ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
סמיאורח · ·

הודעה פורסם: 10/06/2014 - 21:33
נושא ההודעה: ניהול LAMP וAD

אני מעוניין בלהתקין שרת אובונטו שיעבוד בצורה דומה לשרתי לבניית אתרים שקונים באינטרנט, כדי שאוכל להתאמן בניהול רשתות ובנית אתרים.
בתוכנה עצמה אני רוצה פאנל ניהול למשתמשים (כמו Cpanel רק על טהרת הקוד הפתוח) וכמובן דרך לנהל כאדמין הרשאות לכל אתר על פי משתמשים.
עוד אתגר בגלל שיש לי גם רשת וינדוס ביתית קטנה עם דומיין אשמח שהמשתמשים שמנהלים את האתרים וכדו' יהיו מסונכרים עם הAD ואפילו שאופצית ניהול האתרים יהיה לפי רשימות תפוצה. (כלומר כל אתר אני נותן לו רשימת תפוצה שהוא זכאי לנהל דרך הCpanel)
מקווה שזה לא יותר מידי אבל אני משער שיש פתרונות לנושא.
אשמח לקבל לינקים לנושא כי אני לא יודע איך אפילו להתחיל לחפש מידע
בתודה מראש
סמי

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/06/2014 - 23:33
נושא ההודעה: Re: ניהול LAMP וAD

סמי :
אני מעוניין בלהתקין שרת אובונטו שיעבוד בצורה דומה לשרתי לבניית אתרים שקונים באינטרנט, כדי שאוכל להתאמן בניהול רשתות ובנית אתרים.
בתוכנה עצמה אני רוצה פאנל ניהול למשתמשים (כמו Cpanel רק על טהרת הקוד הפתוח) וכמובן דרך לנהל כאדמין הרשאות לכל אתר על פי משתמשים.
עוד אתגר בגלל שיש לי גם רשת וינדוס ביתית קטנה עם דומיין אשמח שהמשתמשים שמנהלים את האתרים וכדו' יהיו מסונכרים עם הAD ואפילו שאופצית ניהול האתרים יהיה לפי רשימות תפוצה. (כלומר כל אתר אני נותן לו רשימת תפוצה שהוא זכאי לנהל דרך הCpanel)
מקווה שזה לא יותר מידי אבל אני משער שיש פתרונות לנושא.
אשמח לקבל לינקים לנושא כי אני לא יודע איך אפילו להתחיל לחפש מידע
בתודה מראש
סמי

א. אם כבר ניהול רשתות, תתקין משהו מבוסס רדהאט, למה? הרבה חברות משתמשות במוצרים של רדהאט בגלל היציבות ובגלל שיש תמיכה מרדהאט. המלצה שלי: Centos, הכי קרוב שתגיע לרדהאט.
ב. בנית אתרים, נושא רחב מדי תתמקד באמת לפי מה שהשוק צריך, (הצעה שלי תתרחק מהפלאש ותשמש בhtml5).
ג. AD?אתה מתכוון לOpenLDAP? כי יש הבדלים, לא בטוח כמה זה הכרחי היום.
ד. כפי שהרבה מגדירים ואומרים, מנהל רשת טוב זה מנהל שיודע להתעסק בקונפיגורציה בלי עזרה מכלים, רק אתה וגוגל. אולי כדאי לוותר על הCpanel? ולנסות דברים בכוחות עצמך?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 11/06/2014 - 10:02
נושא ההודעה:

לעניין CPanel: אחד הספונסרים הקבועים של אירועי דביאן הוא http://gplhost.com . התוכנה שהם מריצים היא תוכנה חופשית (יש להם מפתח קולני אבל גם רב פעלים. הוא בין השאר אורז את OpenStack לדביאן). לא ניסיתי אף פעם להתקין את התוכנה שלהם בעצמי (כי לא היה לי צורך).

מה שכן, כמו CPanel, זה לא מיועד לטפל ב־AD.

חזרה לתוכן הדיון
haimnלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/12/2009 · הודעות: 145 ·

הודעה פורסם: 11/06/2014 - 16:59
נושא ההודעה:

בקשר ל CPANEL:
http://alternativeto.net/software/cpanel/?license=opensource&platform=linux

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל: