ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/02/2020 - 13:50
נושא ההודעה: איך מתקינים ארץ' וווינדוס מולטיבוט?

אני מכיר קצת את ארץ' ועובד איתו תקופה לא קצרה.
כעת רוצה להתקין ארץ' על מחשב שכבר מותקן בו windows 7 ומעונין במולטיבוט. עיינתי בוויקי הבא:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Dual_boot_with_Windows
יש לי קצת בלבול עם כל הנושאים: BIOS UEFI MBR GPT וצריך הסבר בכדי לקבל את המערכת שתעלה גם עם ווינדוס וגם לינוקס.
ראיתי שמופיע BIOS MODE = Legacy ומבין שמדובר במערכת BIOS.
איך אני ממשיך מכאן: הורדתי את קובץ ההתקנה של ארץ', אבל מה אני עושה עם חלוקה למחיצות? כרגע יש חלוקה של ווינדוס למחיצה אחת (C) בלבד על כל הדיסק (500G). חצי מהדיסק פנוי.

דרך אגב: בכל פעם שאני מעלה את המחשב הוא מבקש להכנס ל BIOS, ואז אני מכוון את השעון ואפשר להעלות את המערכת - זה אומר שצריך להחליף את הסוללה הפנימית?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/02/2020 - 22:14
נושא ההודעה: Re: איך מתקינים ארץ' וווינדוס מולטיבוט?

Anonymous :
יש בלבול ... ראיתי שמופיע BIOS MODE = Legacy ומבין שמדובר במערכת BIOS.
איפה ראית?
Anonymous :

איך אני ממשיך מכאן: הורדתי את קובץ ההתקנה של ארץ', אבל מה אני עושה עם חלוקה למחיצות? כרגע יש חלוקה של ווינדוס למחיצה אחת (C) בלבד על כל הדיסק (500G). חצי מהדיסק פנוי.

אחרי שלא יהיה בלבול, יש בוויקי גם מדריך להתקנה.
Anonymous :

דרך אגב: בכל פעם שאני מעלה את המחשב הוא מבקש להכנס ל BIOS, ואז אני מכוון את השעון ואפשר להעלות את המערכת - זה אומר שצריך להחליף את הסוללה הפנימית?

האם השעון לא מכוון, שאתה מכון אותו?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/02/2020 - 22:44
נושא ההודעה:

ציטוט:
ש בלבול ... ראיתי שמופיע BIOS MODE = Legacy ומבין שמדובר במערכת BIOS.
איפה ראית?

ראיתי ב system info במחשב עצמו. הבלבול נובע מהרבה מושגים שאני לא מכיר, אבל לפי הנתון לעיל אני מבין שצריך לבצע את הקטע בוויקי שרלוונטי ל BIOS/MBR mode .
אבל מה אני עושה עם המחיצות? כרגע יש מחיצה אחת C של ווינדוס על כל הדיסק. אני אמור לבצע resize למחיצה הזאת בכדי לפנות מקום ללינוקס?

ציטוט:
האם השעון לא מכוון, שאתה מכון אותו?

החלפתי סוללה והבעיה נפתרה. לפני כן, בכל הפעלה, השעון לא היה מכוון והייתי צריך להכנס לביוס ולכוון..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/02/2020 - 23:43
נושא ההודעה: נשמע סביר שביוס. האם ענין המחיצות לא מוזכר במדריך ההתקנה?

Anonymous :
ציטוט:
ש בלבול ... ראיתי שמופיע BIOS MODE = Legacy ומבין שמדובר במערכת BIOS.
איפה ראית?

ראיתי ב system info במחשב עצמו. הבלבול נובע מהרבה מושגים שאני לא מכיר, אבל לפי הנתון לעיל אני מבין שצריך לבצע את הקטע בוויקי שרלוונטי ל BIOS/MBR mode .

לא יודע מהו בדיוק system info. ונדמה לי שבוויקי יש דרכים לבדוק. מתקבל על הדעת שזה ביוס. מכיון שכל הענין באחריותך איני רואה לנכון לחפור. ועושה רושם שגם אתה לא מעונין שנחפור בקביעה הזו. היא בהחלט סבירה.
Anonymous :

אבל מה אני עושה עם המחיצות? כרגע יש מחיצה אחת C של ווינדוס על כל הדיסק. אני אמור לבצע resize למחיצה הזאת בכדי לפנות מקום ללינוקס?

האם זה לא מוזכר במדריך ההתקנה שבוויקי? האם קראת את מדריך ההתקנה? נראה לי שדרוש resize.

חזרה לתוכן הדיון
בטיטואורח · ·

הודעה פורסם: 25/02/2020 - 08:55
נושא ההודעה:

מחשבים מהשנים האחרונות הם EFI שבשבילי זה מסובך טיכו.
בשנה האחרונה התקנתי ארץ' שלוש פעמים על שלושה מחשבים ועדיין אין לי מושג איזה ארבאקדברא עשיתי שעשה שזה יעבוד.
ועל הצפנה אני בכלל לא מדבר.
https://wiki.archlinux.org/index.php/GRUB#UEFI_systems
https://wiki.archlinux.org/index.php/GRUB/Tips_and_tricks#Create_a_GRUB_entry_in_the_firmware_boot_manager

תנסה להקטין את המחיצה ממנהל הדיסקים של חלונות.
אל תשכח להתקין os-prober שימצא את ה ntldr
תתכונן להרבה ריבוטים ותתפלל לטוב

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/02/2020 - 09:57
נושא ההודעה:

ציטוט:
מחשבים מהשנים האחרונות הם EFI שבשבילי זה מסובך טיכו.
בשנה האחרונה התקנתי ארץ' שלוש פעמים על שלושה מחשבים ועדיין אין לי מושג איזה ארבאקדברא עשיתי שעשה שזה יעבוד.

כן, זה נראה יותר מסובך, אבל לפי הבדיקה שמופיעה בוויקי, המחשב שלי כנראה קצת יותר ישן ואינו EFI אלא BIOS/MBR - מקווה שיהיה קצת יותר קל..
ציטוט:
In the System Information windows, select System Summary on the left and check the value of BIOS mode item on the right
If the value is UEFI, Windows boots in UEFI/GPT mode. If the value is Legacy, Windows boots in BIOS/MBR mode.

בכלל, התהליך הזה של מולטיבוט נראה קצת בעייתי, ולא ברור למה זה לפעמים עובד ולפעמים לא. לכן רציתי לקבל כאן כמה טיפים שיעזרו. אשתמש במה שהערתם כאן ומקווה שאסתדר בסוף. אעדכן בהמשך..

ציטוט:
על הצפנה אני בכלל לא מדבר.

בהצפנה אין לי מושג ומעונין לברר את הנושא בהזדמנות אחרת..

תודה Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/02/2020 - 22:05
נושא ההודעה:

בינתיים , המחשב הנייד היה מתחמם יותר מדי ומפסיק לעבוד, אז פתחתי אותו (במחשב הזה צריך לפרק את כולו כדי להגיע לקירור, טוב שיש יוטיוב..), נקיתי את האבק ושמתי מחדש משחת סיליקון והוא עובד סבבה.
כיווצתי את המחיצה של ווינדוס, אבל לפני התקנת ארץ' יש לי שאלה שלא הצלחתי למצוא תשובה ברורה בוויקי: האם לצורך קבלת מולטי בוט עם ווינדוס, צריך לייצור מחיצה נוספת כמו boot או משהו אחר, או שמספיק שתי מחיצות: root, home ובהתקנת grub יווצר התפריט של שתי מערכות ההפעלה?

חזרה לתוכן הדיון
בטיטואורח · ·

הודעה פורסם: 27/02/2020 - 22:25
נושא ההודעה:

לUEFI אתה צריך מחיצה יעודית
בשיטה הישנה לא
פעם אפילו יצרתי שורה ב ntldr של חלונות ממנה העליתי את הלינוקס (בעזרת dd ושאר וודו מסוג זה)
ימי ה wild wild west ...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/02/2020 - 22:44
נושא ההודעה:

Image

כבר 4 ימים, וכמו הקוביות, לא זזת מילימטר.
לג'מעה של ארצ' יש כוח מאגי ממש. זה לא חובה לרצות להשתייך אליה. Smile

חזרה לתוכן הדיון
בטיטואורח · ·

הודעה פורסם: 28/02/2020 - 09:11
נושא ההודעה:

שום ג'מעאה
כשהתחלתי עם לינוקס דוביקס ניסה לעזור לי עם מנדריבה
הוויקי של ג'נטו היה להיט והקימפולים עם הודעות כמו looking for curroted government ...
השאלה היא עד כמה זה חשוב לך שיהיה לך PC (או לפטופ) שמריץ לינוקס דרכו אתה מתקשר לעולם
בשבילי זו דרך חיים

https://www.youtube.com/watch?v=9sJUDx7iEJw

בעבודה אני מחוייב לחלונות

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/02/2020 - 10:52
נושא ההודעה: במקרה של EFI, האם ווינדוס לא מיצר את המחיצה הנוספת לבד?

Anonymous :
האם לצורך קבלת מולטי בוט עם ווינדוס, צריך לייצור מחיצה נוספת כמו boot או משהו אחר

במקרה של EFI, האם ווינדוס לא מיצר את המחיצה הנוספת לבד?
Anonymous :
או שמספיק שתי מחיצות: root, home ובהתקנת grub יווצר התפריט של שתי מערכות ההפעלה?

לא הבנתי האם אתה מנסה לומר שחיבים לפחות שתי מחיצות, אחת ל root והשניה ל home? או שגם אחת בלבד אמורה להספיק.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/02/2020 - 11:20
נושא ההודעה:

ציטוט:
במקרה של EFI, האם ווינדוס לא מיצר את המחיצה הנוספת לבד?

כאמור, המערכת שלי לא EFI אלא BIOS/MBR

ציטוט:
לא הבנתי האם אתה מנסה לומר שחיבים לפחות שתי מחיצות, אחת ל root והשניה ל home? או שגם אחת בלבד אמורה להספיק.

לא. ברור לי שאפשרי גם עם מחיצה אחת בלבד root, למרות שאני מעדיף מחיצה נפרדת ל home. ומבין שלצורך HIBERNATE דרוש SWAP בגודל RAM. השאלה היתה האם דרושה מחיצה נוספת כמו boot לצורך מולטיבוט עם ווינדוס?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/02/2020 - 16:08
נושא ההודעה:

בצעתי את ההתקנה עם מחיצות root, home והמולטיבוט עובד יפה.
היה צורך להתקין גם את ntfs-3g בנוסף ל os-prober.

דרך אגב, ארץ' עושים קצת בעיות כשמשנים כל פעם את הרכב החבילות שמותקנות בשלב הראשוני:
לצורך הפעלת rankmirrors צריך היה להתקין את חבילת pacman-contrib, וכשעוברים עם chroot למערכת המותקנת, אין אפילו אמצעי עריכה כמו nano וצריך להתקין אותו..

כרגע הכל עובד יפה
תודה ושבת שלום

חזרה לתוכן הדיון
mikesmith688לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/04/2020 · הודעות: 1 ·

הודעה פורסם: 07/04/2020 - 22:59
נושא ההודעה: Geek Squad Chat

Geek Squad Chat is a well-known tech service provider company in the world. Our experts offer support for all types of technical problems faced in computers, laptops and smartphones. They even provide solutions for home appliances, TV, smart wearable and home theatre. We help our customers in setup, installation, repair, uninstallation, replacement, damage and other issues. Our dedicated support team is always available at your service and assures you for the quick resolutions. Book geek squad chat today and get your device fixed without wasting much time.
geek squad chat
geek squad chat
geek squad chat
geek squad chat

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם