ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/09/2016 - 22:18
נושא ההודעה: גנום לא עולה בהתקנת דביאן על מחשב נייד ישן?

התקנתי לראשונה דביאן על מחשב נייד טושיבה ישן (אבל עובד בסדר וכל הפלסטיקה כאילו חדשה). להלן נתוני החומרה שלו. ההתקנה עברה יפה אבל כשאני בוחר גנום ב gdm הוא לא עולה ומתקבלת הודעת: " Oh no! Something has gone wrong" ניסיתי להתקין LXDE והוא כן עולה ועובד תקין. השאלה היא: האם לאור נתוני החומרה של המחשב יש טעם לנסות למצוא מה הבעיה עם גנום או שזה פשוט גדול עליו?
קוד:
 lshw                     
    description: Computer
    width: 32 bits
    capabilities: smbios-2.31
  *-core
       description: Motherboard
       physical id: 0
     *-memory
          description: System memory
          size: 483MiB
     *-cpu
          product: Mobile Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40GHz
          vendor: Intel Corp.
          physical id: 1
          bus info: cpu@0
          version: 15.2.9
          size: 200MHz
          width: 32 bits

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/09/2016 - 22:33
נושא ההודעה:

כמה Swap מוגדר?
יכול להיות שפשוט נגמר הזכרון והוא קורס.

אם זאת הסיבה אז להגדיר יותר Swap אמנם יאפשר לך להריץ גנום, אבל כנראה שיהיה איטי מכדי להיות שמיש.

XFCE יכול להיות פשרת ביניים (הרבה יותר קל מגנום, יותר שמיש [לדעתי, לפחות] מ-LXDE)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/09/2016 - 22:50
נושא ההודעה:

הגדרתי 512M swap ... במחשבים החדשים של היום יש כאלו שטוענים שאפילו אין צורך ב swap אבל יתכן שהוא בעצם נועד לענתיקות כמו הנייד הזה שלי
על המחשב הזה היה מותקן ג'נטו עם kde והוא עבד בסדר אבל העדכונים של ג'נטו התישו אותי כי זה לוקח הרבה זמן עם חומרה כזו. לכן החלטתי לעבור לדביאן.
אם יש טעם להגדיל swap אז אני מוכן לנסות אבל כפי שאתה אומר יתכן שזה יגרום לאיטיות ברמה של צב מנומנם. אנסה להתקין XFCE למרות שגם LXDE כשיר לפעילות...

חזרה לתוכן הדיון
אובי וואן-קנוביאורח · ·

הודעה פורסם: 01/09/2016 - 23:48
נושא ההודעה:

קוד:
*-memory

description: System memory

size: 483MiB

483MiB על גנום 3?! Laughing
אל תגדיל swap. לדעתי זו טירחת שווא.
תתקין mate - אצלי עובד מצוין גם עם חצי ג'יגה זיכרון וכמעט לא צורך swap.

חזרה לתוכן הדיון
טרול.אורח · ·

הודעה פורסם: 02/09/2016 - 08:33
נושא ההודעה:

זה מדהים כיצד אנשים שכלתנים (אמורים להיות) כמוכם קודם יורים ואז מציירים מסביב לחור מטרה.

יש לוגים בדיוק למטרה הזו. שווה לברר מה השתבש.
("somthing went wrong" זו בכלל שגיאה מיקרוסופטית. איך היא הגיעה לכאן?)

ובנוגע לדרישות המינימום של גנום :

https://wiki.gnome.org/action/show/Engagement/GNOME3Myths?action=show&redirect=GNOME3Myths

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/09/2016 - 08:54
נושא ההודעה:

טרול

המטרה המקורית של השאלה שלי היתה לבדוק האם יש סיכוי למחשב הזה עם גנום
גנום מוצא חן בעיני אבל לא יצא לי לעבוד איתו ולא כל כך מכיר מכיוון שעד היום עבדתי עם ג'נטו. משום מה ג'נטו לא כל כך מסתדר עם גנום ו systemd
תנסו לכוון אותי ללוגים הרלוונטים בכדי לברר מה סיבת התקלה
מה שכן הצלחתי לראות במחשב אחר שעליו התקנתי דביאן וגנום, זה שבמהלך העבודה השוטפת גנום רץ די בקלילות ונראה שלא דורש משאבים מרובים, יחסית לדוגמא ל kde

" Oh no! Something has gone wrong" זו הודעה מוכרת כשמשהו לא עולה ואתה מוזמן לגגל ולראות

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/09/2016 - 08:55
נושא ההודעה:

אין בלינק הזה דבר וחצי דבר על דרישות הזכרון של גנום, אז אני לא מבין למה אתה רומז.
לוגים לא תמיד מושלמים - לפני כחודשיים הייתי צריך לעדכן שרת וירטואלי משימוש ב-MySQL 5.5 ל-MySQL 5.6 - ההתקנה עברה חלק, אבל ה-DB סירב לעלות.
הודעות שגיאה קריפטיות בסגנון "שגיאה לא ידועה", ולוגים בלי שום שביב מידע מועיל.

לבסוף מצאתי דיון אחד באינטרנט בו ההשערה שאולי מדובר ב-Out Of Memory (השרת הוירטואלי המדובר היה בעל 512 מגה זכרון, ובאותו זמן ללא Swap בכלל). הגדרתי Swap של 1 ג'יגה וראה זה פלא - MySQL 5.6 התחיל ללא כל תקלה!

ולשואל המקורי - Swap צריך כשדרישות הזכרון הכוללות שלך גבוהות מכמות הזכרון הפיזי שלך - בלי קשר לכמה חדש או ישן המחשב. בעבר פשוט הזכרון היה (באופן יחסי) יקר יותר, ולכן היה כמעט בלתי נמנע שתידרש ל-Swap. היום, כשכל מחשב מגיע עם 4 ג'יגה לפחות, רוב המשתמשים כנראה לא יזדקקו ל-Swap, אבל זה לא אומר שהוא תמיד מיותר.
בכל מקרה - אין באמת חסרון בהגדרת Swap שלא יידרש, אלא אם כן פרמטר ה-swapsiness של הקרנל גבוה מדי (לא, ברירת המחדל של 20 לא גבוהה מדי, זה מיתוס).

מה שכן - אם הפעלת סביבת העבודה בלבד (עוד לפני הפעלת יישומים מעליה) דורשת שימוש ב-Swap אתה במצב רע, כי זה בגדול אומר שכל פעולה תעשה תגרום ל-Page Swapping (העברת מידע מהזכרון ל-swap ולהפך).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/09/2016 - 09:02
נושא ההודעה:

תוספתא: בלינק שטרול קישר כתוב כי גנום 3 מיועד לפעול על מחשבים שנבנו ב-5 שנים האחרונות, כאשר המסמך עצמו נכתב ב-2013. כלומר - אם היעד לא השתנה, הגבול התחתון הוא 2008.

לפי המעבד, המחשב הזה הוא מאזור 2002: http://ark.intel.com/products/27319/Mobile-Intel-Celeron-Processor-2_40-GHz-256K-Cache-400-MHz-FSB

אז אפילו לפי גנום אין יותר מדי סיכוי שזה יעבוד.

חזרה לתוכן הדיון
טרול.אורח · ·

הודעה פורסם: 02/09/2016 - 09:09
נושא ההודעה:

לי היתה בעיה בעליה של LXDE. וגם אני שברתי את הראש (וגם שאלתי פה) ורק אחרי כמה ימים של השבתה גיליתי שצריך למחוק את ~/.gtk או משהו דומה.

אתם צודקים. את הלינק הבאתי מתוך התוצאה הראשונה בגוגל -
http://askubuntu.com/questions/99005/what-are-the-system-requirements-for-gnome-3#99022

ולגבי הלוגים, הם אמורים להיות בתיקית הבית היכן שהוא
http://unix.stackexchange.com/questions/17244/where-is-log-file-of-gnome-3

אני לא מכיר את גנום

אבל ההנחה שהזיכרון אשם היא נכונה ב50% במקרה הטוב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/09/2016 - 09:50
נושא ההודעה:

טרול. :

אבל ההנחה שהזיכרון אשם היא נכונה ב50% במקרה הטוב.

באופן כללי אפילו בפחות מהמקרים, אבל כשאתה *יודע* שזו התקנה חדשה על מחשב עם מעט מאוד זכרון (אשר כמעט בודאות משמש גם את כרטיס המסך) - ההנחה הזאת נהיית הרבה יותר סבירה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/09/2016 - 10:17
נושא ההודעה:

ציטוט:
בעבר פשוט הזכרון היה (באופן יחסי) יקר יותר, ולכן היה כמעט בלתי נמנע שתידרש ל-Swap.

כמובן שלזה התכוונתי ולא לעצם העובדה שהמחשב ישן...

אנסה לבדוק רמת שימוש של swap עם free -m
בכל מקרה מקווה ש swap 512M מספיק לזכרון שיש בחשב

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/09/2016 - 12:58
נושא ההודעה:

בין אם כך בין אם אחרת,
העיקר שהאנונימי שמכנה את עצמו "טרול", הוא שכלתן ומומחה ללוגים. Laughing

טרגדיה

חזרה לתוכן הדיון
טרול.אורח · ·

הודעה פורסם: 02/09/2016 - 14:54
נושא ההודעה:

טרגדיה אפשר לקרוא לתעשית הכימו.

אני אישית מעדיף להגיע למסקנה שחסר זיכרון ע"י בחינה קצת יותר מדוקדקת מ
Somthing went wrong
הפיתרון הקל הוא להוסיף זיכרון. למעשה אני מתקשה לסבול דסקטופ עם פחות מ 2G (ואני מדבר למשל על PI עם lxde+openbox 1G לדוגמה)

כך שהכל טוב מבחינתי. בהצלחה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/09/2016 - 12:28
נושא ההודעה:

הקשר בין החומרה של המחשב שלך לבין זה ש gnome3 לא עולה לך הוא קלוש ביותר .

מחשב עם P4 + זיכרון 512M (שחלקו ההולך לכרטיס מסך)

מקסימום זה עולה לאט .

איזה כרטיס מסך ?

תן פלט של lspci

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/09/2016 - 20:52
נושא ההודעה:

קדימה מקווה שיש מצב שגנום 3 יעבוד עליו. כפי שכבר ראיתי במחשב אחר, לאחר שגנום עולה הוא די זריז במהלך העבודה. ובנוסף- על המחשב הזה היה מותקן ג'נטו עם kde
קוד:
lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 01)
00:00.1 System peripheral: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 01)
00:00.3 System peripheral: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 01)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82852/855GM Integrated Graphics Device (rev 01)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation 82852/855GM Integrated Graphics Device (rev 01)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #1 (rev 03)
00:1d.1 USB controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #2 (rev 03)
00:1d.2 USB controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #3 (rev 03)
00:1d.7 USB controller: Intel Corporation 82801DB/DBM (ICH4/ICH4-M) USB2 EHCI Controller (rev 03)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev 83)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801DBM (ICH4-M) LPC Interface Bridge (rev 03)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801DBM (ICH4-M) IDE Controller (rev 03)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) SMBus Controller (rev 03)
00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Audio Controller (rev 03)
00:1f.6 Modem: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Modem Controller (rev 03)
02:01.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8100/8101L/8139 PCI Fast Ethernet Adapter (rev 10)
02:04.0 CardBus bridge: O2 Micro, Inc. OZ6933/711E1 CardBus/SmartCardBus Controller (rev 01)
02:04.1 CardBus bridge: O2 Micro, Inc. OZ6933/711E1 CardBus/SmartCardBus Controller (rev 01)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/09/2016 - 22:32
נושא ההודעה:

אמנם נכון שהודעת השגיאה הזו קורית גם ללא קשר לחוסר בזכרון(קרתה לי בעבר), ולכן יש סיכוי שגם פה זה אותו מקרה, אבל ראוי לציין מצד שני שאצלי יש gnome (על ג'נטו) ופתוחים אצלי htop ו- rclone בלבד (ללא הדפדפן בעת הבדיקה) והזכרון בשימוש במערכת הוא מעל 900 מגה (מתוך 8 גיגה קיימים) כך שעל פניו חצי גיגה של ram ניראה לי מאוד בעייתי.
ראוי לציין שבדקתי את זה לאחר הריגה של X ועלייה בחזרה ל- gnome ורק אז פתיחה של htop.
rclone עובדת בטרמינל אחר ללא צורך ב- X.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/09/2016 - 23:18
נושא ההודעה:

בלי קשר לבעיה המקורית עם המחשב הנייד שלי... סתם מענין אותי לדעת איך התקנת גנום 3 על ג'נטו? עברת ל systemd או שנשארת עם openrc ? למיטב ידיעתי גנום 3 ו systemd לא הולכים כל כך טוב עם ג'נטו. הייתי שמח להתקין גנום 3 על ג'נטו

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/09/2016 - 23:25
נושא ההודעה:

כן, יש systemd.
עבדתי לפי המדריך הזה למיטב זכרוני (זה כבר יותר משנה שעשיתי את זה ולכן למיטב זכרוני Smile):
https://wiki.gentoo.org/wiki/Systemd/Installing_Gnome3_from_scratch#Base_system_installation

פעם ראשונה לא הצלחתי.
לא הצלחתי כלומר הגעתי לקרנל פאניק (אחרי שהצלחתי כבר להגיע לשורת פקודה עובדת ללא X לפני כן).
לכן התקנתי מחדש את gentoo כולה (כן, קצת בעסה) ואז שוב עברתי היטב על המדריך ובדקתי כל פעם שאין בעיה בעליה של המחשב וחזרתי להמשך ההתקנה של gnome עד שלבסוף התקנתי והמחשב עלה כמו שצריך עם gnome.

כמו כן, ראיתי שכבר יש אפשרות להתקין את gnome ללא systemd.
ראה פה:
https://wiki.gentoo.org/wiki/GNOME/GNOME_Without_systemd

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2016 - 00:28
נושא ההודעה:

אני מכיר את האפשרות להתקין גנום על ג'נטו ללא systemd ואולי שווה לנסות, אבל זה נראה תלאי על תלאי. די מזמן ניסיתי להתקין גנום עם systemd והמערכת דווקא עלתה אבל היו הרבה בגים ובעיות, אולי שווה לנסות שוב. מענין מדוע ג'נטו לא מסתדרים עם systemd , דווקא בדביאן וארץ' נראה שזה עובד יפה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2016 - 20:24
נושא ההודעה:

לפותח הדיון .
יש לך כרטיס מסך אינטל ישן (עוד לפני intel 945 ) זאת הסיבה (פחות המעבד וה ram)

ולכן gnome3 מסוגל לעבוד ב fall back mode .זאת הסיבה לבעיות שלך .
אם כבר מותקן לך gnome3 . תתקין את mate (תלויות של gnome3)

זה אומנם לא נראה כמו gnome3 רגיל אבל זה סבבה לגמרי ועובד נהדר .

או שתנסה לעבוד עם gnome shell

מיתוסים ו gentoo

systemd פשוט מלא תלאים וקבצי קונפיגורציה .

אבל זה קצת myth להגיד שזה לא מסתדר עם gentoo .

פשוט יש לך חופש לבחור .

אני מעדיף את openrc +upower על פני systemd .

יש לי מערכת ג'נטו עם gnome3+systemd ומערכת אחרת עם openrc+upower + gnome3

פשוט systemd זה תלויה חזקה של gnome3 .

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2016 - 21:29
נושא ההודעה:

הבנתי את הבעיה עם כרטיס המסך וכרגע אני אכן רוצה לנסות את mate.
ראיתי שדביאן מציעים כמה חבילות: just core, full, full and extras. על איזו אתה ממליץ בהתחשב במגבלות המחשב ומצד שני בכדי לקבל מערכת כוללת?

gnome 3 ממש מדליק, כאילו מישהו חשב היטב על המשתמש. זה מועתק מאיפשהו או גישה מקורית?

יכול להיות שמעט הגזמתי שאמרתי ש gentoo ו systemd לא מסתדרים אבל חייבים להודות שיש קטע עם systemd. מתישהו gentoo יצטרכו להכנס לעובי הקורה ולסגור את הפינה הזו מכיוון שכפי שציינת systemd תלויה חזקה של gnome 3 וזה לא הולך להשתנות

ציטוט:
יש לי מערכת ג'נטו עם gnome3+systemd ומערכת אחרת עם openrc+upower + gnome3

התכוונת ששתי המערכות הן gentoo או רק זו עם systemd?
לא מכיר את upower ואנסה לקרוא עליה קצת.

תודה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2016 - 23:30
נושא ההודעה:

בינתים התקנתי את החבילה הגדולה עם כל 'האקסטרות'... mate-desktop-environment-extras
משחק קצת איתו בשביל להתרגל אבל נראה שעובד יפה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/09/2016 - 08:32
נושא ההודעה:

בדביאן תתקין את ה meta package שמתקין את השולחן .
לאחריו תצא מ X או תעשה logout ל desktop manager בטח יש לך gdm או משהו ..
ותבחר את השולחן mate
.

ג'נטו systemd\ללא

מה שתיארתי על שני מערכות gentoo שונות שברשותי .

תבין ב ג'נטו יש לך חופש לבחור , בניגוד להפצות אחרות ששם המתחזקים מחיליטים .
הרי בדביאן לדוגמה שאתה מתקין gnome יש רשימת תלויות (חלקם ב path לא ניתן לשנות)

בג'נטו יש לך חופש לחבילה מסויימת יכולה להיות כמה תלויות אלטרנטיביות.

קוד:
יצטרכו להכנס לעובי הקורה ולסגור את הפינה

אתה מתכוון להכריח את המשתמשים להתקין ? , מקווה מאוד שזה לא יקרה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/09/2016 - 09:13
נושא ההודעה:

ציטוט:
בדביאן תתקין את ה meta package שמתקין את השולחן .
לאחריו תצא מ X או תעשה logout ל desktop manager בטח יש לך gdm או משהו ..
ותבחר את השולחן mate

מניח שבמקרה של דביאן meta package הכוונה למה שהתקנתי שכולל את כל התוספים:
mate-desktop-environment-extras . אני יודע איך להחליף DE, יוצאים logout ומשנים את הבחירה ל mate וכאמור זה עובד יפה

אני מודע לחופש הבחירה בג'נטו וגמישות היא יתרון חשוב. כמשתמש קצה (שלמעשה אמור להיות רוב קהל היעד למערכת הפעלה) שמבין מעט יותר ממשתמש ממוצע, אתה חייב להודות שבמקרה של ג'נטו יש בעיה בהתקנת gnome 3. בעיה שלא קימת במקרה של kde ו DEs אחרים. ובכדי להתגבר על בעיה זו דרוש מאמץ וידע יותר מעמיק כמו שלך יש. ג'נטו מנסים לפתור את הבעיה על ידי התקנת gnome 3 עם openrc כפי שכבר צוין בשרשור הזה אבל מדובר על תלאים. כמובן שאינני מתכוון להכריח את המשתמש לבחור התוויה מסוימת, אבל הציפיה שלי ושל רבים (כפי שמופיע בפורום של ג'נטו) למשהו פתיר ברמת המשתמש הממוצע

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 05/09/2016 - 10:08
נושא ההודעה:

בדביאן הגישה היא שבעיקרון לא חייבים את systemd. אבל יש כל מיני ממשקים מועילים שהוא מספק. אם יהיו חלופות שיספקו אותו: יבורכו.

לדוגמה: logind ו־user sessions.

מפתחי גנום נוטים להשתמש ברבים מהממשקים הללו.

אם חשוב לך שבדביאן גנום יעבוד ללא systemd, אתה מוזמן להשקיע בזה (ההשקעה המינימלית: לנסות להשתמש ולדווח דיווחי באגים מועילים על מה שלא עובד).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/09/2016 - 14:38
נושא ההודעה:

צפריר :
בדביאן הגישה היא שבעיקרון לא חייבים את systemd. אבל יש כל מיני ממשקים מועילים שהוא מספק. אם יהיו חלופות שיספקו אותו: יבורכו.

לדוגמה: logind ו־user sessions.

מפתחי גנום נוטים להשתמש ברבים מהממשקים הללו.

אם חשוב לך שבדביאן גנום יעבוד ללא systemd, אתה מוזמן להשקיע בזה (ההשקעה המינימלית: לנסות להשתמש ולדווח דיווחי באגים מועילים על מה שלא עובד).

זה לא בדביאן אלא ב Devuan לא ניתן להתקין מערכת ללא systemd מאפס (אתה מוזמן להראות איזה אופציה יש ב debian-installer או bootstrap בשביל לא להתקין systemd)

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 05/09/2016 - 16:00
נושא ההודעה:

https://wiki.debian.org/systemd#Installing_without_systemd

מעבר לזה, לא חייבים לעשות כל דבר בזמן ההתקנה. אבל שוב: אם זה חשוב לך, אתה מוזמן לעזור ולתקן. לי אישית זה בכלל לא מפריע.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/09/2016 - 22:14
נושא ההודעה:

במסגרת הנסיונות עם הפצות נוספות לג'נטו (דע את האויב Smile ), החלטתי להתקין על המחשב הנייד הנל ארץ' במקום דביאן. והלא יאמן קרה Smile gnome 3 עולה ועובד סביר, קצת איטי אבל שמיש. מקווה שלא נפתח כאן וויכוח סוער בין אוהדי ארץ' לדביאן, בעצם אפשר להתווכח אבל בלי אלימות… יתכן מאוד שמשתמש יותר מנוסה ממני שמכיר את דביאן היה מסוגל לבצע אופטימזיציה וכו, ו gnome היה עובד גם עם דביאן. בכל מקרה אני רק מדווח מהשטח. תחילה היה מותקן דריבר רגיל (אולי mesa) וזה לא עבד אבל לאחר שהתקנתי דריבר אינטל(גם בדביאן עשיתי את זה), גנום עלה. כרגע יש בעיה מוזרה ב gdm העכבר לא עובד (גם touchpad וגם עכבר חיצוני), אבל כשנכנסים לגנום אין בעיה. זה בעצם מונע אפשרות בחירת DE אחר (התקנתי גם mate ליתר בטחון). בהזדמנות זו עוד בעיה קטנה עם ליברהאופיס: כשאני בוחר כיוון כתיבה לעברית מימין לשמאל, אין בעיה בכתיבה אבל הסמן הולך הפוך, חץ שמאלה מזיז אותו ימינה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/09/2016 - 01:13
נושא ההודעה:

? Fallback

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/09/2016 - 10:48
נושא ההודעה:

ציטוט: