ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/06/2024 - 19:33
נושא ההודעה: איך מחוללים תדר מסוים ומשמיעים במחשב?

מחפש אפשרות לחולל תדר מסויים (עם אפשרות לשנות) ולהשמיע אותו ברמקולים של המחשב.
בבדיקת שמיעה נאמר לי שיש ירידה קלה בתדר 4KHZ ואני רוצה לבדוק בעצמי.
אני עובד עם ארץ'/גנום ואולי יש את זה מובנה רק שלא יודע איפה..

אם יש איזו בדיקת שמיעה מוכנה גם טוב

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2024 - 16:16
נושא ההודעה:

https://www.szynalski.com/tone-generator/
בבקשה

חזרה לתוכן הדיון
עמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2024 - 17:45
נושא ההודעה:

ונניח שיהיה לך מחולל צלילים, איך חשבת להשתמש בו?

בבבדיקות שמיעה עוצמת כל תדר מכויילת, ונקודת ההתייחסות היא "סף השמיעה", שהוא שינוי לחץ אוויר (זה בעצם מה שצליל עושה) של 20 מיקרו-פסקל (לשם השוואה, לחץ אטמוספרי הוא כ-100,000 פסקל). מי שמצליח לשמוע צליל בעצמה כזו בריא לחלוטין (מעשית מעטים האנשים שאכן חשים בצלילים בעצמה כזו, לכולם יש ירידה מסויימת, אבל קטנה מספיק כדי להיות לא-מורגשת). ירידת השמיעה מוגדרת כמידה שצריך לעלות מעל לסף השמיעה כך שהנבדק יכול לחוש בצליל (נמדד בדציבל ביחס לסף השמיעה).

כך שלהגיע למדידה כמותית מדוייקת צריך גם סביבה שקטה לחלוטין (כל רחש הכי קטן הוא הרבה מעל לסף השמיעה, וימסך את הצליל שמושמע לצורך הבדיקה), וגם צריך לדעת בדיוק את העצמה המושמעת באוזן.

אולי תוכל לקבל הערכה איכותית מסוימת, אם תשווה את עצמך לאנשים אחרים, אבל אני לא רואה כרגע דרך פשוטה לערוך בדיקה יותר מדויקת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2024 - 19:11
נושא ההודעה:

עמית :
ונניח שיהיה לך מחולל צלילים, איך חשבת להשתמש בו?

בבבדיקות שמיעה עוצמת כל תדר מכויילת, ונקודת ההתייחסות היא "סף השמיעה", שהוא שינוי לחץ אוויר (זה בעצם מה שצליל עושה) של 20 מיקרו-פסקל (לשם השוואה, לחץ אטמוספרי הוא כ-100,000 פסקל). מי שמצליח לשמוע צליל בעצמה כזו בריא לחלוטין (מעשית מעטים האנשים שאכן חשים בצלילים בעצמה כזו, לכולם יש ירידה מסויימת, אבל קטנה מספיק כדי להיות לא-מורגשת). ירידת השמיעה מוגדרת כמידה שצריך לעלות מעל לסף השמיעה כך שהנבדק יכול לחוש בצליל (נמדד בדציבל ביחס לסף השמיעה).

כך שלהגיע למדידה כמותית מדוייקת צריך גם סביבה שקטה לחלוטין (כל רחש הכי קטן הוא הרבה מעל לסף השמיעה, וימסך את הצליל שמושמע לצורך הבדיקה), וגם צריך לדעת בדיוק את העצמה המושמעת באוזן.

אולי תוכל לקבל הערכה איכותית מסוימת, אם תשווה את עצמך לאנשים אחרים, אבל אני לא רואה כרגע דרך פשוטה לערוך בדיקה יותר מדויקת.

עמית, אפשר הסבר קצר מהיכן הידע הזה?
אתה מהנדס חשמל? פיזיקאי? קריאת ספרים? טכנאי אלקטרוניקה?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2024 - 20:01
נושא ההודעה:

ציטוט:
עמית, אפשר הסבר קצר מהיכן הידע הזה?
אתה מהנדס חשמל? פיזיקאי? קריאת ספרים? טכנאי אלקטרוניקה?

אני עצמי כבד שמיעה Smile, דבר שגרם לי להתעניין בנושא. יש לי גם השכלה בפיזיקה, אז זה גם לא מזיק. הידע עצמו מספרים, אינטרנט וכו'.[/quote]

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2024 - 20:08
נושא ההודעה:

ישר כח ותודה על המענה Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2024 - 23:07
נושא ההודעה:

תודה על המידע המועיל!

ניסיתי בקישור לבדוק ואולי זה קצת פסיכולוגי אבל כן הרגשתי הבדל באיזור 3900 עד 4200 הרץ. לפני ואחרי שמעתי יותר טוב. אבל לפי מה שעמית ציין קשה לכייל וקשה לכוון את הסף עם כל הרעשים.. אולי יש אפשרות לעשות משהו יותר רציני גם בתנאי בית ללא חדר שקט אבל לא יודע..

בדיעבד הייתי מבקש מהבודקת (שהיתה מאוד נחמדה והסבירה יפה), לאחר סיום הבדיקה הרגילה על כל התחום, לבצע בדיקה ממוקדת בתדר הבעייתי, כך שאשים לב בכוונה, ולא בתוך רצף התדרים. מעניין אם גם אז לא הייתי שומע..

הבדיקה נעשית תחילה עם אוזניות ולאחר, כדי לברר האם הבעיה באוזן הקדמית או האחורית, עוקפים את הקדמית עם הצמדה לעצם הגולגולת. גם אז התגלה אותו ליקוי

ברוך השם אצלי הליקוי הוא קל אבל זה מעניין ובעיקר האם ניתן לשפר למי שיש בעיה יותר מפריעה.
הבודקת אמרה שעבודה בסביבת רעש גורמת לנזק בלתי הפיך בחלק האחורי, בשבלול היכן שיש שערות שנפגעות מהרעש. כדאי להמנע..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/06/2024 - 12:03
נושא ההודעה:

גם בדקתי ב CHATGPT מה התדר של היתושים: של היתושות שהן העוקצות = 400-600 הרץ.
ברוך השם בינתיים אין לי בעיה בתדר הזה כך שתהיה אזעקה לפני..
מהבדיקה בקישור הנ"ל מרגיש שאצלי הן יותר קרובות ל 600, עצבניות

מוזר איך טרם מצאו פתרון לגורם המוות מספר אחד למין האנושי - כנראה בגלל שעיקר הקטל בעולם השלישי. תחושה שהבעיה החמירה בשנים האחרונות או שהעיריות לא מטפלות/מרססות מקווי מים עומדים

מבחינת גילוי לפחות קל לזהות את התדר, נשאר רק הרחקה או חיסול, רק..
כיפת ברזל, לייזר, חץ 1000, רק שיגיע משהו כי אני מגנט יתושים, מזהים אותי ממרחקים

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/06/2024 - 19:25
נושא ההודעה:

לי יש צלצולים באוזן ימין כבר שנים רבות. התרגלתי לזה וזה בד"כ לא מפריע לי. אני חושד שזו בעיה מוחית.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6259 ·

הודעה פורסם: 07/06/2024 - 19:45
נושא ההודעה:

Anonymous :
לי יש צלצולים באוזן ימין כבר שנים רבות. התרגלתי לזה וזה בד"כ לא מפריע לי. אני חושד שזו בעיה מוחית.

זה נקרא טינטון (tinnitus). אתה תגלה שהרבה סובלים מזה (למשל ברברה סטרייסנד). תתעלם מהפרסומות באינטרנט שאומרות שיש פתרון לזה, הן מפנות אותך לוידאו של 40 דקות שרק בסוף הם מנסים למכור לך שמן שאתה אמור לטפטף באוזן. זה לא עוזר.

היה פרסום לפני שנה אודות מחקר שמנסה לטפל בטנטון סומטי (כשאתה לוחץ את הלסתות, או מסיט את הראש בזווית מסויימת). זה הכל. המחקר כאן: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/news/20230607/new-treatment-tinnitus-possible-study-shows

אתה צריך ללמוד לחיות עם זה. לי אישית - עוזר לפעמים מוסיקה עם הרבה בסים. ככה הכרתי את infected mushroom. הבעיה הזאת לא פתירה מבחינה רפואית - תמצא את הדרך שלך, ותדאג לא להרוס לך את השמיעה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח [אורח]