ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/09/2022 - 22:29
נושא ההודעה: בעיה בהתקנת דביאן על PI

יש לי raspberry pi 3 B ומותקן עליו רספביאן שעובד. כעת אני רוצה להתקין עליו דביאן רגיל.
עבדתי לפי המדריך הבא:
https://singleboardbytes.com/2303/install-debian-on-raspberry-pi-4.htm
וניסיתי כמה אימג'ים שמופיעים בקישור שבמדריך הנ"ל:
https://raspi.debian.net/tested-images/
אבל המערכת לא עולה - רואים שהיא מתחילה לעלות אבל נתקעת ולא מגיעים לטרמינל.
מישהו הצליח להתקין דביאן על הגרסה PI מהגרסה שלי? יש אימג' שעובד?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/09/2022 - 00:35
נושא ההודעה:

אני מניח שאתה צריך להשתמש רק באימג'ים שמתאימים ל RPI 3 שלך, אז תבחר רק ממשפחה מספר 3 (3B+).

כמו כן - איזו שגיאה אתה מקבל? מה ההודעה האחרונה? נשמע כמו קרנל שלא מתאים לחומרה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/09/2022 - 09:52
נושא ההודעה:

ככה נראה המסך התקוע - מקווה שרואים משהו, צריך להגדיל, בשורה האחרונה כתוב: mmcblk0: p1 p2
https://imgur.com/rtk9drW

בחרתי ממשפחה 3 כמה אפשרויות וזה לא עובד..

האמת שאני מעדיף התקנה רגילה, בלי האימג'ים הנ"ל, עם ARM64 Debian netinst ISO, - ואז יש מסכים שאפשר להגדיר את החומרה המתאימה באופן מסודר. מצאתי את הקישור הבא ואנסה יותר מאוחר להתקין ככה:
https://forums.raspberrypi.com/viewtopic.php?t=249449

אם למישהו יש ניסיון עם אימג'ים או התקנה רגילה לגרסה כמו שלי, זה יעזור.. כנראה שגרסאות יותר מתקדמות כמו 4, האימג'ים עובדים..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/09/2022 - 12:13
נושא ההודעה: האם הבעיה בכרטיס הזכרון?

Anonymous :
ככה נראה המסך התקוע - מקווה שרואים משהו, צריך להגדיל, בשורה האחרונה כתוב: mmcblk0: p1 p2
https://imgur.com/rtk9drW

האם השורה הזו לא מופיעה פעמיים ברצף כבר קודם? יתכן שהיא אומרת שעל הכרטיס יש 2 מחיצות. האם כך אמור להיות? אולי, אם יש לך מזל, כרטיס הזכרון לא תקין. או לא מתאים לחומרה. ואם מדובר בקורא כרטיסים חיצוני, אז הוא בעיתי. מציע להשתמש בכרטיס תקין, טוב. ופחות מהיר, אם אפשר. וכדאי לודא שאין בעיה לקרוא את הכרטיס הזה במקום אחר. ובאין בעיה הכונה שניתן לקרוא את כל התוכן. לא בדיקה קצרה וזריזה. בלקרוא את כל התוכן הכונה להשוות מה שקוראים למה שצריך להיות. וגם אם במקום אחר אין בעיה, אולי שוה לך לנסות להחליף את הכרטיס. ואת הקורא, אם הוא חיצוני.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/09/2022 - 12:33
נושא ההודעה:

ציטוט:
האם השורה הזו לא מופיעה פעמיים ברצף כבר קודם?

אכן, רואים בצילום מסך שהשורה הזו מופיע כבר קודם.. לא יודע מה זה אומר..
הכרטיס חדש של חברת PNY נרכש אתמול מ KSP (ראה קישור), ולא בדקתי אותו במקום אחר.
בסוף הצריבה עם ETCHER מתבצע VERIFY וזה עבר בסדר.. אני מחבר אותו ישירות ל PI.
האם צריך להכין מחיצות לפני? לא ברור לי מה לעשות ואולי הכרטיס אכן לא תקין..
אני יכול לחבר אותו עם מתאם למחשב ומופיעות שתי מחיוצות: RASPIFIRM, RASPIROOT, והתוכן שלהן מופיע.. איך בודקים אם הכרטיס תקין?
https://ksp.co.il/web/item/150747

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/09/2022 - 12:57
נושא ההודעה: לנסות כרטיס מדור קודם. לבדוק cksum. קאש.

Anonymous :
ציטוט:

אני יכול לחבר אותו עם מתאם למחשב ומופיעות שתי מחיוצות: RASPIFIRM, RASPIROOT, והתוכן שלהן מופיע.. איך בודקים אם הכרטיס תקין?

בגלל שהכרטיס חדש, אולי הכרטיס מהיר מדי. נסה לקנות כרטיס חדש. ואיטי יותר, מדור קודם. שאולי יהיה גם קטן יותר בנפח. אם נפח קטן יותר מספיק להכיל מה שצריך, שוה לנסות. גם כדאי לנסות לצרוב במקום אחר. וזה בלי קשר לשאלה האם צרבת בפאי. איפה צרבת?
האם אין cksum? תבדוק במחשב שמה שמתקבל מתאים לצפוי.
לדעתי יש בעיה לעשות verify מיד אחרי הצריבה. אני בכלל לא בטוח שכל הצורבים מתמודדים טוב עם הקאש של מערכת ההפעלה, ושל הכרטיס. אם משוים למה שבקאש, ולא למה שצרוב בפועל, אז הבדיקה אינה מדויקת. האם בעיה דומה אינה קימת גם בבדיקת cksum ידנית?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/09/2022 - 13:02
נושא ההודעה: דבר נוסף: לא לשלוף לפני שמאושר.

Anonymous :
Anonymous :
ציטוט:

בגלל שהכרטיס חדש, אולי הכרטיס מהיר מדי. נסה לקנות כרטיס חדש. ואיטי יותר, מדור קודם. שאולי יהיה גם קטן יותר בנפח. אם נפח קטן יותר מספיק להכיל מה שצריך, שוה לנסות. גם כדאי לנסות לצרוב במקום אחר. וזה בלי קשר לשאלה האם צרבת בפאי. איפה צרבת?
לדעתי יש בעיה לעשות verify מיד אחרי הצריבה. אני בכלל לא בטוח שכל הצורבים מתמודדים טוב עם הקאש של מערכת ההפעלה, ושל הכרטיס. אם משוים למה שבקאש, ולא למה שצרוב בפועל, אז הבדיקה אינה מדויקת. האם בעיה דומה אינה קימת גם בבדיקת cksum ידנית?

ודבר נוסף. אני מקוה שאתה זוכר ל umount כרטיס מעוגן לפני ששולפים אותו. ולחכות שה umount יסתים. ואם היתה בעיה בפאי, ושלפת את הכרטיס, יתכן שהנזק מתגבר. מישהו/משהו umount אחרי שהיתה תקלה?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/09/2022 - 13:07
נושא ההודעה: קונספירציה, רוחיות, מיתוג, דיוק, ראש גדול, וכדומה.

Anonymous :
Anonymous :
Anonymous :
ציטוט:

ודבר נוסף. אני מקוה שאתה זוכר ל umount כרטיס מעוגן לפני ששולפים אותו. ולחכות שה umount יסתים. ואם היתה בעיה בפאי, ושלפת את הכרטיס, יתכן שהנזק מתגבר. מישהו/משהו umount אחרי שהיתה תקלה?

אני גם מרשה לעצמי לא להיות בטוח במותג, גם אם נרכש מ KSP. וגם ב KSP. לא שיש לי בסיס לכך. רק עניני קונספירציה, רוחיות, מיתוג, דיוק, ראש גדול, וכדומה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/09/2022 - 16:48
נושא ההודעה:

נראה שהקרנל נטען כראוי, אז הניחוש הבא שלי הוא שהאימג' של המערכת לא נמצא - אולי משהו ב initrd (סתם חושב בקול). נראה שמשהו מתפספס שם כשהקרנל מסיים ורוצה להריץ את init (הפרוסס הראשון במערכת, בד"כ מריצים אותו מ initrd אבל לא חייבים...).

ממליץ פשוט לחפש מדריך/אימג'ים אחרים כדי לוודא שהחומרה עובדת כמו שצריך ואולי תוכל לעשות "לגו" מכמה מדריכים (זה היופי בלינוקס לטעמי... אבל זה כבר נושא אחר).

תבלה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/09/2022 - 17:39
נושא ההודעה:

עדכון מהשטח: קפצתי ל KSP ואמרתי לו שאו שהכרטיס לא תקין או שלא מתאים ל PI שלי. למען הסר ספק אמרתי שאתה אמרת ככה Wink מיד התנצל והציע כרטיס אחר..

לא ברור מה בדיוק היתה הבעיה אבל הבאתי לו דוגמאות של שני זכרונות שכן עובדים, ומתברר שהם אכן מאותה CLASS 10, אבל ציינתי שבקודמים הופיע U3 על הכרטיס.. לפי הבדיקה שלו זה אומר שצריך כרטיס מעט יותר מהיר ממה שנתן לי אתמול, ויש לו כרטיס של SUNDISK עם אותם נתונים כמו הקודמים שעבדו לי. לא היה 32G, רק 64G והוא קצת יותר יקר (45 שח), והוא זיכה אותי על הקודם (19 שח).

בקיצור: ניסיתי כמה אימג'ים שעדיין לא עבדו, אבל האימג' הבא כן עלה וכרגע אני מתקדם יפה עם ההתקנה שלו: 2022.01.21 11 (Bullseye) 3 3B+

תודה רבה!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/09/2022 - 11:28
נושא ההודעה:

כרגע אני מנסה לפתור בעיה מוזרה שהמערכת לא עולה כשיציאת HDMI אינה מחוברת למסך.
ניסיתי כל מיני פתרונות שמופיעים כמו בקישור הבא אבל זה לא עוזר:
https://support.thepihut.com/hc/en-us/articles/360017598997-Headless-Raspberry-Pi-will-not-boot

אומנם רוב ההתיחסויות בגוגל הן לגבי PI4 אבל הבעיה דומה אצלי ב PI3B. אין יכולת לבצע booting ללא חיבור למסך כלומר, HEADLESS.

כרגע מותקנת DEBIAN TESTING וההעדפה שלי היא לאפשר עליית מערכת ללא חיבור למסך, ואפילו ש XORG לא יופעל, רק טרמינל. אם ארצה GUI אפעיל STARTX.
מעניין אם מישהו כאן נתקל בבעיה הזו ויש לו פתרון עובד?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/09/2022 - 19:15
נושא ההודעה: האם אפשר לעלות מערכת למצב של VT, בלי גרפיקה?

Anonymous :
https://support.thepihut.com/hc/en-us/articles/360017598997-Headless-Raspberry-Pi-will-not-boot

אומנם רוב ההתיחסויות בגוגל הן לגבי PI4 אבל הבעיה דומה אצלי ב PI3B. אין יכולת לבצע booting ללא חיבור למסך כלומר, HEADLESS.

כרגע מותקנת DEBIAN TESTING וההעדפה שלי היא לאפשר עליית מערכת ללא חיבור למסך, ואפילו ש XORG לא יופעל, רק טרמינל. אם ארצה GUI אפעיל STARTX.

לא נתקלתי. אין לי פתרון. לא חפשתי באינטרנט. לא הסתכלתי בקישורים שהראית.
האם, עם חיבור של מסך, אתה יכול להגיע, ולהעצר, בקונסול, בלי תצוגה גרפית? כלומר ל VT? אולי למסך login של VT? המחשבה היא ללכת אחורה. כדי לנסות ללמוד האם, ואיך, אפשר להגיע ל HEADLESS. להתחיל עם מסך, ולותר עליו בהדרגה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/09/2022 - 19:23
נושא ההודעה: האם בגלל הקושחה של המכשיר? האם ניתן לשנות אותה?

Anonymous :
Anonymous :

אולי הקושחה של המכשיר לא מוכנה לעלות ללא מסך? האם הקושחה היא קוד גלוי? קוד פתוח? האם אפשר לשנות אותה? ומה לגבי מקלדת? האם בלי מקלדת הוא עולה?
Anonymous :
Anonymous :

לא נתקלתי. אין לי פתרון. לא חפשתי באינטרנט. לא הסתכלתי בקישורים שהראית.
האם, עם חיבור של מסך, אתה יכול להגיע, ולהעצר, בקונסול, בלי תצוגה גרפית? כלומר ל VT? אולי למסך login של VT? המחשבה היא ללכת אחורה. כדי לנסות ללמוד האם, ואיך, אפשר להגיע ל HEADLESS. להתחיל עם מסך, ולותר עליו בהדרגה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/09/2022 - 20:46
נושא ההודעה:

ציטוט:
האם, עם חיבור של מסך, אתה יכול להגיע, ולהעצר, בקונסול

כן. ניסיתי לעשות DISABLE ל DISPLAY MANGER ואז המערכת עלתה והגיעה לטרמינל. אבל אם המסך אינו מחובר היא לא עולה..
בלי מקלדת היא עולה.

ציטוט:
אולי הקושחה של המכשיר לא מוכנה לעלות ללא מסך?

לא יודע אבל לפני כן התקנתי על PI הזה את המערכת המיועדת שלו, RASPBIAN ושם היא עולה בלי מסך.. זו מערכת מבוססת DEBIAN אבל קצת מוגבלת ולכן רוצה לעבור ל DEBIAN..

מצאתי הרבה התיחסויות בגוגל לבעיה המוזרה הזו אבל כל מה שניסיתי לא עזר.
יש כנראה איזה שלב בעליה שהמערכת מחפשת מסך - אם זה בשלב של עליית X SERVER אז אולי אפשר לעצור את העליה לפני השלב הזה - לא יודע איך? אם זה בשלב שלפני X זה סיפור אחר..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/09/2022 - 21:35
נושא ההודעה: נקודת אחיזה היא להשוות את ה RASPBIAN לדביאן יותר סטנדרטי

Anonymous :
ציטוט:
האם, עם חיבור של מסך, אתה יכול להגיע, ולהעצר, בקונסול

כן. ניסיתי לעשות DISABLE ל DISPLAY MANGER ואז המערכת עלתה והגיעה לטרמינל. אבל אם המסך אינו מחובר היא לא עולה..
בלי מקלדת היא עולה.

ציטוט:
אולי הקושחה של המכשיר לא מוכנה לעלות ללא מסך?

לא יודע אבל לפני כן התקנתי על PI הזה את המערכת המיועדת שלו, RASPBIAN ושם היא עולה בלי מסך.. זו מערכת מבוססת DEBIAN אבל קצת מוגבלת ולכן רוצה לעבור ל DEBIAN..

מצאתי הרבה התיחסויות בגוגל לבעיה המוזרה הזו אבל כל מה שניסיתי לא עזר.
יש כנראה איזה שלב בעליה שהמערכת מחפשת מסך - אם זה בשלב של עליית X SERVER אז אולי אפשר לעצור את העליה לפני השלב הזה - לא יודע איך? אם זה בשלב שלפני X זה סיפור אחר..

אם הבנתי נכון, ללא מסך היא אינה עולה. וזה כולל גם חוסר עליה לטרמינל בלבד. אז החיפוש אחרי המסך לכאורה קורה לפני שמתעסקים עם X. בהנחה שיש שלבים ברורים. טרמינל, ואחר כך X. אם זה כך, נראה לי שצריך להפסיק עליה ל X, ולהתרגל לעליה לטרמינל בלבד לפני שממשיכים הלאה. שיהיו קצת פחות משתנים.
ואז נקודת אחיזה היא להשוות את ה RASPBIAN לדביאן יותר סטנדרטי. בהנחה ש RASPBIAN הוא גם קוד פתוח, אפשר לנסות לברר למה הוא מצליח בלי מסך, ודביאן רגיל לא מצליח.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 19/09/2022 - 22:03
נושא ההודעה:

הניסוח לא מובן. אם אין מסך, אין גם חיבור לא גרפי. אלא אם כן המסוף הוא מחיבור אחר (כגון ssh).

איך אתה יודע בדיוק שהמערכת לא עולה? מה אתה עושה? למה אתה מצפה? מה קורה בפועל?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/09/2022 - 22:18
נושא ההודעה:

ציטוט:
אם הבנתי נכון, ללא מסך היא אינה עולה. וזה כולל גם חוסר עליה לטרמינל בלבד.

אכן. ללא מסך המערכת אינה עולה בכלל. איך מפסיקים עליה של X? מה שעשיתי בינתיים זה ביטול DISPLAY MANAGER - זה אומר ש X לא עולה?

ציטוט:
אלא אם כן המסוף הוא מחיבור אחר (כגון ssh).

אכן. אני מתחבר ממחשב אחר דרך SSH. ככה אני מבין שהמערכת אינה עולה ללא מסך - לא יכול להתחבר..

אתם יכולים לראות בגוגל יש הרבה שאלות לגבי זה כמו לדוגמא:
https://forums.raspberrypi.com/viewtopic.php?t=267823
יש הצעה לאלץ רזולוציה בקובץ /boot/config.txt אבל לא יודע איך?
גם לא עזרה הוספת השורה הבאה לקובץ הנ"ל: hdmi_force_hotplug=1

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 19/09/2022 - 23:00
נושא ההודעה:

אתה מצליח להתחבר ב־ssh או לא מצליח להתחבר?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/09/2022 - 23:11
נושא ההודעה:

יכול להתחבר עם ssh רק כשיש חיבור למסך

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/09/2022 - 03:28
נושא ההודעה: קל לבדוק החזרת פינגים. אבל מכאן כנראה שמסתבכים.

Anonymous :
ציטוט:
אם הבנתי נכון, ללא מסך היא אינה עולה. וזה כולל גם חוסר עליה לטרמינל בלבד.

אכן. ללא מסך המערכת אינה עולה בכלל. איך מפסיקים עליה של X? מה שעשיתי בינתיים זה ביטול DISPLAY MANAGER - זה אומר ש X לא עולה?

לעת עתה, אולי ההתעסקות בעם/בלי X מיותרת. בהנחה שאמורה להיות רשת לפני ssh, קל לבדוק האם הוא כבר עלה למצב שמחזיר פינגים, או לא. אני מנחש שבלי מסך הוא גם לא יחזיר פינגים. אם יש מזל אז אני טועה. בעיקר אם איני טועה, מכאן נראה לי שהענינים מסתבכים. אפשר, וכנראה שאין ברירה וצריך, להתחיל לחפור בקוד של הרספאבין. ושל הדביאן הרגיל. כדי למצוא הבדלים. הבדלים משמעותיים לענין. בטוח שיהיו כל מיני הבדלים. רובם לא מענינים. ואפשר, וכנראה גם צריך, לחפש מודולים שתוספת שלהם תאותת על תהליך העליה. אולי מודולים של הקרנל. ואולי תוכניות user space. או שניהם. למשל, עם הנוריות של המקלדת. או הזמזם של הפאי. שאני מניח שיש לו. משהו דומה לאיתותי הביוס של PC. נורית ימנית ביותר של המקלדת תדלק אחרי שיגיע למצב מסוים בהעלאת הפאי. 2 נוריות תדלוקנה במצב מתקדם יותר. אולי אפשר גם לחבר קונסול טורי. ובטח יש עוד הרבה אפשרויות. אבל כנראה שמסובכות יותר מיש/אין פינגים.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 20/09/2022 - 16:13
נושא ההודעה:

אז נראה שללא מסך מחובר, המערכת לא עולה (או שאולי לא מתחברת לרשת).

אז מה באמת קורה?

יש אפשרות לחבר למערכת serial console, ר’ לדוגמה כאן:
https://elinux.org/RPi_Serial_Connection
בדרך זו אפשר לראות איפה בדיוק העליה נתקעת. זה בכלל לא מזיק כדרך להתחבר למערכת בחרום אם אתה מתכנן שלא יהיה מסך מחובר.

לחילופין: האם נכתבים בכלל קובצי לוג שונים מעליית המערכת ללא המסך? אם כן: עד לאן המערכת מגיעה בעלייתה?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/09/2022 - 19:15
נושא ההודעה:

המערכת לא עולה בלי מסך. אין PING ואין רשת בכלל..

איפה אני אמור לראות את קבצי הלוג? DMESG אמור להראות משהו?

מסוג התקלות שמורידות את החשק. הייתי כבר בשוונג והכל נראה בסדר..
לא נראה שאני הולך לחקור את זה יותר מדי, גם שאין לי את הידע הדרוש.
אם לא אמצא פתרון מהיר, אנסה להתקין שוב והפעם ללא GUI בכלל, רק טרמינל. אולי עשיתי איזו טעות במהלך ההתקנה..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/09/2022 - 19:52
נושא ההודעה: גם לי נראה שהחיים שלך יהיו טובים יותר אם תשאיר מסך.

Anonymous :
המערכת לא עולה בלי מסך. אין PING ואין רשת בכלל..

איפה אני אמור לראות את קבצי הלוג? DMESG אמור להראות משהו?

אולי כמו ב PC. בזכרון שאינו נדיף, כנראה ב /var/log. במה שהוא אולי הדיסק שלו. אין לו SSD? ואולי תנסה לתת לו לעלות בלי מסך. אנחנו יודעים שיתקע. ואז, בלי לכבות לו את החשמל, לחבר מסך. ואם הוא לא יסכים להתעורר מיד כשירגיש את החבר שלו מחובר, לעשות reset. כאשר המסך ממשיך להיות מחובר. כל הרעיון הוא שאולי מערכת הקבצים שלו לא משתנה. ויהיה ניתן לראות לוגים, אולי ז'ורנל, ממה שקרה כאשר לא היה מסך. על אחריותך אם לחבר מסך אחרי שהוא כבר מקבל חשמל לא מזיק לשום דבר.
Anonymous :
מסוג התקלות שמורידות את החשק. הייתי כבר בשוונג והכל נראה בסדר.
לא נראה שאני הולך לחקור את זה יותר מדי, גם שאין לי את הידע הדרוש.
אם לא אמצא פתרון מהיר, אנסה להתקין שוב והפעם ללא GUI בכלל, רק טרמינל. אולי עשיתי איזו טעות במהלך ההתקנה..
גם לי נראה שהכי טוב שתעזוב את זה. שיהיה מסך שמחובר כל הזמן. אולי גם מקלדת. עושה רושם שלא ממש יפריע לך אם יהיה מסך מחובר כל הזמן. יתפוס מקום, קצת חשמל. ואפילו יעזור לך לראות בעוד מקום, חוץ מב ssh, מה קורה. זה לא תענוג גדול להסתמך רק על ssh. תמיד מתי שהוא יקרה משהו, שגם עם מסך מקשה על החיים. ואז, בלי מסך עוד יותר קשה. אולי אלו הן חלק מהסיבות שמלכתחילה אף אחד לא ממש התאמץ לבטל, וגם לפרסם את העבודה שלו, שמיתרת את הצורך במסך.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח
  3. אורח