ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
Benosאורח · ·

הודעה פורסם: 18/12/2015 - 21:04
נושא ההודעה: בעיה בעייתית עם Caps lock ועברית

שלום. אני משתמש בUbuntu 4.14 lts באנגלית. אחרי ההתקנה הוספתי גם עברית למערכת... עם זאת, כל פעם שאני בא ללחוץ Caps lock בכדי להפעיל אלטרנטיבות-מקשים כמו נקודותיים, אתנחתא, פסיק, ונקודה, לא קורה כלום. כאילו הכפתור הופך מנוטרל במצב עברית, זאת למרות שבמצב אנגלית הוא עובד מצוין.

פרסמתי את הבעיה גם ב-Ask Ubuntu... ועל אף התגובות והדיון שהתפתח שם, בינתיים אין פיתרון עובד...

http://askubuntu.com/questions/710893/caps-lock-key-wont-switch-between-hebrew-to-universal-charectars

אודה לכם על העזרה

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
חתוללא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/11/2007 · הודעות: 1034 ·

הודעה פורסם: 20/12/2015 - 09:55
נושא ההודעה:

זה פשוט, caps lock לא מיועד בשביל להקליד נקודתיים אלא רק בשביל להקליד אותיות גדולות באנגלית. השתמש ב־shift בשביל זה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 20/12/2015 - 10:44
נושא ההודעה:

אתה בטוח? לפי מה שאני מבין, הוא נועל מצב שיפט. כלומר הוא שקול להחזקה של מקש השיפט (בהינתן מיפוי מקשים סטנדרטי. אצלי הוא מבוטל).

מעבר לכך, לא משתמשים במקש הזה להחלפת שפה. בפרט, כשאני כותב אנגלית, אני מעדיף לא לצעוק (לכתוב באותיות גדולות בלבד). לשם כך יש מיפוי מקשים שמחליפים זמנית (או באופן קבוע) את שפת המקלדת.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 20/12/2015 - 10:47
נושא ההודעה:

מעבר לכך, שני כלים בסיסיים להבין את מצב המיפוי:

הראשון, משורת הפקודה:
קוד:

xprop -root | grep _XKB

מה הפלט? השני, גם הוא מתוך מסוף (יכתוב לשם המון) - להריץ xev, ולהקליד לתוך התיבה שתיווצר. יש לציין שלא לגמרי פשוט להבין את התוצאה. כמוכן, עצם מעבר החלון יוצר שם אירועים שנכתבים.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 20/12/2015 - 10:59
נושא ההודעה:

צפריר :
אתה בטוח? לפי מה שאני מבין, הוא נועל מצב שיפט. כלומר הוא שקול להחזקה של מקש השיפט (בהינתן מיפוי מקשים סטנדרטי. אצלי הוא מבוטל).

מעבר לכך, לא משתמשים במקש הזה להחלפת שפה. בפרט, כשאני כותב אנגלית, אני מעדיף לא לצעוק (לכתוב באותיות גדולות בלבד). לשם כך יש מיפוי מקשים שמחליפים זמנית (או באופן קבוע) את שפת המקלדת.

הוא לא זהה להחזקת Shift. קוראים לו בפרוש Caps Lock ולא Shift Lock.

בדקתי את ההתנהגות על ms חלונות והיא זהה. יש להחזיק את Shift כדי להקליד נקודותיים, אפילו עם Caps Lock מופעל.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
Benosאורח · ·

הודעה פורסם: 22/12/2015 - 09:26
נושא ההודעה:

אני גם לא מחפש לצעוק (מוזר לי שהגעת למסקנה הזאת...) זה פשוט יותר נוח לי להתחיל את הקפילזצטיה משם. אם אני יכול כך אז אני מעדיף כך, זה הכל.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 22/12/2015 - 12:05
נושא ההודעה:

לא ברור לי בדיוק מה לא תקין. אתה מקליד באנגלית ורוצה לעבור לעברית? בשביל זה יש Alt-shift.

אתה מקליד באנגלית ורוצה לעבור זמנית לעברית (למקש אחד או שניים)? בשביל זה יש מקש למעבר שפה זמני (לא מוגדר אוטומטית, אפשר להגדיר אותו בממשק). אצלי מדובר על מקש ה־super (שמכונה במקומות שונים "מקש ה־windows") - במקלדת של מחשב נייד יש פחות מקשים זמינים ונאלצים להתפשר.

מעבר לכך, ביקשתי ממך משהו שיעזור לי להבין את המצב, ולא קיבלתי אותו עדיין: הפלט של הפקודה האמורה (xprop). בדוק אם הוא שונה בין מקלדת עברית לאנגלית.

חזרה לתוכן הדיון
אסף.אאורח · ·

הודעה פורסם: 01/01/2016 - 05:47
נושא ההודעה:

אתה מנסה לטעון לכאורה שבמצב רגיל, באנגלית, עם CAPS דלוק, אתה מצליח להקליד נקודותיים בלי להעזר במקש השיפט ?

אם זה אכן המצב, תבדוק אם אחד ה Shift-ים שלך לא תקוע, תנסה גם להחליף מקלדת ולבדוק שוב

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [Benos]
  2. חתול
  3. אורח [צפריר]