ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
SFאורח · ·

הודעה פורסם: 27/09/2021 - 19:45
נושא ההודעה: אחרי עדכון דביאן - החלפת שפת מקלדת לא אפשרית עם Alt+Shift

משתמש בגנום.
לפני כמה ימים עדכנתי מערכת הפעלה (דביאן טסטינג).
לפני כן הייתי מחליף שפת מקלדת בעזרת הצירוף Alt+Shift (הרגל עוד מימי ווינדוס 3.11). אחרי העדכון הצירוף הוחלף אוטומטית ל-Super+Space, ואי אפשר לשנות לצירוף Alt+Shift - נראה שהוא לא מזהה את זה כצירוף מקשים בכלל.
מישהו יודע איך בכל זאת לשכנע אותו לחזור לצירוף המוכר?

תודה.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 27/09/2021 - 21:12
נושא ההודעה:

בהנחה שמדובר בגנום, התקן את gnome-tweaks, הפעל אותו.

זה תלוי גרסה, אצלי החדשה ביותר, תחת keyboard & mouse, אצלי זה תחת לחצן additonal layout options (יכול להיות שצלך יהיה ישר בעמוד, ללא לחצן נוסף), הגדרת "Switching to another layout", כך זה נראה אצלי:

Image

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/09/2021 - 21:37
נושא ההודעה:

אכן גנום.
הפתרון הזה כמעט עובד, או - עובד אבל עם בעיות.

1. לוקח שתי הקשות על Alt+Shift להחליף מאנגלית לעברית (מעברית לאנגלית עובר אחרי פעם אחת).
2. ה-language indicator למעלה לא מסונכרן עם הפרישה בשימוש בפועל. רוב הזמן נשאר קבוע על en, אבל לפעמים נתקע קצת זמן על he. בכל מקרה - הערך שהוא מציג לא מחייב בפועל. כל עוד השתמשתי בדרך החדשה (והפחות נוחה לי אישית) של Super+Space לפחות זה היה מסונכרן.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 29/09/2021 - 13:35
נושא ההודעה:

יכול להיות שמוגדרים לך שני סוגים של עברית (עם פריסות שונות)?

ללא קשר, גם אני הייתי רגיל לצירוף הזה מסיבות היסטוריות, אך מאז ש-super+space הפך נפוץ, די מהר התרגלתי אליו (גם הצירוף של שני מקשי state לא הכי אמין בעולם).

נוסיף לזה את העובדה שהצירוף הזה עובד גם עם MS חלונות, Mac OS ולינוקס.

היום הצירוף הזה הרבה יותר נוח עבורי, ולו רק מבחינת נוחות עבודה - האצבעות לא צריכות לנטוש את ה-home row עבורו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/09/2021 - 21:08
נושא ההודעה:

לא מוגדרות שתי פריסות עברית - זה הדבר הראשון שבדקתי.
ליתר בטחון אפילו מחקתי את פריסת העברית, אז התבטלה בכלל האפשרות לבחור צירוף החלפה מה שמעיד שאכן נשארה פריסה אחת, ואז החזרתי את פריסת העברית.
הבעיה נותרה בעינה.

הייתי יכול לשכנע את עצמי להתרגל, הבעיה היא שגנום כבר משתמש במקש super להציג את התפריט או משהו כזה, אז הקשת הצירוף super+space גורמת לריצוד כאשר התפריט מופיע ונעלם, ולא משנה כמה מהר אני לוחץ. זה די מעצבן Sad

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/09/2021 - 10:48
נושא ההודעה:

במאק של העבודה הגדרתי את ה- caps lock להחליף שפה, וזה הדבר הכי נוח שיש- בהתחשב בזה שהוא תופס מקום במקלדת אבל לא בשימוש אף פעם. בהתקנת הלינוקס הבאה שלי אנסה גם.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 02/10/2021 - 11:15
נושא ההודעה:

אני עברתי להשתמש ב־win+space בכל מערכת הפעלה. זאת ברירת מחדל מודרנית, ואין לי בעיות איתה.אני חושב מחדש על הקטע של caps lock... נראה מעניין... אבל לא ממש יעבוד כששלוש שפות מוגדרות לך.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/10/2021 - 11:03
נושא ההודעה:

elcuco :
אני עברתי להשתמש ב־win+space בכל מערכת הפעלה. זאת ברירת מחדל מודרנית, ואין לי בעיות איתה.אני חושב מחדש על הקטע של caps lock... נראה מעניין... אבל לא ממש יעבוד כששלוש שפות מוגדרות לך.
ה-caps lock מוגדר ככפתור ההחלפה - הוא מאבד את הפונקציה המקורית.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/10/2021 - 13:00
נושא ההודעה:

Anonymous :

הייתי יכול לשכנע את עצמי להתרגל, הבעיה היא שגנום כבר משתמש במקש super להציג את התפריט או משהו כזה, אז הקשת הצירוף super+space גורמת לריצוד כאשר התפריט מופיע ונעלם, ולא משנה כמה מהר אני לוחץ. זה די מעצבן Sad

זה מעולם לא קרה לי, מחזיק את ה-Super לחוץ ולוחץ על space, משחרר את שניהם.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [SF]
  2. mksoft