ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
nadavvin1אורח · ·

הודעה פורסם: 02/01/2022 - 16:53
נושא ההודעה: קניית מחשב נייד

אחרי שלא היה לי מחשב נייד משלי כבר למעלה מעשור. אני רוצה לקנות אחד שאוכל לפתח עליו דברים ללינוקס ואנדרואיד בכיף.
ואולי גם דברים גרפים 3D אבל לא יוגדע עד כמה קריטי.

מה אתם ממליצים?
ממה להיזהר עם בעיות עד דרייברים וכו׳

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 03/01/2022 - 00:37
נושא ההודעה: Re: קניית מחשב נייד

nadavvin1 :
אחרי שלא היה לי מחשב נייד משלי כבר למעלה מעשור. אני רוצה לקנות אחד שאוכל לפתח עליו דברים ללינוקס ואנדרואיד בכיף.
ואולי גם דברים גרפים 3D אבל לא יוגדע עד כמה קריטי.

מה אתם ממליצים?
ממה להיזהר עם בעיות עד דרייברים וכו׳

אישית אני אמליץ על המחשב הזה :
https://www.pcnasdaq.co.il/product/lenovo-s340-15api-amd-ryzen-7-3700u-2-3ghz-512gb-ssd-12gb-15-6-1920x1080-touchscreen-bt-win10-webcam-abyss-blue-backlit-keyboard-fp-reader-2/
כי פה בארץ נחספתי אל הדגם הזה, עם אובונטו שמותקן עליו. עובד נפלא ומהר הנייד רספונסיבי מאוד בהפעלת תוכנות תוך כדי עיבוד אינטסיבי בליבות ה GPU וה CPU במקביל, ובסך הכל הרגיש לי טוב יחסית למחיר. רק קשה להשיג אותו בארץ. נחספתי לדגם הזה בפגישה עם בחור שקנה אותו בחו"ל(בגרמניה אם אני זוכר נכון).

המלצה קודם תלך לחנות עם תצוגת מחשבים ניידים.
תגדיר טווח מחירים, חומרה רצויה ופיצ'רים כיבולת סוללה.
תבדוק את אותם הדגמים ותתרשם פיזית מאיכות הבניה איך המחשב מרגיש בידים, את תצוגת המסך, השמע ונוכחות ההקלדה(במחשב נייד לפיתוח, לא?).
ובסוף מתפשרים על משהו שלא באמת חשוב לך, אלה עם כן אתה מוכן לשלם פרימיום 10000 וצפונה. כאשר תצמצם את ל שניים או שלושה
ניידים שנוך לך איתם תרשום את הדגמים המדויקים שלהם במלאום. ורק
אז אפשר היה להתחיל לבדוק ולתחפש את אחוז התאימות שלהם לליבת לינוקס.

לא יכול להמליץ מנסיון אישי על מחשב זה, Lenovo IdeaPad 5-15ALC 82LN00RDIV אבל היחידי שזול יחסית והוא קרוב למפרט חמורה העיקרי למחשב הקודם. הוא דק יותר(כנראה פחות עמיד פיזית) לא יודע לגבי תאימות מצלמה, וויפי6(מקסימום אפשר להחליף) וקורא טביעות אצבע(או מאמת ד.נ.א בקרוב).

כאשר אני קונה מחשב נייד אני קונה מחשב קצת יותר מ25% חזק ממה שאני צריך לאותה התקופה בגלל הצפי קדימה, המחשב נשאר אותו מחשב אבל התוכנות מתנפחות עם הזמן. פה מנפחים 5% שם משפרים ב1.5% בשנה אחרי 3 שנים בריבית מצטברת המחשב לא סוחב כבר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/01/2022 - 10:43
נושא ההודעה:

תודה

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 04/01/2022 - 10:49
נושא ההודעה:

אני ממליץ לך לקנות מחשב 14" - או אחד בלי num pad בצד. ככה אתה תהיה ממורכז במסך (במיגוד למחשב נייח, אתה לא יכול להזיז את המקלדת כאן). עבדתי עם כזה במשך שנה וחצי - וכאבו לי הידיים. עברתי אל 14" (ואז אל מקבוק... אבל זה סיפור אחר) והכאבים די עברו, ושגיאות התקלדה נעלמו לי.

תדאג שיש אפשרות לשדרג זכרון. חלק גדול מהמחשבים באים עם זכרון מולחם - ואין לך אפשרות להוסיף זיכרון. תקנה מחשב עם 16 GB כרגע, תוסיף עוד 16 עוד שנה/שנתיים. אל תקנה אחד עם 8.

בקשר למעבד - תקנה i7-i9 אל תקנה i3. עוד שנתיים יהיה לך חסר שימוש.

תשקול לקנות יד שנייה - חוק מור הפסיק לעבוד... המחשבים כבר הרב המוחלט של הזמן מספיק טובים לכמה שנים טובות (בהינתן מספיק זכרון).

עריכה:
הסתכלתי על המחשב המומלץ כאן - אני לא הייתי הולך על פאנל כזה. תיקח מחשב עם fullHD ומעלה בלבד. אתה צריך יותר פיקסלים כשאתה עובד עם סביבות פיתוח - מקסימום תגדיל את הפונט של העורך עצמו (זה מה שאני עושה).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/01/2022 - 14:55
נושא ההודעה:

תודה. אבדוק

חזרה לתוכן הדיון
לולילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/11/2005 · הודעות: 2257 ·

הודעה פורסם: 06/01/2022 - 15:44
נושא ההודעה:

אם תחליט לקנות לנובו (משובח!) ממליץ לקרוא לפני כן את הקישור הבא:
https://lulis.org/2021/05/26/%d7%94%d7%a9%d7%aa%d7%9c%d7%aa-%d7%9b%d7%a8%d7%98%d7%99%d7%a1-%d7%90%d7%9c%d7%97%d7%95%d7%98-%d7%91%d7%a0%d7%99%d7%99%d7%93/

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [nadavvin1]
  2. אורח [אלכס 2004]