ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח מחפשאורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 00:00
נושא ההודעה: מחפש הפצת לינוקס יציבה

היי,
לאחרונה השתמשתי בהפצה שנקראית manjaro 0.8.9 שהתיימרה להיות הפצה מתגלגלת יציבה אך הבטחות לחוד ומציאות לחוד ובעדכון 6 נשברו לי חלק מהתלויות מה שדרש תיקון ידני. כיוון שאני עצלן ביסודי לתקן את המערכת אחרי כל כמה עדכונים בהחלט לא מוצא חן בעיני.

אני מחפש הפצה שהיא יחסית ידידותית למשתמש, ההפצה צריכה להיות יציבה אך היא חייבת להכיל גם תוכנות מעודכנות יחסית (הכוונה לתוכנות צד שלישי דוגמת firefox, gimp, libreoffice וכו') במעודכן יחסית הכוונה היא שלא משנה לי אם התוכנות יהיו בנות כמה שבועות או חודש אבל בהחלט לא הייתי רוצה להיתקע עם תוכנות ישנות בנות כמה חודשים או שנים.

הבנתי שגרסאות הlts של אובונטו לא עובדות ככה ובסוף נתקעים עם מאגרים מיושנים. ומהפצות מתגלגלות כבר נכוויתי אז אני לא חושב שאני אנסה עוד כאלו בזמן הקרוב.

למישהו יש המלצות להפצה מתאימה? כאמור לא אכפת לי אם הבסיס עצמו של מערכת ההפעלה יתעדכן פעם בתקופה ארוכה אני רק מעוניין שתוכנות צד שלישי כן יתעדכנו (בדומה לנעשה לדוגמה באנדרואיד או ווינדוס).

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 00:21
נושא ההודעה:

ארץ׳ לינוקס (ArchLinux), אפילו עם המאגרים הלא יציבים (testing).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 01:43
נושא ההודעה:

ניתן גם debian unstable שבניגוד לשם דווקא יציבה למדי ורוב התוכנות של אובונטו מיובאות משם.
או אם מעוניין ביותר יציבות ומתפשר על עדכון תכוף debian testing, שיציבה מאוד ויש גם גרסה של מינט שמתבססת עליה, שכחובב של מינט אני חושב שזה נחמד מאוד.
שתי ההפצות מתגלגלות, לאנסטיבל יש מאגרים חדשים יותר שמגיעים לאחר בדיקות ותיקונים לטסטינג, אם יותר חשוב לך מאגרים עדכניים ממליץ על האנסטייבל, מנסיון ומביקורות היא לא תשבר אלא לעיתים רחוקות, אבל יהיו חבילות שישברו לעיתים, כטבעם של חבילות בלי מספיק בדיקות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 08:00
נושא ההודעה:

DEBIANמחזק ההמלצה על דביאן ...
הפצה מומלצת 1 א א
הפצה יציבה כברזל
ממליץ testing , או אפילו unstable (עדיין יציב מאוד תקח בחשבון שדביאן יציב כסלע )
debian מביאה עמה מאגרים עצומים של תוכנות .
תמיכה ותיעוד , דביאן הינה מערכת מאוד תקנית ,מביאה לך את ה gnome\kde כמו שהוא בלי ליטושים מעצבנים , בקיצור הפצה נקייה מאוד .
שומרת על תקינות של חבילות תקינות של הליבה ת הכל בהפצה נקי , היות שהמערכת היציבה מיועדת בעיקר לשרתים (ויש לה שם בתחום) אז היא יציבה כברזל .
דביאן testing זה מה שמומלץ בשבילך היות ואתה רוצה תוכנות מאוד חדשות
(דביאן stable יותר מידי יציבה וקצת ישן )
מדיניות עדכונים טובה בעקרון אתה יכול להשאר על testing כמה שנים וכל שנה וחצי להוסיף מאגרם חדשים והכל יתעדכן כמו שעון .
קוד:
apt-get dist-upgrade

לעדכון של ההפצה לגמרי (יש צורך לבצע את זה שיוצא דביאן חדש , בעל שם קוד חדש)
לדוגמה במעבר בין debian squeeze לבין wheezy זה זמן שמשתמשים בזה ..
היום אנחנו בדביאן 7.5 וכשיצא דביאן 8 אז יהיה צורך להשתמש בפקודה ...

Arch

אני משתמש גם ב ארץ' (על כמה מחשבים שאני עובד) , arch הפצה טובה , עם כי פה ושם יש מדיניות שאני פחות אוהב .
ב arch linux קל לבנות חבילות , יש makepkg בחלק ממערכת abs , יש מאגרים נרחביים של aur
התוכנות מעודכנות .
בארץ'
בארץ' די צריך לעקוב אחר עדכונים , אם נגיד לא תעדכן שנה , ואז אחרי שנה וחצי תנסה לעדכן סביר להניח שלא תצליח יהיו תלויות שכמעט לא יאפשרו לך .

בדביאן כמעט הכל אפשרי , גם אם תקח מחשב שלא עודכן 3 שנים ותעדכן אותו יש סיכוי שעם קצת עבודה תצליח .

אני באופן אישי מוצא בה חסרנות בתחומים אחרים שאינם קשורים לדיון .

debian\arch שתיהן הפצות מעולות ,

אם לא היית עצלן (אתה אמרת) , והיית רוצה מערכת תפורה לפי כלליים מוסכמים שאתה בחרת,
והיית רוצה לשלוט בכל דבר במערכת הייתי ממליץ לך על Gentoo אבל זה מחוץ לגבולות הדיון
*

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 11:30
נושא ההודעה:

ציטוט:

הבנתי שגרסאות הlts של אובונטו לא עובדות ככה ובסוף נתקעים עם מאגרים מיושנים. ומהפצות מתגלגלות כבר נכוויתי אז אני לא חושב שאני אנסה עוד כאלו בזמן הקרוב.

אתה רוצה שני דברים שהם בעיקרון מנוגדים: יציבות לעומת עדכונים שוטפים. את הבאלאנס הזה כל הפצה עושה בצורה שונה. דביאן מאוד יציבה ואתה יכול לבחור למשל הפצה כמו http://crunchbang.org/download/ מבוססת על דביאן 7.0 מומלצת מאוד לדעתי האישית.

אבל גם אובונטו זה בסדר אם אתה משדרג כל פעם ולא מתבסס על ה- lts אבל אז לפעמים יש באגים. בקיצור כרגיל הבחירה היא אצלך אם אתה רוצה יציבות על חשבון עדכניות ובאיזה מידה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 12:34
נושא ההודעה:

אל תקשיב למי שאומר שארץ' יציבה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 13:48
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

אתה רוצה שני דברים שהם בעיקרון מנוגדים: יציבות לעומת עדכונים שוטפים. את הבאלאנס הזה כל הפצה עושה בצורה שונה. דביאן מאוד יציבה ואתה יכול לבחור למשל הפצה כמו http://crunchbang.org/download/ מבוססת על דביאן 7.0 מומלצת מאוד לדעתי האישית.

אבל גם אובונטו זה בסדר אם אתה משדרג כל פעם ולא מתבסס על ה- lts אבל אז לפעמים יש באגים. בקיצור כרגיל הבחירה היא אצלך אם אתה רוצה יציבות על חשבון עדכניות ובאיזה מידה.

אלא כלל וכלל לא שני דברים מנוגדים.
משום מה הפצות לינוקס רבות קושרות זה בזה תוכנות צד שלישי ואת ה"בסיס" של מערכת ההפעלה ביחד.

באנדרואיד לעומת זאת אני מקבל כל הזמן את הגרסאות האחרונות של האפליקציות שלי גם אם כבר שנתיים לא עידכנתי את מערכת ההפעלה של הטלפון.

אני לא מעוניין בarch ההפצה הקודמת שהשתמשתי בה הייתה מבוססת arch והבטיחה להיות יציבה ממנו וגם היא סבלה מבעיות לאחר עדכונים.

על debian testing אני אתן מבט מאוחר יותר כשאשב כבר ליד המחשב בערב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 14:42
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
ציטוט:

אלא כלל וכלל לא שני דברים מנוגדים.
משום מה הפצות לינוקס רבות קושרות זה בזה תוכנות צד שלישי ואת ה"בסיס" של מערכת ההפעלה ביחד.

באנדרואיד לעומת זאת אני מקבל כל הזמן את הגרסאות האחרונות של האפליקציות שלי גם אם כבר שנתיים לא עידכנתי את מערכת ההפעלה של הטלפון.

אני לא מעוניין בarch ההפצה הקודמת שהשתמשתי בה הייתה מבוססת arch והבטיחה להיות יציבה ממנו וגם היא סבלה מבעיות לאחר עדכונים.

על debian testing אני אתן מבט מאוחר יותר כשאשב כבר ליד המחשב בערב.

באנדרואיד לא כל האפליקציות רצות על כל הגירסאות של המערכת. אתה מקבל עדכונים לתוכנות גם בלינוקס. למשל פיירפוקס או chrome.
הבעיה היא יותר עמוקה תוכנות לא חיות ב"אוויר" הן נתמכות ע"י הקרנל וספריות זמן ריצה שונות.
אם תנסה להריץ תוכנה שקומפלה לגירסה אחרת ממה שיש לך במערכת אז ה- binary (שזה החבילה בעצם מה שרץ) לא יעבוד.
לכן יש קשר אדוק בין התוכנות שרצות ובין ה"בסיס" של מערכת ההפעלה. בשביל לשמור על "יצביות" כלומר שכל התוכנות יעבדו הן צריכות להיות מקומפלות מול הגירסאות שיש לך כרגע במערכת. לכן יציבות באופן כללי מנוגדת להגיון של עדכניות.
עכשיו דביאן פתרו את הבעיה הזאת בדרך של ענף יציב טסטינג ו- unstable כאשר הם מעדכנים כל ענף בהתאם לרמת היציבות הנדרשת. באמת אי אפשר לבדוק מאות ואלפי תוכנות אם הן עובדות בכל סביבה וזה תהליך שלוקח זמן.
אובונטו לעומת זאת עושים גירסה חדשה כל חצי שנה כאשר במשך הזמן הזה הם בודקים/מקמפלים/מעדכנים את החבילות השונות.
מיקרוסופט פתרו את הבעיה הזאת ע"י זה שהם משמרים את הבסיס של המערכת הפעלה (כולל כל הבאגים) במשך 20 שנה. זאת בהחלט יציבות.
מה שאני מנסה להגיד שאין לבעיה הזאת פתרון טוב אבל בקוד פתוח היתרון הוא שאתה תמיד יכול להוריד את הגירסה האחרונה ולקמפל בעצמך מול המערכת שיש לך. הבעיה: זה גם לא ישרוד עדכונים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 14:54
נושא ההודעה:

ציטוט:
הבעיה: זה גם לא ישרוד

הפתרון לבעיה הזאת . זה מערכת Gentoo שמבוססת על קוד מקור !
מנהל העדכונים emerge מקמפל חבילה חבילה ....
המערכת שלך מותאמת לפי מה שאתה מבקש : לדוגמה
minus qt4 plus gtk3 אם אתה שונה kde\qt ומת על gtk3 \gnome

אין מסלול זהה . המשתמש יכול לבחור בדיוק מה הוא רוצה
נניח שכולם עברו ממערכות init ל systemd אתה יכול אולי להתקין upstart של אובנטו

מערכות לוגים
ברוב המערכות יש syslocate אפשר גם להתקין מערכות אחרות

gentoo מכילה את כל התוכנות עם כל אפשרויות קמפול שלהם ויש גם את כל החבילות המקבילות לכל חבילה. הכוח נמצא אצל המשתמש והוא מחליט מה הוא רוצה !

ב gentoo יש פחות פוליטיקה ויותר חופש בחירה של המשתמש מה הוא רוצה ...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 14:58
נושא ההודעה:

gentoo זה לא מילת קסם. מערכת התקנת התוכנות (בדומה ל BSD) אכן מבוססת על קימפול החביולות מול המערכת שיש לך אבל זה לא יפתור אותך מבעיות של עדכונים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 21:22
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:
הבעיה: זה גם לא ישרוד

gentoo מכילה את כל התוכנות עם כל אפשרויות קמפול שלהם ויש גם את כל החבילות המקבילות לכל חבילה. הכוח נמצא אצל המשתמש והוא מחליט מה הוא רוצה !

ב gentoo יש פחות פוליטיקה ויותר חופש בחירה של המשתמש מה הוא רוצה ...

רק שכל הקינפוגים והתיפעול של המערכת די לא פשוטים. קרה לי יותר מפעם אחת שחבילה לא הצליחה להתקמפל בעידכון (אמנם זה היה לפני כמה שנים והייתי יחסית מתחיל) אבל זה תהליך יותר מרוכב ולכן יותר סביר שיכשל לעומת עידכון של מנהל חבילות. אני חושב שהPortage זה overkill למשתמש קצה רגיל.

אני על אובנטו 12.04 ועברתי אליו מ10.04 ולא נשברו לי חבילות. כמו כן זכורים לי גם עידכונים טובים בגירסאות ישנות לפני שהיה LTS, בין 5.04 ל5.10 ול 6.06

חזרה לתוכן הדיון
int987לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/05/2013 · הודעות: 33 ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 21:53
נושא ההודעה:

אני עם פדורה כבר יותר משנה, אני מקבל עדכונים שוטפים לתוכנות שהזכרת (חוץ מהעדכונים של כרומיום, שצריך להוסיף מאגר אחר בשבילהם).

התחלתי עם פדורה 18, ואח"כ עדכנתי ל-20 עם Fedup ללא שבירות וללא בעיות. המערכת פועלת כמו שצריך ואני ממש מרוצה ממנה.

פדורה היא אחלה הפצה שהצילה מהחזרה לווינדוס אחרי האכזבה מאובונטו (פעם אחת פשוט רק חצי גנום עלה לי, ובתור מתחיל זה בעיה רצינית)

בלי קשר, לפי דעתי אובונטו מכפישה את לינוקס ואת עולם הקוד הפתוח.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 22:13
נושא ההודעה:

למה אתה לא מנסה את אופן-סוסה?

חזרה לתוכן הדיון
אורח מחפשאורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 22:52
נושא ההודעה:

int987 :
אני עם פדורה כבר יותר משנה, אני מקבל עדכונים שוטפים לתוכנות שהזכרת (חוץ מהעדכונים של כרומיום, שצריך להוסיף מאגר אחר בשבילהם).

התחלתי עם פדורה 18, ואח"כ עדכנתי ל-20 עם Fedup ללא שבירות וללא בעיות. המערכת פועלת כמו שצריך ואני ממש מרוצה ממנה.

פדורה היא אחלה הפצה שהצילה מהחזרה לווינדוס אחרי האכזבה מאובונטו (פעם אחת פשוט רק חצי גנום עלה לי, ובתור מתחיל זה בעיה רצינית)

בלי קשר, לפי דעתי אובונטו מכפישה את לינוקס ואת עולם הקוד הפתוח.

ממה שהבנתי פדורה היא "סביבת המשחקים" של רד הט, כמה היא באמת יציבה?
לא היו לך כלל שבירות ובעיות או שהיו לך והן פשוט היו קלות לתיקון?

Anonymous :
למה אתה לא מנסה את אופן-סוסה?

את אופן סוזה ניסיתי כשבועיים לאחר שיצאה גרסה 13.1 המלאה ומרוב כמות הבאגים שהייתה בה ברחתי ישירות לווינדוס למספר חודשים עד לרגע שהחלטתי לתת ניסיון נוסף ללינוקס וניסיתי את manjaro.

לא יודע אם זו ההפצה שהייתה אשמה או kde אבל בכל אופן באף אחד משניהם לא נגעתי מאז.

חזרה לתוכן הדיון
int987לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/05/2013 · הודעות: 33 ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 23:05
נושא ההודעה:

אורח מחפש :

ממה שהבנתי פדורה היא "סביבת המשחקים" של רד הט, כמה היא באמת יציבה?
לא היו לך כלל שבירות ובעיות או שהיו לך והן פשוט היו קלות לתיקון?

אני לא נתקלתי בבעיות שדרשו יותר מידי מאמץ, בתור מתחיל השתלבתי ממש טוב איתה, וגם עכשיו אחרי שנה עדיין.
אני משתמש בגרסת ה-KDE, אבל לפי מה שהבנתי הגנום יותר מושקע שם.

לי ממש נחמד איתה, אתה יכול לנסות אותה לכמה זמן.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2014 - 10:45
נושא ההודעה:

אני ממליץ לך לבדוק את האופציה של אובונטו LTS עם תוספת של כמה מאגרי PPA רלוונטיים לתוכנות שלא מעודכנות בהפצה עצמה. זו היתה המערכת הראשית שלי במשך כמה שנים ולא נתקלתי בבעיות מיוחדות, אם כי לא הוספתי מאגר לגימפ כי אני לא משתמש בו הרבה. תחפש ברשת ותנסה לקבל רושם אם מאגרי הצד השלישי (PPA) לתוכנות שאתה צריך הם יציבים ומעודכנים מספיק.

אגב, אחרי שהופסקה התמיכה בחלונות XP מחקתי את המחיצה שלה במחשב הנייד שלי והתקנתי במקומה ארץ'. בינתיים אני מאוד מרוצה, אבל עבר רק חודש וחצי מאז ההתקנה אז מוקדם מדי לקבוע אם אני וארץ' מתאימים או לא. אובונטו מחכה בסבלנות על מחיצה אחרת ומקבלת מדי פעם הפעלה קצרה ועדכון.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2014 - 12:57
נושא ההודעה:

נראה לי שהכי יתאים לך זה דביאן טסטינג או אנסטייבל או לחילופין פדורה, דביאן יציבה כסלע, אפילו האנסטייבל יציבה ומקבלת את התוכנות הכי חדשות.
פדורה מהתנסותי היחסית קצרה יציבה, ממה ששמעתי כנראה פחות מדביאן, אבל היא אף פעם לא נשברה לי.
אובונטו היא תמיד אופציה, יש סיבה שהיא הכי נפוצה, תמצא לה גם כנראה הכי הרבה תמיכה ברשת. עם אובונטו יש לי דווקא ניסיון לא מועט והיא דווקא נשברה לי פעם אחת וכמעט נשברה פעם אחרת, היא לא נשברה סתם ככה, אלא נשברה כאשר ניסיתי לעשות עדכון הפצה, וכמעט נשברה פעם בגלל איזה עדכון לוירטואל בוקס, לא היה קל להחזיר אותה לחיים. כמובן שזה לא הוגן להשוות לאחרות כי איתה יש לי הכי הרבה ניסיון.

חזרה לתוכן הדיון
אורח מחפשאורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2014 - 13:33
נושא ההודעה:

Anonymous :
נראה לי שהכי יתאים לך זה דביאן טסטינג או אנסטייבל או לחילופין פדורה, דביאן יציבה כסלע, אפילו האנסטייבל יציבה ומקבלת את התוכנות הכי חדשות.
פדורה מהתנסותי היחסית קצרה יציבה, ממה ששמעתי כנראה פחות מדביאן, אבל היא אף פעם לא נשברה לי.
אובונטו היא תמיד אופציה, יש סיבה שהיא הכי נפוצה, תמצא לה גם כנראה הכי הרבה תמיכה ברשת. עם אובונטו יש לי דווקא ניסיון לא מועט והיא דווקא נשברה לי פעם אחת וכמעט נשברה פעם אחרת, היא לא נשברה סתם ככה, אלא נשברה כאשר ניסיתי לעשות עדכון הפצה, וכמעט נשברה פעם בגלל איזה עדכון לוירטואל בוקס, לא היה קל להחזיר אותה לחיים. כמובן שזה לא הוגן להשוות לאחרות כי איתה יש לי הכי הרבה ניסיון.

אני כנראה אנסה את שלושתם בוירטואל בוקס ואז אחליט איזה מביניהם להתקין.
התחלתי עם אובונטו ומשם המשיך לפדורה ואז לדביאן.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [אורח מחפש]
  2. אורח
  3. אורח