה: כנס יומי או ארוך יותר) יש מקום אולי לילדים ושווה לנסות לחשוב על תעסוקה בשבילם.

בכל מקרה, אני מניח שאת מוזמנת להשתתף בארגון Sad

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2013 - 17:57
נושא ההודעה:

מה הכוונה בילדים ?
ילדים המתעניינים בתכנה חופשית ?

חזרה לתוכן הדיון
מתוקהאורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2013 - 19:07
נושא ההודעה:

Anonymous :
מה הכוונה בילדים ?
ילדים המתעניינים בתכנה חופשית ?

Image- - - - - - - - כן. למה לא?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/11/2013 - 19:44
נושא ההודעה:

mksoft :
לא מבין מה את רוצה, גם לאכול את העוגה וגם להשאיר אותה שלמה ?

אין שום צורך בתנאים כאלה. גם לא ברור מאיפה הגיעו השעות האלה. אף פעם אין מספיק זמן. 3 אחה"צ ? הילדה חזרה מביה"ס צריך להכין איתה שיעורים, מתחיל סבב חוגים, חברים. בבוקר ? יש לנו דבר שנקרא עבודה, וכן הלאה.

בתור הורה לשני ילדים קטנים, מתנדב במשך שנים וגם ממחזיקי האתר הזה באמת לא מצליח להבין. איזה בייביסיטר ? כשאני יוצא לכנסת הפתוחה (או לפעילויות אחרות) האישה נשארת עם הילדים וכמובן ההיפך.

עושים מה שיכולים וזהו, אפשר להגיע, אפשר מהבית, תמיד אפשר.

אם זה נראה לך בסדר שאתה יוצא בערב לפעילויות קהילתיות והאשה נשארת עם הילדים וזה בסדר מבחינתכם ובסדר לה להרגיש לבד עם הילדים בשעות העייפות ולא קשה לה אז סבבה.
פשות חשבתי על פיתרון שלא משאירים מישהו מאחור להתמודד לבד להרבה שעות או עם השעות הקשות.

במקרה של שני הורים שרוצים ללכת לאותה הרצאה או לתרום לאותה פעילות ולעשות משהו ביחד שהילדים לא יכולים גם להשתתף אז צריך בייביסיטר.

חוץ מזה לא כולם יכולים להחליף בכל הפונקציות או להתחלף עם הנשים שלהם וגם ההפך נכון.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/11/2013 - 19:54
נושא ההודעה:

ik_5 :
קוד פתוח הוא על ביזור, אין חובה ללכת למפגש אם אי אפשר, אבל אפשר לתרום בזמן הפנוי והנוח לך חזרה.

יש גם כלים כמו דוא"ל, אשר מסייעים לתקשר ולקבוע דברים, וזה בנוסף לwiki וכיוב' אשר מסייעים להגדיר מה אפשר לעשות אצל כל אדם.

אני טוענת שאין זמן פנוי בכלל ושצריך לארגן אותו ולהתארגן לקראתו.
מדבריך אפשר להסיק שאין כלל צורך בקהילה בישראל משום שאפשר לחיות על קשרים ב IRC ולקבוע דברים במניואלים ומאמרים בויקי.
ותאמין לי שאני יכולה להסתדר בלי קהילה בכלל או מה שמגדיר אותה
זה לא רק העניין של רק ללמוד לבד ולהסתדר לבד ולתרום קוד או פיצר לבד ולעבוד עם אנשים מכל העולם ולתקשר איתם בלי להגדיר אותם בכלל כקהילה.

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2013 - 21:58
נושא ההודעה:

carmitvinik@gmail.com :
ik_5 :

מדבריך אפשר להסיק שאין כלל צורך בקהילה בישראל משום שאפשר לחיות על קשרים ב IRC ולקבוע דברים במניואלים ומאמרים בויקי.
זה לא רק העניין של רק ללמוד לבד ולהסתדר לבד ולתרום קוד או פיצר לבד ולעבוד עם אנשים מכל העולם ולתקשר איתם בלי להגדיר אותם בכלל כקהילה.

קהילה ?
איפה בישראל יש באמת קהילה ?
יש אוסף של אנשים שהתאגדו למשהו. חלקם מגיעים ועושים, חלקם מתלוננים בלבד ועוד חלק רק קוצרים את הפירות.

אם לך אין זמן להאקטון, או למפגש, איך בדיוק אפשר לארגן דברים אחרת ?
איך מישהו אחר יכול להיות אחראי על הזמן שלך ?!

את רוצה לתרום, סיפקתי לך פתרון שקיים כיום. ככה אני למשל תרמתי לפרוייקטים שנמצאים במדינות שמעולם לא ביקרתי בהם, או פגשתי את האנשים השונים, אבל עדיין הצלחתי לתרום.

יש לך VoIP לשיחות טלפון, יש לך IRC, וויקי, מסמכים, וכיוב' לתקשורת.
אם גם לזה אין לך זמן, שוב פעם השאלה, איך בדיוק את מצפה שיארגנו עבורך משהו ?!

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 10/11/2013 - 22:42
נושא ההודעה:

מה זאת אומרת "לבד", "בשעות שקשה" ? כמו שיש ימים שהיא עובדת ערב ואני לבד ועושה את הכל, או כשהיא צריכה שאני אהיה איתם ־ ואז אני לא עובד, ומשלים הכל בשעות הקטנות של הלילה על חשבון שעות שינה.

בשביל זה אנו בני־זוג, עובדים בשביל הילדים אבל גם אחד בשביל השני, אין פה מי מסכן או עובד יותר קשה ־ עוזרים אחד לשני. וכדי לסבר את האוזן כל השנים האלו אנו יכולים לספור על כף יד־אחת את הימים שהילדים נשארו ללא אחד מאיתנו, ללא בייביסיטר וללא נעליים.

שני בני זוג שרוצים ללכת לאותה הרצאה ? מה עוד ? אולי שיעשו את ההרצאה אצלכם בבית ? מה זה הפינוק הזה ? כשעושים ילדים משלמים מחיר מצד אחד עבור תמורה מצד שני.

לסבר את האוזן: מחר, כשאגיע גם לכנסת הפתוחה, אצא בבוקר לעבוד ואחזור הביתה מהכנסת הפתוחה רק בסביבות אחרי חצות. זה יום קשה מאוד בשבילי, גם רגשית וגם פיזית, גם בשביל אישתי מן הסתם. כדי להגיע לכנסת הפתוחה אני צריך לנסוע יותר משעה לכל כיוון. אבל זה חשוב לי, וכשאני יכול, אני עושים מאמצים להגיע. בלי לבקש שינויים או משהו מיוחד שלא נדרש מאחרים שלא מגיעים. אני מפסיד לא מעט אירועים שהייתי רוצה להגיע אליהם.

זה שעשיתי ילדים לא אומר שאני מצפה להתחשבות מיוחדת או שאני לא מצפה לשלם על זה מחיר.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/11/2013 - 01:38
נושא ההודעה:

mksoft :
מה זאת אומרת "לבד", "בשעות שקשה" ? כמו שיש ימים שהיא עובדת ערב ואני לבד ועושה את הכל, או כשהיא צריכה שאני אהיה איתם ־ ואז אני לא עובד, ומשלים הכל בשעות הקטנות של הלילה על חשבון שעות שינה.

בשביל זה אנו בני־זוג, עובדים בשביל הילדים אבל גם אחד בשביל השני, אין פה מי מסכן או עובד יותר קשה ־ עוזרים אחד לשני. וכדי לסבר את האוזן כל השנים האלו אנו יכולים לספור על כף יד־אחת את הימים שהילדים נשארו ללא אחד מאיתנו, ללא בייביסיטר וללא נעליים.

שני בני זוג שרוצים ללכת לאותה הרצאה ? מה עוד ? אולי שיעשו את ההרצאה אצלכם בבית ? מה זה הפינוק הזה ? כשעושים ילדים משלמים מחיר מצד אחד עבור תמורה מצד שני.

לסבר את האוזן: מחר, כשאגיע גם לכנסת הפתוחה, אצא בבוקר לעבוד ואחזור הביתה מהכנסת הפתוחה רק בסביבות אחרי חצות. זה יום קשה מאוד בשבילי, גם רגשית וגם פיזית, גם בשביל אישתי מן הסתם. כדי להגיע לכנסת הפתוחה אני צריך לנסוע יותר משעה לכל כיוון. אבל זה חשוב לי, וכשאני יכול, אני עושים מאמצים להגיע. בלי לבקש שינויים או משהו מיוחד שלא נדרש מאחרים שלא מגיעים. אני מפסיד לא מעט אירועים שהייתי רוצה להגיע אליהם.

זה שעשיתי ילדים לא אומר שאני מצפה להתחשבות מיוחדת או שאני לא מצפה לשלם על זה מחיר.

מותר לבני זוג ללכת לאותה הרצאה וגם לנהל חיי זוגיות ולא רק חיי הורות ולעשות דברים שאוהבים במשותף
מבחינתי זה חובה ובכלל לא פינוק כמו שזה נראה לך
בקשר לילדים מבחינתי זה רק מחיר ובניגוד אליך אני לא מצפה לשום תמורה (רק למראית עין כדי להציב גבולות ולתת תחושת חינוך)

וכדי לסבר את האוזן בתקוה שלא תתבעס:
האמת שזה רעיון טוב שיעשו את ההרצאה אצלנו בבית Smile רק שפה אני מנסה לתת את זה לקהילה שגם הילדים יוכלו להיות שותפים בה כמו קהילת משחקים.

ואמ... כן אני אולי מפונקת בעיניך ומותר לי לחשוב באוטופיה ולא רק בדיסטופיה.
אני לא מעוניינת לשלם מחיר נפשי בישביל התנדבות ובגלל זה העלתי את הנושא. (מחיר פיזי רגשי = מחיר נפשי)

והאמת היא שאני גם לא רוצה ומעדיפה גם לא לדעת שאחרים משלמים מחיר כזה.

בישביל זה אני בודקת אפשרויות נוספות סבירות יותר להתנדבות בקהילה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/11/2013 - 01:51
נושא ההודעה:

ik לא מחובר :
carmitvinik@gmail.com :
ik_5 :

קהילה ?
איפה בישראל יש באמת קהילה ?
יש אוסף של אנשים שהתאגדו למשהו. חלקם מגיעים ועושים, חלקם מתלוננים בלבד ועוד חלק רק קוצרים את הפירות.

אם לך אין זמן להאקטון, או למפגש, איך בדיוק אפשר לארגן דברים אחרת ?
איך מישהו אחר יכול להיות אחראי על הזמן שלך ?!

את רוצה לתרום, סיפקתי לך פתרון שקיים כיום. ככה אני למשל תרמתי לפרוייקטים שנמצאים במדינות שמעולם לא ביקרתי בהם, או פגשתי את האנשים השונים, אבל עדיין הצלחתי לתרום.

יש לך VoIP לשיחות טלפון, יש לך IRC, וויקי, מסמכים, וכיוב' לתקשורת.
אם גם לזה אין לך זמן, שוב פעם השאלה, איך בדיוק את מצפה שיארגנו עבורך משהו ?!

לארועים שיש פעם בשנה מתארגנים בהתאם. בקשר לדוגמאות אכן לפיתוח בצורה עצמאית שלא במסגרת קידום מודעות או פעילות קהילתית (או קהילתית מקומית) יש לי זמן וזה גם הכי פחות מורכב ואני עושה את זה במילה בלי קשר.

הפרוייקט שאני מנסה לקדם פה הוא הגדרת מבנה לפעילות קהילתית שמותאמת מבחינת צורה מבנה והתנהלות גם למשפחות מצד אחד בדגש על הורים שחסרים זמן על מנת שתהיה תשתית שלא תגבה מאנשים כמו בדוגמאות שצויינו קודם לכן מחיר נפשי בישביל פעולה שהיא בעיקרון התנדבותית.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/11/2013 - 07:55
נושא ההודעה:

התמורה היא הילדים עצמם (ראי "הגן האנוכיי").

בוודאי שמותר לבני־זוג ללכת יחד, אך הפינוק והילדותיות הם בציפיה או בחוסר הרצון לשלם על זה מחיר. יצאתם יחד ? ארגנו שמרטף ושלמו אם צריך.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2013 - 09:48
נושא ההודעה:

כרמית: יש כאן משהו שמפריע לך אבל כנראה לא מפריע לאחרים. יש גם אנשים אחרים עם לוחות זמנים אחרים (לדוגמה: סטודנטים) בקהל היעד. המטרה של "הגדרת מבנה לפעילות קהילתית" נראית לי קצת גדולה. נסי לבחור פעילות אחת שמעניינת אותך ובדקי איך אפשר לדאוג שהיא תתאים לשעות הפעילות שלך.

לחילופין (בגלל שמן הסתם קצת מסובך להזיז משהו שכבר נקבע) נסי אולי ליזום פעילות חדשה (ולו חד־פעמית) או להצטרף לתכנון של פעילות חדשה כזו.

אם וכאשר משהו כזה מצליח, את יכולה להסיק ממנו לקחים לפעילויות אחרות. יכול להיות שיתברר שמאיר תצודק וההשקעה הנוספת ב"תשתית" לא תמשוך קהל נוסף. יכול להיות שאת צודקת והיא תקל על קהל נוסף להגיע.

בהצלחה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2013 - 10:07
נושא ההודעה:

אני מצטער, אבל אני לא מבין על מה אתם מדברים?
אם יש פעילות קהילתית, התנדבותית או איך שלא תרצו לקרוא לזה אשר מתאימה לכם אז תצטרפו, אם הפעילות לא מתאימה אז לא.

אצלנו המצב הרבה יותר מסובך, אני לפחות שבוע בחודש לא נמצא בארץ, וכנל בת זוגי, ולפעמים זה יוצא במקביל, וגם כשאנחנו בארץ אף אחד לא חוזר הביתה לפני 20/21, אז מה? הקטן לא גודל טוב? ההיפך הוא נראה לי תמיד הרבה יותר בוגר לגילו, גם אם הוא רוב הזמן עם האופר.ושלא נדבר על זה שזה תורם לזוגיות....

במציאות, הילדים הרבה פחות צריכים אותנו מאשר אנחנו רוצים להיות איתם....

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2013 - 10:16
נושא ההודעה:

ציטוט:
ההיפך הוא נראה לי תמיד הרבה יותר בוגר לגילו, גם אם הוא רוב הזמן עם האופר.ושלא נדבר על זה שזה תורם לזוגיות....

טרגדייה!

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [carmitvinik@gmail.com]
  2. אורח [carmitvinik@gmail.com]