ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
COM64לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2003 · הודעות: 1608 · מיקום: ראשל"צ

הודעה פורסם: 27/11/2003 - 15:20
נושא ההודעה: עיגון מחיצה מתשותפת משרת חלונות

אני עובד על תחנה שמריצה rh9 ורוצה שבעליית המחשב תעוגן אלי מחיצה שמשותפת על אחד השרתים בסביבת win 2k .
אני לא רוצה לעגן אותה ידנית לאחר העליה או להשאיר script שיבצע את זה וכמובן לא להשאיר את הסיסמה שלי בקובץ על התחנה . אני רוצה שהסמבה שעובד אצלי יקבל את הסיסמה איתה אני מתחבר לתחנה וישתמש בה כדי לחבר אותי לאותו שיתוף .

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
Anonicowאורח · ·

הודעה פורסם: 27/11/2003 - 15:41
נושא ההודעה: Samba

You have to differente between samba(which is an emulator to an SMB server) from mounting an smb share which is a job for the client(smbmount etc), what i'll suggest is adding a logon script to your workstation which is being passed a user, password sharename parameters.. no idea if somebody already did a nicely knitted script/program for that yet but it should be pretty trivial.

naturally that would require the user to type in the password/username twice otherwise you'll need to tweak with xdm or whatever login wrapper you use.

חזרה לתוכן הדיון
אוריבלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 30/10/2003 · הודעות: 445 ·

הודעה פורסם: 27/11/2003 - 17:34
נושא ההודעה: בשביל זה יש fstab

תוסיף שורה לקובץ /etc/fstab

שורה לדוגמא

קוד:

//machine2k/sharename  /mnt/local-mountpoint smbfs username=crazyuser,password=youguess 0 0

(הכל באותה שורה, כמובן: חשוב לשים לב למבנה של הקובץ ולוודא שאכן השדות נראים מתאימים להגדרות הקודמות).

יעגון את sharename של המכונה machine2k בנקודת העגינה /mnt/local-mountpoint (שצריכה להיות ספריה שיוצרה מבעוד מועד), בעזרת שם המשתמש crazyuser והסיסמא youguess.

חשוב מאוד לקרוא את ה-man של mount.smbfs - לגבי הרשאות, ולגבי איך לדאוג שהסיסמא לא תהיה נגישה לכל העולם (יש דרך, ורצוי להשתמש בה!). כמו כן, יש אופציות של mount רגיל כמו read-only או noauto שכדאי להיות מודע לקיומם ולהתשמש בהם במידת הצורך.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. COM64
  2. אורח [Anonicow]