ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
aviאורח · ·

הודעה פורסם: 25/11/2013 - 22:39
נושא ההודעה: בחירת הפצה תואמת מעבד NON PAE, ידידותית עם ממשק בעברית

מבקש עזרה כמשתמש חדש בעולם הלינוקס. נתון בעייתי נוסף שלי: אנגלית גרועה ביותר Sad
הכרתי את אובונטו 12.04, ומצאה חן בעיני.
אך כשבאתי להתקין אותה על מחשב קצת ישן, (IBM R50E), נתקלתי בבעיה: בקרנל שלה דורש את הפיצ'ר PAE, קצת כאן ובעוד פורומים [ותודה לתרגום גוגל, אבל יש הרבה מה לשפר, עובדה שלא הצלחתי... Sad ), על הבעיה הזו, אך לא הצלחתי להבין ולבצע את הפתרונות המוצעים.
הנתונים הדרושים לי בהפצה, הם בעיקר : ממשק גרפי ידידותי למשתמש, בעברית, ומאד חשוב: [מצטער אם אני מרגיז פה אנשים...] אפשרות להפעיל מיקרוסופט אופיס. המחשב מיועד לילדה שלומדת את תוכנות אופיס, וצריכה לבצע את העבודות מהתוכנה שבה היא לומדת, מה לעשות...

תודה מראש לעוזרים, אני יודע שאני מציב נתונים אישיים שמצריכים מאמץ מיוחד מצידכם, ולכן תודה מיוחדת!

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 25/11/2013 - 23:02
נושא ההודעה:

מתאים גם במיקרה זה

Image

http://debian.org

עריכה: צודק, נוסיףף קישור להפצה

נערך לאחרונה על-ידי elcuco בתאריך 25/11/2013 - 23:46, סך-הכל נערך פעם אחת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
avi10לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/11/2013 · הודעות: 3 ·

הודעה פורסם: 25/11/2013 - 23:30
נושא ההודעה:

elcuco :
מתאים גם במיקרה זה
Image

אני מניח שהתכוונת לצרף כאן קישור, אודה לך אם אכן תצרף אותו.
[כן זה אני, רציתי לערוך את הודעתי, כיון שנשמטה לי מילה, וראיתי שצריך להרשם, אז נרשמתי, ברוך הבא לי Very Happy ]

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
LMDEאורח · ·

הודעה פורסם: 25/11/2013 - 23:44
נושא ההודעה:

המחשב הזה במקור מגיע עם חלונות XP. לא עדיף בשביל אופיס של מיקרוסופט?!

בכל אופן, הייתי ממליץ לך על לינוקסמינט דביאן Xfce.
לינק להורדה..
על ההפצה.. (מה לעשות..באנגלית) Smile
אחרי שתתקין תוכל בקלות לשדרג לגירסה האחרונה.

לאחר כל זה תוכל להתקין מהמקורות עם מנהל ההתקנות שלך, את החבליה “PlayOnLinux”,
כדי להתקין על הלינוקס את אופיס של מיקרוסופט. (זה מה שמיקרוסופט ממליצים. אין לי ניסיון עם זה)

חזרה לתוכן הדיון
LMDEאורח · ·

הודעה פורסם: 26/11/2013 - 00:21
נושא ההודעה:

תיקון

זו גירסת ISO פחות ישנה - http://www.linuxmint.com/edition.php?id=90
ותשדרג, כאמור.

(זה כך משום שהם מעדיפים שאנשים ישדרגו. זה חוסך להפצה עבודה.
שכן רוב האנשים משתמשים במחשבים חדישים יותר ולא נוטים להתקין את גירסת Xfce.)

חזרה לתוכן הדיון
LMDEאורח · ·

הודעה פורסם: 26/11/2013 - 00:40
נושא ההודעה:

עוד תיקון
זו הגירסה האחרונה - אפריל 2012 מאתר המראה האירי
http://ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/debian/linuxmint-201204-xfce-dvd-32bit.iso

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 26/11/2013 - 20:22
נושא ההודעה:

LMDE :
עוד תיקון
זו הגירסה האחרונה - אפריל 2012 מאתר המראה האירי
http://ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/debian/linuxmint-201204-xfce-dvd-32bit.iso

למה אתה ממליץ על הפצה מלפני שנתיים...?

חזרה לתוכן הדיון
LMDEאורח · ·

הודעה פורסם: 26/11/2013 - 20:38
נושא ההודעה:

למה אתה לא קורא מה אני כותב?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/11/2013 - 01:44
נושא ההודעה:

למצא הפצה שרצה יפה על מחשב כזה ישן ( יש לי שלושה כאילו ) זה אתגר.
שווה לך לעשות כמה הורדות ותראה את ההבדל בביצועים.

אובונטו הוסיפה את התמיכה pae כברירת מחדל ולכן קשה למצא הפצות שיעבדו על מחשב כזה שדורש תמיכה שנקראת non pae.

אבל יש כמה פתרונות:
מינט מבוססת אובונטו האחרונה שיצאה עם LXDE, מינט 12 32 ביט תעבוד ממש יפה, נכון שזו הפצה ישנה אבל המקורות שלה קיימים ויהיה לך שקט ממנה. Wine במקרה הגרוע אתה תקמפל ישירות על המחשב, יש הוראות באתר של wine.אם תרצה גרסה חדשה שלא קיימת במקורות.

הפצה אחרת ויותר מעודכנת שתרוץ בזריזות על המחשב הזה היא LXPUP.
זו הפצה מבוססת puppy שרצה ישירות מזיכרון RAM ולכן גם זריזה יותר.
מניסיוני הדפדפן עובד שם ממש מהר ויפה אפילו במשחקי פלש תוכני מעבד.
הייתי ממליץ להוריד את הקובץ ios full מהאתר של ההפצה.

לדעתי אילו שני פתרונות ששוים את המאמץ

אסף
.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 28/11/2013 - 08:52
נושא ההודעה:

ליתר דיוק: אם יש PAE, רצוי מאוד להשתמש בו, במקרה שמדובר על מערכת עם יותר מ־4GB של זכרון פיזי. דביאן מגיעה עם שתי חבילות ליבה עבור i386 - אחת היא "486" ואחת היא "‎686-pae".

חזרה לתוכן הדיון
ברנשלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/02/2002 · הודעות: 724 ·

הודעה פורסם: 28/11/2013 - 12:05
נושא ההודעה:

לאחרונה התקנתי מגיה magiea 2 על מחשב ישן (ללא pae) וללא בעיות. לא יודע בקשר למגיה 3, אבל ראיתי שפתחו להם באג על זה שאין תמיכה בpae שם ...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/11/2013 - 12:39
נושא ההודעה:

אתם בטוחים שלא המצאת בעיה איפה שאין?

PAE מיושם במעבדים כבר מ 1995 ונתמך על ידי לינוקס מקרנל 2.3.23 (סביבות ינואר 99).

אצלי רצה אובנטו 12.04.3 על מחשב שאין לו אפילו גיגה אחד זיכרון ונולד לפני שני עשורים (גם של IBM) ואין שום בעיה ולא נתקלתי בכזו.

בכל מקרה: אובנוטו תומכת (מבית החרשות) ב PAE רק מגירסה 12.10 דביאן מאפשרת להוריד גירסת I386 ללא PAE לא צריך ללכת לפרה הסטוריה.

HIH

מנחם.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/11/2013 - 15:11
נושא ההודעה: תודה לכל המגיבים, עדכון ביניים מהניסיונות שלי...

elcuco! תודה על הרצון, אך אינני יודע למצוא שם בין כל האפשרויות את מה שאני אכן מחפש, למען האמת כבר עשיתי נסיון להתקין משם עוד לפני שכתבתי א תההודעה כאן, אינני זוכר כבר איזה גירסא, אך אחת המתקדמות, ומה שיצא לי היה מערכת טקסטואלית ולא גרפית, כנראה לא הגדרתי משהו נכון בהתקנה, חוץ מזה שהיא לא זיהתה את הכרטיס האלחוטי שלי, ולא נתנה אפשרות להתחבר לרשת.
LMDE‏! עשיתי כעצתך, אז ככה! הממשק בעברית לגמרי לא מושלם, בפרט בתוכנות הנלוות, אפי' לא נסיתי עדיין להתקין אופיס, רק תיארתי לעצמי שכשאבוא לעשות זאת אתקשה עוד יותר עם האנגלית, חלבד זאת, היא עבדה עם מקלדת עברית בלבד ולא היתה אופציה להחלפת שפה ע"י ALTּּּ+SHIFT , אך תיארתי לעצמי שזה יסתדר עם ביצוע עדכוני מערכת, ואכן במהלך הדכון קיבלתי אפשרות להגדרת אופציה זו. מכל מקום, עוד בשלב עדכון המערכת, משום מה חלק מהעדכונים לא הצליחו, וכשבצעתי הפעלה מחדש, המערכת פשוט סירבה לעלות, קיבלתי הודעה בסגנון "תצורת ההפעלה שלך נמשכה פחות מ10 שניות, נסה את אחת מתצורות ההפעלה הבטוחות כדי לפתור את הבעיה", נסיתי - שום אופציה לא עבדה.
האמת שתמהתי למה לא הצעת לי את זו - http://www.personalinux.com , הרבה יותר נוחה לשימוש, אך האמת שכעת התקנתי אותה, והיא רצה על המחשב גרוע לפחות כמו windows.
חוץ מזה ניסיתי את puppy, בעקבות עצה שראיתי בשרשור אחר - גם שם אין ממשק עברי כמעט, בניגוד למה שהיה כתוב שם. אך היא באמת רצה מצוין על המחשב.
ברנש! לא יודע מהזה מגיה, האם היא עונה גם על הדרישות שלי בנושא עברית והפעלת מיקרוסופט אופיס?
ולאורח שתוהה אם המצאתי בעיה - זו ההודעה שהמחשב נותן כשאני מבצע איתחול עם ISO של אובונטו 12.04 :
This kernel requires the following features not present on the CPU
pae

Unable to boot - please use a kernel appropriate for your CPU

שוב תודה לכל המגיבים, על הרצון הטוב.

חזרה לתוכן הדיון
ברנשלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/02/2002 · הודעות: 724 ·

הודעה פורסם: 28/11/2013 - 16:18
נושא ההודעה: Re: תודה לכל המגיבים, עדכון ביניים מהניסיונות שלי...

מגיה היא אחת ההפצות ש"נולדו" ממנדירבה (מנדריק) ז"ל.
מגיה עונה היטב על הדרישות בנושא עברית (הם "ירשו" את הקוד של מנדריבה), יש לשים לב בזמן ההתקנה להגדיר החלפת שפה בעזרת alt-shift (אפשר גם אח"כ, אבל למה להסתבך?). לא יודע אודות תכנות אופיס של מיקורוספט - לא ניסיתי. מישק המשתמש שלהם בברירת המחדל הוא KDE, ניתן בהתקנה לבחור במישקים אחרים (גנום ו\או חבילה של מנהלי מסכים קלים הכוללת גם את icewm. להתקין במקום או נוסף), כאשר עלי להזהירך שבמשיק icewm אין להם תמיכה בעברית. אני יכול להניח שwine דומה לאחרים.

avi10 :
elcuco!
...
ברנש! לא יודע מהזה מגיה, האם היא עונה גם על הדרישות שלי בנושא עברית והפעלת מיקרוסופט אופיס?
...

שוב תודה לכל המגיבים, על הרצון הטוב.

חזרה לתוכן הדיון
LMDEאורח · ·

הודעה פורסם: 28/11/2013 - 17:58
נושא ההודעה:

התמיכה של לינוקס בעברית היא פחות או יותר זהה בכל ההפצות. ישנן תוכנות שנתמכות יותר וישנן שבכלל לא. זה תלוי ביוזמת התרגום של המתרגמים דוברי העברית בקרב הקהילה, שעושים את עבודתם בהתנדבות, ועל כך יש להודות להם.

אני משתמש LMDE Xfce כבר שלוש שנים על פנטיום 4 , ובצעתי כבר 4 שידרוגים שעברו בשלום.
קודם תתקין, לאחר מכן, כשאתה משדרג, במהלך השידרוג המערכת עוצרת מפעם לפעם ומבקשת אישור לפעולה כזו או אחרת. אשר אותן כפי שהן מוצעות בברירת המחדל.

אתה משתמש חדש, קיוויתי שתסתדר עם זה למרות זאת. אתה יכול גם להוריד גירסה אחרת של לינוקס מינט , גירסה המבוססת על אובונטו. אבל לא הייתי מרים ידיים כל כך מהר לגבי LMDE, שכן היא יותר מהירה, יותר קלילה ותהליך השידרוג שלה מאד מוצלח.
את הגירסה בעברית שהבאת אני לא מכיר - פעם ראשונה שאני רואה אותה.
את ההמלצה על puppy בדיון שהזכרת, אני המלצתי. העברית שם היא עוד יותר מוגבלת בגלל שהיא מכילה תוכנות קלות בלתי נפוצות, וגם מוגבלת בהתקנה חבילות תוכנה לעומת LMDE. אבל אם תוכל להריץ עלייה בקלות אופיס של מיקרוסופט, אז למה לא?!

אם תעבור את ההתקנה והשידרוג בשלום ועדיין יהיו לך בעיות ושאלות. תמיד תוכל לפתוח דיון רלוונטי, וננסה לעזור.

Image

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/12/2013 - 23:17
נושא ההודעה: עדכון: יש לי אובונטו 12.04 על המחשב!

ה לא היה ממש קל בשבילי, הייתי צריך להתקין את 11.04, שאין לה תמיכה בעברית בכלל, וממנה לשדרג ל11.10, ומשם ל12.04, היו בעיות עם השפה, איכשהו הן נפתרו, אני אפי' לא יודע להסביר איך זה קרה...
תודה לכל הכותבים על הרצון והנכונות לעזור.
כעת רציתי לשאול, התקנתי אותה במקביל ללינוקס מינט, כעת אין לי צורך בה ואני רוצה להרחיב את נפח הדיסק המוקצה לאובונטו ולמחוק את המינט. יש אפשרות לעשות זאת לאחר ההתקנה?
חוץ מזה אני זקוק להדכה עם ה-PLAYONLINUX, אך את זה אשאל בפורום המתאים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/12/2013 - 00:13
נושא ההודעה:

למחוק את מחיצת מינט ולפרמט אותה זה פשוט מאד, אבל לספח את השטח ל- home/ זה כבר סיפור אחר לגמרי בשבילך. האמן לי לא כדאי לך כמשתמש חדש שלא קורא אנגלית, להתחיל עם זה.

יש אובונטו למחשבים ישנים כמו שלך, יותר נכון Xubuntu 13.10, הגירסה האחרונה.
PC (Intel x86) desktop image

נראה לי שזה הפתרון הכי טוב בשבילך

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/12/2013 - 00:43
נושא ההודעה:

מידע בוויקיפדיה עליה בעברית...

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל: