ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
חדש בלינוקסאורח · ·

הודעה פורסם: 20/11/2013 - 23:37
נושא ההודעה: מספר שאלות לאחר התקנת opensuse 13.1

היי,
לאחרונה קניתי מחשב חדש והחלטתי שהגיע הזמן לעשות קצת ניסויים עם המחשב הישן.

התקנתי את אופן סוזה 13.1 וניתקלתי במספר בעיות ואשמח אם תוכלו לעזור לי בהן.
1) הפונט נראה מזעזע בעברית בפיירפוקס ניסיתי להחליף לפונטים שונים בהגדרות שלו אבל נראה שהוא פשוט מתעלם מממה שאני מגדיר לו.
2) יש לי כרטיס רשת אלחוטי חיצוני שמתחבר דרך usb למחשב שנקרא gigaset usb adapter 300 ולמרות שהצלחתי להפעיל את האינטרנט וגולש דרכו כשאני מנסה להסתכל על עוצמת החיבור וכו' דרך network managment הוא מבחינתו לא רואה שאני בכלל מחובר לאינטרנט
3) יש לי מידי פעם לפעם בעיות של "מריחות". לדוגמה אם אני מנסה לשנות את הגודל של הפאנל התחתון ומתחת לשחק איתו אז מהר מאוד מופיעות מריחות כאלו של כל הכפתורים על הפאנל. זה בעיות עם הדרייבר של כרטיס המסך או באג שלהם? כי עדיין לא התקנתי אף דרייבר ואני עובד עם מה שהמערכת התקינה בשבילי. המערכת גם מקרטעת אם אני מפעיל אפקטים בשולחן עבודה ועובדת חלק לחלוטין בלעדיהם.
(הכרטיס מסך שלי הוא nvidia geforce 8500gt קצת ישן אבל הוא אמור לעמוד בדרישות המומלצות)

אגב לכל מי שרץ להתקין את המערכת ישר נראה לי שעשיתי טעות שרצתי להתקין את המערכת ישר איך שהיא יצאה כי יש לה עוד המון באגים קטנים פה ושם והתחושה הכללית שהיא לא מוכנה לחלוטין להפצה אלא יותר לסביבת בדיקות.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
לולילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/11/2005 · הודעות: 2257 ·

הודעה פורסם: 21/11/2013 - 00:24
נושא ההודעה:

האם בחרת בעברית כשפה שניה בהתקנה?
אם לא פתח yast - system - languages והוסף. זה אמור להוסיף לך את כל שדרוש לעברית.
באיזה שולחן עבודה בחרת? זה נחוץ כדי לעזור לך ביתר השאלות.
וכן, לא מומלץ להתקין רגע אחרי השחרור, אם כי אצלי לפחות בינתיים הכל בסדר - אבל דרייברים לנווידיה באמת עדיין אין.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
חדש בלינוקסאורח · ·

הודעה פורסם: 21/11/2013 - 00:49
נושא ההודעה:

לולי :
האם בחרת בעברית כשפה שניה בהתקנה?
אם לא פתח yast - system - languages והוסף. זה אמור להוסיף לך את כל שדרוש לעברית.
באיזה שולחן עבודה בחרת? זה נחוץ כדי לעזור לך ביתר השאלות.
וכן, לא מומלץ להתקין רגע אחרי השחרור, אם כי אצלי לפחות בינתיים הכל בסדר - אבל דרייברים לנווידיה באמת עדיין אין.

שכחתי שבלינוקס יש כמה שולחנות עבודה, בחרתי בשולחן עבודה של kde.

עברית כבר הוספתי ממקודם ומאז ההודעה האחרונה שלי הפעלתי את ה-anti aliasing ויש שיפור בנושא. אבל הפונטים נראים עדיין פחות טוב מאשר המקבילים שלהם בווינדוס.

יש לך מושג מה הבעיה עם ההגדרות של הרשת? האינטרנט אומנם עובד אבל זה די מפריע שאני לא יכול לראות את סטאטוס החיבור ועצמת החיבור.

בסך הכל חוץ מבאגים קטנים פה ושם והנושאים שהעליתי אני בינתיים מתרשם לטובה מההפצה. בחרתי אותה כי המחשב הישן שלי לא היה מסוגל להריץ ווינדוס 7 (פשוט זחל) והיה חסר לי כל התוספות שלהם לממשק. בינתיים מלבד המריחות שציינתי ואיטיות עם האפקטים מופעלים ההפצה עובדת חלק ובלי האפקטים זה מרגיש מהיר כמו windows xp ואני מניח שזה יעלם כשאני אוכל להתקין את הדרייבר של nvidia. בינתיים נראה שהם הוסיפו לממשק כל מה שהיה חסר לי בווינדוס xp (אם כי לא חסר מקום לשיפור אבל זה נכון לכל מערכת).

המחשב ישמש בתור תחנת מדיה (גלישה, מוזיקה,סרטים/סרטים בצפייה ישירה) ונכון לעכשיו amarok נראית נחמדה אבל kaffeine די אכזבה והתקנתי vlc. ולמרות ש-vlc לא רעה כשלעצמה בווינדוס יש אלטרנטיבות טובות ממנה. יש נגנים טובים מ-vlc ללינוקס?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/11/2013 - 07:18
נושא ההודעה:

נסה להוסיף את היישום knemo שיראה לך את התעבורה. עוצמת החיבור האלחוטי נראית לפי מספר הטבעות בווידג'ט של knetworkmanager.
תוכל לבחור את הפונט האהוב עליך בכל ישום וישום. העזר לשם כך ב configure desktop. שים לב שעליך לבחור גם את הפונטים של gtk ולא רק של KDE.
אם הוידג'ט של הרשת לא מוצא חן בעיניך יש רבים אחרים - הורד אחד והשתמש בו (קצת חיטוט בממשק הפנל יגלה לך איך).
חשוב מאד: עליך להוסיף את מאגר פקמן ולבצע vendor change כדי להנות באמת ממולטימדיה. קרא כאן איך:
http://linmagazine.co.il/node/view/49806%29

חזרה לתוכן הדיון
חדש בלינוקסאורח · ·

הודעה פורסם: 21/11/2013 - 11:59
נושא ההודעה:

לולי :
נסה להוסיף את היישום knemo שיראה לך את התעבורה. עוצמת החיבור האלחוטי נראית לפי מספר הטבעות בווידג'ט של knetworkmanager.
תוכל לבחור את הפונט האהוב עליך בכל ישום וישום. העזר לשם כך ב configure desktop. שים לב שעליך לבחור גם את הפונטים של gtk ולא רק של KDE.
אם הוידג'ט של הרשת לא מוצא חן בעיניך יש רבים אחרים - הורד אחד והשתמש בו (קצת חיטוט בממשק הפנל יגלה לך איך).
חשוב מאד: עליך להוסיף את מאגר פקמן ולבצע vendor change כדי להנות באמת ממולטימדיה. קרא כאן איך:
http://linmagazine.co.il/node/view/49806%29

הסתדרתי בסוף עם הרשת מסתבר שהיה צריך להיכנס ל-yast->network settings ושם תחת ההגדרות של הגלובל היה צריך להעביר אותו להשתמש ב-network manager במקום ifup.

את הפונטים לכלל המערכת כבר הגדרתי כששמתי לעצמי את ה-anti-alias ההגדרות נמצאות באותו מקום אבל זה לא משפיע על הפונט שבו פיירפוקס מציג את האתרים. בסוף הורדתי והתקנתי חבילה עם הפונטים של מייקרוסופט והשתמתשתי בה.

מה חסר במאגרים של אופן סוזה שחשובים למולטימדיה?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/11/2013 - 14:06
נושא ההודעה:

חדש בלינוקס :

את הפונטים לכלל המערכת כבר הגדרתי כששמתי לעצמי את ה-anti-alias ההגדרות נמצאות באותו מקום אבל זה לא משפיע על הפונט שבו פיירפוקס מציג את האתרים. בסוף הורדתי והתקנתי חבילה עם הפונטים של מייקרוסופט והשתמתשתי בה.

קרא בקישור. פיירפוקס מעוצבת על ידי GTK וכבר כתבתי לך קודם שעליך לבחור את פונטי GTK הרצויים לך (ואת הגודל שלהם).

חזרה לתוכן הדיון
חדש בלינוקסאורח · ·

הודעה פורסם: 21/11/2013 - 20:07
נושא ההודעה:

לולי :
חדש בלינוקס :

קרא בקישור. פיירפוקס מעוצבת על ידי GTK וכבר כתבתי לך קודם שעליך לבחור את פונטי GTK הרצויים לך (ואת הגודל שלהם).

בסוף סידרתי את הקטע עפ הפונט אבל יש לי בעיה אחרת שעליתי עליה עכשיו. יש לי עברית הפוכה ב-flash לדוגמה ביוטיוב אם אני עובר על הכפתורים של הנגן ה-tooltip מופיע לי הפוך לדוגמה במקום "השתק" מופיע לי "קתשה". יש דרך לפתור את זה?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/11/2013 - 20:48
נושא ההודעה:

לא מוכרת לי דרך לפתרון.
http://ubuntu-il.org/forum/topic/1516

חזרה לתוכן הדיון
חדש בלינוקסאורח · ·

הודעה פורסם: 21/11/2013 - 21:29
נושא ההודעה:

לולי :
לא מוכרת לי דרך לפתרון.
http://ubuntu-il.org/forum/topic/1516

מאכזב.
גם גיליתי מחיפוש עכשיו שאדובי הפסיקה להוציא גרסאות חדשות ללינוקס מה שאומר שבמוקדם או במאוחר יופיעו בעיות באתרים השונים בגלל הגרסה המיושנת. ולמרות שיש התקדמות מסויימת בכל הקשור לhtml 5 יקח עוד המון זמן עד שכל האתרים יתמכו בו ויזנחו את פלאש אז נכון לעכשיו פלאש היא חובה.

קראתי שכרום מגיע עם גרסה יותר עדכנית (משהו שנקרא pepper flash אני חושב) אז אני אנסה יותר מאוחר לבדוק אם זה נכון ואם הבאג נפתר שם.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [חדש בלינוקס]
  2. לולי
  3. אורח [חדש בלינוקס]