ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 23/02/2016 - 15:20
נושא ההודעה: Linux Mint Hacked

http://thenextweb.com/insider/2016/02/22/hackers-compromised-linux-mint-in-a-way-the-fbi-can-only-dream-of/

ציטוט:

Hackers took control of the official website for the Linux Mint distro over the weekend, resulting in some users downloading a build of the OS that had been modified to include a backdoor that would give attackers full access to a user’s system.

הידיעה באתר של linux mint :
http://blog.linuxmint.com/?p=2994

לא להאמין.

לידיעתכם.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/02/2016 - 15:27
נושא ההודעה:

ת'כלס, בלינוקס זה לא היה קורה.

חזרה לתוכן הדיון
זה לא במאגריםאורח · ·

הודעה פורסם: 23/02/2016 - 15:43
נושא ההודעה:

שים לב לניסוח: and managed to hack our website... to point to it"

(חוץ מזה, מצאתי אתמול תקליטור עם חלונות 7 ששכב אצלי כמה שנים ולא ידעתי על קיומו. התקנתי אותה - עובדת נפלא) Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/02/2016 - 19:45
נושא ההודעה:

זה לא במאגרים :
שים לב לניסוח: and managed to hack our website... to point to it"

(חוץ מזה, מצאתי אתמול תקליטור עם חלונות 7 ששכב אצלי כמה שנים ולא ידעתי על קיומו. התקנתי אותה - עובדת נפלא) Smile

אני עברתי ל-10(קוואד בוט).
למי שמתכנן פה לעבור ל-10, שיבדוק לפני כן אם יש תמיכה בכרטיס המסך שלו באופן מיטבי ואם יש דרייבר למדפסת שלו.
אני יודע לפחות על מקרה אחד(ומן הסתם יש הרבה יותר) של מדפסת שלא מספקת יותר דרייברים לווינדווז 10.
לגבי כרטיס המסך, במקרה שלי, יש לי ati hd2400 pro שAMD כבר לא מנפקים לו דרייבר (לא רק לו, אלא לעוד כמה עתיקים).
הכרטיס מסך עובד ב- 10, אבל עם דרייבר שמייקרוסופט הוציאו במיוחד כדי שיהיה אפשר לעבוד עם המחשב, אבל זה לא משהו רשמי של AMD ולכן אולי לא מנצל את מירב היכולות(שאינן ממילא, כי זה חרא כרטיס, במיוחד היום).

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 24/02/2016 - 07:13
נושא ההודעה:

הידיעה המקושרת על הפריצה הייתה שגויה במהותה: לפורצים לא הייתה גישה למאגרי החבילות (אבל הם כן שינו עותק של תוכנת התקנה).

הסיקור ב־Ars Technica מוצלח יותר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/02/2016 - 07:33
נושא ההודעה:

אבל הבעיות של מינט כנראה עמוקות יותר:
https://lwn.net/Articles/676664/

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 24/02/2016 - 08:21
נושא ההודעה:

שחקו יפה או שניקח את הכדור Evil or Very Mad

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/02/2016 - 11:14
נושא ההודעה:

Anonymous :
אבל הבעיות של מינט כנראה עמוקות יותר:
https://lwn.net/Articles/676664/

הדברים בכתבה הזו ידועים ומשכנעים, אלא שגם על חלונות, למשל, כתבו דברים בסגנון דומה
ובכל זאת , הרבה מאד אנשים עובדים איתם לשביעות רצונם.

מה לעשות?
אתה מוריד, מתקין והעסק עובד. עובד אחלה. (כל עוד, כמובן, לא חורגים בקביעת המקורות להתקנה )
אני עובד עם LMDE2, ופעם רציתי להתקין משהו שלא נמצא במקורות של מינט, אז חרגתי למקורות של דביאן רק לצורך ההתקנה, ושכחתי להסיר אותם לאחר מכן.
יום למחרת מנהל העידכונים סימן לי שיש עידכונים ואני באופן אוטומטי ביצעתי אותם, ורק לאחר זמן מה קלטתי שבעצם דפקתי את המערכת עם חבילות שאינן מתאימות, ושלא הצלחתי לשחזר אותן לאחור. אבל, חוץ מזה... עובד אחלה! Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/02/2016 - 11:46
נושא ההודעה:

ציטוט:

הדברים בכתבה הזו ידועים ומשכנעים, אלא שגם על חלונות, למשל, כתבו דברים בסגנון דומה

לגבי ערבוב מקורות כן זו בדיוק הבעיה. הבעיות האלה קיימות רק במינט ולא למשל באובונטו או בהפצות לינוקס אחרות שיש להן מקורות משלהן ואין ערבוב בין ההפצות.

אבל מה הקשר לחלונות? על חלונות לא כתבו דברים דומים כי הם לא דומים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/03/2016 - 20:23
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

לגבי ערבוב מקורות כן זו בדיוק הבעיה. הבעיות האלה קיימות רק במינט ולא למשל באובונטו או בהפצות לינוקס אחרות שיש להן מקורות משלהן ואין ערבוב בין ההפצות.

ערוב מקורות? בעיה שלא קיימת באובונטו? שמעת פעם על מושג PPA? אני די בטוח שכל אחד יש ערוץ PPA אחד לפחות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/03/2016 - 23:39
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
ציטוט:

ערוב מקורות? בעיה שלא קיימת באובונטו? שמעת פעם על מושג PPA? אני די בטוח שכל אחד יש ערוץ PPA אחד לפחות.

חבילות PPA נבנות במיוחד עבור גירסה מסויימת של אובונטו ואלה לא חבילות שנבנו עבור דביאן ומותקנות באובונטו (שגם את זה אם אתה מתעקש לעשות אתה יכול). וכן אפשר לשבור את המערכת אם אתה באמת מתעקש.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 03/03/2016 - 08:56
נושא ההודעה:

נכון. עם מאגרים לא רשמיים (כגון אלו שמגיעים מ־PPA־ים) יכולות להווצר בעיות דומות (תלוי איך אותו מאגר מסויים מתוחזק, ותלוי מה בדיוק אתה מוסיף למערכת). אבל במקרה של מינט אתה כבר מתחיל ממצב כמעט שבור.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/03/2016 - 09:02
נושא ההודעה:

צפריר :
נכון. עם מאגרים לא רשמיים (כגון אלו שמגיעים מ־PPA־ים) יכולות להווצר בעיות דומות (תלוי איך אותו מאגר מסויים מתוחזק, ותלוי מה בדיוק אתה מוסיף למערכת). אבל במקרה של מינט אתה כבר מתחיל ממצב כמעט שבור.

למה חסר אנשים שמערבבים stable עם unstable או experimental ?

תראה כמה אנשים יש להם מאגרי opensuse כשהם משתמשים בדביאן

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/03/2016 - 17:11
נושא ההודעה:

Anonymous :
תראה כמה אנשים יש להם מאגרי opensuse כשהם משתמשים בדביאן

אפס? Confused

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/03/2016 - 20:07
נושא ההודעה:

צפריר :

אז אם אני מוסיף PPA כדי להתקין את הגרסה האחרונה של Kodi במקום XBMC גרסה 12 שנמצאת במאגרים של אובונטו אני לא משש מסכן את המערכת, יש סכנה קטנה אבל לא חשובה.

מצד שני אם אני מתקין מינט שזה אובונטו גם PPA שבעיקרון אחראי לעדכון שלחון עבודה בתופסת מספר יישומים שלא נמצאים במאגרי של אובטנו זו כבר סכנת נפשות?

אתם אנשים רצינים ומכורים בקהילה בארץ, אני באמת מנסה להבין את הבדל? PPA זה בטוח כל עוד החברים של קלם לא נוגעים בו? Evil or Very Mad

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/03/2016 - 21:33
נושא ההודעה:

מאגרי ppa הם מאגרים פרטיים של חבילות תוכנה שמותאמות להפצה, ושלא קיימות במאגרים הרישמיים שלה מסיבות שונות, כמו תוכנה שמסומנת כבלתי יציבה ובשל כך נחשבת ללא מומלצת. חבילות ppa לא בהכרח ישברו לך את המערכת.

לעומת זאת,
ב-LMDE2 המצב שונה. LMDE הפכה ל-LMDE2 מטעמים של עומס עבודה - בסיס המערכת הוא דביאן יציב ולכן אין צורך לאנשי לינוקסמינט להתעסק עם החבילות שלו (של הבסיס), פשוט מושכים אותן כפי שהן ממאגרי דביאן.
אבל, כל מה שנמצא על הבסיס זה חבילות טסטינג מותאמות לחבילות הבסיס היציבות של דביאן, כאמור, ולכן היה צורך להקים מאגר חבילות טסטינג נפרד שבו נמצאות החבילות המותאמות לבסיס. ושוב, מטעמי ההפצה, לא כל חבילות הטסטינג שיש בדביאן עברו התאמה לבסיס של LMDE2 אלא רק כאלו שנחשבות למובחרות ומבוקשות ע"י המשתמשים.
תוכנה שאינה נמצאת במאגרים, ולהתקנתה אין השפעה מערכתית של התלויות בה, אין שום בעיה להתקין. לא לכל תוכנה יש תלויות ולא לכל תוכנה יש תלויות שכבר קיימות במערכת עוד מלפני התקנתה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/03/2016 - 21:33
נושא ההודעה:

מאגרי ppa הם מאגרים פרטיים של חבילות תוכנה שמותאמות להפצה, ושלא קיימות במאגרים הרישמיים שלה מסיבות שונות, כמו תוכנה שמסומנת כבלתי יציבה ובשל כך נחשבת ללא מומלצת. חבילות ppa לא בהכרח ישברו לך את המערכת.

לעומת זאת,
ב-LMDE2 המצב שונה. LMDE הפכה ל-LMDE2 מטעמים של עומס עבודה - בסיס המערכת הוא דביאן יציב ולכן אין צורך לאנשי לינוקסמינט להתעסק עם החבילות שלו (של הבסיס), פשוט מושכים אותן כפי שהן ממאגרי דביאן.
אבל, כל מה שנמצא על הבסיס זה חבילות טסטינג מותאמות לחבילות הבסיס היציבות של דביאן, כאמור, ולכן היה צורך להקים מאגר חבילות טסטינג נפרד שבו נמצאות החבילות המותאמות לבסיס. ושוב, מטעמי ההפצה, לא כל חבילות הטסטינג שיש בדביאן עברו התאמה לבסיס של LMDE2 אלא רק כאלו שנחשבות למובחרות ומבוקשות ע"י המשתמשים.
תוכנה שאינה נמצאת במאגרים, ולהתקנתה אין השפעה מערכתית של התלויות בה, אין שום בעיה להתקין. לא לכל תוכנה יש תלויות ולא לכל תוכנה יש תלויות שכבר קיימות במערכת עוד מלפני התקנתה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/03/2016 - 23:23
נושא ההודעה:

בנוסף למה שהאורח למעלה אמר בגירסת אובונטו של מינט יש חבילות של אובונטו....
הם לא היחידים שעשו את הטריק הזה לתחזק חבילות זה הרבה עבודה שקנונויקל משקיעה משאבים (וגם דביאן כמובן) שאין לכל אחד. בסוף אפשר להתקין אובונטו עם שולחן עבודה cinnamon שהוא דווקא נחמד.

חזרה לתוכן הדיון
עובר אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 04/03/2016 - 18:58
נושא ההודעה:

אין טעם סתם להפחיד אנשים יצא לי כבר להתקין לא מעט חבילות ממאגרי ppa למיניהם בלינוקס מינט ועוד לא נשבר לי כלום.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/03/2016 - 15:15
נושא ההודעה: קלמנט אמר בבלוג שלו

ככל שלינוקס נהיה יותר פופולרי הוא יותר חשוף לפגיעות ואכן בקלות יכולים לפרוץ לינוקס כפי שקרה ללינוקס מינט אבל הם למדו לקח אני מקווה.
באשר להפצה היא טובה מאוד. התקנתי אובנטו גנום,MATE XFCE כולם בסוף אותו דבר אין הבדל בכלל הכל חרטא העיקר שיש לינוקס

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/03/2016 - 16:36
נושא ההודעה: Re: קלמנט אמר בבלוג שלו

Anonymous :
ככל שלינוקס נהיה יותר פופולרי הוא יותר חשוף לפגיעות ואכן בקלות יכולים לפרוץ לינוקס כפי שקרה ללינוקס מינט אבל הם למדו לקח אני מקווה.
באשר להפצה היא טובה מאוד. התקנתי אובנטו גנום,MATE XFCE כולם בסוף אותו דבר אין הבדל בכלל הכל חרטא העיקר שיש לינוקס

לא פרצו ללינוקס פרצו לאתר שלהם תקרא את הדיון לפני שאתה מדבר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/03/2016 - 23:50
2 נושא ההודעה:

מי שחושש שה-ISO שהתקין זה מכבר הוא מבולגריה... Smile
יכול לבדוק זאת ב-
קוד:
 /var/lib/man.cy

אם הפולדר ריק, אפשר לישון בשקט.

חזרה לתוכן הדיון