ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2023 - 23:43
נושא ההודעה: איזור זמן ברירת מחדל בPHP

היי
התקנתי שרת מנורה על התקנה נקייה של דביאן 12, אני רוצה שסקריפטים של PHP יקבלו בברירת מחדל את אזור הזמן של השרת (שאינו UTC).
בשרת שהתקנתי פעם זה עבד, הפעם משום מה לא וסקריפטים בPHP רצים עם ברירת מחדל של UTC.
ניסיתי את כל ההצעות שנוגעות לשינוי ורענון של:
/etc/localtime
/etc/timezone
dpkg-reconfigure tzdata
וכו'
אני מגגל כבר כמה שעות אבל כולם מפנים לdate.timezone בphp.ini או date_default_timezone_set בסקריפט.
הדבר היחיד שעבד לי זה הגדרה ידנית של אזור הזמן ב php.ini, אבל זה לא פתרון נוח כי: א. מידי פעם אני עובר איזור זמן וב. אני צופה תקלות בשדרוג PHP.
בהתקנה הישנה שלי (דביאן 11, הותקן לפני שנה) לא הייתי צריך להגדיר כלום. שיניתי איזור זמן במערכת הפעלה לפני חצי שנה וPHP קיבל את זה חלק.
בשתי ההתקנות השעון הפנימי (hwclock) של השרת מכוון לUTC.

* אני לא מדבר על החלפת שעון קיץ/חורף, אלא על שרת פיתוח שנודד איתי ועובר איזורי זמן. חלק מהסקריפטים נוגעים להפרשי שעות מול ישראל.

מה אני מפספס?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/12/2023 - 09:28
נושא ההודעה: Re: איזור זמן ברירת מחדל בPHP

Anonymous :
היי
התקנתי שרת מנורה על התקנה נקייה של דביאן 12, אני רוצה שסקריפטים של PHP יקבלו בברירת מחדל את אזור הזמן של השרת (שאינו UTC).
בשרת שהתקנתי פעם זה עבד, הפעם משום מה לא וסקריפטים בPHP רצים עם ברירת מחדל של UTC.
/etc/localtime
/etc/timezone
dpkg-reconfigure tzdata
וכו'
אני מגגל כבר כמה שעות אבל כולם מפנים לdate.timezone בphp.ini או date_default_timezone_set בסקריפט.
הדבר היחיד שעבד לי זה הגדרה ידנית של אזור הזמן ב php.ini, אבל זה לא פתרון נוח כי: א. מידי פעם אני עובר איזור זמן וב. אני צופה תקלות בשדרוג PHP.
בהתקנה הישנה שלי (דביאן 11, הותקן לפני שנה) לא הייתי צריך להגדיר כלום. שיניתי איזור זמן במערכת הפעלה לפני חצי שנה וPHP קיבל את זה חלק.

* אני לא מדבר על החלפת שעון קיץ/חורף, אלא על שרת פיתוח שנודד איתי ועובר איזורי זמן. חלק מהסקריפטים נוגעים להפרשי שעות מול ישראל.

מה אני מפספס?

שהם שינו את הדרך לקחת בברירת מחדל, ואתה יכול לעשות את זה באמצעות קוד כשורה הראשונה שמתחילה בסקריפט, כולל לדעת מה איזור הזמן של המכונה באותו הזמן.

לא מכיר משהו שיקרא את ה zic של /etc/localtime אבל יש כמה דרכים לדעת על מה הוא מצביע מהרצת systemc/exec וככה להחליט בזמן ריצה.

https://www.php.net/manual/en/function.date-default-timezone-set.php

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/01/2024 - 14:31
נושא ההודעה: Re: איזור זמן ברירת מחדל בPHP

Anonymous :
היי
/etc/localtime
/etc/timezone
dpkg-reconfigure tzdata
וכו'

מה אני מפספס?

לא רוצה להיות חצוף, אבל למה לא לקצר לעצמך את העבודה ופשוט להגדיר עם:

קוד:

<?php
$dtz = new DateTimeZone("<your timezone>");

באיזשהו קובץ "עילי" ואז פשוט לקרוא את זה איפה שצריך?[/code]

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא