ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2015 - 16:34
נושא ההודעה: raspberry pi 2 xbmc kodi

פירסמתי פוסט בנושא. בעבודה הזמינו איזה 8 חתיכות של המכונה הזו. אני חושב שגם לקוראים כאן יהיה עניין בנושא.

------------------
אני לא חושב שהיססתי לרגע. ברגע שהמכונה החדשה, הרספברי פי 2 יצא, היה לי ברור שאני רוצה אחת. אני מתחזק כיום 3 מכונות כאלו, ואני כל כך מרוצה מהן.

את המכונה החדשה, קניתי בטלמיר אלקטרוניקה וקיבלתי אחלה שירות, עלה קצת יותר. לפי דברי איש המכירות, המערכת מיוצרת על ידי מפעל של סוני, והם לחצו לאספקה מוקדמת. ובאמת, הגיע תוך כמה ימים.

המערכת הקודמת עבדה יפה, אבל המערכת הנוכחית, כבר עובדת יפה מאוד. ישנן כמה אפשרויות להתקין xmbc (או kodi, כפי שהוא נקרא כיום) על המערכת. הדרך הפשוטה ביותר, להוריד דיסק, להעתיק אותו (לצרוב) על כרטיס זכרון, להדליק. וזהו.

המערכת נשלטת באמצעות השלט של הטלויזיה, כי טלויזיה מודרנית מאפשרת להעביר פקודות אל המחשב דרך ה- hdmi. ברגע שהמערכת עולה, אני מנווט באמצעות השלט של הטלויזיה. אפשר גם לשלוט דרך הטלפון החכם/טבלט באמצעות אפליקציות, וגם להעביר סרטים מהטלפון הנייד אל המדיה סנטר. (באמצעות אחת מתוכנות השליטה, כגון yast).

המערכת הבסיסית נועדה להציג מדיה מקומית, והיא עושה את זה מאוד יפה. גם תמונות, גם סרטים וגם מוסיקה. אבל קיימות הרחבות, שאפשר להוריד ולהתקין, בדומה לאפליקציות, וכך להרחיב את יכולות המערכת. כמה להרחיב? מאוד.

אני מדליק את המכונה. אם קרה משהו בעולם חלילה וחס, אני מעביר ישירות ל-el gezira, הסיקור שלהם איכותי. אתמול, רציתי לצפות בקומדיה מטופשת. דפדפתי לי בכמה קלילקים ב- walla vod וצפיתי בקומדיה אמריקאית גסה להפליא, שלמרות שצחקתי לא מעט, לבסוף, זה היה יותר מדי גם בשבילי. פאק.

אמרתי, נלך לראות סידרה. ראיתי כמה פרקים של בית הקלפים, חלקם ב-hd מלא. לא איכות הפח שישראל צופה בכבלים. ואם רוצים סרט אמריקאי, או סידרה, הדבר זה מתחבר ישירות לטורנטים ומאפשר להוריד מה שרוצים. יש טופ גיר, וניתן לרוץ קדימה בשלט תוך כדי צפיה בטורנט. אבל רק בכמה שהסרט הספיק לרדת.

יש גם פרויקט ישראלי מרשים ומקיף, בשם israelive שהופך המחשב הזערורי לסופר ממיר לכבלים מכל העולם ובחינם. יש שם עשרות ערוצים, מכל רחבי העולם, נגישים בלחיצת כפתור. וזה לא השיהוקים של המכונה הקודמת, זה משהו שיכול להרשים את אמא שלי. וקשה להרשים אותה בתחום הזה. תוך שניות, היתה טלויזיה בהונגרית צחה. ואם רוצים איטלקית, או bbc. או צרפתים או ערוצי ספורט מאירופה, הכל עובד. וזה מאוד להיתקל בכזה תוסף איכותי ועדכני.

הגמול הגדול ביותר, היה כאשר לזוגתי התחשק לצפות בגב האומה. ותוך שתי לחיצות, נכנסו לערוץ 10, ובלחיצת כפתור, בלי השהיה ובלי גימגום, הפרק התחיל. יובל שטיינץ אכל שם שיט, והיה כיף.

מצאתי תוסף מגניב לסרטים מצויירים, ואפילו נהניתי לצפות בסרט של גופי הכלב, שהיה מצחיק. לא ידעתי שהיתה לו אשכרה אישיות.

כל מה שצריך זה חיבור אינטרנט, וללמוד את המערכת. ברגע שהיא עובדת, היא יציבה. לא מתקלקלת. תוציא מהחשמל, תכניס, תוציא. תפעיל, תכבה. ממשיך לעבוד. אחת מהמכונות בקופסא יעודית, אחרות זרוקות על משטחי פלסטיק. הדבר הזה ברוך השם, לא מתקלקל.

לאחרונה, יצאו כמה הרחבות מאוד מרשימות. הקישורים שצץ באופן די מיידי, המליץ על מספר הרחבות, שהמושג "שחיתות" אולי הוא הכי הולם. לעומת, popcorn time שהיא מערכת מוגבלת בסופו של דבר. אם המדיה המבוקשת אינה פופלרית, קצב ההורדה מאוד איטי. ההרחבות הנוספות מאפשרות גישה לאין סוף שירותי מדיה. הטלויזיה הרב ערוצית. מספקת טעימות ממגוון ערוצים, פיתויים של שניה, עד שאחד מהם כובש לבסוף את ליבו של הצופה. התוספים החדשים חוויה דומהאבל הרבה יותר. זו מעין ספריית vod אין סופית, זריזה ואיכותית, ולעת עתה, בחינם. לחלק נכבד מהסרטים והסדרות, אפילו יש תרגום. אני חושש, שסוף כל סוף, יש תחליף אמיתי ואיכותי לחברות הלווין והכבלים.

בכל מקרה, לפני שקונים מכונה קטנה ומחברים לטלוזיה, יש גירסאות של kodi גם לחלונות, מקינטוש ואנדראויד. אפשר להתקין את התוספים ולהתרשם על המחשב.

חשמל תקשורת ותפעול לרספברי פי 2

חשוב שספק הכוח יהיה איכותי. הגירסאות החדשות מתלוננות על מחסור בחשמל באמצעות ריבוע צבעוני על המסך. המכונה לא צורכת הרבה, אבל מה שהיא מקבלת, היא אוהבת איכותי. צריך לקחת בחשבון, שאם מחברים מכשיר שצורך מתח באמצעות ה- usb, הוא עלול להשפיע על כל ביצועי הכרטיס.

השגתי יציבות רק בחיבור קווי, כאשר המחשב הקטון מתחבר אל נתב אל חוטי באמצעות כבל. הנתב מוגדר כ- briidge עם נתב אחר. באופן זה, ניתן להעביר קבצים בקצב של 3MB לשניה. אל תניחו שכרטיס הרשת האל חוטי המונח לכם בארון יעבוד, או שכרטיס רשת שמצאתם בחנות יהיה יציב לאורך זמן. כדי לרכוש גם כרטיס רשת אל חוטי עם המחשב וכך להבטיח יציבות, או לפחות אחריות כל שהיא על האיכות.

לא כל החומרה שתנסו לחבר תעבוד לכם. זו מערכת שבנויה לצריכה מועטה של זכרון, לכן, היא גם מגיעה עם מעט תמיכה. כמובן, שאתם יכולים לקמפל לכם את הדרייבר. לא נתקלתי בבעיות עם עכברים אל חוטיים ולא ניסיתי חיבורי בלוטות.

חיברתי אליו מקלדת, ואיכשהו סידרתי את זה כך שה- kodi עולה אחרי שולחן העבודה הלינוקסאי של המערכת. כך שאני גם לגלוש ברשת. אני מפעיל על המחשב גירסת לינוקס מלאה, כך שיש כמה משחקי ילדים שעובדים, כולל חבילת gcompris (לומדות מקסימות לגיל הרך), מי שמתעקש, יכול גם להפעיל אימולטרים של מחשבים ישנים כגון ה- zxspectrum, או נינטדנו.

משחקי פלאש זה מחוץ לתחום. אבל עם חוסם פירסומות יעיל, זה לינוקס בסלון. אם אתם אנשי חלונות, תצרכו להשקיע קצת זמן כדי ללמוד את ההיגיון של לינוקס. לא יזיק לכם.

הפוסט המקורי.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2015 - 17:40
נושא ההודעה:

ציטוט:

לאחרונה, יצאו כמה הרחבות מאוד מרשימות. הקישורים שצץ באופן די מיידי, המליץ על מספר הרחבות, שהמושג "שחיתות" אולי הוא הכי הולם.

איזה הרחבות? אתה יכול אולי לפרט (חוץ מ - israel time)?
מה זאת אומרת המערכת נשלטת ע"י השלט של הטלביזיה?
לא עדיף לקנות קופסת אנדרואיד ולהתקין קודי?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2015 - 18:23
6 נושא ההודעה:

Smile
אהבתי, ומסכים עם כל מה שכתבת.
אצלי מותקנת גירסה 13 - לצערי הרב אין במאגרי LMDE הקפואים את 14.
אני מעדיף את הממשק הגרפי PM3.HD - מצאתי שהוא הכי נוח. התקנתי את ההרחבה IsraeLIVE וקיבלתי 1288 ערוצי טמבלוויזיה -
מרשים מאד! אין מה לומר. גם עידן+ הפך למיותר.
עם ההפעלה הראשונה, גיליתי לתדהמתי שיש ערוץ באנגלית שמתימר להיות ישראלי - i24news, ונבהלתי...
(זה הערוץ שלוסי אהריש המתוקה קיבלה בו תפקיד בכיר.)
וכשהסתבר לי מיהם הבעלים של הערוץ הזה, נבהלתי בפעם השניה - מעולם לא ראיתי יהודי צרפתי שמאלני. Confused

חלק ניכר מין הערוצים לא עובדים, וכך קרה שנבהלתי גם בפעם השלישית כשגיליתי שערוץ FOX news לא עובד, וכשעובד לפעמים, הוא מופיע ברזולוציה על הפנים, ואת ערוץ NBC לא מצאתי שם בכלל.
יש ביוטיוב כל מיני טריקים כיצד להתקין ולקבל ללא תשלום כל מיני הרחבות שדורשות רישום ותשלום דמי מנוי.
אין לי מושג אם זה חוקי או לא, ישנן הרחבות שדורשות תשלום על תוכן חינמי. בכל אופן, לא עבדו לי ההרחבות הללו.

הבעיה היא,
כיצד ניתן להגיע לקישורי הורדה של הרחבות/קבצי zip וכד' עם תוכן חינמי כמו IsraeLIVE ולקבל את FOXnews ו-NBC?
אולי אפשר/כדאי לפתוח פה באתר מעין מאגר כזה שמכיל הפניות URL ע"י כל מי שיש לו מה לתרום מניסיונו?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2015 - 19:01
נושא ההודעה:

ציטוט:
חשוב שספק הכוח יהיה איכותי. הגירסאות החדשות מתלוננות על מחסור בחשמל באמצעות ריבוע צבעוני על המסך. המכונה לא צורכת הרבה, אבל מה שהיא מקבלת, היא אוהבת איכותי.

בפרט חשוב שהזרם יהיה לפחות 1.5 אמפר ו-2A עוד יותר טוב. רוב המטענים הלא מקוריים שנמכרים מפיקים לכל היותר 0.8A והתוצאה היא הריבוע הנ"ל (גם במטען "איכותי")

חזרה לתוכן הדיון
האורח השניאורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2015 - 22:04
נושא ההודעה:

אין לי במסך חיבור hdmi אז אני מתחבר לעוגה בssh. כך אני לא רואה את הריבוע הצבעוני, גם לא דרך vnc.
אבל טוב לדעת מה זה הריבוע הזה. תודה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2015 - 09:22
נושא ההודעה:

^^^ תשובות לעצמי ^^^

ציטוט:

איזה הרחבות? אתה יכול אולי לפרט (חוץ מ - israel time)?

אני מוצא את זה לעיתים buggy סתם לא עובד או שהרזולציה לא טובה וכד'. יש מיליון ערוצים ואי אפשר למצוא את הידיים והרגליים. הייתי מעדיף פחות ערוצים שאני יודע מה אני יכול לראות.
וואלה VOD משום מה לא הצלחתי להפעיל (אבל זה כנראה בעיה שלי)...

ציטוט:

מה זאת אומרת המערכת נשלטת ע"י השלט של הטלביזיה?

לא כל הטלביזיות תומכות ב- HDMI-CEC מכשיר אנדרואיד שבה עם שלט מובנה יותר ורסטילי.

ציטוט:

לא עדיף לקנות קופסת אנדרואיד ולהתקין קודי?

את זה אני משאיר פתוח. קניתי קופסה כזאת ב- 50$ והיא עובדת מצוין, עם שלט עם הספק ולא צריך לקנות SD או להתעסק עם המערכת. פשוט התקנתי קודי לאנדרואיד.

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2015 - 13:17
נושא ההודעה: לאנדראויד יש את הבעיות שלו

אנדראויד סובל ממספר בעיות. באופן כללי, הקופסאות שאני נתקלתי בהן היו באיכות לא הכי גובהה. הן סבלו מבעיות io עם כרטיח הרחבה. אך יותר מכך, היתרון הכי גדול של לינוקס טהור הוא היכולת להגדיר לטלויזיה את הרזולוציה ואת התדירות של התצוגה. מעשית, רואים יותר טוב. וזה משהו שברגע שהוא עובד, לא רוצים לחזור אחורה.

יתרון נוסף, הוא התמיכה של הקהילה. כל הזמן יוצאים עידכונים. עם אנדראויד, אתה לרוב תקוע עם אותה גירסא, כך היצרן לא ימשיך לספק גירסאות חדשות.

לגבי שלט, יש מגוון של תוכנות המאפשרות שליטה נוחה הרבה יותר מאשר ה- airmouse. כולל הזרמה של מדיה מהטלפון, שליטה על התוספים.

עוד בעיה שמצאתי עם אנדראויד, זה למרבה הפליאה גישה לשיתוף קבצים מבוסס לינוקס. ההתקנה של קלינט ל-nfs היא לא טרוויאלית ולא יציבה.

חזרה לתוכן הדיון
arieאורח · ·

הודעה פורסם: 01/04/2015 - 22:57
נושא ההודעה: בנוסף התקנתי עליו כרטיס HIFIBERRY ויש לך אחלה סאונד למערכת

התקנתי גם אני על לינוקס את KODI והוספתי בתור אודיופיל את כרטיס HIFIBERRY
הכרטיס עובד יפה מאד ואיכות הסאונד גבוהה מאד.
ממש הופתעתי לטובה גם בהשוואה לDC שיש לי באיכות גבוהה מאד HIEND
זו ממש מערכת מושלמת גם בהשוואה לגירסה הקודמת שהייתה ממש איטית ומיאשת !

חזרה לתוכן הדיון
רועי ראורח · ·

הודעה פורסם: 07/04/2015 - 14:59
נושא ההודעה: המחיר שווה?

המחיר שווה?
http://s.click.aliexpress.com/klk/au3VzFm6I

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/04/2015 - 00:12
נושא ההודעה: