ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2022 - 18:30
נושא ההודעה: שאלות לגבי התקנת דרייבר לכרטיס גרפי אינטל

שאלה לגבי דרייבר וידיאו במהלך התקנה חדשה של ארץ'/גנום:

כפי שמופיע בפלט מדובר בכרטיס וידיאו מובנה של אינטל. כרגע התקנתי רק את חבילת MESA. רואה בפלט שמותקן דרייבר קרנל I915 - זה משהו שלא אני התקנתי - כנראה מגיע כבר מובנה בקרנל?? חשבתי להתקין גם את xf86-video-intel אבל מופיע בוויקי שעלול לגרום בעיות - צריך אותו?

בקיצור שאלתי: מה אני צריך להתקין עבור הכרטיס הגרפי הנל, כדי לקבל ביצועים טובים והתאמה לגרפיקה ברשת, ובהקשר של כל מיני פיצ'רים 3D ACCELARATION .. והאם צריך להגדיר משהו בקבצי קונפיג ו EARLY KMS?

https://wiki.archlinux.org/title/intel_graphics

קוד:
$  lspci -v
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 4th Gen Core Processor DRAM Controller (rev 06)
   Subsystem: Gigabyte Technology Co., Ltd Device 5000
   Flags: bus master, fast devsel, latency 0
   Capabilities: <access denied>
   Kernel driver in use: hsw_uncore

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Xeon E3-1200 v3/4th Gen Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 06) (prog-if 00 [VGA controller])
   Subsystem: Gigabyte Technology Co., Ltd Device d000
   Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 34
   Memory at f0000000 (64-bit, non-prefetchable) [size=4M]
   Memory at e0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M]
   I/O ports at f000 [size=64]
   Expansion ROM at 000c0000 [virtual] [disabled] [size=128K]
   Capabilities: <access denied>
   Kernel driver in use: i915
   Kernel modules: i915

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/05/2022 - 15:36
נושא ההודעה:

אני מתקשה להאמין שדרייבר פתוח כמו של אינטל ושנמצא בקרנל ממילא דורש עוד תוספות כדי לנצל את כל הפוטנציאל שלו.
איפה ראית משהו שסותר את ההנחה הזו?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/05/2022 - 16:17
נושא ההודעה:

ציטוט:
אני מתקשה להאמין שדרייבר פתוח כמו של אינטל ושנמצא בקרנל ממילא דורש עוד תוספות כדי לנצל את כל הפוטנציאל שלו.
איפה ראית משהו שסותר את ההנחה הזו?

תראה, המצב כרגע שכאמור התקנתי רק את MESA ונראה שזה עובד. השאלה האם צריך להתקין עוד משהו כמו xf86-video-intel, למרות ההערה שראיתי לגבי בעיות שעלול לגרום. ובכלל האם צריך להתקין או לקנפג משהו כדי להמנע מבעיות עתידיות, שאיזה סרטון לא ירוץ או חסרה התאמה לקוד מסויים..

אני רואה לדוגמא שאלות (בקישורים המצורפים) לגבי אותו כרטיס, שמדברים על דרייבר I965 בנוסף או במקום I915, או IRIS, בהתאמה ל HD Graphics 4600 --> Haswell (לא בטוח אם זה המספר שלי בדיוק..) - כלומר לא מוצא איזו טבלה פשוטה שאומרת: אם זה הכרטיס שלך אז אתה צריך להתקין את זה. לדוגמא עם NVIDIA ידעתי שצריך את NOUVEU כדרייבר פתוח..

בקיצור: רואה שבנושא הגרפיקה העניינים די מורכבים (עם פיצ'רים שמתקדמים כל הזמן..), ואני לא הכי בקי, אז מנסה למצוא את ההגדרות הכי מתאימות. יכול להיות שמה שיש עכשיו מספיק, אבל לא בטוח.. אם יש קישור שמסביר יפה את הנושא, גם עשוי לעזור

https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-1112416-start-0.html
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=370110

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח