ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
haimnלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/12/2009 · הודעות: 145 ·

הודעה פורסם: 10/06/2014 - 22:23
נושא ההודעה: שינמוך חבילה וכל התלויות שלה

שלום, לפני זמן מה ניסתי את gnome 3.12 על המערכת הראשית שלי - Fedora 20 דרך ה repo של rhughes (בקישור https://copr.fedoraproject.org/coprs/rhughes/f20-gnome-3-12/) מה שהתברר כהחלטה שגויה מכיוון שה repo הזה ממש לא מתאים לעבודה שוטפת בגלל כל הבאגים בו.
השאלה היא איך אני יכול לשנמך חזרה ל gnome 3.10, אפשר להשתמש ב yum downgrade . הבעיה היא שברגע שאני מנסה לשנמך חבילה שיש לה תלויות אני מקבל הודעת שגיאה, אין דרך לשנמך חבילה ואם צריך לשנמך גם את התלויות שלה?

תודה!

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 10/06/2014 - 22:40
נושא ההודעה:

סמטוכה.

הייתי מנסה להסיר את כל קבוצת ה-gnome-desktop, לנטרל את המאגר, לעדכן עם yum ואז להתקין שוב את הקבוצה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/06/2014 - 22:43
נושא ההודעה:

תודה, נשמע רעיון סביר, אני שוקל להתקין את המערכת שוב רק בגלל שאני שונא את כל הבעיות שנוצרות לאחר הסרה כזו...
אבל אני אנסה את זה.
אגב, איך אני מסיר חבילה אבל שומר על ההגדרות שלה?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/06/2014 - 01:02
נושא ההודעה:

אוקי, מתברר כמובן שלהסיר את gnome-desktop זה רעיון עוד יותר גרוע, כי זה אומר בעצם להסיר את כל המערכת (הרבה תוכנות שהתקנתי אחרי כן תלויות בגנום, כך שגם אם אני אחזיר את gnome-desktop אני אצטרך להחזיר אותן ידנית, מה שגורם ליותר מידי כאב ראש, במצב כזה כבר עדיף להתקין הכל מאפס)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/06/2014 - 06:37
נושא ההודעה:

אני לא מבינה אם כל הבאגים התחילו אחרי קישור לריפוזיטורי אחר?
אתה גם לא יכול לשנמך חבילה ואת התלויות שלה כיוון שדברים אחרים קשורים בתלויות האלה ובגירסאות הספציפיות ברור שתקבל הודעות שגיאה.
מה שאתה כן יכול לנסות זה להתקין את התלויות בגירסה הנמוכה יותר במקביל ואז תצטרך ללמוד להגדיר כל תכנה עם איזה גירסה היא משתמשת...
עבודה שהיא באמת כאב ראש ובאמת אם יש לך אפשרות לעשות התקנה מחדש זה עדיף וימנע הרבה בעיות בהנחה שלא תאבד קיבצי הגדרות ישנים שהתאמת באופן אישי לכל תלויה לצרכים שלך כי במידה ותתקין מחדש תצטרך להגדיר גם את קבצי הקונפ מחדש בחלקם באם יצרת בהם שינויים מברירת המחדל.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 11/06/2014 - 09:37
נושא ההודעה:

בדביאן הייתי משתמש ב־apt_preferences כדי להפוך את העדיפויות של החבילות מהמאגר הזה לבעלות עדיפות שגבוהה מ־1000. זה אומר ל־apt שמותר אפילו לשנמך גרסה כדי להיפטר מהן. האם יש משהו מקביל ל־yum?

אני לא לגמרי בטוח, מכיוון ששנמוך הוא פעולה שאף פעם לא נבדקת ונתמכת (מערכת החבילות עצמה יכולה לתמוך בזה, אבל סקריפטי ההתקנה יתנהגו בצורה לא צפויה).

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 11/06/2014 - 09:43
נושא ההודעה:

ל־yum יש פלאגין שמוסיף priority למאגרים:
http://wiki.centos.org/PackageManagement/Yum/Priorities

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/06/2014 - 10:02
נושא ההודעה:

תודה לכם על התשובות!
בסוף אחרי כמה נסיונות והתעסקויות שברתי יותר מידי דברים כך שכבר העדפתי להתקין מחדש את כל המערכת.
לפחות הגדרתי את /home על מחיצה נפרדת כך שכל המידע האישי וההגדרות נשמרו מבלי שנדרשתי לגבות אותם קודם.

מעכשיו אני אעשה את כל הנסיונות רק על מערכת שניה ולא על הראשית שלי....

תודה על העזרה, למדתי הרבה.

(אגב, סתם הייתי חייב לשתף, בכל פעם שאני עושה התקנה מחדש כזו אני נזכר איך פעם בווינדוס הייתי צריך להתקין תוכנה אחר תוכנה ולהגדיר הכל שוב, לעומת זאת בלינוקס כתבתי פעם אחת פקודה שמתקינה את כל המאגרים שאני צריך ואז מתקינה את כל התוכנות שאני משתמש בהם בבת אחת, כך שאני מריץ אותה בלילה ובבוקר המחשב כבר מוכן לעבודה שוטפת. זה כל כך מקל על החיים!)

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 11/06/2014 - 11:38
נושא ההודעה:

mksoft :
ל־yum יש פלאגין שמוסיף priority למאגרים:
http://wiki.centos.org/PackageManagement/Yum/Priorities

הבהרה: עדיפויות לחבילות הן משהו מועיל ואכן לא מאוד מפתיע שיש משהו מקביל ל־yum (אם אני מבין נכון, מדובר על מנגנון יותר פשוט ופחות כללי. מצד שני, המנגנון של דביאן קצת מסובך). לעומת זאת, אפשרות לשנמוך חבילה דרך עדיפויות היא כבר משהו מסוכן יותר. בתיאור התוסף לא ראיתי שכתוב במפורש שזה אפשרי ולכן אני מניח שגם עם התוסף הזה אי אפשר לשנמך חבילות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/06/2014 - 11:40
נושא ההודעה:

כמובן, עניתי לשאלה "האם יש משהו מקביל ל־yum? ".

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. haimn
  2. mksoft