ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/10/2021 - 14:10
נושא ההודעה: התקנת אובונטו עם Wubi

היי,
אני מתכוון לקנות מחשב (לצערי עם וינדוז כי הדגם בלי אזל מהמלאי), וארצה להתקין עליו את קובונטו.
יצא לי להתקין את לינוקס לא־פעם בדואל־בוט, אבל לא הייתי רוצה למחוק בטעות את הווינדוז בגלל נושא האחריות.
האם המערכת איטית יותר כשהיא מותקנת דרך Wubi ולא דרך דואל־בוט?
האם אפשר למחוק את התקנת ה־Wubi באותה קלות כמו מחיקת מערכת הפעלה בדואל־בוט?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/10/2021 - 17:28
נושא ההודעה: Re: התקנת אובונטו עם Wubi

Anonymous :
היי,
אני מתכוון לקנות מחשב (לצערי עם וינדוז כי הדגם בלי אזל מהמלאי), וארצה להתקין עליו את קובונטו.
יצא לי להתקין את לינוקס לא־פעם בדואל־בוט, אבל לא הייתי רוצה למחוק בטעות את הווינדוז בגלל נושא האחריות.

אין לי נסיון עם WUBI.
אם זה מחשב שולחני אפשר בקלות לנתק את כונן החלונות ולהתקין לינוקס על כונן אחר.
אם נייד אז אפשר להתקין לינוקס על כונן חיצוני ( HDD,SSD או אפילו DOC) בעזרת מחשב אחר ואחר כך לחבר (USB) את הכונן למחשב החדש ולהגדיר שהמחשב יעלה מהכונן החיצוני.
אפשר גם לגבות את מחיצת החלונות ואת המספר של חלונות (windows product key) ואם יש אז גם תוכנות אחרות ובמקרה הצורך להתקין חלונות מחדש-ניתן להוריד באופן "חוקי" עותק
חלונות ממיקרוסופט ולהוסיף את ה-windows product key.

חזרה לתוכן הדיון
אלכס_2004אורח · ·

הודעה פורסם: 15/10/2021 - 19:19
נושא ההודעה: התקנת אובונטו עם Wubi

ציטוט:

שאלה על איזה דגם מדובר?

ציטוט:

1)גם מתוך חלונות אפשר לבצע בטועת מחיקה מלאה של הכוננים, אם אתה חושש אתה תמיד יכול לבצע גיבוי מלא לתוכן הכונן עם DD או תוכנה אחרת לצורך גיבוי לפני שאתה אפילו מאשר את הסכם שימוש של חלונות(מומלץ).

2)חלונות לא קשורה לאחריות יצרן, היצרן יכול להגיד מקסימום שהוא לא נותן תמיכה במערכות הפעלה אחרות. אסור לו למנוע ממך התקנה או החלפה של מערכת הפעלה. גם אם התקנת לינוקס הוא מחויב לתקן תקלות פיזיות בתקופת האחריות, הוכחה על גרימת נזק מכוון מוטלת על היצרן. לפי מה שאני זוכר, אלה אם כן שינו את החוקים בארץ.

3)אם את עדין מפחד אפשר להשתמש במיני זיכרון יו.אס.בי כמו למשל "SanDisk Cruzer Fit" המוגדר כ Live USB עם הקשחה פשוטה לשלילת גישה לכונן הפנימי בנייד /dev/sda (כונן פנימי בדרך כלל, תבדוק לפני) הסרה של קבוצת הdisk וכתיבה לקובץ ההתקן sda, זה לא ימנע משתמש עם הרשאות ROOT לעשות מה שבא לו, אבל כן יוסיף צעדים שיקשו למחוק ב"טעות" את הכונן. וזה כן ימנע מכל התוכנות שחברים בקבוצת הDISK גישה אוטומטית ומלבצע שינוים בכנון הsda בטעות.(דרך אגב, אי אפשר לבצע את ההקשחה הזו על מחיצות באותו כונן פיזי, חייב להיות כונן פיזי נפרד)

ציטוט:

כן, הפסיקו לעבוד על Wubi ב2014 כי זה גרם להמון בעיות למשתמשים.
קוד:
Limitations Of Wubi

Compared with a regular installation, a Wubi installation faces some limitations. Hibernation is not supported and the filesystem is more vulnerable to hard reboots.[1] Also, if the Windows drive is unmounted uncleanly (Windows crash, power failure, etc.), Ubuntu will not be able to repair, re-mount, and boot from the Windows NTFS drive until Microsoft Windows has successfully booted, repaired the drive, and then shut down cleanly. If the Windows system could not be booted after the corruption to repair the filesystem, the user would also not be able to boot Ubuntu.

Performance related to hard-disk access is also slightly slower on a Wubi install, more so if the underlying disk image file is fragmented, as the disk image file in the Windows filesystem contains a Linux filesystem whereas without Wubi only the Linux filesystem is used that has direct hardware access.

Wubi creates the root.disk file using Microsoft's proprietary NTFS file system while running under the MS Windows OS and then while the Ubuntu OS is running it accesses that file using an alternative file system driver. The differences between the Microsoft and Linux implementations of NTFS could technically result in corruption of the root.disk file that affects the NTFS filesystem in such a way that it could even prevent Windows from booting. Running chkdsk /r from MS Windows to fix the damaged NTFS file system and then shutting down Windows cleanly may fix any corruptions (this may take a significant amount of time to run as root.disk is a large file).

ציטוט:

ראה את הטקסט למעלה, בפועל לא תמיד הכל הולך חלק עם Wubi התוכנה יכולה לפגוע במערכת קבצים של חלונות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2021 - 16:01
נושא ההודעה:

היי, תודה רבה על העצות Smile

כרגע אין לי כונן חלופי, אבל אברר אם החוק לגבי מערכת ההפעלה עדיין קיים, ואתקין את לינוקס בדואל בוט.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח
  3. אורח [אלכס_2004]