ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
בןאורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2014 - 07:39
נושא ההודעה: linux advanced troubleshooting

שלום
נשלחתי מטעם חברה גדולה שאני עובד אצלה לקורס Windows advanced troubleshooting (הלינק לכל החומרים מהקורס)
וזה שינה לי את כל התפיסה לגבי ווינדוס כי תכלס יש להם את הכלים והנוחות כדי לטפל בבעיות להבין מה באמת קורה וכדו' העניין הוא שפשוט עד היום לא הייתי מודע לזה.

האם יש כלים מקבילים לזה בלינוקס?
האם יש משהו כמו sysinternals?
והאם יש הגיון במבנה הפנימי של המערכת כמו מה שלמדתי בקורס שהדגישו את זה כל הזמן "שאיך לעומת לינוקס שאין לו את האופציות האלו והחשיבה הזאת?"
(וכמובן המרצה צחק על זה שזה נתמך על ידי חבורה של היפים ולא ע"י חברה מסודרת שאפשר לסגור מולה חוזה)

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אסף.אאורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2014 - 08:58
נושא ההודעה:

אין כלים בלינוקס, אם יש בעיות לרוב אתה חייב להתקין מחדש.
לפעמים דברים קורים לך במערכת ואין לך מושג למה.

וכן, אין אפשרות לתמיכה מחברה מסודרת כמו מיקרוסופט
(חוץ מרד-האט, מונטה ויסטה וכאלה, אבל גם הם היפסטרים)

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2014 - 09:25
נושא ההודעה:

השאלה היא שאלה קצת שונה: למה אתה צריך אתר מיוחד וכלים מיוחדים שלא מגיעים עם ההפצה הרגילה?

תן דוגמה למשהו שאתה לא יודע איך לעשות בלינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2014 - 09:27
נושא ההודעה:

לינוקס לא צריך את הכלים האלה ...

לליונוקס יש מסוף = טרמינל ובו ניתן לבדוק הכל , אבל בניגוד למיקרוסופט בלינוקס יש צורך להפעיל שיקול דעת ...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2014 - 21:22
נושא ההודעה:

אני לא מאמין לתגובות כאן.
מה עם top, tcpdump, iotop, sysfs, proc, dmesg?

אחד אומר "לינוקס לא צריך את הכלים האלה"
השני שלא מבין כלים אומר "אין כלים בלינוקס, אם יש בעיות לרוב אתה חייב להתקין מחדש.
לפעמים דברים קורים לך במערכת ואין לך מושג למה."

פשוט גיבוב שטויות. דברו בשם עצמכם.

אני לא חושב ש-windows נופל מלינוקס, אבליש לי כ"כ הרבה דוגמאות לבעיות ב-windows ששום כלי לא הצליחו לפתור והייתי צריך להתקין מחדש....

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2014 - 21:49
נושא ההודעה:

מניסיון שלי עם שרתים, בוינדוס הרבה יותר קל לאבחן בעיות ויש לה כלים (פנימיים וחיצוניים) שמפשטים מאוד את מציאת הבעיה ופתרונה, אבל הבעיה הגדולה של וינדוס זה שיש בה תקלות ובתור סביבה לשרתים היא פחות יציבה מלינוקס.

לינוקס מאידך מאוד יציבה (Centos ו-Ubuntu server), היא באה עם כלים פנימיים בסיסיים לאבחון תקלות, אבל כשיש בעיה, זה סיפור לפתור אותה, מספיק החלפת התקן חומרה כלשהו בכלל הסביבה והופס הכל נופל ולך תחפש להגדיר הכל מחדש.

בתכלס, אני תמיד מפחד הרבה יותר מתקלות בלינוקס לעומת תקלות בוינדוס.

חזרה לתוכן הדיון
frnh,אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2014 - 22:00
נושא ההודעה:

כן באמת התגובות כאן זוועה (מקצועית)
בן אדם שצריך כלים צריך לדעת להשתמש בהם...
יש כל כך הרבה כלים
ממש לא חסר כלום
יש לך אפילו כלים הרבה יותר מדוייקים ממה שיש בחלונות...
כמו בכל דבר
אתה צריך לדעת מה אתה עושה וכמובן להכיר את הכלים והמצבים.

מי שיודע לפתור את הבעיות זה לא בעיה בישבילו לפתור וזה גם לא סיפור גדול

בעניין החלפת חומרה... דוקא בחלונות יש יותר בעיות עם זה וצריך להתקין מחדש על כל החלפת חומרה ובלינוקס יש לך זיהוי חומרה ממש טוב ובסיס טוב לזיהוי והגמישות הרבה יותר גדולה ובתנאי שמדובר בחומרה שהיא ברשימת החומרה הנתמכת והיום יש תמיכה לרוב החומרות בלינוקס ובשרתים אין איזה שהיא בעיה מיוחדת או דרישות חומרה מיוחדות שאין להם תמיכה.

מי שמפחד להתעסק בסיסטם של לינוקס ויש לו טכנופוביה אני ממליצה על הדרכה כלשהי... נראה לי בסלע יש קורס בתשלום... קצת לווי ובהדרכה יורידו את החרדות והפחדים ...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2014 - 22:24
נושא ההודעה: Re: linux advanced troubleshooting

בן :
שלום
נשלחתי מטעם חברה גדולה שאני עובד אצלה לקורס Windows advanced troubleshooting (הלינק לכל החומרים מהקורס)
וזה שינה לי את כל התפיסה לגבי ווינדוס כי תכלס יש להם את הכלים והנוחות כדי לטפל בבעיות להבין מה באמת קורה וכדו' העניין הוא שפשוט עד היום לא הייתי מודע לזה.

האם יש כלים מקבילים לזה בלינוקס?
האם יש משהו כמו sysinternals?
והאם יש הגיון במבנה הפנימי של המערכת כמו מה שלמדתי בקורס שהדגישו את זה כל הזמן "שאיך לעומת לינוקס שאין לו את האופציות האלו והחשיבה הזאת?"
(וכמובן המרצה צחק על זה שזה נתמך על ידי חבורה של היפים ולא ע"י חברה מסודרת שאפשר לסגור מולה חוזה)

לינוקס זה קרנל , מרצה שמדבר על אחזקת "לינוקס" אינו מכבד את עצמו או את תלמידיו אתה לא מתחזק NTOSKRNL כשאתה "מתחזק" וינדוס אתה מתחזק אוסף תוכנות הידוע לדגומה כ windows 7.

לא כבר נגמלנו מנושא ה FUD ?

https://en.wikipedia.org/wiki/Fear,_uncertainty_and_doubt

הרעיון מאוחרי sysinternals מזכיר במעט את TLDP והויקי של ארצ' (ויש כאלה גם עבור הפצות אחרות) , מערכת קבצי הman (שהמקבילה שלו זה דיסקי msdn) מקלה ואף כמעט מבטלת את הצורך ב TODOs.

יש הגיון מאחורי המבנה של המערכת , לימוד קורס מבוא במערכות הפעלה או לימוד אחזקה של וינדוס סרבר ודומיין יסביר לקורה המתחיל עקרונות של בניית מערכות.

עקרונות דומים עובדים בבניית הרשאות משתמשים וגם בהפרדת מערכות התקנה עומדים מאחורי windows update ו מנהל התקנה של הפצה.

יש אנשי וינדוס שמנסים להשתמש ב FUD בשביל להציג "הבדלים" מבלי להבין את אופן תחזוק מערכות וינדוס או מערכות מבוססות לינוקס.

ישנן מספר חברות שיכולות לתת לך אחזקת מערכות, כזכור לי מייקרוסופט בדר"כ לא מוכרת חוזה אחזקה מולך (אלא רישיונות שימוש) ויש גורמי חוץ שמבצעים אחזקה עבורך אם אתה רוצה לשלם עבור זה החברה תספק לך פתרונות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2014 - 23:52
נושא ההודעה:

אסף.א :
אין כלים בלינוקס, אם יש בעיות לרוב אתה חייב להתקין מחדש.
לפעמים דברים קורים לך במערכת ואין לך מושג למה.

וכן, אין אפשרות לתמיכה מחברה מסודרת כמו מיקרוסופט
(חוץ מרד-האט, מונטה ויסטה וכאלה, אבל גם הם היפסטרים)

גיבוב כזה של שטויות מעולם לא קראתי כאן. להגיד אין כלים בלינוקס זה פשוט בורות במקרה הטוב.
אל תדבר על דברים שאין לך מושג בהם. ואני אומר את זה בלשון המעטה.
אסף.

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 16/07/2014 - 08:10
נושא ההודעה: -

נסחפתם...זה נאמר בציניות..

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות