ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
xryfאורח · ·

הודעה פורסם: 21/01/2014 - 18:41
נושא ההודעה: שימוש בתרומות ביטקוין לכיסוי הוצאות קבועות

אני עובד על פרויקט קוד פתוח ואני רוצה לפתוח אותו לתרומות ביטקוין. זה לא אומר שאוטומטית יפציצו אותי בתרומות כמובן, אבל אם יגיעו תרומות אני רוצה להשתמש בהן כדי "לקנות" זמן פנוי לעבוד על הפרויקט הזה.

משמעות הדבר היא לא לבזבז על שטויות ברשת אלא לשלם על דברים קבועים שבגללם יש לי משרה תמורת כסף. חשבונות כמו חשמל ומים. ככה אני אוכל להעביר פחות שעות במשרה תמורת כסף, ולהשקיע יותר שעות בפרויקט.

הבעיה היא שלא ידוע לי על שימוש כלשהו בביטקוין בארץ, בטח לא בחברת החשמל או המים. איך אני ממיר באופן יציב ובטוח את הביטקוין לשקל כדי לשלם חשבונות?

זה כמובן קריטי לכל עניין התרומות אחרת אין לי מה לעשות עם הביטקוין, אני לא קונה גאדג'טים באינטרנט וכאלה. (מה גם שלקנות אותם עם כספי התרומות זה זלזול בתרומות)

אודה מאוד לכל מי שייתן לי עצה בעניין

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mad_drלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/08/2003 · הודעות: 771 ·

הודעה פורסם: 21/01/2014 - 18:55
נושא ההודעה:

סליחה שאני מבוצץ את הבועה, אבל מאחר שביטקוין בודד שווה (היום) כ-820 דולר, יש לי ספק רב שיש אנשים שנותנים תרומות בביטקוין.

לגבי שימושיות, אתה ככל הנראה תצטרך להמיר את הביטקוין לדולרים (או מטבע אחר) בעזרת הבורסות השונות, ולהכניס את הכסף לחשבון paypal, דרכו תוכל לשלם למה שאתה רוצה.
זה לפחות עד ש-paypal יסכימו לקבל ביטקוין ולעשות את ההמרה בעצמם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/01/2014 - 19:02
נושא ההודעה:

mad_dr :
סליחה שאני מבוצץ את הבועה, אבל מאחר שביטקוין בודד שווה (היום) כ-820 דולר, יש לי ספק רב שיש אנשים שנותנים תרומות בביטקוין.

ברור שנותנים תרומות בביטקוין. יש כאלה עם אינטגרציה עם טוויטר, כאלה עם גיטהאב ומה לא. שווי של ביטקוין בודד לא מעניין אף אחד. אפשר לחלק ביטקוין ליחידות מאוד קטנות.

חזרה לתוכן הדיון
xryfאורח · ·

הודעה פורסם: 21/01/2014 - 19:04
נושא ההודעה:

אם אני לא אקבל תרומות אז אני לא אקבל תרומות, גם זה בסדר. מה שחשוב לי זה שהאפשרות תהיה פתוחה. חוץ מזה ראיתי שאנשים עובדים עם דברים כמו מיקרו-ביטקוין, אז אני מניח שאפשרי ליצור סכומים השווים בערכם לשקלים בודדים.

פייפאל זו לא אופציה, כי כל הקטע בביטקוין זה הביזור, כלומר להיפטר משירותים ממורכזים כמו פייפאל. לעקוף אותם, למעשה, ולהשתמש בביטקוין ישירות באופן מקומי. זה משהו שאפשר לעשות? ראיתי אתרים שמחליפים לדולר אבל לא נראה לי שדולר עוזר לשלם חשבונות, אני בסופו של דבר צריך שקלים שנכנסים לחשבון כדי לשלם חשבונות.

חזרה לתוכן הדיון
magicodeלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/11/2011 · הודעות: 42 ·

הודעה פורסם: 21/01/2014 - 20:14
נושא ההודעה:

כן אתה יכול להמיר את זה דרך האתר הזה לדוגמה.

https://www.bit2c.co.il/

ואז אתה יכול להעביר לחשבון בנק שלך.

בשביל שיתנו לך תרומות מספיק להשים כתובת ביטקוין וזהו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 21/01/2014 - 20:16
נושא ההודעה:

אם אתה רוצה לשלם תשלומים בארץ, אתה צריך להמיר את הביטקוינים לשקלים (תמורת עמלה). אני מניח שאיפה שאתה יכול לקנות ביטקוינים בשקלים אתה יכול גם לקנות שקלים בביטקוינים. ואם כך, ר'
http://www.bitcoin.org.il/%D7%90%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%99%D7%98%D7%A7%D7%95%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9D/
אם יש לך הוצאות אחרות שעליהן אתה יכול לשלם במטבע אחר (הוצאות אחסון, ספרים מאמזון, ועוד), יכול להיות שיהיה שווה לך להמיר אותו למטבע אחר 0או שאולי תוכל למצוא מוצרים שעליהם תוכל לשלם ישירות בביטקוינים, מה שיחסוך את עמלת ההמרה).

נקודה אחרת היא שיש כאן כמה ישויות משפטיות שונות: האם התרומה הולכת למיזם או אליך ישירות? אם אתה רוצה להפוך את המיזם לגוף ללא מטרות רווח (אחת הסיבות לכך היא פטור ממס לתורמים בתנאים מסויימים) אתה יכול לנסות לפנות לגופים כגון Software in thePublic Interest או Software Freedom Conservancy כדי להתאגד במסגרתם. לפי אופי השאלה אני מנחש שזה עדיין גדול על המיזם שלך ועדיף שהתרומה תלך ישירות אליך.

חזרה לתוכן הדיון
מירי גולדאורח · ·

הודעה פורסם: 22/01/2014 - 09:29
נושא ההודעה: ביטקוין לכולם

ככה תעשו את הביטקוין הראשון שלכם, אתר שמחלק כל שעה: http://freebitco.in/?r=114607

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/01/2014 - 15:38
נושא ההודעה:

כדי לשלם ביטקוינים אתה צריך שמשהו יסכים לקבלם, כנראה שאין הרבה בארץ, או להמירם.
ביטקוינים לא יודעים בדיוק איך לאכול כרגע, אבל מה שבטוח שברגע שאתה ממיר אותם לשקלים ומכניס אותם לארץ (לחשבון הבנק שלך או ישר לכיס) זו הכנסה לכל דבר. הכנסה חייבת בדיווח ואולי תזכה לפטור לפי אופי העסק.

לצערי אם אתה רוצה ללכת לפי הספר כנראה מצפה לך בלבול מח רציני.
Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/01/2014 - 17:56
נושא ההודעה:

אל תתבלבל בגלל התגובות הקודמות... אתה כן יכול לקבל תרומות בביטקוין, בלי קשר לשווי שלו או לכמות. אתה תחזיק את הביטקוין בארנק שלך (לא משנה אם אצלך או בארנק של חברה כלשהי למרות שזה פחות מומלץ).

ברגע שתרצה להמיר, אין שום בעיה ויש חברות בארץ שעושות את זה. מהניסיון שלי כיום קיימות שתי חברות, אחת שלחו מקודם (bit2c) והשניה- Bits of gold. עם השניה היה לי ניסיון והכול עבר מעולה, קיבלתי את הכסף לחשבון בנק תוך יומיים מאז עסקת הביטקוין. שים לב אבל שהעמלות שלה גבוהות מאוד. לכן, ייתכן שתרצה להחזיק את הכסף בתור ביטקוין ולהשתמש בו בתור ביטקוין כפי שהציעו מקודם, או אם אתה רוצה, להמיר לעיתים רחוקות על מנת לשלם פחות עמלות (יש עמלה לפי המחיר וגם עמלה לפי עסקה אם אני זוכר נכון).

כמו כן במידה ואתה הולך לפי הספר (כפי שנכתב בתגובה לפני ותגובות לפני) תצטרך ככל הנראה לשלם גם מס הכנסה על הרווח בביטקוין. לדעתי יש עם זה בעייתיות גדולה, בעיקר בגלל העבודה שיכול להיות שחצבת את הביטקוין, ואז הוא תוצר שלך (ולא רווח ממסחר), כמו שאני השגתי את הביטקוין שלי. בכל אופן אתה מקבל גם חשבונית מס על ההמרה.

אבל למעשה, מכיוון שככל הנראה העסקאות יהיו קטנות (אלה אם יש לך תוכניות אחרות) אף אחד לא יפנה אליך, ובמידה וכן תסביר את הסיטואציה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [xryf]
  2. mad_dr
  3. אורח