ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
מר אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 23/08/2014 - 14:23
נושא ההודעה:

האורח השני :
מלחמת הפצות 2014 סטייל בין שלושת היוזרים אשר עדיין כותבים באתר הזה?

דעתי הלא מלומדה היא ששמובונטו עוקבת אחרי מנדריבה בניסיונות חוזרים ונשנים להיכחד.
יאללה בואו נתקדם.

יש פה יותר משלשה יוזרים אבל יש היום הרבה יותר משתמשי לינוקס מאשר משתמשי ווינדוס והם אפילו לא יודעים את זה.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
האורח השניאורח · ·

הודעה פורסם: 23/08/2014 - 15:34
נושא ההודעה:

מר אורח :
האורח השני :

דעתי הלא מלומדה היא ששמובונטו עוקבת אחרי מנדריבה בניסיונות חוזרים ונשנים להיכחד.
יאללה בואו נתקדם.

יש פה יותר משלשה יוזרים אבל יש היום הרבה יותר משתמשי לינוקס מאשר משתמשי ווינדוס והם אפילו לא יודעים את זה.

בעוונותי כי רבים התבקרתי (לפני כשבועיים) בראיון עבודה בסטארט אפ של שלושים אנשים באיזור הבורסה ברמתגן
(כזה אני. מובטל)
- "יש לנו צי של שרתים ברחבי העולם (וירטואלים וברזלים) מבוססי אובונטו"
- "אובונטו?? סיריוסלי? אוקיי תשלם כמו שצריך ואני אתחזק לך אותם"

לא חזרו אלי.
כזה אני. מובטל.

חזרה לתוכן הדיון
SoOmSoOmלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/08/2005 · הודעות: 627 ·

הודעה פורסם: 23/08/2014 - 15:46
נושא ההודעה:

מר אורח :
האורח השני :

יאללה בואו נתקדם.

לאנדרואיד לא הייתי קורא לינוקס, אומנם הקרנל זה של לינוקס אבל השינוי שעשו לו מאד מאסיבי, וכמובן זה לא נותן את מה שלינוקס נותן.

אנדרואיד זה פלטפורמה, כמו שיש IOS שזה פלטפורמה לסלולר ולטאבלטים של אפל, אבל בתאכלס הקרנל שלהם זה DARWIN.

לכן לאנדרואיד לא הייתי קורא לינוקס.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
מר אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 23/08/2014 - 16:13
נושא ההודעה:

SoOmSoOm :
מר אורח :
האורח השני :

יאללה בואו נתקדם.

אנדרואיד זה פלטפורמה, כמו שיש IOS שזה פלטפורמה לסלולר ולטאבלטים של אפל, אבל בתאכלס הקרנל שלהם זה DARWIN.

אתה יכול לקרוא לזה איך שאתה רוצה. בסופו של ענין זאת מערכת מבוססת לינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
מר אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 23/08/2014 - 16:14
נושא ההודעה:

SoOmSoOm :
מר אורח :
האורח השני :

יאללה בואו נתקדם.

אתה יכול לקרוא לזה איך שאתה רוצה. בסופו של ענין זאת מערכת מבוססת לינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/08/2014 - 17:25
נושא ההודעה:

SoOmSoOm :
מר אורח :
האורח השני :

יאללה בואו נתקדם.

לאנדרואיד לא הייתי קורא לינוקס, אומנם הקרנל זה של לינוקס אבל השינוי שעשו לו מאד מאסיבי, וכמובן זה לא נותן את מה שלינוקס נותן.

"ה-kernel של לינוקס". מעניין מה שאתה אומר.

מה ה-"kernel של לינוקס" "נותן" כשהוא ב"פלפטורמה" "רגילה" שהוא לא "נותן" כשהוא ב"פלטפורמה" של אנדרואיד?

קצת מפחיד שמישהו שממליץ על Debian לשרת מגלה פערי ידע בסיסיים כאלה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/08/2014 - 17:27
נושא ההודעה:

(ממליץ לך בחום להוריד את הקוד של אנדרואיד ולחזות במו עיניך בשינויים שהם עושים ב"kernel של לינוקס")

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/08/2014 - 17:50
נושא ההודעה:

רגע רגע..

ציטוט:
פעורים כמוך שלא מבינים דבר וחצי דבר אני לועס ויורק לארוחת בוקר.
Laughing

אני שייך לדור הישן יותר; מה הכוונה "פעורים" ♥

חזרה לתוכן הדיון
מר אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 23/08/2014 - 17:51
נושא ההודעה:

אפשר להתווכח על כל דבר בשורה התחתונה אנדרואיד מבוסס על לינוקס. אתם יכולים להפוך את זה כמה שאתה רוצים השינויים של גוגל פתוחים ואפשר להכניס או לא להכניס אותם לקרנל הרשמי.
בזכות זה לינוקס היא המערכת הנפוצה בעולם גם למכשירים ניידים וגם לשרתים. אתם יכולים להמשיך להתווכח על אובונטו את המלחמה כבר הפסדתם.
ומי שלא נוח לו יכול לקנות כרומבוק.

חזרה לתוכן הדיון
אורח?אורח · ·

הודעה פורסם: 23/08/2014 - 18:01
נושא ההודעה:

האורח השני :
מר אורח :
האורח השני :

יאללה בואו נתקדם.

בעוונותי כי רבים התבקרתי (לפני כשבועיים) בראיון עבודה בסטארט אפ של שלושים אנשים באיזור הבורסה ברמתגן
(כזה אני. מובטל)
- "יש לנו צי של שרתים ברחבי העולם (וירטואלים וברזלים) מבוססי אובונטו"
- "אובונטו?? סיריוסלי? אוקיי תשלם כמו שצריך ואני אתחזק לך אותם"

לא חזרו אלי.
כזה אני. מובטל.

הרגת אותי Smile
יש דברים שעדיף לא להגיד בראיון עבודה Smile
וחוץ מזה מה איכפת לך על אילו שרתים החברה רצה? לך משלמים (וכנראה טוב) בכדי לתחזק אותם Smile

אגב אצלינו (מזמן לא סטרטאפ) יש גם אובונטו וגם redhat, ורוב השרתים redhat - אבל אלו שרתים שרובם משמשים לבדיקות של QA, אני לא סגור על מה רצות מערכות ה-production שלנו...

חזרה לתוכן הדיון
מר אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 28/08/2014 - 09:55
נושא ההודעה:

Anonymous :
(ממליץ לך בחום להוריד את הקוד של אנדרואיד ולחזות במו עיניך בשינויים שהם עושים ב"kernel של לינוקס")

ראה:
http://elinux.org/Android_Kernel_Features

השינויים בעיקר קשורים לצרכים הספציפיים של מכשירים ניידים (חוץ מ- yffs2 שניתן לקמפל בקרנל).
למשל waklocks (מאפשר לפרוסס להשאות את הכניסה למצב שינה מאוד חשוב במובייל לא כל כך ב PC).
דבר נוסף הוא IPC מיוחד לאנדרואיד (binder). חוץ מזה לא שינויים גדולים. אני בטוח שתבין יותר מהאתר הזה מאשר להוריד את הקרנל של אנדרואיד ולהשוות.
ספק אם בכלל תבין מה אתה רואה.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 28/08/2014 - 18:59
נושא ההודעה:

מר אורח :
אפשר להתווכח על כל דבר בשורה התחתונה אנדרואיד מבוסס על לינוקס. אתם יכולים להפוך את זה כמה שאתה רוצים השינויים של גוגל פתוחים ואפשר להכניס או לא להכניס אותם לקרנל הרשמי.

"לינוקס" הוא שם של ליבה וגם שם של מערכת הפעלה שמבוססת עליה. בשנות ה־90 סטולמן התעקש לקרוא למערכת ההפעלה גנו/לינוקס ולשם הזה הייתה גם הצדקה באותה תקופה: מיזם גנו כדי לכתוב מערכת הפעלה חלופית, ומערכות "לינוקס" הראשונות השתמשו בתוכנות ממערכת גנו כתשתית.

בהמשך השם הזה נעשה פחות מוצדק, אבל הוא עדיין חוסך לי את הצורך להבדיל בין שתי המשמעויות השונות של "לינוקס". מערכות אנדרואיד הן לינוקס, אך אינן גנו/לינוקס. הן אנדרואיד/לינוקס. אין להן כמעט שום דבר משותף עם מערכות לינוקס למעט הליבה (וגם בה יש שינויים שלא מוזגו עדיין אחרי מעל חמש שנים. מכיוון שהם לא מתאימים כמות שהם).

חזרה לתוכן הדיון
מר אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 28/08/2014 - 23:21
נושא ההודעה:

ציטוט:

בהמשך השם הזה נעשה פחות מוצדק, אבל הוא עדיין חוסך לי את הצורך להבדיל בין שתי המשמעויות השונות של "לינוקס". מערכות אנדרואיד הן לינוקס, אך אינן גנו/לינוקס. הן אנדרואיד/לינוקס. אין להן כמעט שום דבר משותף עם מערכות לינוקס למעט הליבה (וגם בה יש שינויים שלא מוזגו עדיין אחרי מעל חמש שנים. מכיוון שהם לא מתאימים כמות שהם).

כנראה שהשינויים בקרנל לא מוזגו כי לא היה מספיק רצון מצד גוגל וגם כנראה שיש שינויים שמתאימים בעיקר למכשירים ניידים ולא כל כך ל PC.
גוגל עדיין מבססת את הקרנל שלה על גירסאות לנוקס האחרונות וזה לא אומר שהם לא ישולבו בעתיד. בכל מקרה זה לא גנו לינוקס. זה גם לא ווינדוס פון.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2014 - 17:56
נושא ההודעה:

צפריר :
מר אורח :

"לינוקס" הוא שם של ליבה וגם שם של מערכת הפעלה שמבוססת עליה. בשנות ה־90 סטולמן התעקש לקרוא למערכת ההפעלה גנו/לינוקס ולשם הזה הייתה גם הצדקה באותה תקופה: מיזם גנו כדי לכתוב מערכת הפעלה חלופית, ומערכות "לינוקס" הראשונות השתמשו בתוכנות ממערכת גנו כתשתית.

תודה, הרבה זמן חיפשתי הסבר פשוט להבדל בין לינוקס לשולחן עבודה לבין אנדרויד.
כלומר, אני יודע מה ההבדל, אבל אף פעם לא היה לי הסבר קצר ופשוט להגיד לאנשים.

דרך אגב, גם אני חושב שצריך לעשות הפרדה בין אנדרויד (שהיא מוצר של גוגל ומוגן בזכויות כלשהם) לבין לינוקס רגיל (כגון הלובונטו שממנו אני כותב את התגובה).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2014 - 19:36
נושא ההודעה:

ציטוט:
דרך אגב, גם אני חושב שצריך לעשות הפרדה בין אנדרויד (שהיא מוצר של גוגל ומוגן בזכויות כלשהם) לבין לינוקס רגיל (כגון הלובונטו שממנו אני כותב את התגובה).

הלינוקס "אנדרואידי" הוא מערכת פתוחה בדיוק כמו כל מערכת מבוססת לינוקס אחרת.
ווינדוס לעומת זאת מוגן במאות פטנטים וזכויות יוצרים שמאפשרים למיקרוסופט לגבות מס מכל מי שמוכר מכשיר אנדראויד אפילו שאין להם דבר וחצי דבר עם הפיתוח שלו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2014 - 19:37
נושא ההודעה:

ציטוט:

הלינוקס "אנדרואידי" הוא מערכת פתוחה בדיוק כמו כל מערכת מבוססת לינוקס אחרת.
ווינדוס לעומת זאת מוגן במאות פטנטים וזכויות יוצרים שמאפשרים למיקרוסופט לגבות מס מכל מי שמוכר מכשיר אנדראויד אפילו שאין להם דבר וחצי דבר עם הפיתוח שלו.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2014 - 20:20
נושא ההודעה:

קוד המקור של מערכת ההפעלה אנדרואיד מפורסם ברובו על ידי גוגל. התוכנה נקראת Android Open Source Project:

ההבדל בין מה שיש בטלפונים לבין התוכנה החופשית שמגיעה משם מתחלק באופן כללי לשלושה חלקים:

1. דרייברים קנייניים. לא ידוע לי על יצרן חומרה שמשקיע יותר מדי מאמץ בהסדרת הנושא, אבל אני לא מכיר מספיק טוב את הנושא. מכאן שתהיה לכם בעיה בעתיד לשדרג את גרסת הקרנל.

2. ממשקים חלופיים של יצרנים שונים. כל יצרן רוצה להראות אחרת. אבל יש להם גם סיבה טובה לכך, כמו שנראה בהמשך.

3. תוכנה קניינית של גוגל. כל מי שרוצה להשתמש ולו באחת מהתוכנות הקנייניות של גוגל (המפות, ה־Play Store, וכו'), חייב להתקין את כולן. על כל הטלפונים שלו. לכן רק חברות גדולות שיש להן מספיק אינטרס להתחרות בגוגל (אמזון, ולזמן קצר גם מיקרוסופט/נוקיה. אין לי מושג מה המצב בסין) יכלו להרשות לעצמן להקים תשתית חלופית.

או לחלופין חברות שמכוונות לנישות של משתמשים שיכולים לוותר על השירותים של גוגל (Blackphone ואולי גם Fairphone). גם FirefoxOS מתבסס על תשתית בסיסית של AOSP, ולא משתמש ביישומי גוגל הקנייניים.

יצרניות טלפונים מכינות את עצמן ליום שבו יסתכסכו עם גוגל (בגלל השליטה הרבה שיש לה במערכת) ואחד הדברים שהן עושות הוא כתיבת ממשק משתמש חלופי שיאפשר להן לעבור למערכות אחרות או לממש מחדש כמה שפחות מהמערכת. סמסונג גם מתחזקת לצורך כך את Tizen.

ר' גם:
http://arstechnica.com/gadgets/2013/10/googles-iron-grip-on-android-controlling-open-source-by-any-means-necessary/

חזרה לתוכן הדיון
mad_drלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/08/2003 · הודעות: 771 ·

הודעה פורסם: 31/08/2014 - 21:20
נושא ההודעה:

אמנם קטונתי מלהשתתף בדיון ענף כל כך, אבל אשמח להעיר נקודות קטנות.

1. אנדרואיד הוא לינוקס, ההבדל העיקרי הוא שהוא רץ (לרוב) על מחשב עם חומרה מאוד מסויימת (מסך מגע, אין מקלדת וקשה עד בלתי אפשרי להחליף - במובן של לשדרג - רכיבים) אני מאמין שהתפיסה של אנדרואיד תשנתה במעט כשייצא ARA של גוגל (http://www.projectara.com/) כאשר הצורך בניהול חומרה יהיה יותר רלוונטי, וMODים של אנדרואיד יהיו פחות רלוונטיים.

2. המערכת הראשונה שהתקנתי הייתה מנדרייק (זכרונה לברכה) ומאז יש לי חיבה גדולה להפצות מבוססות RPM להתקנות. CentOS נגלתה עבורי כגן עדן קטן לסידור שרתים, ללא צורך בעבודה רבה כדי להקים שרת.

3. לאחרונה נדרשתי בעבודה להתקין שרתי אובנטו, ואחרי שעיקמתי האת האף (כמו שעושים רבים וטובים) התגברתי על הקישור האוטומטי של אובונטו-יוניטי (על אף שאני מסתדר עם יוניטי יותר מאשר עם גנום 3, וKDE תמיד נראה קצת יותר מדי מצועצע) בסופו של דבר, אין הרבה הבדל, למעט הצורך להתרגל לעשות דברים בצורה (קצת) שונה, ועכשיו אני אפרט:

א. הדברים ברמות הנמוכות ביותר (init, mount) לא שונים בין ההפצות השונות.
ב. הדברים ברמה הגבוהה יותר שונים רק בקצת, לדוגמא שרת אפאצי נקרא httpd ברד-האט וapache2 באובונטו, הקבצים ממוקמים במקומות שונים, אבל הסינטקס זהה ובעיקר צורת העבודה זהה. הגירסאות שונות, וכאן לאובונטו יש יתרון על סנטאוס 6 שבגרסאות יותר חדשות (פייתון 2.7.3 לעומת 2.6.6 וכדומה)
ג. שאר השינויים ה"גדולים" הם בעיקר הרגלים רעים שאספתי בדרך, לדוגמא הגרסא שבה אני משתמש (12.04) לא מגדירה (בצורה אוטומטית) ספריית בית עבור משתמשים חדשים, אני יודע איך לשנות אז זה באופן קבוע, או להגדיר את זה יחד עם יצירת המשתמש, אבל לפעמים מתפלק לי הפקודה הרגילה (בלי d-) ואז אני מתעצבן (בעיקר על עצמי). אובונטו לא אשמה שאימצתי הרגלים רעים.
ד. שרת פרודקשן לא אמור לעבור עידכונים באופן שוטף (דוגמא קיצונית, עבור שרתים ברשת הפנימית של החברה לא עדכנתי את openssl אחרי heartbleed). עידכוני חבילות צריכים לעבור מספר שלבים לפני הערבה לשרתי הפרודקשן, ולכן לא משנה אם זה דביאן stable אובונטו LTS או CentOS 6.5 העיקר שהתוכנה נבדקת היטב על השרת המיועד ושומרים על השרת שלא יעבור שינויים שישברו את התוכנה.

נ.ב. אני אוהב מלחמת הפצות! (איפה סלאקוור??)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2014 - 21:54
נושא ההודעה:

ציטוט:

3. לאחרונה נדרשתי בעבודה להתקין שרתי אובנטו, ואחרי שעיקמתי האת האף (כמו שעושים רבים וטובים) התגברתי על הקישור האוטומטי של אובונטו-יוניטי (על אף שאני מסתדר עם יוניטי יותר מאשר עם גנום 3, וKDE תמיד נראה קצת יותר מדי מצועצע) בסופו של דבר, אין הרבה הבדל, למעט הצורך להתרגל לעשות דברים בצורה (קצת) שונה, ועכשיו אני אפרט:

מה שאומר שמי שיודע מה שהוא עושה (ולא מתשמש מתחיל) יכול להסתדר פחות או יותר עם כל הפצה (כולל אובונטו) להבדיל מ centos הרבה יותר קרובה למקור שלה שהוא דביאן. ככה שמי שמכיר ויודע לתחזק דביאן גם יידע לתחזק שרת מבוסס אובונטו בלי יותר מדי בעיות.

@צפריר tizen זה בעיקר איום של סמסונג על גוגל ולא יותר מזה. כנראה שלעולם לא ייצא מזה משהו מסחרי. אה ושכחת את אמאזון fire מערכת מבוססת אנדראויד כולל חנות יישומים שאין בה שום אפלקציה של גוגל.
לגבי דרייברים הדבר הזה נכון גם לגבי PC יש הרבה דרייברים סגורים. זה שאין דרייברים פתוחים לחומרה מבוססת arm באמת די מעצבן.

חזרה לתוכן הדיון
האורח השניאורח · ·

הודעה פורסם: 01/09/2014 - 07:45
נושא ההודעה:

mad_dr :
אמנם קטונתי מלהשתתף בדיון ענף כל כך ...

...
...

אני קטונתי ממך ועדיין לעניות דעתי ה init מת, יחי הsystemd ה"חדש".

(לא שיש לי מושג מה אני כותב, פשוט התרשמתי מהפוסט הזה
http://linux.slashdot.org/story/14/08/25/1730245/choose-your-side-on-the-linux-divide )

הייתי שמח לקרוא בשפת הקודש דיון בנושא.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2014 - 11:29
נושא ההודעה:

mad_dr :
ג. שאר השינויים ה"גדולים" הם בעיקר הרגלים רעים שאספתי בדרך, לדוגמא הגרסא שבה אני משתמש (12.04) לא מגדירה (בצורה אוטומטית) ספריית בית עבור משתמשים חדשים, אני יודע איך לשנות אז זה באופן קבוע, או להגדיר את זה יחד עם יצירת המשתמש, אבל לפעמים מתפלק לי הפקודה הרגילה (בלי d-) ואז אני מתעצבן (בעיקר על עצמי). אובונטו לא אשמה שאימצתי הרגלים רעים.

אולי זה בגלל שאתה משתמש ב־useradd הבסיסי במקום ב־adduser.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2014 - 11:37
נושא ההודעה:

האורח השני :
mad_dr :

...
...

http://linux.slashdot.org/story/14/08/25/1730245/choose-your-side-on-the-linux-divide )

נשפכו על כך הררי מילים. חלק לא מבוטל מהן נכתבו על ידי חסידים קנאים (אני נזהר משימוש בתואר אחר) שיוצרים דיונים מיותרים. אם אתה רוצה לדון בזה, אנא פתח דיון חדש.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2014 - 12:46
נושא ההודעה:

צפריר :
mad_dr :

אולי זה בגלל שאתה משתמש ב־useradd הבסיסי במקום ב־adduser.

אכן, תודה!

צפריר :

נשפכו על כך הררי מילים. חלק לא מבוטל מהן נכתבו על ידי חסידים קנאים (אני נזהר משימוש בתואר אחר) שיוצרים דיונים מיותרים. אם אתה רוצה לדון בזה, אנא פתח דיון חדש.

יש בזה משהו, אבל בכל מקרה מה שקובע זה מי אימץ את המערכת (http://en.wikipedia.org/wiki/Systemd#Adoption == כולם (בערך, אני לא בטוח איך להתייחס כאן לג'נטו)).
לגבי האורח השני, אני בגרסאות שעדיין עם init

חזרה לתוכן הדיון
נובלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/09/2014 · הודעות: 1 ·

הודעה פורסם: 04/09/2014 - 15:43
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

מה שאומר שמי שיודע מה שהוא עושה (ולא מתשמש מתחיל) יכול להסתדר פחות או יותר עם כל הפצה (כולל אובונטו) להבדיל מ centos הרבה יותר קרובה למקור שלה שהוא דביאן. ככה שמי שמכיר ויודע לתחזק דביאן גם יידע לתחזק שרת מבוסס אובונטו בלי יותר מדי בעיות.

@צפריר tizen זה בעיקר איום של סמסונג על גוגל ולא יותר מזה. כנראה שלעולם לא ייצא מזה משהו מסחרי. אה ושכחת את אמאזון fire מערכת מבוססת אנדראויד כולל חנות יישומים שאין בה שום אפלקציה של גוגל.
לגבי דרייברים הדבר הזה נכון גם לגבי PC יש הרבה דרייברים סגורים. זה שאין דרייברים פתוחים לחומרה מבוססת arm באמת די מעצבן.

במה centos לא קרובה למקור שלה?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2014 - 16:09
נושא ההודעה:

הכוונה שאובנטו מבוססת על דביאן בניגוד לסנטוס (רד האט).

חזרה לתוכן הדיון
האורח השניאורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2014 - 16:14
נושא ההודעה:

צפריר :
האורח השני :
mad_dr :

...
...

גם קטונתי מלפתוח על זה דיון חדש.
אישית, אני נמצא בנקודת זמן כזו שגם מה שחשבתי שאני יודע על לינוקס (התקנתי בעבר הרחוק ג'נטו וההפצה שלי היא ארץ' (עוד מהימים שהיא הותאמה לP4 והסמל היה עגול ולא מחודד)) כבר לא רלוונטי.
אם יורשה לי להמשיך לסטות מנושא הדיון - אתייחס ל grub כדוגמה (מייצגת).
בעבר היה קובץ אחד בו ניתן להגדיר הכל כולל תמונת רקע יפה, וכל שינוי השפיע ישירות.
כיום במבט זריז על זה https://wiki.archlinux.org/index.php/Grub
יש לפחות שלושה קבצים מעורבים אשר מהם נוצר ה menu.lst.
למה? בשביל מה זה טוב? האם גם אני "חסיד קנאי" ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2014 - 17:19
נושא ההודעה:

כן, אתה חסיד קנאי (לא במרכאות) ומהפנאטים שבהם.

אובונטו חרא לשרתים. עדיף רק אורקל לינוקס - גרסה ידידותית של רד האט אנטרפרייז.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2014 - 17:34
נושא ההודעה:

menu.lst קיים בגרסה הישנה (Grub Legacy). אני מניח שאתה מתכוון לקובץ grub.conf.

גראב היה חבילה שתוחזקה בנפרד על ידי הפצות שונות: להפצות שונות היו גרסאות שונות למדי עם הגדרות שונות לחלוטין. לדוגמה: הפטנט המתוחכם והנחמד של דביאן שבו חלק מהקובץ menu.lst הוא קובץ תצורה שנוצר על ידי המערכת בעוד ששאר הקובץ נערך על ידי המשתמש, והערות בפורמט מאוד מסוים מיועדות להנחות את היצירה האוטומטי. כך שלא היה מדובר על קובץ אחד אלא על שלושה קבצים בתוך קובץ אחד Smile

לאחר השכתוב גראב נכתב מחדש בצורה הרבה יותר מודולרית. אולם קובץ התצורה הסופי (grub.conf שתחת boot) לא אמור להערך ידנית לרוב ונוצר מהקבצים שתחת ‎/etc/grub .

המערכת הזו משותפת לכל ההפצות ואין תחזוקה של אוסף עצום של שינויים לכל הפצה בנפרד.

פרטים נוספים אפשר למצוא גם בהרצה בדבקונף:
http://meetings-archive.debian.net/pub/debian-meetings/2014/debconf14/webm/GRUB_ancient_and_modern.webm

חזרה לתוכן הדיון
האורח השניאורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2014 - 17:40
נושא ההודעה:

Anonymous :

תודה על הדיאגנוזה.
אגב, אם אתה מחפש גירסה של רדהט למה שלא תתקין סנטוס (או פדורה)?

http://www.redhat.com/en/about/press-releases/red-hat-and-centos-join-forces

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2014 - 18:22
נושא ההודעה:

Anonymous :

ומה אתה?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [אורח]
  2. אורח