ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
rsegolyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/09/2007 · הודעות: 5 ·

הודעה פורסם: 05/02/2014 - 18:06
נושא ההודעה: הסברים ועזרה בנושא INITTAB

שלום
יש לי מחשב עם אובונטו ואני צריך שכמה יישומים בו (סקריפטים של פייטון) תמיד ירוצו. אני מבין שעם INITTAB אני יכול שהמכונה תתחיל את היישומים אם הם קורסים, אך מבקש הסבר איך לעשות זאת
בחיפוש במחשב תחת etc לא מצאתי קובץ INITTAB, יצרתי אחד לפי דוגמה שמצאתי ברשת אך הוא לא מריץ לי את הסקריפט

דוגמה
mp:2345:respawn:/home/rsegoly/Desktop/alit_owl.py

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 05/02/2014 - 19:15
נושא ההודעה:

יש שם upstart . צריך להוסיף קובץ מתאים בתיקיה ‎/etc/init .

חזרה לתוכן הדיון
omerseלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/03/2013 · הודעות: 5 ·

הודעה פורסם: 06/02/2014 - 07:44
נושא ההודעה: תשתמש ב - monit

http://mmonit.com/monit/

Watchdog שיודע לעשות כל מיני דברים יעילים

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 06/02/2014 - 10:07
נושא ההודעה:

אני אוהב להשתמש ב־supervisord למטרות שכאלה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 06/02/2014 - 12:43
נושא ההודעה:

אני מופתע מהבורות: אובונטו משתמשת ב־upstart כבר שנים. גם RHEL6 (ולכן: סנטוס 6) משתמשת בה. אבל ההצעות כאן מתעלמות מקיומה.

תשובה מלאה יותר: צור קובץ תחת /etc/init עם סיומת ‎.conf . תוכנו:
קוד:

start on runlevel [2345]
stop on runlevel [S016]
respawn
exec /path/to/your/command --its parameters

התיעוד:
http://upstart.ubuntu.com/cookbook/
אני מניח שהתוכנית צריכה להתחיל לרוץ רק אחרי שתנאים מסויימים התמלאו ותצטרך לתקן את ה־starting.

כמוכן, בניגוד למקובל ב־sysvinit, חשוב שהתוכנית לא תתנתק מהקונסול. יש ל־upstart אפשרויות לטפל במקרה הזה (expect fork וכד') אבל למה להתאמץ?

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 06/02/2014 - 13:06
נושא ההודעה:

upstart לא עובדת בכל ההפצות (אובונטו, אפילו דביאן עדיין לא סגורים על זה לגבי הגרסה הבאה), rhel7 יגיע עם systemd, אין פלא שאנשים מעדיפים פתרונות שעובדים על מגוון הפצות, ומספקים שליטה ויכולות נוספות.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 06/02/2014 - 13:48
נושא ההודעה:

השואל כאן שאל על פתרון שעובד בהפצה שלו. הוא התכוון להשתמש בפתרון המוגבל של inittab .

איפה שיש upstart או systemd (או launchd ב־OS/X או SMF בסולריס למיניה) אתה כבר לא צריך את supervised בשביל היכולת הבסיסית של הרצת תוכנית מבוקרת.

לכל הכלים שהזכרתי יש גם כל מיני "יכולות נוספות" (שנובעות, בין השאר, מכך שהם משולבים במערכת. אני חייב לציין שאני לא מכיר את launchd ואת SMF).

RHEL יגיע מתישהו. בינתיים RHEL6 נמצא בשטח בהתקנות רבות. נא להבדיל בין הרצוי למצוי. אני לא רוצה להיכנס לוויכוח הגדול הזה. systemd הוא כלי נהדר, אבל גם upstart לא רע.

כמוכן, למיטב זיכרוני monit בודק את התהליך כל פרק זמן קצוב ולכן יכול להיות פרק זמן מסויים שבו התהליך ימות אבל monit עדיין לא ישים לב. זה היה המצב בפעם האחרונה שהשתמשתי בו (לפני כחמש שנים) ולא מצאתי לכך התייחסות בתיעוד כרגע.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2014 - 15:06
נושא ההודעה:

הכלים האלו נוצרו כדי לפצות על מגבלות כלי ההפצות בנוגע ליישומים של היום והדרישות שלהם (כמו numprocs ו-numprocs_start ב־supervisor והיכולת לשלוט עליהם). בגלל השטויות שלהן, היה צריך לכתוב כלים כמו honcho ו-foreman.

כשיש פתרון תלוי הפצה ופתרון שיעבוד ללא תלות בהפצה, אני נוטה לזה ללא התלות.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 06/02/2014 - 15:27
נושא ההודעה:

דרך אגב, במחשבה שניה: הגרסה של upstart שב־RHEL 6 קצת יותר מוגבלת (הרבה פחות בשלה) מזו שבגרסאות עדכנניות יחסית של אובונטו. למרות שעבר המקרה הפשוט שכאן זה גם יעבוד. לדוגמה: בגרסאות חדשות יותר, upstart סוף סוף מכיר שירותים שונים שאותחלו דרך סקריפטי init.d .
אם אני מוסיף שירות למערכת, נוח לי לשלב אותו עם שאר הדברים שבמערכת: שיעלה כשהשאר מוכן (בלי צורך בכל מיני טריקים מוזרים לשם כך).

מהבחינה הזו שימוש ישיר ב־inittab הוא פתרון די גרוע. הוא גם פתרון די גרוע מכיוון שהוא מחייב עריכת קובץ קיים ולא יכול להיעשות עם הוספת קובץ חדש.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 08/02/2014 - 11:17
נושא ההודעה:

הנה דוגמה למשמעות של שילוב במערכת: דיון קטן שהיה בימים האחרונים ברשימת הפיתוח של דביאן כספיח לרעיון קטן לשיפור מערכת ה־init הקיימת (קראו את הדיון המלא אם זה מעניין אותכם. זה לא רלוונטי לנקודה הזו) וכמובן על רקע כל הדיונים הארוכים בהחלפת מערכת האתחול (וניהול השרותים).

החלק הרלוונטי מתחיל כאן:
https://lists.debian.org/debian-devel/2014/02/msg00169.html

הבעיה: monit מועלה כשירות יחיד. אי אפשר להעלות אותו "מוקדם מדי", כי הוא תלוי בכל מיני דברים (שלא ידועים מראש: לא מדובר רק על השירות monit עצמו שצריך, ככל הנראה, רשת ויכולת לשלוח דואר, אלא גם השירותים שהוא מריץ). הפתרון הנוכחי: לשים אותו "בסוף" (יש שם תלות ב"all" ומתברר שלא ברור מהי המשמעות שלה. systemd מתעלם ממנה (מסובך מדי למימוש: סיכוי גדול למעגלים). openrc מתייחס אליה כ"בסוף", insserv שבו משתמש sysvinit הנוכחי של דביאן מתיייחס אליה כ"שייכת לקבוצת השירותים שצריכה לעלות בסוף". ר'
https://lists.debian.org/debian-devel/2014/02/msg00185.html

ssh הוא שירות שמסיבות שונות תמיד עלה לקראת הסוף. האם זכור לכם שחיכיתם שהמערכת תעלה (בגלל שירות סורר אחד) עד שתוכלו להתחבר אליה? זה מה שקורה עם השירותים שמשתמשים ב־monit.

ליתר דיוק: יש כאן גם גישה אחרת: הגישה של systemd. מתחזקי systemd מתעלמים מהבעיה. זוהי דוגמה לגישת לנרט פוטרינג: הבעיה הבסיסית אינה כאן אלא במקום אחר. צריך לתקן אותה שם. אין טעם לתקן אותה כאן. ובמקרה הזה: אם מעלים את כל השירותים ביחד עם monit, אין דרך סבירה לטפל בדרישות של כל שירות בנפרד. לדוגמה, אין אפשרות להשתמש ב־socket activation כדי להעלות את השירותים בסדר הנכון. אז מתעלמים מהבעיה ונותנים למנהל המערכת לתקן את הבעיה עם sleep, סקריפטים, וסוגים אחרים של נייר דבק.

באותו דיון ניתנה דוגמה של שילוב monit במערכת ניהול שירותים (במקרה הזה: openrc):
https://lists.debian.org/debian-devel/2014/02/msg00179.html

אני מניח שכל מה שנכתב שם על monit היה יכול להיכתב גם על supervised.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 09/02/2014 - 23:00
נושא ההודעה:

זה בעיה של דביאן (ולא רק ספציפית כאן, הם חופרים יותר מדי).

הם לא מכירים את צרכי היישומים שלי, אני לעומתם מכיר טוב מאוד. שיעלו אחרון, אחרי ssh או לא משנה מה. אם אני צריך לשנות סדר או תלות של supervisord או מה שלא יהיה, אין בעיה - אני לא עובד בשביל הפצות, הן אמורות לעבוד עבורי ולהשתנות בהתאם לדרישותי.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 10/02/2014 - 01:03
נושא ההודעה:

אבל עכשיו נסה לענות לשאלה המקורית. כמה עבודה תצטרך להשקיע כדי להגדיר את זה עם supervised וכמה עם upstart שכבר נמצא במערכת (תשובה: הוספת קובץ קצר אחד)?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/02/2014 - 09:13
נושא ההודעה:

קובץ אחד אם supervisor מותקן, אם לא , התקנה פשוטה. בכל מקרה זה תחת אוטומציה פה כך שיעבוד על כמות של שרתים, והפצות שונות. בפועל אפס עבודה מצידי לאחר שה-provisioning מוגדר (אמור להתבצע בכל מקרה), ולא אכפת לי איזו הפצה.

בנוסף התשובה שהוא יקבל ואחרים יתקלו בה בחיפושים בעתיד תהיה רלוונטית לכל ההפצות, בלי קשר לתסמיני NIH כאלה או אחרים או שינויי מערכת init בין גרסאות של הפצות.
--
מאיר

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/02/2014 - 11:37
נושא ההודעה:

צפריר, כשאתה מפתח תוכנה, אתה לא מפתח אותה עבור הפצה (אלא אם זו מטרת התוכנה), אלא עבור הלקוחות שהולכים להשתמש בתוכנה.

החשיבה היא לא איך יהיה בהפצה איקס הכי נכון לעשות את זה, אלא איך יהיה הכי מתאים ללקוחות שהולכים להשתמש בתוכנה שלך יכולת להשתמש בזה, בלי הגבלה בהפצה זו או אחרת.
חלק מהלקוחות שלך אולי מריצים ג'ינטו, חלק אובונטו, חלק ארץ', דביאן וסוזה.
האם אתה יכול לקלוע לטעם של כולם ?
ונגיד שחודש אחרי זה הגיע גם לקוח עם rhl7 שקיבל preview מrh כחלק מהלפוך ללקוח שלהם, האם עכשיו אתה צריך לשנות את התוכנה שלך שתתאים גם להפצה הזו ?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 10/02/2014 - 12:50
נושא ההודעה:

אני מפתח עכשיו תוכנה עבור הפצה. לכן המשפט הראשון בתגובה שלך שגוי.

כמוכן, השאלה כאן הייתה של משתמש בהפצה ולא של מפתח תוכנה בהפצה ולכן אותו משפט לא רלוונטי.

וכמובן: כל תוכנה דורשת דרישות מסויימות מהמחשב שלה. האם התוכנה שלך רצה על מחשב עם מעבד עם ליבת ARM Cortex M3?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. rsegoly
  2. אורח [צפריר]
  3. omerse