ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
מייקילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/04/2006 · הודעות: 692 · מיקום: גליל

הודעה פורסם: 11/05/2016 - 12:51
נושא ההודעה: מע DUAL BOOT: בטוח לעשות RESIZE INODE למחיצת חלונות?

Hi
קוד:
i,
 I have a BIOS-based, dual boot (Arch64/Win10), consisting of 3 drives.
1.sda-optical (MBR)
2. sdb-GPT partitioned, including all ext4 Linux partitions (except for /home).
3. sdc- BIOS partitioned, including GRUB, Windows (C)-on sdc1, and (Linux) /home.

After an unexplained Win malfunction, I've lost all sdb partition info, and, as a consequence, could boot only to Win.
Using testdisk on sdb ONLY, I've recovered it's partitions.

Yet, afterwards, when trying to boot into Arch, it terminates declaring that  I've to manually run fsck on /dev/sdc1 (my Boot/Windows partition which wasn't "touched" during the recovery).
Running fsck it says "root contains a file system with error. Resize inode not valid. Recreate?"

I'm afraid to modify that partition and loose my Windows system (and don't understand what has changed as I did NOT touch that drive)..

Please advise?

Thanks

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
לולילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/11/2005 · הודעות: 2257 ·

הודעה פורסם: 11/05/2016 - 13:54
נושא ההודעה:

איך לי תשובה עניינית אבל עצה: צור לעצמך image למערכות ההפעלה שלך, שמור אותו על כונן נפרד (מחשב אחר, כונן חיצוני, כונן אופטי וכו'). השתמש בו כשמתרחשת קטסטרופה. תוכל לערוך אז את נסיונותיך מסמרי-השיער בפחות מתח...

חזרה לתוכן הדיון
אלכס___אורח · ·

הודעה פורסם: 11/05/2016 - 15:27
נושא ההודעה:

1) http://www.cgsecurity.org/wiki/Damaged_Hard_Disk#Disk_Duplication
הסבר על איך לגבות דיסק תקול.

2) http://www.rodsbooks.com/fixparts/
תוכנה אבחון ותיקון טבלות מחיצות:
קוד:
It can repair mis-sized extended partitions. These partitions normally serve as placeholders for logical partitions, but some partitioning tools miscompute the size of the extended partition, which can cause problems.

3) http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk
תוכנה מתקדמת לאבחון, חיצלוץ מידע לצורך שיחזור ותיקון טבלות מחיצות אבודות(במידת האפשר).

4) http://www.dedoimedo.com/computers/linux-data-recovery.html
מדריך בסיסי לשיחזור טבלות המחיצות עם התוכנה.

בנוסף למה שלולי כתב.
אני ממליץ בינתיים רק לאסוף כמה שיותר מידע מה כלים הללו ורק אז לנקוט פעולות נוספות.

חזרה לתוכן הדיון
אלכס___אורח · ·

הודעה פורסם: 11/05/2016 - 20:08
נושא ההודעה:

התבלבלתי בלחצן תגובה בין הטאבים, תגובתי היתה לפוסט הקודם שלך.

1) כל ההכבוד על השיחזור של המחיצות MBR/GTP.

2) באיזה אופן שיחזרתה את המחיצות?
אני חושב יש מצב שלא שיחזרתה בדיוק אחד לאחד את המחיצות. ולחן uuid/guid של המחיצות לא תואמים לuuid שמוגדרים בFSTAB. תבדוק בgparted את הuuid ההחדשים.

אם הם לא תואמים אז הקרנל פשוט מחלק שמות לדיסקים הקשיחים לפי איזה קרטירונים שרירותיית (לפי הסדר הזה בדרך כלל ביוס, בקרים, לפי גירסת הקרנל).
אם זה המקרה צריך להגדיר את fstab עם uuid החדשים או להגדיר את הנתיב אל הדיסק עם השם המתאים(יעבוד עד העידכון לקרנל שיכלית על סדר שונה).

(דרך אגב עם יש לך את הuuid/guid אפשר לחלץ מהם את המיקום וגדל המחיצות באופן מדויק עם מספר מצומצם של ניחושים יחסית. מעולם לא נסיתי)

חזרה לתוכן הדיון
מייקילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/04/2006 · הודעות: 692 · מיקום: גליל

הודעה פורסם: 12/05/2016 - 06:20
נושא ההודעה: תודה

תודה לכם לולי וחג שמח.
ללולי- היה לי IMAGE (שיצרתי בעזרת partimage) של כונן החלונות. למזלי, ה WIN לא נפגע, וה IMAGE שלו שכן על הכונן שכן נפגע...
לאלכס, שחזרתי את הדיסק התקול בעזרת TESTDISK שהצליח לשחזר את רובו (כל 4 המחיות השייכות ללינוקס), אבל כשל בשחזור מחיצת NTFS שהיו בה צילומים שלי (להם כן יש לי גיבוי חיצוני...).
לעניין ה UUID ב FSTAB, בדקתי לגבי מחיצת ה / והוא נשאר ללא שינוי. אבדוק גם לגבי יתר המחיצות.

עוד רעיונות?

תודה מראש וחג שמח

מייקי

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 12/05/2016 - 14:20
נושא ההודעה:

לולי :
איך לי תשובה עניינית אבל עצה: צור לעצמך image למערכות ההפעלה שלך, שמור אותו על כונן נפרד (מחשב אחר, כונן חיצוני, כונן אופטי וכו'). השתמש בו כשמתרחשת קטסטרופה. תוכל לערוך אז את נסיונותיך מסמרי-השיער בפחות מתח...

אני הלכתי צעד קדימה (ניתן לביצוע בהנחה והמחשב חזק מספיק):
מערכת הפעלה ראשית אובונטו שבציעתי לה remastersys ושמרתי לדיסק און קי.
את תיקיית הבית אני מגבה באופן תדיר.
כך אם משהו משתבש - יש מערכת מלאה לעבודה במיידי LIVE, ועוד 5-6 דקות אם רוצים "התקנה". ומנגד החומר כולו מגובה אף הוא.
לגבי מערכות הפעלה נוספות לרבות WINDOWS או מק - מריץ על VMWARE או VIRTUALBOX. כך אין פחד לתקלות דיסק, ניתן לשמור SNAPSHOTS, לגבות הכל בקליק וכי"ב. אין צורך להחזיק דרייברים בסיסיים בצד אלא רק דברים מיוחדים. בקיצור זה "להנות מכל העולמות" ובלי פחד לנזקים.

חזרה לתוכן הדיון
לולילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/11/2005 · הודעות: 2257 ·

הודעה פורסם: 12/05/2016 - 23:44
נושא ההודעה:

גם אצלי חלונות מותקנת רק כמכונה וירטואלית בה אני משתמש לעיתים נדירות ביותר. על הפלטפורמה הוירטואלית גם מותקנות כל ההפצות המתגלגלות, שותתות הדם, הנסיוניות וכו'. קטסטרופה? הולכים ל snapshot הקודם ושלום על ישראל. ראוי לציין כי במחשבים מודרניים החומרה כל כך מהירה, הדיסקים כל כך גדולים וכמוהם הזיכרון, שקשה להבחין בין ביצועי מכונה וירטואלית וממשית.
רק כדי לסבר את האוזן, במכונה הממשית (אופןסוזה 13.2, 64 ביט קרנל 3.16.7 ) glxgears מניב 50 fps ובמכונה הוירטואלית שעליה, אופןסוסה פקטורי שותתת הדם, המעודכנת לאתמול, עם קרנל 4.5.3 – אותה פקודה מניבה 140 fps....
לגבות, להעביר מכונן לכונן וממחשב למחשב מכונה וירטואלית זה קלי קלות.
הפלטפורמה המדוברת היא vmware 12 pro.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/05/2016 - 07:50
נושא ההודעה:

ציטוט:
אותה פקודה מניבה 140 fps.

יפה כל עוד אתה מריץ לינוקס בוירטואלי .

נראה אותך מנסה windows 2012 server במכונה הוירטואלית
.