ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
chenlevyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 20/03/2002 · הודעות: 246 · מיקום: אשדות יעקב איחוד

הודעה פורסם: 03/12/2002 - 22:44
נושא ההודעה:

תיאור הביעה:

ישנה בעית שימושיות בתהליך הוספת ה- Link.
בהעדר עדיות אחרות אביא את עדותי בתור משתמש --
א. תוך כדי עריכת ההודעה אני מחליט להוסיף קישור.
ב. אני פותח חלון של מופע Konquerer נוסף, וגולש את האתר המתאים.
ג. אני מסמן את שורת ה- URL עם העכבר -- ולפי הקונוונציה של X היא עוברת ל- Clipboard
ד. אני חוזר לחלון בו פתוחה ההודעה (בשלבי כתיבה) ולוחץ על לחצן BBcode: web address
ה. (כאן הבעיה) החלון שקופץ מכיל כבר את http:// במצב נבחר -- כך שהכתובת שנמצאת ב- Clipboard נדרסת.
ו. אני משחזר את הכתובת תוך שימוש בהסטוריה של Klipper (שלב שיכול היה להחסך)
ז. אני ממשיך כרגיל (מכאן אין לי טענות נוספות)

ואריאציה על הנושא הזה, בה אני מחפש את הכתובת רק אחרי שאני לוחץ על BBcode: web address גרועה אף יותר כי החלון נפתח כ- Model (אינו מאפשר לגשת לחלון שמאחוריו) ובכך הופך את כל התהליך של לעבור בין מופעים של Konquerer למסורבל עד בלתי אפשרי.

הצעתי:

היתרון הגדול של כיתוב ברירת המחדל הוא (לדעתי) בכך שהוא מבהיר בצורה יעילה ביותר למשתמש שכאן יש להכניס URL. זהו סימן ברור יותר מכותרת החלון או כל כיתוב אחר המופיע בו. לפיכך אני ממליץ להשאיר אותו במקומו. רק לא לבחור אותו כברירת מחדל, מאחר וכמעט תמיד ה- URL שיבוא במקומו, יבוא מתוך ה- Clipboard.

הערה:

בכל הקשור למבחני שמישות, פעמים רבות אפשר לומר: "זה לא אשמתנו שהמשתמש עושה *כך*. לו היה עושה אחרת, היתה הביעה נפתרת". הצרה היא שהמשתמש *נוהג* לעשות כך. אפשר שהמשתמש אכן טיפש, אך לקרוא לו טיפש, לא יפתור את הביעה שבה הוא נתקל.
אני מניח שאם הייתי משתמש ב- Ctrl+c וב- Ctrl+v (שמשתמשים ב- Klipboard נפרד) הייתה הבעיה נחסכת עבורי. אבל כאשר מתרגלים לקונוונציה של X, קשה לחזור קונוונציה ה- Windows-ית, ובאופן אישי אני מוצא את כפל ה- Clilpboard-ים ב- KDE מבלבל.

הערה אופטימית:

כפי שניתן לראות, אני מתלונן על צרות קטנות. אני עושה זאת רק משום שאין לי צרות גדולות להתלונן עליהן. Smile

תודה.
-- חן

[ נערך על-ידי chenlevy בתאריך 03/12/02 20:55:16 ]

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 04/12/2002 - 01:18
נושא ההודעה:

כן, אני יודע, גם לי זה די מציק. חשבתי לשנות את ההתנהגות הזו אך עדיין לא החלטתי. נחמד לדעת שיש עוד מישהו שחושב כמוני Smile

בקשר ל-modal dialog, אין הרבה מה לעשות, הדפדפן מציג זאת כך (וכך זה אמור להיות).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. chenlevy
  2. mksoft