ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 20:54
נושא ההודעה:

נחמד שרוצים בעמותה אבל אף אחד לא מעוניין לשאת בה עול התפקיד הרשמי. במצב כזה לא מן הנמנע שהיא תתפרק.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 21:57
נושא ההודעה:

האם בתור חייל שפנוי בעיקר בסופשים אפשר לעבוד? או שצריך נוכחות יותר גבוהה?

חזרה לתוכן הדיון
תומרלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/05/2004 · הודעות: 311 · מיקום: חיפה, ישראל

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 22:36
נושא ההודעה:

נוב :
האם עמותת המקור יוזמת פעילות בקרב בתי הספר?
עמותת המקור מורכבת בסופו של דבר מפעילים שהם אנשים כמוני וכמוך. בעקרון הוועד מורכב משלושה אנשים שאינם יכולים לעשות הכל בעצמם ולכן הרבה מפעילויות העמותה תלויות במתנדבים אחרים. רוצה פעילות בבתי ספר? אתה מוזמן לקדם אותה, רק קח בחשבון שזה לא יהיה קל.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
2אורח · ·

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 22:56
נושא ההודעה:

Anonymous :
נחמד שרוצים בעמותה אבל אף אחד לא מעוניין לשאת בה עול התפקיד הרשמי. במצב כזה לא מן הנמנע שהיא תתפרק.

מאחר וממילא כל אחד פועל לבדו (כי אין לעמותה אצעים או אנשים אלא רק מנהלים בהתנדבות) אז אין צורך בעמותה. אני גם לא חושב שפעילות באוגוסט פינגווין היא כזאת חשובה לקוד הפתוח כמו כנסים במערכת הביטחון. מי שמבין משהו כבר יודע מה זה לינוקס ומה זה קוד פתוח ותוכנה חופשית.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/05/2014 - 23:31
נושא ההודעה:

2 :
מי שמבין משהו כבר יודע מה זה לינוקס ומה זה קוד פתוח ותוכנה חופשית.
תתפלא כמה חוסר הבנה יש בציבור לגבי לינוקס ותוכנה חופשית. כסטודנט אני שומע מידי יום מרצים שמתייחסים לקוד פתוח בתור המקום הזה שאנשים פראיירים מייצרים בו תוכנה שאפשר לקחת ולהשתמש בה בעצמנו, ועל לינוקס הם בכלל לא מדברים כי הם לא מבינים איך מערכת הפעלה שלמה יכולה לתחזק סביבה מערכת אקולוגית שלמה שתאפשר לה להתקיים ולהמשיך להתפתח.

אנחנו כפעילי תוכנה חופשית התפקיד שלנו הוא להאיר את העולם הזה באור קצת יותר חיובי, להסביר ולהדגים לקהלים כאלה ואחרים את יתרונות התוכנה החופשית וכיצד זה יכול לעזור להם, וכדי לבצע דברים כאלה לעתים קרובות אתה צריך גופים שיוכלו לעמוד מאחוריך. למשל כדי להזמין ולחלק דיסקים של אובונטו בכנסים ובאירועים אתה צריך להציג את עצמך בתור גוף רשמי, ופעיל התוכנה החופשית המפורסם ישראל ישראלי לא מהווה גוף רשמי בארץ ולכן לא בטוח שגופים עמם נדבר יסכימו לשתף פעולה כאשר אנחנו לא מהווים את נציגיו של גוף מוכר.

חזרה לתוכן הדיון
EDLאורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 00:17
נושא ההודעה: אז מה כן?

האם תפקידה של "המקור"
* לדאוג לדוגמה לנצל הזדמנויות כמו העדכון המשמעותי בפירפוקס כדי שכל כלי התקשורת יכתבו כתבה בנושא?
* ליצור אתרי הדרכה ושימוש בקוד פתוח
* לנהל ימי עיון וקורסים בנושאי הקוד הפתוח
* לעבוד בשיתוף פעולה עם "קרן מוזילה", "קרן בלנדר" ואיגוד האינטרנט?
* האם תפקידה ליצור חוברת לימוד והוראה לבתי ספר?
* האם תפקידה להשתתף בפרויקט של "מחשב לכל ילד"?
ואם התשובה היא לא, אז תכלס מה כן הם אחראים? האם יש לו"ז אירועים שהעמותה מארגנת? האם יש מסמך מטרות לשנה הקרובה עם משימות שהם תכלס?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 00:49
נושא ההודעה:

2 :
Anonymous :

מאחר וממילא כל אחד פועל לבדו (כי אין לעמותה אצעים או אנשים אלא רק מנהלים בהתנדבות) אז אין צורך בעמותה. אני גם לא חושב שפעילות באוגוסט פינגווין היא כזאת חשובה לקוד הפתוח כמו כנסים במערכת הביטחון. מי שמבין משהו כבר יודע מה זה לינוקס ומה זה קוד פתוח ותוכנה חופשית.

בתור חבר ועד לשעבר אני אומר בדיוק להפך. לעמותה יש אמצעים - אלו האמצעים שמאפשרים את קידום מטרות העמותה. בלי כספים לא תוכל להשיג אולמות, מקום למפגשים, כיבוד וכדומה. בלי מתנדבים אין לוגיסטיקה, אין ארגון, אין איתור מרצים, אין מציאת אולמות ומתנדבי-שטח נוספים. כל אלו לא צצים יש-מאין.

תמיד שואלים מה זה קוד פתוח, למה זה טוב, למה צריך את זה בכלל, איך אפשר להצטרף, מה אפשר לעשות טוב יותר וכדומה. אוגוסט פינגווין היא רק דוגמא אחת אבל כל כנס כזה מכיל בתוכו כמה מאות אנשים שבאים מהתעניינות. אם אחוז אחד מהם היה מתנדב גם בשביל אשכרה להזיז את העמותה קדימה ולא היה חושב שהדברים זזים באמצעות כוחות קסם מסתוריים, אז היה אפשר להמשיך את המסורת.

תקרא את מטרות העמותה:

ציטוט:
לקדם ולעודד את השימוש בתוכנות חופשיות (Free Software) ובתוכנות פתוחות-קוד (Open Source Software) בישראל ולהגביר את המודעות ליתרונותיהן.
לטפח ולעודד פיתוח של תוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד בישראל, ולעודד הסבתן והתאמתן לעברית ולערבית של תוכנות קיימות.
לקדם את השימוש בתוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד ככלי לצמצום פערים בחברה הישראלית.
לעודד את השימוש בתוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד בבתי הספר, באוניברסיטאות ובמוסדות-חינוך, לרבות כעזר ללימוד להוראת מדעי המחשב וככלי תוכנה לשימוש מעשי.
לקיים פעילויות על בסיס קבוע ומזדמן במקומות שונים בארץ - ובכלל זה כנסים, ימי עיון, הרצאות, הקרנות סרטים , דיונים פתוחים ואירועים אחרים.
לשמש מסגרת-אב לארגונים לא-מסחריים, הפועלים לקידום ולעידוד תוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד ולסייע בהקמת ארגונים נוספים.
לעמוד בקשר עם גופים דומים ברחבי העולם ולפעול מטעמם בישראל.
לפרסם ולתמוך בפרסום אתרי אינטרנט, מידע אלקטרוני וכתבי עת, שיוקדשו לתוכנות חופשיות ולתוכנות פתוחות-קוד וכן לפיתוח תוכנה ומחשוב בכלל.
להביא ולייצג אצל רשויות ממשל, כלי תקשורת וגופים אחרים את עניינם של התומכים בתוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד ולשתף פעולה עם גופים המגלים עניין בתוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד.
להזמין מפתחים ופעילים של תוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד מחו"ל ולארחם בישראל.
להיות בעלים של זכויות יוצרים בתוכנות חופשיות ובתוכנות פתוחות-קוד במטרה להתיר את העתקה, שינוי והפצה שלהן כנהוג ביחס לתוכנות חופשיות ולתוכנות פתוחות-קוד.
לפעול לקידום מטרות אחרות, אשר על פי שיקול דעת וועד העמותה נלוות למטרות המפורטות לעיל או מסייעות בקידומן.

ותספר לי מה עשית מאלו כמתנדב, לא עבור עצמך או עבור פרויקט קוד פתוח אהוב, אלא עבור קידום קוד פתוח בארץ. בזה עוסקת העמותה.

זה לא בושה לומר שלאנשים אין רצון להתעסק בכל העבודה השחורה הזו. יותר נוח לראות אנשים אחרים עושים אותה. הקטע הוא שאין כאלה, אז דין העמותה הוא להתפרק.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 00:57
נושא ההודעה:

Anonymous :
בתור חבר ועד לשעבר אני אומר בדיוק להפך. לעמותה יש אמצעים - אלו האמצעים שמאפשרים את קידום מטרות העמותה. בלי כספים לא תוכל להשיג אולמות, מקום למפגשים, כיבוד וכדומה. בלי מתנדבים אין לוגיסטיקה, אין ארגון, אין איתור מרצים, אין מציאת אולמות ומתנדבי-שטח נוספים. כל אלו לא צצים יש-מאין.
שלום לך חבר ועד לשעבר. תוכל בבקשה להזדהות ולא להסתתר מאחורי הצללים כדי שנדע מי אתה ונוכל אולי להביע את דעתנו על התפקוד האישי שלך ולמעשה גם על ההתקפלות שלך ושינוי עמדתך ביחס לעמותה שמשמעותה למעשה גם בגידה בעקרונות העמותה שבעבר אתה בעצמך הסכמת איתם?

אגב, הערה זו תקפה גם עבור שאר המגיבים כאן. היה הרבה יותר לנהל את הדיון אם היינו יכולים לדעת בדיוק מי אתם. אפשר לדבוק בכינוי אנונימי קבוע, ורצוי מאד שתשקיעו מספר שניות ותתחברו לחשבון שלכם באתר או שתצרו אחד חדש. תודה. ☺

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 00:59
נושא ההודעה:

Anonymous :
2 :
Anonymous :

תמיד שואלים מה זה קוד פתוח, למה זה טוב, למה צריך את זה בכלל, איך אפשר להצטרף, מה אפשר לעשות טוב יותר וכדומה. אוגוסט פינגווין היא רק דוגמא אחת אבל כל כנס כזה מכיל בתוכו כמה מאות אנשים שבאים מהתעניינות. אם אחוז אחד מהם היה מתנדב גם בשביל אשכרה להזיז את העמותה קדימה ולא היה חושב שהדברים זזים באמצעות כוחות קסם מסתוריים, אז היה אפשר להמשיך את המסורת.

תקרא את מטרות העמותה:

ציטוט:
לקדם ולעודד את השימוש בתוכנות חופשיות (Free Software) ובתוכנות פתוחות-קוד (Open Source Software) בישראל ולהגביר את המודעות ליתרונותיהן.
לטפח ולעודד פיתוח של תוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד בישראל, ולעודד הסבתן והתאמתן לעברית ולערבית של תוכנות קיימות.
לקדם את השימוש בתוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד ככלי לצמצום פערים בחברה הישראלית.
לעודד את השימוש בתוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד בבתי הספר, באוניברסיטאות ובמוסדות-חינוך, לרבות כעזר ללימוד להוראת מדעי המחשב וככלי תוכנה לשימוש מעשי.
לקיים פעילויות על בסיס קבוע ומזדמן במקומות שונים בארץ - ובכלל זה כנסים, ימי עיון, הרצאות, הקרנות סרטים , דיונים פתוחים ואירועים אחרים.
לשמש מסגרת-אב לארגונים לא-מסחריים, הפועלים לקידום ולעידוד תוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד ולסייע בהקמת ארגונים נוספים.
לעמוד בקשר עם גופים דומים ברחבי העולם ולפעול מטעמם בישראל.
לפרסם ולתמוך בפרסום אתרי אינטרנט, מידע אלקטרוני וכתבי עת, שיוקדשו לתוכנות חופשיות ולתוכנות פתוחות-קוד וכן לפיתוח תוכנה ומחשוב בכלל.
להביא ולייצג אצל רשויות ממשל, כלי תקשורת וגופים אחרים את עניינם של התומכים בתוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד ולשתף פעולה עם גופים המגלים עניין בתוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד.
להזמין מפתחים ופעילים של תוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד מחו"ל ולארחם בישראל.
להיות בעלים של זכויות יוצרים בתוכנות חופשיות ובתוכנות פתוחות-קוד במטרה להתיר את העתקה, שינוי והפצה שלהן כנהוג ביחס לתוכנות חופשיות ולתוכנות פתוחות-קוד.
לפעול לקידום מטרות אחרות, אשר על פי שיקול דעת וועד העמותה נלוות למטרות המפורטות לעיל או מסייעות בקידומן.

ותספר לי מה עשית מאלו כמתנדב, לא עבור עצמך או עבור פרויקט קוד פתוח אהוב, אלא עבור קידום קוד פתוח בארץ. בזה עוסקת העמותה.

זה לא בושה לומר שלאנשים אין רצון להתעסק בכל העבודה השחורה הזו. יותר נוח לראות אנשים אחרים עושים אותה. הקטע הוא שאין כאלה, אז דין העמותה הוא להתפרק.

אני לא טוען שלאנשים אין רצון לעשות את זה, אני שואל האם הם עשו את זה, זה שתי שאלות שונות לגמרי.

אישית כן ניסיתי לכתוב בשעתו חוברת למשרד החינוך וכן העברתי אנשים לקוד פתוח כולל את ההורים שלי שמעל גיל 60 וגם העברתי סדנת שימוש בלינוקס וקוד פתוח בן חברים לא גיקים.

עכשיו אני חושב שזה אפשרי ויש רצון ומתנדבים בקהילה אבל הוא לא מנווט נכון והוא מושקע בצמתים הלא נכונים מהמעט שאני מכיר בנושא ואשמח אם תוכיח לי שאני טועה כי אני בן אדם שמועד לטעות.

אשמח לשתף פעולה ולעזור כמה שיותר בעמותה אם אדע שיש כיוון אמיתי לשינוי בארץ בנושא והשקעה נכונה כי אחרת זה בעייני לא רעיון יעיל. ולכן אני מנסה לתהות ולשאול כמה שיותר שאלות בנושא לפני שאני משקיע בזה יותר.

חזרה לתוכן הדיון
EDLאורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 01:01
נושא ההודעה:

Anonymous :

אני לא טוען שלאנשים אין רצון לעשות את זה, אני שואל האם הם עשו את זה, זה שתי שאלות שונות לגמרי.

אישית כן ניסיתי לכתוב בשעתו חוברת למשרד החינוך וכן העברתי אנשים לקוד פתוח כולל את ההורים שלי שמעל גיל 60 וגם העברתי סדנת שימוש בלינוקס וקוד פתוח בן חברים לא גיקים.

עכשיו אני חושב שזה אפשרי ויש רצון ומתנדבים בקהילה אבל הוא לא מנווט נכון והוא מושקע בצמתים הלא נכונים מהמעט שאני מכיר בנושא ואשמח אם תוכיח לי שאני טועה כי אני בן אדם שמועד לטעות.

אשמח לשתף פעולה ולעזור כמה שיותר בעמותה אם אדע שיש כיוון אמיתי לשינוי בארץ בנושא והשקעה נכונה כי אחרת זה בעייני לא רעיון יעיל. ולכן אני מנסה לתהות ולשאול כמה שיותר שאלות בנושא לפני שאני משקיע בזה יותר.

זה אני, מצטער לא שמתי לב לזה שלא כתבתי שם משתמש

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 01:05
נושא ההודעה: Re: אז מה כן?

EDL :
האם תפקידה של "המקור"
* לדאוג לדוגמה לנצל הזדמנויות כמו העדכון המשמעותי בפירפוקס כדי שכל כלי התקשורת יכתבו כתבה בנושא?
* ליצור אתרי הדרכה ושימוש בקוד פתוח
* לנהל ימי עיון וקורסים בנושאי הקוד הפתוח
* לעבוד בשיתוף פעולה עם "קרן מוזילה", "קרן בלנדר" ואיגוד האינטרנט?
* האם תפקידה ליצור חוברת לימוד והוראה לבתי ספר?
* האם תפקידה להשתתף בפרויקט של "מחשב לכל ילד"?
ואם התשובה היא לא, אז תכלס מה כן הם אחראים? האם יש לו"ז אירועים שהעמותה מארגנת? האם יש מסמך מטרות לשנה הקרובה עם משימות שהם תכלס?
אני ספציפית עושה את מה שכתוב בסעיף הראשון מתוקף היותי פעיל במוזילה ישראל. שיתוף פעולה בין מוזילה ישראל או קרן מוזילה העולמית לבין עמותת המקור לדעתי זה דבר חשוב ביותר ואני מנסה לקדם אותו כבר שנים, אלא שמצד הוועדים השונים אכן נראה שאין להם הרבה עניין לשתף פעולה עם מיזמים אחרים מעבר לדוכנים באוגוסט פינגווין ודברים דומים, ולדעתי זה פספוס של כולנו, כי לדעתי שיתופי הפעולה הללו הם דבר חשוב.

בקשר לכל שאר הדברים שהצעת, כן, אלו מטרות ראויות וגם הרבה מטרות אחרות. אבל בשביל לקיים אותן צריכים אנשים שיבצעו אותם, ואנחנו לא יכולים להפיל הכל על עמותת המקור. שים לב שברשומה שהעליתי שמסכמת פחות או יותר את הפעילות הרשמית של המקור כפי שהוצגה באסיפה האחרונה נאמרו לא יותר מחמישה–שישה פריטים, שבוצעו במקביל לניהול השוטף של העמותה כעמותה. ככל שיהיו לנו יותר פעילי תוכנה חופשית בארץ, כך נוכל לעשות יותר דברים.

אני לא אומר פה שאנחנו צריכים פעילים ולא עמותה, כי העמותה היא משאב שיכול לעזור לכולנו ואם נוותר עליו לא נוכל לעשות חלק מהמשימות, ולכן צריכים פעילות שוטפת של מתנדבים בארץ וגם שיהיו מתנדבים שיסכימו לשבת בעמותה. בסופו של דבר המטרה של רובנו כאן זהה, רק שאנחנו צריכים להזיז את עצמנו מאזור הנוחות שלנו ולהתחיל להניע דברים. ☺

חזרה לתוכן הדיון
EDLאורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 01:16
נושא ההודעה: Re: אז מה כן?

תומר :
אני ספציפית עושה את מה שכתוב בסעיף הראשון מתוקף היותי פעיל במוזילה ישראל. שיתוף פעולה בין מוזילה ישראל או קרן מוזילה העולמית לבין עמותת המקור לדעתי זה דבר חשוב ביותר ואני מנסה לקדם אותו כבר שנים, אלא שמצד הוועדים השונים אכן נראה שאין להם הרבה עניין לשתף פעולה עם מיזמים אחרים מעבר לדוכנים באוגוסט פינגווין ודברים דומים, ולדעתי זה פספוס של כולנו, כי לדעתי שיתופי הפעולה הללו הם דבר חשוב.

בקשר לכל שאר הדברים שהצעת, כן, אלו מטרות ראויות וגם הרבה מטרות אחרות. אבל בשביל לקיים אותן צריכים אנשים שיבצעו אותם, ואנחנו לא יכולים להפיל הכל על עמותת המקור. שים לב שברשומה שהעליתי שמסכמת פחות או יותר את הפעילות הרשמית של המקור כפי שהוצגה באסיפה האחרונה נאמרו לא יותר מחמישה–שישה פריטים, שבוצעו במקביל לניהול השוטף של העמותה כעמותה. ככל שיהיו לנו יותר פעילי תוכנה חופשית בארץ, כך נוכל לעשות יותר דברים.

אני לא אומר פה שאנחנו צריכים פעילים ולא עמותה, כי העמותה היא משאב שיכול לעזור לכולנו ואם נוותר עליו לא נוכל לעשות חלק מהמשימות, ולכן צריכים פעילות שוטפת של מתנדבים בארץ וגם שיהיו מתנדבים שיסכימו לשבת בעמותה. בסופו של דבר המטרה של רובנו כאן זהה, רק שאנחנו צריכים להזיז את עצמנו מאזור הנוחות שלנו ולהתחיל להניע דברים. ☺

איך עושים את השינוי? והתלונות שקראתי בשרשור הזה נגעו לעוד דברים שקשורים לעמותה וצורת העבודה שלה. (למרות שאף פעם כולם יהיו שמחים)
ויותר מאשמח לעזור להגשים את המטרות האלו

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 01:18
נושא ההודעה:

Anonymous :

אני לא יודע מי אתה ומה עשית, אבל ברצוני לשאול אותך מספר שאלות על הפעילות שלך.

א. מה עלה בגורלו של אותה חוברת שהכנת? האם היא ראתה אור? האם שיתפת את התוצרים שלך עם מישהו מקהילת התוכנה החופשית?
ב. מה דעתם של משתתפי הסדנה שהעברת על לינוקס וקוד פתוח? האם הם כיום משתמשים בתוכנות אלו או שמבחינתם זו הייתה סדנה להעשרה אישית בלבד? האם יש תכניות למחזורים נוספים של הסדנה? אולי אפשר לשתף את תכנית הסדנה כדי לאפשר גם לאחרים לקיים אותה?

אני העברתי לפני שנה הרצאה על לינוקס לסטודנטים במקום הלימודים שלי, ואני מקווה שהיא הצליחה להבהיר להם קצת יותר על לינוקס ולהפיג את החשש הראשוני שלהם ממערכת זו. ידוע לי שהשנה סטודנטים אחרים עשו שימוש בחומרים שלי והעבירו הרצאה דומה לסטודנטים במחזור שלהם; אני מקווה שהנוהל הזה יישמר וכל סטודנט במסלולי המחשבים השונים ייחשף ללינוקס לפחות פעם אחת במהלך לימודיו.

כפעילי תוכנה חופשית אנחנו צריכים לעשות הרבה כדי לקדם את הרעיונות שלנו, אבל חשוב שיהיו לנו גופים שירכזו את המאמצים שלנו, אחרת אנחנו לא יותר מפעילים עצמאיים שיש להם מטרה משותפת.

חזרה לתוכן הדיון
EDLאורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 01:33
נושא ההודעה:

תומר :
Anonymous :

אני לא יודע מי אתה ומה עשית, אבל ברצוני לשאול אותך מספר שאלות על הפעילות שלך.

א. מה עלה בגורלו של אותה חוברת שהכנת? האם היא ראתה אור? האם שיתפת את התוצרים שלך עם מישהו מקהילת התוכנה החופשית?
ב. מה דעתם של משתתפי הסדנה שהעברת על לינוקס וקוד פתוח? האם הם כיום משתמשים בתוכנות אלו או שמבחינתם זו הייתה סדנה להעשרה אישית בלבד? האם יש תכניות למחזורים נוספים של הסדנה? אולי אפשר לשתף את תכנית הסדנה כדי לאפשר גם לאחרים לקיים אותה?

אני העברתי לפני שנה הרצאה על לינוקס לסטודנטים במקום הלימודים שלי, ואני מקווה שהיא הצליחה להבהיר להם קצת יותר על לינוקס ולהפיג את החשש הראשוני שלהם ממערכת זו. ידוע לי שהשנה סטודנטים אחרים עשו שימוש בחומרים שלי והעבירו הרצאה דומה לסטודנטים במחזור שלהם; אני מקווה שהנוהל הזה יישמר וכל סטודנט במסלולי המחשבים השונים ייחשף ללינוקס לפחות פעם אחת במהלך לימודיו.

כפעילי תוכנה חופשית אנחנו צריכים לעשות הרבה כדי לקדם את הרעיונות שלנו, אבל חשוב שיהיו לנו גופים שירכזו את המאמצים שלנו, אחרת אנחנו לא יותר מפעילים עצמאיים שיש להם מטרה משותפת.

א) ניסתי לשתף אבל אמרו לא תודה בקהילה כאן בארץ
ב) בשמחה, זה היה במסגרת הצבא וזה היה הסברים על ליברהאופיס, פירפוקס וכו' ואשמח להעביר שוב למרות שאני בצבא כרגע
ג) אז מתי יהיה הישיבה\כנס בנושא? מה בעצם יחליטו בו? ואיך הוא ישפיע הלאה?

חזרה לתוכן הדיון
.אורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 01:46
נושא ההודעה: אני חושב שלנושא כח האדם אפשר למצוא פתרונות

שתי הצעות לדוגמא:
לתת מלגה לסטודנט עבור שעות עבודה לעמותה.
להציע משרת התמחות בעמותה (משרה ללא משכורת) דרך תוכנית מסע לדוגמא
http://careerisrael.com/employers
בשני המקרים עבודה מול העמותה יכולה להעשות מהבית, מה שמהווה יתרון לחלק מהאנשים למלגה/משרה מעין זו.

חזרה לתוכן הדיון
EDLאורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 02:00
נושא ההודעה:

אחרי דיבורים עם כמה אנשים ולפי חיטוט באתר זה נראה שהעמותה גוועת לאיטה מ2010 ולכן חשבתי על תוכנית עבודה חלופית.

החלק הראשון לארגן מעין תאריך סיכום לעמותה שבו יהיה סיכום שנה וארגון מטרות לשנה הבאה.

החלק השני נקבע לאור המטרה של העמותה רשימה של פרויקטים ברורים עם כללים והמשאבים הנצרכים לכל אחד מהם, אחרי זה כל מתנדב בעמותה יכתוב כמה זמן הוא מוכן לעזור ומה התחום שבו הוא יכול לעזור ואז יהיה לנו רשימת מתנדבים לפי יכולות.
כלומר: הוועד של העמותה תעבוד בצורה של פרויקטים ואיזה סוג יכולות הם צריכים בשביל כל אחד והמתנדבים יעבדו לפי יכולת וזמן פנוי לכל פרויקט.
כמובן נעבוד עם עוד עמותות קוד פתוח ותוכנה בארץ והמטרות יהיו של פרסום תקשורתי והגדלת הידע וההבנה בנושאי קוד פתוח בציבור הרחב בגילאים שונים.

שאלה: נראה שיש כבר מטרות רשמיות באחד מהדפים באתר עמותת המקור. אז מה ההבדל?
תשובה: צריך מטרות מעשיות יותר, לא משהו באוויר ועל פי זה לקבוע פרויקטים לתקופת זמן מוגדרת.

שאלה: אפשר דוגמה?:
תשובה:
* יש מטרה שהקוד הפתוח יהיה מפורסם , אז עושים מיזם של מעין לובי עיתונאי של העמותה ושל תוכנות קוד פתוח.
* יש מטרה לחנך את הדור הבא לשימוש בלינוקס, אז דואגים שלינוקס יהיה בפרויקט מחשב לכל ילד.

לחידוד נשתמש במסמך מטרה והגדרת יעדים.
ועכשיו על כל דבר שנעשה נשאל, האם זה מקדם את מסמך המטרה או לא?
ככה הכללים מאוד ברורים וכמובן נדע כל הזמן איזה משאבים יש לנו לפרויקטים שונים ונוכל לדעת מה מעבר לכוחותינו ומה לא.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 02:12
נושא ההודעה:

רק תזכור שלעמותה אין משאבים כספיים בלתי מוגבלים וכאשר אתה מתבסס על פעילים מתנדבים אתה צריך תמיד לזכור שיש להם נטייה מעצבנת להיעלם ברגע שדרגת הקושי של המשימות עולה, כשהזמן הפנוי שלהם מצטמצם או שהם מאבדים את המוטיבציה.

אם אתה רואה את עצמך כפעיל תוכנה חופשית אתה כמובן מוזמן לקחת חלק בפעילויות השונות, וכמובן שיעריכו אותך יותר אם תדע גם לסיים משימות ולא רק להתחיל אותן. Wink

חזרה לתוכן הדיון
EDLאורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 07:28
נושא ההודעה:

תומר :
רק תזכור שלעמותה אין משאבים כספיים בלתי מוגבלים וכאשר אתה מתבסס על פעילים מתנדבים אתה צריך תמיד לזכור שיש להם נטייה מעצבנת להיעלם ברגע שדרגת הקושי של המשימות עולה, כשהזמן הפנוי שלהם מצטמצם או שהם מאבדים את המוטיבציה.

אם אתה רואה את עצמך כפעיל תוכנה חופשית אתה כמובן מוזמן לקחת חלק בפעילויות השונות, וכמובן שיעריכו אותך יותר אם תדע גם לסיים משימות ולא רק להתחיל אותן. Wink

דווקא זה היתרון שלנו כי אז אתה חייב להיות נקודתית מדיוק ומחושב בכל תנועה
כמו ההבדל בין הצבא הגדול לארגון גרילה אידאלוגי

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 10:42
נושא ההודעה:

Anonymous :

רשימה חלקית גם הולכת ?

1. העברה של עסקים מעולם המיקרוסופט לעולם הלינוקס והקוד הפתוח
2. תרגום תוכנות
3. יצירת מדריכים
4. יצירת הרצאות לקידום טכנולוגיות קוד פתוח
5. סיוע בהכנה לאוגוסט פנגווין (בלי היותי ידיד או חבר העמותה)
6. ניסיון להציג עסקים התומכים בקוד פתוח מול אלו שמצניעים זאת
7. לאחרונה יצרתי מראה ל planet אחרי שזה היה למטה הרבה מאוד זמן.

היו עוד המון נסיונות שלי, שתמיד גיליתי כי קל יותר לעשות אותם לבד מאשר בקשת סיוע מהעמותה.

שוב, אז אם אני הסתדרתי לבד בניסיונות לקדם את כל מטרות העמותה, בלי סיוע ממנה (שרובו פשוט זכה לסירוב), איזה מקום יש לעמותה כזו שאינה מסייעת ביעדים שהיא עצמה הגדירה ?

לארגן כנסים ? גם גוגל מסייעים לארגן כנסים שקשורים לקוד הפתוח, רק הם חברה מסחרית.
אפילו מיקרוסופט מוכנים לממן כנסי קוד פתוח.

לארגן תמיכה בקוד פתוח ?! קל מידי לצטט את הוויקי, אבל בפועל, כפי שאני מסביר, זה לא מתרחש. ואני אומר כאחד שניסה להזיז דברים מול המון ועדים שונים, ואנשים שונים.

אדיר אברהם ארגן השנה אוגוסט פנגווין בחיפה, והתנפלו עליו על זה כאילו ארגן כנס בחו"ל.

רם און התלונן כאשר הכנס היה ברחובות, שאנשים הנוסעים בתח"צ מעדיפים להצליח לחזור הביתה, מאשר להישאר עד סוף הכנס.

גלעד בן יוסף ארגן פעם יום שלם (יום חמישי), ואנשים הצביעו ברגליים, כי לא היו מוכנים לבוא על חשבון יום עבודה.

אורנה אגמון בן-יהודה, הודחה על ידי אנשים שהחליטו כי צריך מקום ל OpenBSD יותר מאשר לינוקס בעמותה (והם נעלמו מיד אחרי ההדחה).

ואלו רק דוגמאות מעטות מאוד בנושא הפוליטיקה שיש להתמודד איתה.

אז זה לא שאני בעד שיסגרו, אבל הגיע השלב שעמותה לא מסוגלת לקיים את עצמה.
והשאלה היא למה בעצם יש לה מקום, אם למעט כנסים, הוא לא מבצע שום דבר ברשימה שהוא עצמו הגדיר לו כיעד ?

בלי תשובות כאן, והרצון באמת לשנות דברים, אין כל סיבה שהמקור ימשיך להתקיים.

חזרה לתוכן הדיון
2אורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 11:30
נושא ההודעה:

ציטוט:

אנחנו כפעילי תוכנה חופשית התפקיד שלנו הוא להאיר את העולם הזה באור קצת יותר חיובי, להסביר ולהדגים לקהלים כאלה ואחרים את יתרונות התוכנה החופשית וכיצד זה יכול לעזור להם, וכדי לבצע דברים כאלה לעתים קרובות אתה צריך גופים שיוכלו לעמוד מאחוריך. למשל כדי להזמין ולחלק דיסקים של אובונטו בכנסים ובאירועים אתה צריך להציג את עצמך בתור גוף רשמי, ופעיל התוכנה החופשית המפורסם ישראל ישראלי לא מהווה גוף רשמי בארץ ולכן לא בטוח שגופים עמם נדבר יסכימו לשתף פעולה כאשר אנחנו לא מהווים את נציגיו של גוף מוכר.

אני מסכים שיש יתרונות לגוף רשמי. אבל גוף רשמי גם צריך להתנהל בצורה מסויימת ולעמוד מול הרשויות על פי החוק. לא נראה לי שיש אנשים שיעשו את זה בהתנדבות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 18:12
נושא ההודעה:

ik לא מחובר :

שוב, אז אם אני הסתדרתי לבד בניסיונות לקדם את כל מטרות העמותה, בלי סיוע ממנה (שרובו פשוט זכה לסירוב), איזה מקום יש לעמותה כזו שאינה מסייעת ביעדים שהיא עצמה הגדירה ?

אז זה לא שאני בעד שיסגרו, אבל הגיע השלב שעמותה לא מסוגלת לקיים את עצמה.
והשאלה היא למה בעצם יש לה מקום, אם למעט כנסים, הוא לא מבצע שום דבר ברשימה שהוא עצמו הגדיר לו כיעד ?

בלי תשובות כאן, והרצון באמת לשנות דברים, אין כל סיבה שהמקור ימשיך להתקיים.
להזכירך, העמותה מחליפה את ראשיה מידי שנה, כך שאין טעם להתלונן על החלטות שהתקבלו בוועדים קודמים כי אפילו אין חובה שכיוון המחשבה של הוועד היוצא והוועד הנכנס יהיה זהה. מי יודע, אולי הוועד העתידי יעדיף להתרכז בקידום של קוד פתוח בסביבת חלונות על חשבון התעלמות מוחלטת ממערכת ההפעלה החופשיות? לא מאד סביר, אבל אפשרי.

אני לא יודע מה ביקשת מהעמותה ולמה נענית בשלילה לבקשה זו, אבל כפי שבוודאי הבנת ישנם דברים שהעמותה לא יכולה או צריכה להתערב בהם, ואני מנחש שזה המצב. לעומת זאת, אם ישנם דברים שאתה רוצה לקדם, למה שלא תריץ את עצמך לוועד העמותה ואז תוכל לדחוף מבפנים את הרעיונות שאתה דוגל בהם?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 18:48
נושא ההודעה:

ציטוט:

אולי הוועד העתידי יעדיף להתרכז בקידום של קוד פתוח בסביבת חלונות על חשבון התעלמות מוחלטת ממערכת ההפעלה החופשיות? לא מאד סביר, אבל אפשרי.

אולי טוב שכך.

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2014 - 21:18
נושא ההודעה:

תומר :
להזכירך, העמותה מחליפה את ראשיה מידי שנה, כך שאין טעם להתלונן על החלטות שהתקבלו בוועדים קודמים כי אפילו אין חובה שכיוון המחשבה של הוועד היוצא והוועד הנכנס יהיה זהה. מי יודע, אולי הוועד העתידי יעדיף להתרכז בקידום של קוד פתוח בסביבת חלונות על חשבון התעלמות מוחלטת ממערכת ההפעלה החופשיות? לא מאד סביר, אבל אפשרי.

אני לא יודע מה ביקשת מהעמותה ולמה נענית בשלילה לבקשה זו, אבל כפי שבוודאי הבנת ישנם דברים שהעמותה לא יכולה או צריכה להתערב בהם, ואני מנחש שזה המצב. לעומת זאת, אם ישנם דברים שאתה רוצה לקדם, למה שלא תריץ את עצמך לוועד העמותה ואז תוכל לדחוף מבפנים את הרעיונות שאתה דוגל בהם?

אני ביקשתי מהעמותה לעשות דברים שהיא אמרה שזה התפקיד שלה, והתשובה היתה שלילית. ולא על דבר אחד אלא על הרבה דברים, בתקופות שונות, ותמיד גישה זהה, ומאחורי הקלעים זה היה בגלל שאי אפשר להזיז כלום.

הרבה אנשים טובים שהיו בועד ברחו משם בגלל פוליטיקה פנימית רבה מאוד.
הרבה מאוד התקפות אישיות על אלו שמארגנים דברים (ראה מספר דוגמאות מצומצם שתארתי).

זה לא בגלל שאני ביקשתי דברים, אלא האווירה של המקור אינה מאפשרת לעשות דברים.
יש לך המון שטויות ברשימת הדיוור שלו, מתווכחים איתך על תפל במקום על עיקר.

כל עוד זו הגישה של ה"קהילה", שבה רק דברים שנראים ומצטלמים טוב זה מה שכולם רוצים, ושזה יהיה כמובן בתל אביב, כי חלילה וחס שזה יהיה נגיד בחיפה, כי בטח צריך להוציא דרכון לשם, ושזה לא יהיה משהו לא נפוץ כזה, כמו נגיד פיתון, כי אם תציג למשל משהו על רובי, זה פחות טוב.

זו האווירה של הדברים. העודף פוליטיקה זה מה שהפיל את המקור, והעיף המון אנשים טובים משם.

וכל עוד זה המצב, אין לו זכות קיום, כי הוא לא מקדם שום דבר ממה שהוא כתב שהוא רוצה לקדם, ואי אפשר לזוז לשום כיוון גם.

אם לדעתך יש לו זכות קיום, מדוע אתה לא רץ ועושה דברים ?
אני כבר גיליתי שאפ אני רוצה לעשות דברים אני לא צריך שום ארגון מאחורי. תודות להמקור שמעולם לא ידע לייצג אותי ואת המטרות של קוד פתוח ותוכנה חופשית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/05/2014 - 09:47
נושא ההודעה:

אתה מקרה קלאסי של פרט המנסה להכליל. פוליטיקה ובירוקרטיה לעולם יהיו חלק מעמותות, לטוב ולרע.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/05/2014 - 10:15
נושא ההודעה:

נראה לי שהבעיה העיקרית מול העמותה היא שכל מי שקיבל סירוב או התנגדות לרעיון שלו, אז הוא מיד הפסיק את החברות/ידידות ועכשיו הוא יוצא נגד העמותה.

חבל רק שאף אחד לא חשב על העובדה שכל שנה אפשר להחליף ועד, ואז אפשר להיבחר או לבחור במועמד התומך בדעה שלך ואז לקדם את הרעיונות שקודם נדחו.

חבל שבגלל קטנוניות כזאת יסגרו את העמותה, אבל אני מתאר לעצמי שזה מה שיש.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/05/2014 - 10:23
נושא ההודעה:

חלק מהמגיבים חושבים שאם העמותה סרבה להם בעבר אז היא תסרב להם בעתיד, או שאולי יש איזושהי קנוניה בין הועדים השונים שמטרתה לדפוק את המבקשים באופן שיטתי.
חבל שהם לא יודעים איך פועלת עמותה. עמותות אחרות לא שונות במקרה הזה. יש אנשים שונים עם דעות שונות, כלומר פוליטיקה וזה עוד לפני שדיברנו על בירוקרטיה. כן, מישהו צריך להתעסק עם הג'יפה הזו כמו שהתעסקתי בה כשהייתי חבר ועד. כיף זה לא.
אם העמותה תסגר בגלל "פעולות נקם" אז כנראה שעדיף ככה. פני הדור כפני הכלב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/05/2014 - 12:18
נושא ההודעה:

לכל אלה שחושבים שכן צריך עמותה, בואו נשאל את זה אחרת:
כשהעמותה כן עוזרת, במה בדיוק היא עוזרת? האם היא באמת מועילה בעזרה שלה ואי אפשר בלעדייה?

אני לא מעורב בעמתוה הזו ומעולם לא הייתי, אבל התרשמתי פה בדיון שהעמותה הזו היא לא יותר מאשר בזבוז זמן.
הרי אנשים מכירים פה אחד את השני, וגם אם לא, ניתן להעזר פה בפורום על מנת להתאגד מפעם לפעם כדי להרים פעילות קהילתית כזו או אחרת.

לחילופין, אפשר להפוך את פעילות העמותה ללא יותר מאשר גוף שאוסף תרומות לטובת קבוצות אנשים שמתארגנות מפעם לפעם כדי להרים פעילות קהילתית.

בשביל מה צריך וועד נבחר שקובע על פי ראות עיניו מה לעשות ואם בכלל לתת עזרה?!
בשביל מה להיות תלויים בגחמות של כל מיני אנשי וועד?!
בשביל מה להתעסק בשטויות?!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/05/2014 - 13:23
נושא ההודעה:

מצופה ממך להכיר את העמותה ואת פועלה לאורך 11 השנים האחרונות לפני שאתה מחלק לה ציונים.
אם אתה טוען שאין לך מושג במה מדובר ("אני לא מעורב בעמותה ומעולם לא הייתי"), מסיק מתוך התגובות כאן דבר כלשהו על מה שהעמותה עשתה או לא עשתה ואתה מגיב בהתלהבות מתוך חוסר ידיעה טוטאלי - אתה לא יותר מטוקבקיסט בלאי בעל חוסר בהבנה מערכתית, ניהולית ובכלל שרק מסתכל על הצלחת שלו.

רוב האנשים לא מכירים אחד את השני ומעדיפים להסתתר מאחורי המסך. המפגשים היחידים שיש הם אלו בכנסים ובמפגשי האקתון ואח"כ כל אחד חוזר למבצרו, מספר כמה טוב או לא טוב היה וממשיך לספר כמה אף אחד לא עושה שום דבר. לא חוכמה ללכת למפגשים בגוגל או של גוגל. החוכמה היא להקים משהו כזה בעצמך לטובת הקהילה ולא לשרת אינטרסים של חברה כזו או אחרת. כן, כשאתה מתרפק בידיה החסונות של גוגל זה מאוד נוח, אבל זה לא שונה מכנס קוד פתוח שיערך ע"י מיקרוסופט. דבר כזה מסרס את הקהילה באופן שיטתי, והתגובות כאן מייצגות את זה. הפעילות הופכת למוכוונת חברה כזו או אחרת ואתה חושב שנותנים לך זהב בחינם. שכל אחד יחליט אם זה מתאים לו או לא. העמותה נותנת לך חוסר תלות שלא יהיה לך בשום דרך אחרת, אבל צריך אנשים שינהלו את זה.

עמותה זה גוף שלוקח החלטות. אם אתה לא מרוצה מהחלטות כלשהם, אתה רשאי להצביע ולהתמודד. מכיוון שרוב האנשים רוצים "זבנג וגמרנו" או שחושבים שכך מתנהלים הדברים, בסופו של דבר יש אנשים ממורמרים ורק מהם אתה שומע. אתה לא תשמע מכל אלו שנהנו מכנס מסויים, למשל. דרך אגב, תיקח את התלונות האלה בפרופורציות הנכונות.

אתה לא יכול לאסוף תרומות סתם כך. צריך גוף נאמן שישמור על התקציבים וישלם למי שצריך ובשביל זה יש את העמותה. בשביל להתאסף בדשא של פארק הירקון אתה לא צריך את העמותה ואני בטוח שגם את זה אתה לא עושה. בשורה התחתונה כפי שנאמר כאן, אף אחד לא רוצה להתעסק עם העבודה המלוכלת של ניהול עמותה. אופי של עמותה תלוי אך ורק באלו שמנהלים אותה. זה יכול להיות אפילו אתה. מי שעשה כבר גמר את הסוס (תרתי משמע) וצריכה להיות המשכיות. כל הנאמר כאן זה תרוץ בשביל לסגור את הבאסטה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/05/2014 - 13:54
נושא ההודעה:

ציטוט:
כל הנאמר כאן זה תרוץ בשביל לסגור את הבאסטה.

המשפט האחרון שלך היה מועיל Smile
מצידי העמותה יכולה להמשיך להתקיים, זה הרי לא משנה בין כה וכה, למעט התרומות.
ואני דווקא כן!! מיחס משקל מכריע לכל מי שהגיב פה על פי ניסיונו עם העמותה.
עמותה חדשה עם אנשים אחרים תהיה טובה יותר?! אני לא בטוח בכלל.
תרומות - בכמה כסף מדובר בכלל? אני מניח שזה לא אמור להיות סוד.

אמרת "מקבלת החלטות"; בשביל מה צריך מקבלי החלטות?! (פוליטיות)
יבוא פה בפורום מישהו מפעם לפעם עם רעיון, יגבש סביבו אנשים/מגיבים, ואם העניין יתפוס ויבשיל לכלל ביצוע, לוקחים קצת כסף מהעמותה ומבצעים פעולה קהילתית.
מה הבעיה?! בשביל מה צריך "מלך"?!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/05/2014 - 14:35
נושא ההודעה:

אתה מסיק את המסקנות הלא נכונות מהדיון הזה, חוץ מזה שתמונה של בודדים לא מייצגת כלום.
לגבי השאלות שלך, אני מציע לך לטרוח ולבדוק באתר של עמותת המקור. כל השאר זה דיבורים בעלמא.

"מקבלי החלטות" זה מושג גס לסמכות שניתנה לאנשים מסויימים (ע"י בחירות והחלטת האסיפה הכללית, אם זה לא ברור) שנאלצים להחליט על מה ולמה להוציא את הכסף. אתה הרי לא מצפה שכסף ישפך ללא אחריות על כל פעילות שתרצה באופן אוטומטי ועוד בגלל איזושהי בקשה בפורום. צריכה לצאת בקשה מפורשת לועד כאשר בפירוט הבקשה מופיע על מה הכסף יצא בפועל. קבוצת אנשים (הועד) בודקת כמה כסף צריך, על מה הוא ישפך, כיצד הוא יחזור (אם בכלל) וכדומה. כל אלו דורשים אנשים מחליטים, בדר"כ אחרי מחשבה מעמיקה. עמותה זה לא בור מלא בכסף שרק צריך לנצל את אותו מתי שאפשר. ונניח שתרצה 10 פעילויות דומות - יכול להיות שלא ישאר לפעילות אחרת, אז צריך להחליט באיזה תנאים נותנים את הכסף כדי שאף אחד לא יעלב (אולי נאחד פעילויות דומות?). צריך בכלל לראות האם אותה התנדבות קורית בפועל. בדר"כ אנשים חושבים שאם הם מציעים הצעה אז מישהו אחר יעשה את העבודה במקומם. בסופו של דבר יש הרבה מאוד החלטות והחלטות ביניים כדי שהכסף יצא נכון ולעניין לפי החוק. ככה עמותה מתנהלת בין אם מדובר במיליונים ובין אם מדובר באלפים. זה לא עניין של "מלכים", אלא עניין של ניהול גם לפי החוק. לא כל מנהל הוא מלך ולא כל מלך הוא מנהל. ואחרי שסגרנו את הנקודה הזו, אני מניח שאתה מתנדב להכנס לועד ולקחת על עצמך את מלאכת ההחלטה שנראית לך כה טריוויאלית ומיותרת. אה, לא? לא חשבתי אחרת.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. משה-נחמיאס
  2. אורח
  3. אורח