ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
לינוקסאי אלמונימיאורח · ·

הודעה פורסם: 02/08/2020 - 00:33
נושא ההודעה: מבקש המלצות לטלפון סלולרי אנדרואיד מינימלי

לצערי כי רב אני נאלץ להצטרף לקהל משתמשי ה- WhatsApp לצורכי עבודה.

אין לי כוונה להתקין אותו על המכשיר האישי שלי, משיקולי פרטיות, ואני מתכנן לרכוש מכישר נוסף לטובת שימוש ב- WhatsApp (בעיקר WhatsApp web אבל אולי גם ישירות). כמובן שלמחיר יש משקל.

הדרישוה היחידה היא יכולת להריץ WhatsApp; אבל אני אשמח אם מתישהו אוכל אולי לעשות בו שימושים נוספים (לדוגמא, להריץ לינוקס בעזרת Linux Deploy). משיקולי פרטיות ושליטה, אני מעדיף מכשיר שמריץ Android נקי ככל האפשר, ושמקבל עדכוני אבטחה לזמן סביר. אני מוותר מראש על יצרנים כמו Meizu שיש להם חומרה מצוינת וזולה, אבל מערכת ההפעלה שלהם היא מעטפת שלא מקבלת עדכונים ובדרך כלל אי אפשר להפטר ממנה (גם Samsung בקטוגריה הזאת בגדול).

יש לכם המלצות?

בחיפושי כרגע, שני הטוענים לכתר הם Xiaomi Redmi 9A (שמחירו 480 ש"ח) ו- Nokia 4.2 TA1157 (שמחירו 550 ש"יח). בעבר היו טלפונים שעונים לדרישות שלי במחרים 300-350 ש"ח אבל נראה שרמת המחיר הזאת כבר לא קיימת.

בנוסף, קיבלתי תשובות סותרות לגבי ה- Redmi 9A, האם ניתן לכבות את ה- MIUI ולהשאר עם אנדרואיד נקי.

להמלצותיכם והארותיכם אודה.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/08/2020 - 12:09
נושא ההודעה:

אם כבר יש לך מכשיר אנדרואיד אז יש דרכים להתקין אפליקציות עבודה בתוך sandbox שיגן עליך מבחינת פרטיות.

לגבי Xiaomi אין שום דרך לכבות את ה-MIUI אלא אתה מחליף את כל מערכת ההפעלה במשהו כמו LineageOS בהנחה שאתה מוצא דגם שנתמך על ידיהם. יש את דגם ה-A3 שמגיע עם לינוקס נקי אבל משום מה הוא נעלם מהחנויות לאחרונה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/08/2020 - 12:19
נושא ההודעה:

Anonymous :
אם כבר יש לך מכשיר אנדרואיד אז יש דרכים להתקין אפליקציות עבודה בתוך sandbox שיגן עליך מבחינת פרטיות.

אני רוצה להתקין whatsapp כך שלא תהיה לו גישה לכל ספר הטלפונים שלי, אלא רק לשמות שאישרתי. האם יש דרך לעשות את זה? כנ"ל, למנוע גישה ל- gps, אלבומי תמונות, מיקרופון, מצלמה וכו' - אלא אם כן אישרתי אחרת באותו רגע.

לפייסבוק (הבעלים של ווטסאפ) יש היסטוריה ארוכה של שימוש לרעה בכל סוגי המידע הזה.

האם יש דרך?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/08/2020 - 14:39
נושא ההודעה:

זה אפשרי אבל דברים כמו ניהול ידני של ספר הטלפונים תצטרך לעשות בדרכים קצת עקיפות ולא הכי ידידותיות למשתמש.
אני משתמש בזה:
https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/closed-beta-test-incoming-companion-app-t3366295
אתה יכול לנסות גם את זה:
https://github.com/PeterCxy/Shelter

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/08/2020 - 20:15
נושא ההודעה:

אתה יכול להתקין על המחשב בעבודה

איציק

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/08/2020 - 21:14
נושא ההודעה:

Anonymous :

איציק

הדרך היחידה למיטב ידיעתי להריץ WhatsApp על המחשב היא בעזרת אימולטור (Genymotion או Anbox או דומיהם). WhatsApp Wev וכל דבר שמבוסס עליו הוא בסך הכל שליטה מרחוק על הטלפון (ובפרט, תלוי בפנקס הכתובות של הטלפון)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2020 - 11:59
נושא ההודעה:

לינוקסאי אלמונימי :
Anonymous :

איציק

הדרך היחידה למיטב ידיעתי להריץ WhatsApp על המחשב היא בעזרת אימולטור (Genymotion או Anbox או דומיהם). WhatsApp Wev וכל דבר שמבוסס עליו הוא בסך הכל שליטה מרחוק על הטלפון (ובפרט, תלוי בפנקס הכתובות של הטלפון)

יש עוד דרך , שימוש ב android-x86 שרץ בתוך מכונה וירטואלית .

הבעיה עם זה שאיכות הקול בשיחות פשוט גרועה .

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2020 - 15:46
נושא ההודעה:

"אני רוצה להתקין whatsapp כך שלא תהיה לו גישה לכל ספר הטלפונים שלי, אלא רק לשמות שאישרתי. האם יש דרך לעשות את זה? "

לדעתי לא.
כי כשאתה מתקין את whatsapp, הוא לוקח את כל השמות של אנשי הקשר שלך ובודק מי מהם לקוח של whatsapp ומי לא כלומר ממש עובר על כולם.
זה לא נתון לשליטתך.
אם אתה לא רוצה שיקבל גישה לכל מיני אנשי קשר, קנה לך סים חדש לטלפון החדש הזה ושים בו רק את אנשי הקשר שבא לך שוואסטאפ תדע עליהם.
כך יהיה לך חשבון אחר של וואטסאפ (כי זה מספר אחר הרי) בו יהיו רק אנשי הקשר שתחבר להוסיף לטלפון.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2020 - 15:47
נושא ההודעה:

שתחבר = שתבחר Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2020 - 15:50
נושא ההודעה:

אה בעצם רואה שהזכירו פה כל מיני תוכנות שלא שמעתי עליהן שאולי כן יכולות לעשות את זה.
אז אולי אכן אפשרי.
נשמע מעניין.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/08/2020 - 17:44
נושא ההודעה:

Anbox ודומיו הם לא WhatsApp Web

הם לא צריכים טלפון לידם - אני לא יודע איך הם בדיבור אל להודעות הם טובים

איציק

חזרה לתוכן הדיון