ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2014 - 20:17
נושא ההודעה: מה יותר טוב אובנטו פדורה דביאן בבחינת מירהות ואיכות ולגאגים

מה יותר טוב אובנטו פדורה דביאן בבחינת מירהות ואיכות ולגאגים תמיכה והתקנה

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2014 - 20:25
נושא ההודעה: Re: מה יותר טוב אובנטו פדורה דביאן בבחינת מירהות ואיכות ולגא

שכחתי גם את מערכת הפעלה Arch Linux

חזרה לתוכן הדיון
האורח השניאורח · ·

הודעה פורסם: 12/11/2014 - 01:14
נושא ההודעה:

אם אתה יודע לקרוא מדריכים, להסתדר עם התקנה טקסטואלית ולהבין בגדול מה אתה עושה - לך על ארץ'.
אגב מדריכים, בזמנו הוויקי של ג'נטו היה הכי מפורט אולם כיום הוויקי של ארץ' לא נופל ממנו (ולדעתי הוויקי הכי טוב, אולם אני משער שאנשי דביאן יאמרו את אותו הדבר על הוויקי שלה)

חזרה לתוכן הדיון
SoOmSoOmלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/08/2005 · הודעות: 627 ·

הודעה פורסם: 12/11/2014 - 09:22
נושא ההודעה:

כל הפצה והשריטות שלה,
ארצ' לינוקס - הפצה מתגלגלת, זאת אומרת שאין מחזורי עדכון, ההפצה מתעדכנת כל הזמן, בנוסף לזה הם דוגלים בשיטת הKISS, אחלה וויקי.

אובונטו - לא רוצה לדבר על ה"דבר" הזה Mad Mad

פדורה - הפצה טובה, חבל שהדגש בהפצה הזאת היא על אבטחה, זאת אומרת שיהיה לך הרבה כאבי ראש להריץ דימונים או דברים שדורשים רשת, אבל אם אתה יודע להסתדר עם כל נושא האבטחה אז כן, הפצה טובה! (אבטחה: פירוואל בעיקר, SELinux וכו וכו).

דביאן - מתחלק לשלושה רמות: Unstable, Testing, Stable ההבדל?

Stable - בקושי מתעדכן, דגש על יציבות ואבטחה, זאת אומרת שלרוב העדכונים שתקבל זה בנושאי אבטחה, לעומת פדורה אין פה כל כך כאבי ראש, האבטחה שאני מדבר עליה זה חורי אבטחה בתוכנות השונות בדביאן.

Testing - מתעדכן לעתים תכופות יותר, בדר"כ תוכנות יציבות, ייתכן ותתקל בכמה לא יציבות, וגם פה יש דגש על אבטחה אבל פשוט יש את התוספת של העדכונים התכופים יותר.

Unstable - אם אתה רוצה רק את הדברים החדשים, זה המקום, אין דגש על אבטחה, הרבה דברים יכולים להיות לא יציבים ושבורים, אם אתה אוהב כאבי ראש זה המקום!

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/11/2014 - 11:36
נושא ההודעה:

היי,
תשמע חבר,
אני מעריך את השאלות והעניין, אבל השגיאות כתיב ממש צורמות לי.
(אני רק מסיק שהשאלה שלך קשורה גם ל: http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=61842)

ברמת העקרון, אין הבדלים של מהירות בין הפצות,
מה "יותר טוב"? הייתי אומר שזאת כבר העדפה אישית..

איכות - זאת שאלה אחרת, מכיוון שכל הפצה בדרך כלל מנהלת את החבילות שלה בעצמה,
ויש הפצות (כמו דביאן ואובונטו ופדורה) שדוגלות ב: fixed release - לא מצאתי איך לתרגם את המונח לעברית Smile
ויש הפצות אחרות (arch ואחרות) שדוגלות ב: rolling release.

עד ההבדלים אתה יכול לקרוא כאן: http://en.wikipedia.org/wiki/Rolling_release
או לחפש בגוגל מה ההבדל,

בשתי מילים -
fixed release - "מייצבים" את החבילות, כלומר מוודאים שה"איכות" שלהן "טובה" ואז משחררים רק תיקונים קטנים
rolling release - החבילות הכי עדכניות.

עכשיו הזכרת את המושג: "לגאגים"
אני לא בטוח אם התכוונת ל"גאג" (http://en.wikipedia.org/wiki/Gag) או ללאג (http://en.wikipedia.org/wiki/Lag).
לאג הוא מונח שבא מעולם משחקי המחשב, שבו אתה חווה איטיות\תקיעה\קפיצה בזמן פעולה כלשהי, לכן קצת קשה יהיה להגדיר למי יש פחות "לאגים" כי המונח לא בדיוק שייך לעולם הזה.

בהצלחה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/11/2014 - 12:09
נושא ההודעה:

די כבר עם השאלות האלה. הכל יותר טוב מ.$$

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/11/2014 - 13:47
נושא ההודעה:

Anonymous :

לא מסכים, לחלונות (בעיקר Cool יש את היתרונות שלה, על אותו מחשב, חלונות 8 הרבה יותר מהירה מאובונטו (הייתי מנסה גנטו או ארץ אם היה לי את הידע הדרוש להתקין אותם).
יתרונות נוספים לחלונות זה שכל ההתקנים עובדים בה כמו שצריך (יש דרייברים ותמיכה מהיצרן) ושהאופיס שלה הוא הסטנדרט, וכמובן למי שזה חשוב משחקי מחשב.

החסרונות הם כמובן כסף, נחילי וירוסים וכל מיני מריעין ובישין למי שלא יודע להגן על עצמו, אנטי וירוסים דופקים ביצועים, שרתים פחות אמינים, חוסר גמישות בהתאמה אישית למי שממש חייב את זה, ממשק המטרו בגרסה 8 (למי שלא יודע להתעלם ממנו).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/11/2014 - 13:58
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

לא מסכים, לחלונות (בעיקר Cool יש את היתרונות שלה, על אותו מחשב, חלונות 8 הרבה יותר מהירה מאובונטו (הייתי מנסה גנטו או ארץ אם היה לי את הידע הדרוש להתקין אותם).
יתרונות נוספים לחלונות זה שכל ההתקנים עובדים בה כמו שצריך (יש דרייברים ותמיכה מהיצרן) ושהאופיס שלה הוא הסטנדרט, וכמובן למי שזה חשוב משחקי מחשב.

החסרונות הם כמובן כסף, נחילי וירוסים וכל מיני מריעין ובישין למי שלא יודע להגן על עצמו, אנטי וירוסים דופקים ביצועים, שרתים פחות אמינים, חוסר גמישות בהתאמה אישית למי שממש חייב את זה, ממשק המטרו בגרסה 8 (למי שלא יודע להתעלם ממנו).

מאוד ממליץ לנסות את ארץ', יש את אנטרגוס - שזה ארץ' "מקונפג" עם מנהל התקנה גראפי, כלומר לא תצטרך בכלל להתעסק עם התקנה מסובכת.
http://antergos.com/
יש ביקורת קצרה כאן:
http://linmagazine.co.il/node/view/50810#.VGNKVIXcQkA

אגב אני גם קצת מתבאס שאין משחקים ללינוקס, בתור מישהו שמדי פעם נהנה מלפתוח איזה shooter וליצור בדברים, עם לינוקס אני לא יכול להינות מאותם המשחקים (למעט steam, שמקדם טיפה את עולם המשחקים בלינוקס)
בגלל הסיבה הזאת אני שוקל לעבור ל-dual boot של אנטרגוס עם ווינדוס 7 (לא ניסיתי את 8 ולא כל כך בא לי לנסות PSmile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/11/2014 - 15:00
נושא ההודעה:

Anonymous :
על אותו מחשב, חלונות 8 הרבה יותר מהירה מאובונטו (הייתי מנסה גנטו או ארץ אם היה לי את הידע הדרוש להתקין אותם).

שטויות. ייתכן מצב כזה על מחשבים ספציפיים מאד כתוצאה מהתאמות OEM או מזיהוי חומרה כושל, כבל כאמירה כללית זה ממש לא נכון.

לא שזו דוגמא טובה אבל בדקתי פעם מהירות של ספירת קבצים בתת-תיקיות על מחשב פיסי ממוצע למדי, ובלינוקס (דביאן) זה היה פי 20 מהיר יותר. כמובן שהפרטים כפי שאני מביא ותם פה (בלי לזכור שום דבר במדויק) לא יכוליםצ להיחשב מבחן ביצועים של ממש.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/11/2014 - 18:39
נושא ההודעה:

ציטוט:

אין משחקים ללינוקס? יש הרבה אני לא משחק אבל יש המון משחקים ואמולטרים למשחקים ישנים.
למי שרוצה להתעסק עם זה יש קר רחב לפעולה. אבל אם אתה רוצה חלונות בשביל להריץ משחקים (או כי אתה מכור למיקרוסופט) זכותך. רק להגיד שזה יותר מהיר זה שטויות. חלונות הרבה יותר כבדה מלינוקס באופן כללי. גם מבחינת דרישות זיכרון דיסק וכד'.
אבל שיהיה עדיין לא הבנתי מה אתה עושה פה בפורום...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/11/2014 - 18:56
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

אין משחקים ללינוקס? יש הרבה אני לא משחק אבל יש המון משחקים ואמולטרים למשחקים ישנים.
למי שרוצה להתעסק עם זה יש קר רחב לפעולה. אבל אם אתה רוצה חלונות בשביל להריץ משחקים (או כי אתה מכור למיקרוסופט) זכותך. רק להגיד שזה יותר מהיר זה שטויות. חלונות הרבה יותר כבדה מלינוקס באופן כללי. גם מבחינת דרישות זיכרון דיסק וכד'.
אבל שיהיה עדיין לא הבנתי מה אתה עושה פה בפורום...

מבלי להסיט את הדיון מכיוון השאלה של פותח הדיון,
אני דברתי על משחקים כמו:
call of duty, battlefield, far cry
GTA
אי אפשר להריץ אותם על לינוקס - או לפחות לא באותה קלות כמו שאפשר להריץ על ווינדוס.

(האורח שהמליץ על אנטרגוס)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/11/2014 - 10:08
נושא ההודעה:

וואו, לא להאמין, אנשי לינוקס שחשבתי אותם לרציניים, מתנהגים כמו כת מעריצי התפוח שלא מוכנים לשמוע ביקורת.

אתם רוצים להגיד לי שאני לא יודע מה אני מרגיש בשימוש במחשב שלי? אתם בכלל מבינים מה כתבתי? כתבתי * שאובונטו * איטית יותר מוינדוס על אותו מחשב בדואל בוט, לא רשמתי שלינוקס יותר איטית, ברור שישנן הפצות יותר מהירות, אבל מה לעשות הן מסובכות להתקנה למשתמש הפשוט.

משחקים? כמו שכתבו מעלי, הטובים והמפורסמים לא מגיעים ללינוקס, לבן שרוצה משחקים חדשים אני בטח לא יכול להתקין לינוקס, דרך אגב מה שלא אומר שבלינוקס אין משחקים מעניינים.

אני אנסה מתישהו את ההפצה שהומלצה כאן ארץ עם התקנה נורמלית, תודה על העצה.

ולכל יתר הילדים הלא מפותחים, המלצה מכל הלב, תמצאו לכם חיים, אשה, מאהבת, עוד קצת סטוצים מהצד, טיולים, תרבות, משהו נוסף בחיים שלכם, זה עלוב מאוד להעריץ הערצה עיוורת תוכנה או מחשב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/11/2014 - 10:23
נושא ההודעה:

ציטוט:

אתם רוצים להגיד לי שאני לא יודע מה אני מרגיש בשימוש במחשב שלי? אתם בכלל מבינים מה כתבתי? כתבתי * שאובונטו * איטית יותר מוינדוס על אותו מחשב בדואל בוט, לא רשמתי שלינוקס יותר איטית, ברור שישנן הפצות יותר מהירות, אבל מה לעשות הן מסובכות להתקנה למשתמש הפשוט.

לא אני (זה לא אנחנו) רוצה להגיד שאתה לא יודע על מה אתה מדבר.
אובונטו יותר איטית מווינדוס במה? מה יותר איטי הגלישה? המשחקים (שלדבריך אין) ה- boot?
לא ברור כל מה שאמרתי זה שדרישות המערכת הטיפוסיות של לינוקס יותר נמוכות משמעותית משל ווינדוס. זה הכל ראה למשל chromebook.
זה עובדתית נכון עכשיו לגבי הרגשות האישיים שלך אני לא יכול להגיב. מה שאתה מרגיש זה שווינדוס יותר טוב. סבבה שוב אני שואל מה אתה מחרטט בפורום לינוקס (כאחד שיש לו חיים אני מתכוון...)

חזרה לתוכן הדיון
האורח השניאורח · ·

הודעה פורסם: 13/11/2014 - 10:38
נושא ההודעה:

זו לא באמת ביקורת אלא הרגשה אישית שלך שאובונטו יותר איטית.
אני לא שולל את האפשרות שכך הדבר במחשב שלך אולם האם ניסית לבדוק לעומק מה מאט את האובונטו אצלך?

אצלי מה שמכביד (או עלול להכביד) על המחשב זו הסביבה הגראפית (גנום וכ'ו) , אפקטים ויזואלים, סרביסים לא רצויים כמו nepomuk וכ'ו
ואת זה יש בכל הפצה.

לגבי משחקים - אני אישית מסתפק ב
(cube (Sauerbraten
wop
ו supertuxkart

בהצלחה.

חזרה לתוכן הדיון
lmdeאורח · ·

הודעה פורסם: 13/11/2014 - 11:58
נושא ההודעה: Re: מה יותר טוב אובנטו פדורה דביאן בבחינת מירהות ואיכות ולגא

Anonymous :
מה יותר טוב אובנטו פדורה דביאן בבחינת מירהות ואיכות ולגאגים תמיכה והתקנה

בשביל מה לקשקש יותר מידי בקומקום?!

http://www.linuxmint.com/download_lmde.php

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/11/2014 - 15:23
נושא ההודעה:

ב-steam יש כרגע 1251 משחקים שעובדים על לינוקס (ללא אמולציה, ללא מתאמים - עובדים native).
http://store.steampowered.com/search/?term=&sort_by=_ASC&os=linux&page=1#sort_by=Reviews_DESC&os=linux&page=1

אני אישית מרבה לשחק ב-Civ 5 (שאמנם קיים ללינוקס רק מיולי האחרון, אבל לפחות יש לו גרסת לינוקס), Don't Starve ו-Factorio (שעדיין לא נכנס ל-steam).

כמובן שלא כל המשחקים יפעלו על לינוקס, כמו שלא כל המשחקים פועלים על ווינדוס. נכון שהיום עדיין הרוב פועלים על ווינדוס, אבל נראה שמתחילות לנשב רוחות של תאימות גם של משחקים עם לינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
snirלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2008 · הודעות: 1078 ·

הודעה פורסם: 20/11/2014 - 16:34
נושא ההודעה:

אני יודע שהרבה יקפצו עלי בגלל התגובה הזאת,אבל חלונות 8.1 (אחרי שמעיפים את המטרו )היא מערכת הפעלה נהדרת,פעם ראשונה שהוציאו משהו טוב באמת בחברה הזאת.
המערכת מהירה מאוד,בלי תקלות כמעט,אם פעם הייתי נכנס לWINDOWS ומתגעגע מאוד ללינוקס שלי,היום אין לי בעיה לעבוד חלק גם בWINDOWS...
זה לא שאלה אידיאולוגית כן קוד פתוח לא קוד פתוח,זה שאלה של ביצועים,בביצועים על תחנת עבודה,היום בהחלט אפשר לעבוד עם חלונות 8

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח