ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 15:17
נושא ההודעה: האם עתיד עמותת המקור חשוב לכם?

היי,
אתמול הייתה אסיפת החברים השנתית של העמותה והגיעו 7 אנשים אשר כללו חברים וידידים בעמותה. בשל בעיות ברשימת החברים ומחסור קשה במתנדבים הוחלט על קיום האסיפה הכללית בעוד חודש בתאריך ה-19.6.14 במקום שיקבע בהמשך.

מה שרציתי לדבר עליו הוא מצב העמותה באופן כללי. נכון לעכשיו אין מספיק מתנדבים לעמותה לפחות על סמך כמות המגיעים לאסיפה הכללית. לכן אנו צריכים את עזרת הפעילים וכל מי שהעמותה חשובה לו שיביע את דעתו ודרכים לפיתרון והכי חשוב, שיעזור לעמותה לחזור לתפקד.

אם לא יהיו מספיק מתנדבים העמותה לא תוכל להמשיך להתקיים וזה בהחלט יפגע בפעילויות נוספות על אוגוסט פינגווין, החל בניירות עמדה וכלה בכנסים כמו של דרופל וג'ומלה שנעזרו בעמותה עבור הצד הפיננסי. אני מניח שהם יוכלו להסתדר באופן אחר על מה שהם עשו עד היום אבל לדעתי יש חשיבות לקיום העמותה כל עוד היא עובדת כמו שצריך, לכן אנו צריכים לשמור על קיומה ולתקן את הליקויים בתפקודה.

אני מקווה לדיון פורה שיעזור לקבל את ההחלטה הנכונה לטובת הקהילה וקידום הקוד הפתוח ותכנה חופשית בארץ

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 15:59
נושא ההודעה:

בתור אחד שמכיר את עולם הלינוקס אבל לא את עמותת המקור תוכלו להסביר מה החשיבות של העמותה? מה אתם עושים? על מה אתם אחראים? וכו' וכו'
כי תכלס מבחינתי זה לא ישפיע אם יצא עדכון או לא

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 16:10
נושא ההודעה:

http://www.hamakor.org.il/about/

(אגב, זה לא אמור להיות בפורום "קהילה וחברה"?) Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 16:26
נושא ההודעה:

Anonymous :
בתור אחד שמכיר את עולם הלינוקס אבל לא את עמותת המקור תוכלו להסביר מה החשיבות של העמותה? מה אתם עושים? על מה אתם אחראים? וכו' וכו'
כי תכלס מבחינתי זה לא ישפיע אם יצא עדכון או לא

אחת הטענות לסגירת העמותה היא שבעצם במצבה כיום, היא לא עושה כלום, ואין טעם להחזיק עמותה. אני באמת בעד הרעיון של להפסיק את העמותה ולהקים גוף חדש שיתמוך בתוכנה חופשית בארץ שבאמת יפעל בנושא ויפעל תחת פחות בירוקרטיה, ויתנהל כראוי (העמותה כיום מתנהלת באופן לא ברור ומבולגן). או במקום להקים משהו חדש, אם זה אפשרי בכלל, לעשות מהפך בעמותה. אבל חוזרים לבעיה המרכזית איך שלא מסתכלים על זה, אין מתנדבים. ואם אין מתנדבים ברור שלא רלוונטי להחזיק שום גוף שהוא.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 16:55
נושא ההודעה:

הבעיה של המקור היא שחוץ מאוגוסט פינגווין העמותה לא עושה שום דבר רלוונטי. כלום.

אי אפשר להחזיק עמותה בשביל כנס אחד בשנה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 16:55
נושא ההודעה:

האם יש לעמותה התיחסות בתקשורת? עיתונאים תומכים? האם היא פרצה את גבולות עולם הלינוקסאים הישראלים.

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 17:06
נושא ההודעה: לא

Anonymous :
האם יש לעמותה התיחסות בתקשורת? עיתונאים תומכים? האם היא פרצה את גבולות עולם הלינוקסאים הישראלים.

נהפוך הוא. עיקר העיסוק של חברי העמותה הוא להתקוטט עם חברי העמותה.

לא צריך את העמותה כדי לפעול מול התקשורת, לא צריך עמותה כדי להרים אתרים או כנסים. במשך 3 קדנציות בוועד ניסיתי למצוא כיצד העמותה יכולה לעזור לתוכנה החופשית. לא ממש מצאתי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 17:30
נושא ההודעה: Re: לא

רם און :
Anonymous :

לא צריך את העמותה כדי לפעול מול התקשורת, לא צריך עמותה כדי להרים אתרים או כנסים. במשך 3 קדנציות בוועד ניסיתי למצוא כיצד העמותה יכולה לעזור לתוכנה החופשית. לא ממש מצאתי.

אני לא יודע מה לגבי ה-עמותה, אבל בכללי ארגון עבור תוכנה חופשית יכול לעשות הרבה, כשיגיע היום שלא יהיה מה לעשות אז אני מניח שכבר לא יהיה באמת צורך בעמותה (טיפ: כי כולם כבר ידעו מה זה תוכנה חופשית וישתמשו בתוכנה חופשית Smile)

הנה כמה רעיונות: לעודד שימוש בתוכנה חופשית ולהסביר על היתרונות של תוכנה חופשית - בתעשייה (בתחום הזה אני לא יודע ממש מה אפשר לעשות אבל אני בטוח שיש), בממשלה (שם כבר יש כבר ניצוצות בעקבות פעילות של אינדיבודאלים אבל זה לא קרוב להיות אידאלי רוב השימוש עדיין שם בתוכנה קניינית), ואני יכול להגיד בוודאות שיש הרבה מה לעשות במערכת החינוך. תוכנה חופשית יכולה לתרום הרבה למערכת וליצור בוגרים הרבה יותר איכותיים - בעזרת הכלים, הרעיונות והאפשרויות שתוכנה חופשית מציעה.
לא ראיתי שהעמותה פעלה באף אחד מהתחומים האלה בשנה האחרונה.
דבר נוסף עיקרי - לתת מענה לאנשים שרוצים ללמוד על תוכנה חופשית. ליצור מקומות שדרכם אפשר ללמוד על תוכנה חופשית (בעברית) על יתרונותיה ועוד הרבה. זה על מנת לעורר מודעות בקהילה.
עוד משהו שקצת בלתי אפשרי בלי שיתוף פעולה מצד הקהילה, אבל בהחלט ניתן לביצוע על ידי העמותה - ארגון קמפיינים ומפגשים קהילתיים בסגנון ה-FSF (לדוגמא כמו הקמפיין נגד DRM, לא בהכרח בסדר גודל כזה אבל על אותו עיקרון).
ומשהו חשוב שלא ראיתי שהעמותה יכולה לעשותהוא פשוט לעזור לאנשים שרוצים לכתוב קוד פתוח... לקדם פרויקטים מהקהילה, אולי ליזום פרויקטים - מבחינת ייעוץ ומבחינת תמיכה כספית אם זה בכלל אפשרי.

תבחר משהו אחד ממה שהצעתי ותראה שיש לך המון עבודה שעמותה יכולה לעשות על מנת לתמוך בקוד פתוח ותוכנה חופשית בארץ (ובעולם בכלל, אבל תחום ההשפעה של עמותה ישראלית הוא כמובן בארץ).

חזרה לתוכן הדיון
EDLאורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 17:31
נושא ההודעה: תוכנית עבודה מלאה

רם און :
Anonymous :

מה לגבי להכין אתר של איגוד בלוגרים של חדשות קוד פתוח מגניבות, עם מדריכים של שימוש בקוד פתוח גם בווינדוס וגם בלינוקס שהערס הישראלי יוכל להבין ולהנות ממנו וכל מיני דברים שיגרמו למוצרי הקוד פתוח להצטייר כמשהו ששווה את זה?
מה לגבי הכנת תוכניות וכו' של אלטרנטיביות למערכות קימות ממשלתיות בניסוח של עורכי דין ולהגיש אותם בכל מכרז וכו'?
מה לגבי להתארגן לגבי סדרת כתבות לאתרים חדשות קטנים יותר שמחפשים לכתבים בהתנדבות?
למה אין נוכחות בריאה שלנו ברשת חוץ מאמירות טיפשיות ש"בלינוקס זה לא היה קורה" הרי במילא רוב האנשים משתמשים ביום בסביבות דפדפן ואינטרנט וגם האנדרואיד הוא מבוסס לינוקס.

אם אנשים יראו תמיכה ברעיון שלי אני מוכן לארגן את הכל ביחד בנושא או שאחד מהמובילים הקודמים בקהילה מוזמן להרים את הכפפה.

חזרה לתוכן הדיון
מריבה חופשיתאורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 17:42
נושא ההודעה:

רם און :
עיקר העיסוק של חברי העמותה הוא להתקוטט עם חברי העמותה.

למה הם רבו? על מה הם רבו? כמו למשל...

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 18:38
נושא ההודעה:

מתוך http://tomercohen.com/2014/05/16/עמותת-המקור-במשבר-עזרתכם-נדרשת

"האספה התחילה בשעה 19:00 עם חבר ועד העמותה, אדיר אברהם שנשא דברים על פעילויות העמותה בשנה האחרונה.אני מציג פה את הפעילויות כפי שאני זוכר אותן כעת כי לא טרחתי לסכם אותן בזמן אמת, ואני מצטער אם אני משמיט פרטים חשובים.

* כנס קוד פתוח במגזר הביטחוני שהיה מאד מוצלח לדעת המשתתפים ובתפוסה מלאה ונראה שיש תכניות להרחיב את היקפו לקראת הכנס הבא.
* כנס אוגוסט פינגווין שהתקיים עם 25 הרצאות בתחומים שונים וקיבל גם הוא משובים חיוביים, אבל כמות המשתתפים בו (מעל 300) קצת אכזבה את המארגנים.
* עזרה בקיומם של כנסי וורדקאמפ ירושלים ודרופל.
* רכישה של שרת נוסף לטובת פרויקטים בקוד פתוח (השרת נרכש והותקן בחווה, עדיין לא הושלמה ההכנסה שלו לשירות)
* שיתוף פעולה על הטכניון לטובת מקום לעבודה על מיזמים ומפגשי קוד פתוח (זכה לאפס היענות מצד הקהל).

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 18:45
נושא ההודעה: Re: לא

רם און :

העמותה יכולה לעזור בגיוס כספים לצורך (לדוגמה) כנסים: יש לה אפשרות לקבל תרומות פטורות ממס ולכן נוח יותר לחברות שונות לתרום לה (אפשר להתחשב בתרומה כהוצאה פטורה ממס).

מעבר לכך, לעמותה, כגוף "רשמי" יכול להיות יתרון במגעים עם התקשורת.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 19:01
נושא ההודעה: Re: תוכנית עבודה מלאה

EDL :
מה לגבי להכין אתר של איגוד בלוגרים של חדשות קוד פתוח מגניבות, עם מדריכים של שימוש בקוד פתוח גם בווינדוס וגם בלינוקס שהערס הישראלי יוכל להבין ולהנות ממנו וכל מיני דברים שיגרמו למוצרי הקוד פתוח להצטייר כמשהו ששווה את זה?
מה לגבי הכנת תוכניות וכו' של אלטרנטיביות למערכות קימות ממשלתיות בניסוח של עורכי דין ולהגיש אותם בכל מכרז וכו'?
מה לגבי להתארגן לגבי סדרת כתבות לאתרים חדשות קטנים יותר שמחפשים לכתבים בהתנדבות?
למה אין נוכחות בריאה שלנו ברשת חוץ מאמירות טיפשיות ש"בלינוקס זה לא היה קורה" הרי במילא רוב האנשים משתמשים ביום בסביבות דפדפן ואינטרנט וגם האנדרואיד הוא מבוסס לינוקס.

אם אנשים יראו תמיכה ברעיון שלי אני מוכן לארגן את הכל ביחד בנושא או שאחד מהמובילים הקודמים בקהילה מוזמן להרים את הכפפה.

רעיונות יפים. לאיזה מהם אתה מוכן לעזור? מה דרוש לך בשביל להתחיל לעבוד על אחד מהם?

חזרה לתוכן הדיון
edlאורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 19:13
נושא ההודעה: Re: תוכנית עבודה מלאה

צפריר :
EDL :

רעיונות יפים. לאיזה מהם אתה מוכן לעזור? מה דרוש לך בשביל להתחיל לעבוד על אחד מהם?

אני צריך צוות של חמישה אנשים שמוכנים להוות צוות חשיבה עם יכולת כתיבה שמסוגלים לגייס מתנדבים לפי פרויקט.
אפשר ליצור איתי קשר בג'יימיל Danielast4

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 21:06
נושא ההודעה: Re: האם עתיד עמותת המקור חשוב לכם?

משה-נחמיאס :
היי,
אתמול הייתה אסיפת החברים השנתית של העמותה והגיעו 7 אנשים אשר כללו חברים וידידים בעמותה. בשל בעיות ברשימת החברים ומחסור קשה במתנדבים הוחלט על קיום האסיפה הכללית בעוד חודש בתאריך ה-19.6.14 במקום שיקבע בהמשך.

מה שרציתי לדבר עליו הוא מצב העמותה באופן כללי. נכון לעכשיו אין מספיק מתנדבים לעמותה לפחות על סמך כמות המגיעים לאסיפה הכללית. לכן אנו צריכים את עזרת הפעילים וכל מי שהעמותה חשובה לו שיביע את דעתו ודרכים לפיתרון והכי חשוב, שיעזור לעמותה לחזור לתפקד.

אם לא יהיו מספיק מתנדבים העמותה לא תוכל להמשיך להתקיים וזה בהחלט יפגע בפעילויות נוספות על אוגוסט פינגווין, החל בניירות עמדה וכלה בכנסים כמו של דרופל וג'ומלה שנעזרו בעמותה עבור הצד הפיננסי. אני מניח שהם יוכלו להסתדר באופן אחר על מה שהם עשו עד היום אבל לדעתי יש חשיבות לקיום העמותה כל עוד היא עובדת כמו שצריך, לכן אנו צריכים לשמור על קיומה ולתקן את הליקויים בתפקודה.

אני מקווה לדיון פורה שיעזור לקבל את ההחלטה הנכונה לטובת הקהילה וקידום הקוד הפתוח ותכנה חופשית בארץ

אני אומנם עושה את צעדי הראשונים בעולם הלינוקס והתוכנה החופשית בכלל, אבל אם צריך, אני מוכן להתנדב, גם אני חושב שיש צורך "בכתובת" מרכזית.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 21:51
נושא ההודעה:

א. תודה על התגובות.
ב. לכל מי שאמר שהוא רוצה להתנדב, האם תוכלו להגיע לאסיפה הכללית של העמותה ב-19.6? (המקום עדיין לא נקבע, יהיה בחיפה או בת"א)
אם אתם יכולים להגיע זה יעזור להראות שיש אנשים שאכפת להם שהעמותה תמשיך להתקיים ואם יהיה דיון רציני בנושא אולי גם נשיג את המתנדבים הנחוצים לועד ולועדת הביקורת שהם גופים קריטיים מבחינת החוק.

לאורח ששאל לגבי מיקום הפתיל שבחרתי, יכול להיות שאתה צודק, אבל התיאור לפורום הקהילה פחות התאים כי המטרה שלי זה לגרום לדיון ובתקווה להצליח לקדם את זה באופן חיובי לאסיפה. אם אני טועה מנהלי הפורום מוזמנים להעביר את הפתיל לפורום המתאים Smile

למרות המצב של העמותה הועד ניסה לקדם דברים שונים, בחלקם הוא הצליח ובחלקם לא. וזה עם ועד שתפקד חלקית במקרה הטוב.

העמותה עושה הרבה יותר מאשר להרים כנס אחד בשנה, גם אם נזכיר רק כנסים אז יש את כנס התעשיות הביטחוניות, כנס דרופל, כנס ג'ומלה וכנס וורדפרס שהיה קשה הרבה יותר להרים ללא העמותה או בלתי אפשרי.
אם נזכיר פעילויות נוספות אז יש את דוכן העמותה בכנסי אייקון ועולמות. קבלת תרומות לטובת קוד פתוח (עד היום הייתה תרומה בודדת שנתרמה לטובת תרגום ספר על gimp, אבל זה לא היה אפשרי בלי העמותה), הקמת שרת לטובת קוד פתוח לשימוש הקהילה וסביר שיש עוד דברים שנעשו על ידי הועדים הקודמים.

שאלתם האם העמותה פרצה את העולם של החובבים, אני לא יודע. אז אשמח אם יש לכם רעיונות איך לעשות את זה Smile

רם און, אתה צודק שלא חייבים עמותה כדי לדבר בתקשורת על קוד פתוח, אבל עד היום לא ראיתי אף אחד שדיבר על קוד פתוח בתקשורת שלא היה חלק מאירגון כזה או אחר ודיבר בזכות זה אלא אם מדובר על מעין בלוג או כתבה של חובב מלכתחילה.

EDL, אני אשמח לעזור, אבל אני לא ממש יודע לכתוב, אני יכול לעזור בעיקר בצד הניהולי (לפחות לדעתי)

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 00:18
נושא ההודעה:

הרבה פעמים כשרציתי לפעול עם המקור לקדם דברים שונים, זכיתי לכתף קרה, וחוסר מוכנות כלשהי לסיוע.

היו מעטים שכן הקשיבו וניסו לסייע בתוך העמותה (כחלק מהועד) אבל לרוב המלחמה לא היתה שווה את זה.

היות והמשפט העיקרי ששמעתי הוא "אתה לא צריך את העמותה בשביל להתחיל", כשרציתי לקדם דברים, אז למה בעצם יש צורך בעמותה הזו ?

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 02:35
נושא ההודעה:

ik לא מחובר :
הרבה פעמים כשרציתי לפעול עם המקור לקדם דברים שונים, זכיתי לכתף קרה, וחוסר מוכנות כלשהי לסיוע.

היו מעטים שכן הקשיבו וניסו לסייע בתוך העמותה (כחלק מהועד) אבל לרוב המלחמה לא היתה שווה את זה.

היות והמשפט העיקרי ששמעתי הוא "אתה לא צריך את העמותה בשביל להתחיל", כשרציתי לקדם דברים, אז למה בעצם יש צורך בעמותה הזו ?

אני חושב בדיוק כמוך. אבל מקריאה של השירשור הזה מסתבר שיש סיבה "להחזיק" את העמותה:

- גוף מוכר ברשויות בארץ - שחברות יכלו לתרום אליו
- גוף שיכול להרים כנסים

לגבי שאר הדברים: לך תעשה. זה מהשחשוב. אבל אל תילחם באגודה - זה יוצר טעם רע אצל מי שמסתכל מבחוץ.

חזרה לתוכן הדיון
כרמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 03:48
נושא ההודעה:

קיים צורך בעמותת קוד פתוח.
מבחינתי תפקיד העמותה הוא איסוף תרומות לקידום הקוד הפתוח והתכנה החופשית בארץ
כאשר קידום יכול להתבטא במישור הטכני תכנותי או התודעתי תקשורתי ובגיוס תרומות.

תפקיד העמותה הוא לא לגייס משקיעים לפרוייקטים אבל היא יכולה להיות מקום יצוגי המקשר בין פעילי תכנה חופשית שונים בארץ.

העמותה יכולה לתמוך ולעמוד מאחורי מתנדבים שעושים פעילויות שונות לעזור בייעוץ הכוונה וקישור לפעילים נוספים באותו עניין.

באיזה שהוא מקום היא גוף ייצוגי לעניין בארץ ועצם קיומה הכרחי גם לקידום עניינים בירוקרטים מול רשויות כדי שאחרים יוכלו להתעסק בתיכנות או להנות ממפגשים מבלי להתעסק בכל מה שמסביב על מנת לאפשר את זה.

אוגוסט פינגוין מעברלהיותו כנס מפגשי של פעם בשנה מייצג משהו ייחודי מאפיין לפעילות של הקוד הפתוח בישראל... הוא לא פרי סופוור דיי שנעשה בשבת והוא פעילות ייצוגית יחסית ולישראל ולא נראה לי נכון לזלזל ולהגיד אמירות כמו "מה העמותה עושה רק כנס אוגוסט פינגוין פעם בשנה"

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 08:33
נושא ההודעה:

אין טעם לסגור את העמותה , כדי שמישהו אחר ישמח על כך ,

אולי הכנת מסמך באנגלית (בצורת document מידע טכני- {לא פרסום})

יוכל להסביר מה זה לינוקס , ורצוי שהעמותה תסביר מה זה לינוקס בעבור :
    עיריות ראשי ערים
    בתי ספר
    מתנסים
    כנסת ישראל
    חברי כנסת

רצוי שעמותת המקור תתרכז בעשיה (לתת מתן ייעוץ במעבר ללינוקס) וכמו כן הסברה

חבל שהעמותה לא יכולה להכנס בטריז בו מתקיים מכרז מול מיקרוסופט , אפשר גם בכסף שחברה מסחרית כמו red-hat או כל חברה גדולה אחרת תתן ה"צעת מחיר"
שזה נוגע למפלצות כמו מיקרוסופט שגורפות הרבה כסף במכרזים" תפורים "
עדיף שכל חברה מסחרית שאיכשהו קשורה לתוכנה חופשית כמו \redhat\canonical תקח את המכרז
(גם אם זה תלוי בקבלת\מתן שוחד )

אולי חברת novell לא (לפי הסכם microsoft-novell )
אבל שחברות אחרות יתנו הצעת מחיר .
איך נרכז קשר עם מספר חברות (כל חברה בתחום שלה)
אפשר לייצר concerium של חברות שיתנו מענה מול המוצרים של מיקרוסופט ,

אפשר ש redhat יתקינו דסקטופ fedora ל 20 אלף מחשבים .

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 08:37
נושא ההודעה:

אפשר גם איזה הונאה ענק , לדוגמה ש oracle יבנו את הולילנד של מערכות המידע,
עדיין המצב טוב מאשר שמיקרוסופט יקחו כסף על רשיונות .

רוב הכסף של מחשוב הולך על רשיונות תוכנה ולא על ברזלים ,

פחות רשיונות תוכנה = יותר מחשבים , לאנשים לסטודנטים , לתלמידי בתי ספר ...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 10:51
נושא ההודעה:

ההתרשמות שלי מהפתיל הזה היא שרוב האנשים רוצים שהעמותה תמשיך להתקיים.

עידו, דבר ראשון תודה על התגובה הרצינית.
האם לדעתך אם תהיה היענות מצד הפעילים/הועד של העמותה לבקשות עזרה שלך (ושל אחרים כמובן) אז תהיה לעמותה זכות קיום?

בכל מקרה אשמח אם תוכל להביא דוגמה למקרה שכזה שקרה לך ומה ענו לך. לדעתי הועד אמור לפחות לנסות לעזור לקדם רעיונות שמגיעים מהקהילה.
בצורה כזו הועד יוכל להבין מה הקהילה מצפה ממנו באופן ברור יותר.

לדבר על הונאות זה לא המטרה של הפתיל הזה, המטרה היא לקדם את הקוד הפתוח באופן שיגרום לאנשים להגיד שגם הם רוצים, לא שיחשבו שהקוד הפתוח זה החברים של רה"מ לשעבר ומקומם בכלא Smile

חזרה לתוכן הדיון
נובאורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 11:05
נושא ההודעה:

לצערי אני לא מכיר את פועלה של אגודת המקור,
אבל אני כן אבא ומהנדס תוכנה

האם הגדלת תפוצת השימוש בקוד פתוח כלולה במטרות האגודה?

כל מיני עמותות שלא למטרת רווח עושות מניפולציות זולות על ילדי ישראל,
אולי אפשר ללמוד מהן כדי להפיץ את בשורת הקוד הפתוח בקרב הילדים ובאמצעותם להפיץ אותו בקרב המבוגרים.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 12:22
נושא ההודעה:

מטרות העמותה:
http://www.hamakor.org.il/about/

או ביתר פירוט, בתקנון:
http://wiki.hamakor.org.il/index.php/%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%AA_%D7%94%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8/%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%95%D7%9F

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 13:29
נושא ההודעה:

משה-נחמיאס :

ב. לכל מי שאמר שהוא רוצה להתנדב, האם תוכלו להגיע לאסיפה הכללית של העמותה ב-19.6? (המקום עדיין לא נקבע, יהיה בחיפה או בת"א)
אם אתם יכולים להגיע זה יעזור להראות שיש אנשים שאכפת להם שהעמותה תמשיך להתקיים ואם יהיה דיון רציני בנושא אולי גם נשיג את המתנדבים הנחוצים לועד ולועדת הביקורת שהם גופים קריטיים מבחינת החוק.

האם ההזמנה פתוחה גם למי שטרם הספיק להיות ידיד/חבר עמותה?
כמו שציינתי בפוסט הקודם, אני חדש בתחום, וטרם הספקתי להצטרף, אם העמותה תשרוד את הטלטלה שהיא עוברת עכשיו, כמובן שאשמח להצטרף.

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 14:36
נושא ההודעה: הצטרפות לעמותה

ההזמנה פתוחה לכולם, גם למי שטרם הספיק להיות ידיד/חבר.

לכל אלה שרוצים להצטרף לעמותה על מנת להיבחר לועד יש הוראות בדף הזה:

http://www.hamakor.org.il/join/

Anonymous :
משה-נחמיאס :

האם ההזמנה פתוחה גם למי שטרם הספיק להיות ידיד/חבר עמותה?
כמו שציינתי בפוסט הקודם, אני חדש בתחום, וטרם הספקתי להצטרף, אם העמותה תשרוד את הטלטלה שהיא עוברת עכשיו, כמובן שאשמח להצטרף.

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 14:38
נושא ההודעה:

משה-נחמיאס :
ההתרשמות שלי מהפתיל הזה היא שרוב האנשים רוצים שהעמותה תמשיך להתקיים.

עידו, דבר ראשון תודה על התגובה הרצינית.
האם לדעתך אם תהיה היענות מצד הפעילים/הועד של העמותה לבקשות עזרה שלך (ושל אחרים כמובן) אז תהיה לעמותה זכות קיום?

לדעתי אם העמותה תסייע לקדם את הדברים של הקהילה, בנושאי קוד פתוח, אז תהיה סיבה עבור אנשים כמוני לתרום חזרה לעמותה (כמו חידוש ידידות).

כרגע אם העמותה מסייעת רק לכנסים, זו לא אמורה להיות כל מטרת העמותה ?

למשל כשאני ביקשתי מקום לשים תיעודים ומדריכים בעברית עם משאבי העמותה, קיבלתי תשובה שאני צריך להסתדר לבד, אבל כאשר אתה הולך לabout בוויקי, אתה מגלה שזו חלק ממטרת העמותה.

פעם היו לי קשרים עם המארגנים של "יום חופש התוכנה" שהיה בברזיל, וניסיתי לארגן שת"פ שיהיה בין ברזיל וישראל (ריו לדיוק).
לאנשים בעמותה היה חשוב יותר להתלונן שכתבתי אימלים באנגלית, מאשר עצם העיסוק במטרת העמותה -> קידום קוד פתוח ותוכנה חופשית.

ויש לי עוד דוגמאות.

בסופו של יום, אם המטרות אינן באמת מתקיימות כאשר מנסים לעשות משהו, איזו סיבה יש לעמותה להתקיים ?

חזרה לתוכן הדיון
נובאורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 14:43
נושא ההודעה:

וואו, זאת מטרה מס' 1:
ציטוט:
לקדם ולעודד את השימוש בתוכנות חופשיות (Free Software) ובתוכנות פתוחות-קוד (Open Source Software) בישראל ולהגביר את המודעות ליתרונותיהן.

עמותות משתתפות בימי לימוד בבתי הספר השונים (אני נחשפתי לימי וורייטי וחסידי חב"ד)

האם עמותת המקור יוזמת פעילות בקרב בתי הספר?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 19:15
נושא ההודעה:

נוב :
וואו, זאת מטרה מס' 1:
ציטוט:
לקדם ולעודד את השימוש בתוכנות חופשיות (Free Software) ובתוכנות פתוחות-קוד (Open Source Software) בישראל ולהגביר את המודעות ליתרונותיהן.

עמותות משתתפות בימי לימוד בבתי הספר השונים (אני נחשפתי לימי וורייטי וחסידי חב"ד)

האם עמותת המקור יוזמת פעילות בקרב בתי הספר?

לא.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 19:34
נושא ההודעה: Re: הצטרפות לעמותה

ציטוט:
ההזמנה פתוחה לכולם, גם למי שטרם הספיק להיות ידיד/חבר.

לכל אלה שרוצים להצטרף לעמותה על מנת להיבחר לועד יש הוראות בדף הזה:

http://www.hamakor.org.il/join/

תודה, אשמח להשתתף בכנס ולהצטרף לעמותה אם יוחלט להמשיך את קיומה, אולם איני מעוניין לשאת במשרה רשמית כלשהי בעמותה.

כמובן שבהתנדבות אשמח לעזור כפי יכולתי לצרכי העמותה .

אסכים לקבל תפקיד רשמי בעמותה (ולבצע אותו כמובן) רק כמוצא אחרון ורק בתנאי שאף אחד אחר לא יהיה מוכן לאייש את התפקיד, והתפקיד יידרש להמשך קיום העמותה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. משה-נחמיאס
  2. אורח
  3. אורח