ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/12/2020 - 09:56
נושא ההודעה: התרשמות ראשונית: מחשב נייד Star Lite mk III

לא מזמן קראתי ברשת על חברה בריטית קטנה בשם Star Labs שמוכרת מחשבים ניידים עם לינוקס. לפי האתר המחשבים שהם מוכרים הם די שונים מהמחשבים של חברות דומות אחרות כמו System76 בכך שהם די בסיסיים וזולים.
לי אישית זה מאוד מתאים, אחרי 5 שנים של שימוש במחשב נייד הכי זול שהיה בשוק הישראלי לפני 5 שנים, לנובו 11.6 אינץ' שקניתי כשהיו לי בבית שלושה ילדים קטנטנים וידעתי שהמחשב שאני עומד לקנות עלול לסיים את חייו בצורה לא נעימה, אז אין טעם להשקיע בו. גיליתי שמחשב קטן וזול יכול למלא את הצרכים (הדי צנועים) שלי בצורה טובה.
לאחרונה החלטתי לקנות מחשב חדש וראיתי שהדגם Star Lite mk III מאוד דומה למחשב הישן שלי אבל יותר טוב כמעט בכל תחום: אותו גודל מסך אבל ברזולוציית FHD, כונן SSD במקום מכני, גוף אלומיניום, קל יותר, קטן יותר, עם מקלדת מוארת, 8 ג"ב זיכרון ומעבד מודרני יותר (פנטיום, שמבחינתי זה מספיק). החלטתי לקנות.
מחיר המחשב, כולל SSD גדול יותר מהבסיסי, משלוח, מע"מ ודמי טיפול של DHL יצא קצת יותר מאלפיים שקל. המחשב הגיע כשבוע אחרי ההזמנה.

בינתיים אני מאוד מרוצה ממנו. היתה לי בעיה משמעותית אחת: הזמנתי את המחשב עם מנג'רו והוא התקשה להתחבר לרשת האלחוטית הביתית מחדר העבודה שלי. מצאתי ברשת פתרון אפשרי, לכבות את אפשרות החיסכון בחשמל של כרטיס הרשת האלחוטי. למרבה הצער (ולמען האמת גם הבהלה) כיבוי האופציה הזו גרם למסך לרצד. מייל לחברה נענה במהירות, וביקשו ממני לעלות עם מערכת הפעלה אחרת כדי לבדוק אם מדובר בבעיית חומרה או תוכנה. הפעלתי דביאן שהיה לי על DOK, הכל נראה בסדר, המשכתי להתקנה ומאז אין ריצודים, גם לא אחרי שהתקנתי ארץ' בדואל בוט. בינתיים קניתי מגדיל טווח לרשת האלחוטית שפתר את בעיית החיבור.

בנוסף, יש בעיה ידועה בדגם הזה ובקודמו של קולות פצפוץ שנשמעים מדי פעם מהרמקולים נפתרה בקלות ובמהירות על ידי פקודה אחת מהאתר של החברה.

דברים שאני לא אוהב במחשב:
1. המקלדת קצת צפופה מדי, בעיקר בצד ימין שלה. מקשי החיצים קטנטנים. הם מוכרים את הדגם הזה גם עם מקלדת בריטית ששונה גם פיזית, כנראה שהיה עדיף אם הייתי בוחר בה.
2. המטען מתחבר עם USB-C שבעיניי זה לא חיבור נוח.
3. שקע האוזניות לא עמוק מספיק, התקע לא נכנס עד הסוף. קצת מעצבן אבל עובד.

פרט לכך אני מאוד מרוצה. המחשב מאוד נעים לשימוש, גם בהשוואה לדל שבו אני משתמש בעבודה מדי פעם שעלה כפליים. מקווה שהוא יהיה אמין.

החברה מוכרת דגם נוסף עם מסך 13.3 אינץ' ומעבד i3 או i7 וזיכרון של 16GB.

https://starlabs.systems/

אם יש שאלות, אשמח לענות.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/12/2020 - 10:25
נושא ההודעה:

אה כן, שכחתי לכתוב שהרמקולים הפנימיים של המחשב מאוד לא מרשימים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/12/2020 - 13:25
נושא ההודעה:

כל ״התענוג״ הזה ועוד שילמת עליו יותר מאלפיים שקל? לא נשמע לי כמו עסקת המאה.....

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/12/2020 - 16:09
נושא ההודעה:

אתה מכיר נייד אחר עם מסך 11.6 אינץ' ברזולוציית FHD? אני לא מצאתי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/12/2020 - 18:49
נושא ההודעה:

במחיר הזה הייתי רוצה מעבד יותר מתקדם אבל חוץ מזה נראה טוב

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 11/12/2020 - 19:43
נושא ההודעה:

אתה יכול בכיף לקנות כרומבוק ולהתקין עליו לינוקס. הייתי ען אחד שהיה לי 4 ג'יגה ודי נהנתי ממנו. היה קצת טקירים להפעיל אותו, אבל בסופו של דבר - הוא עבד לא רע, ואחרי שלוש שנים, בלינוקס הסוללה הייתה מחזיקה יותר מאשר בכרום-אוס.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
COM64לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2003 · הודעות: 1608 · מיקום: ראשל"צ

הודעה פורסם: 12/12/2020 - 22:56
נושא ההודעה:

ניסיתי להבין איזה מעבד מגיע בגירסה שעולה 2,500 שח?

אני חושב שבמחיר דומה לזה אפשר לרכוש מותג מוכר ללא מערכת הפעלה או עם אובונטו מותקן.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/12/2020 - 11:58
נושא ההודעה:

לדגם 11 אינץ יש מעבד Pentium N5000 (ארבע ליבות מבוסס אטום)
לדגם 13 אינץ יש Core i3-10110U (שתי ליבות) וניתן לשדרג ל-Core i7-10710U (שש ליבות)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/12/2020 - 18:03
נושא ההודעה:

elcuco :
אתה יכול בכיף לקנות כרומבוק ולהתקין עליו לינוקס. הייתי ען אחד שהיה לי 4 ג'יגה ודי נהנתי ממנו. היה קצת טקירים להפעיל אותו, אבל בסופו של דבר - הוא עבד לא רע, ואחרי שלוש שנים, בלינוקס הסוללה הייתה מחזיקה יותר מאשר בכרום-אוס.

חשבתי על זה, אבל לא מצאתי אף אחד שהמפרט שלו התאים לי בדיוק, והעדפתי לקנות מחשב שנועד לשימוש עם תוכנה חופשית ולא מאלץ אותי לעקוף הגבלות על מה שאפשר לעשות איתו.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח
  3. אורח