ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/12/2003 - 19:29
נושא ההודעה: איך הכי מהר להגדיר שרת IMAP ?

לרשת ביתית

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אוריבלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 30/10/2003 · הודעות: 445 ·

הודעה פורסם: 17/12/2003 - 19:48
נושא ההודעה: הכי פשוט שרת חיצוני

הכי מהיר להשתמש בשרת חיצוני - לדוגמא, 34sp לוקחים ~2$ / month, ונותנים לך לגשת ב- IMAP לתיבות הדואר (וגם ב- POP3 ו- WebMail).

להגדיר שרת לרשת ביתית זה די מסובך אם אתה רוצה שגם יגיע אליו דואר ישירות מבחוץ (יש לך דומיין? יש לך כתובת IP קבועה? יש לך אפשרות לשלוט על DNS?) וגם לא אמין אם אין לך גיבוי. אפשר לוותר על זה, ולהעביר פנימה את הדואר בעזרת, לדוגמא, fetchmail. אבל אל תצפה שיהיה קל מדי לארגן את כל הדברים האלה.

מה בדיוק הדרישות מהשרת ומה האילוצים?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/12/2003 - 20:46
נושא ההודעה:

מניסיון אישי, כדי להגדיר שרת דוא"ל צריך _הרבה מאד_ ניסיון בתחום רשתות+מסדי-נתונים+שרתים...

אשמח לנסות לעזור לך - תוכל לפנות אליי דרך junkie.at.linoi.mine.nu

בקשר לדומיין/כתובת איי-פי קבועה... לא צריך אפח'ד מהם : צריך רק דומיין-דינמי כלשהו (כמו ש-dyndns.org נותנים בחינם), וסקריפט פשוט לבדיקתו ועדכונו במידת הצורך (במרווחי זמן קבועים (בעזרת שירות cron כלשהו))

בקשר ל"גיבוי", שיהיה ברור שברגע שהשרת _איננו_ מכתבים שנשלחים אליו נשמרים _בשום מקום_ !!! (כך שאם זה מיועד לעסק, תארגן גיבוי חשמלי (אל-פסק ואולי גם גנרטור), ואולי גם שרת גיבוי (שיכול להיות גם סתם פנטיום 200 עם 128 זיכרון) : כי לך תדע מה יפול עליך ומתי...)

ד"ש

Junkie Jee Joe

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/12/2003 - 21:13
נושא ההודעה:

מדריך להקמת שרת IMAP ביתי
http://hotwired.lycos.com/webmonkey/geektalk/97/27/index3a.html

חזרה לתוכן הדיון
zag_zag ת.הצטרפות: 04/08/2003 · הודעות: 183 ·

הודעה פורסם: 17/12/2003 - 21:39
נושא ההודעה:

(אני האורח)

כדאי לבדוק גם הפצות שמיועדות לשימושים האלה, כמו Clark connect (ויש עוד הרבה)

יחד עם המדריך שצירפתי (מסביר איך להגדיר את fetchmail לעבודה עם IMAP), הקמתי איתה שרת דואר בלי הרבה מאמץ

www.clarkconnect.org

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/12/2003 - 22:15
נושא ההודעה:

גם קווי האינטרנט שמגיעים הביתה הם לא אמינים מי-יודע-כמה, ככה שגיבוי חשמלי עשוי לא להספיק.

כתובת דינמית לשרת דואר זה רעיון מאוד רע - Too much caching of MX records is going around the internet.

הצורה הסבירה היחידה, לדעתי, להחזיק שרת דואר "ביתי", כלומר, כשהאמצעים העומדים לרשותך הם חיבור ביתי, חשמל ביתי וכו' - היא שהשרת הביתי יהיה *נוסף* לשרת חיצוני, ויתעדכן ממנו (לדוגמא ע"י fetchmail או imapsync). ולמרות שזה לא יותר מיד מסובך, צריך בהחלט להבין מה אתה עושה ואיך עובד שרת דואר.

כל קונפיגורציה אחרת שאני מצליח להעלות על דעתי מזמינה הרבה מאוד צרות. (יתכן, כמובן, פתרון מצוין שפספסתי - אשמח לשמוע).

ושוב, השאלה המרכזית: האם יש סיבה שבגללה אסור שיהיה שרת "חיצוני" אצל ספק שירות שמתמחה בדברים האלה?

חזרה לתוכן הדיון
mavorלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/04/2002 · הודעות: 295 · מיקום: ראשלצ

הודעה פורסם: 17/12/2003 - 22:47
נושא ההודעה:

מיספר נקודות
א בהמשך לתגובה הרשונה של אוריב אין דבר כזה מייל באוויר
יש למייל שני "מצבי צבירה" נישלך (והתקבל) או לא נישלח
אם השרת למטה המייל לא ישלח וימתין בתור לפי המדניות של השרת דואר המקומי
בדרך כלל הנוהל הוא שליחה חוזרת תוך 4 שעות ואחרי זה כול 12 שעות למשך 5 ימים ואחרי זה הוא נחשל סופית (כמובן שהשולך מקבייל מייל בנושא )
להקים שרת IMAP בהפצה מסודרת כמו RH או מנדרייק זה 10 דקות על השעון (התקנת RPM רלבנתי קינפוג SENDMAIL והפעלת השרותים)
להסיף WEBMAIL זה גם עסק של 3~4 דקות משהוא בסיגנון Squirre שחצי עולם (כולל אותי) מישתמש בו
ב לגבי השימוש בקו רגיל לשרת
היום העמינות של ADSL היא די טובה ויש לי מיספר שרתים שמיתבססים על קו ADSL
למרות שאני לא מקדם מכירות יש ספקית אינטרנט שנותנת IP קבוע (ACTCOM) בנוסף אם אתה לקוח איסקי לפעמים תקבל IP קבוע אצל ספקיות אחרות ללא תשלום
ג למה לא להשתמש בשרת חיצוני ? כול כך הרבה סיבות ! בתור התחלה יש לי נטיה לאהוב את הדואר שלי בדיוק כזה שלי ורק שלי (אין לי שום חשק שSYSADMIN משועממם ידפדף להענתו ב SPOOL שלי)
מקווה שזה מסביר ומבהיר כמה דברים

נדב

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/12/2003 - 00:39
נושא ההודעה:

בגדול, אני מסכים עם נדב; למעט זה ש:

1. יצא לי להתקל במספיק שרתי דואר שלא מנסים יותר מפעמיים, ולפעמים גם לוקח להם 3 ימים להודיע שהם לא הצליחו לשלוח הודעה שלושה ימים לפני כן ....

2. יצא לי להתקל גם במספיק אדמיניסטרטורים שמתחברים ל- span port וצופים במידע להנאתם.

ההמלצה שלי: אכן, להקים שרת imap מקומי (טרם הספיקותי לנסות, אבל מבירורים שערכתי בשבועיים האחרונים, נראה כאילו Cyrus הוא המנצח הגדול), וגם שרת דואר חיצוני; ולהריץ, באופן קבוע (נאמר, אחת ל- 5 דקות) fetchmail או משהו מקביל שידאג שכל המידע יעבור פנימה.

המחיר: שרת חיצוני (בד"כ אם יש לך דומיין, אז יש לך גם שרת חיצוני, אבל גם אם לא - זה במחיר של 1-2$ לחודש), ובממוצע 2.5 דקות עיכוב לקבלת דואר (אפשר גם להקטין).
הרווח: לא צריך לפתוח אף port לעולם החיצון; אבטחה יותר טובה (הרבה יותר קשה לבצע exploit של שרת דואר דרך fetchmail, למרות שגם זה עלול להיות אפשרי); דואר לא הולך לאיבוד, בהנחה שאפשר לסמוך על השרת החיצוני. לגבי הדאגה של נדב - בקונפיגורציה כזאת דואר נשאר ב- spool בממוצע 2.5 דקות. אם האדמיניסטרטור המשועמם עוקב אחרי הדואר שלך ברמה כזאת, אז גם זה שהשרת אצלך בבית לא יעזור.

אם, במקום fetchmail תשתמש ב- imapsync (או אחד מרעיו), אז גם תוכל לקרוא את הדואר מחוץ לבית בקלות. אם השתמשת ב- fetchmail אז אתה צריך לפתוח את שרות ה- imap או pop3 החוצה לעולם, דבר שאני מאוד מאוד (מאוד) לא ממליץ לעשות.

בדיוק על זה כתבתי הודעה לא מזמן - http://whatsup.co.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=7983

מי שבכל זאת בוחר ללכת על פי העצה של נדב, וודאו שאתם מבינים את ההשלכות של לפתוח גישה פנימה לשרת שלכם, ושאתם מגדירים את ה- firewall כראוי. ואם מדאיג אותכם ה- sysadmin המשועמם, תצפינו - אין דרך אחרת.

נדב, האם ההתקנות שבאות עם ההפצות (לדוגמא RedHat) מוגדרות היטב, או שצריך לקנפג אותן כדי שלא יהיו Open Relay?

חזרה לתוכן הדיון
mavorלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/04/2002 · הודעות: 295 · מיקום: ראשלצ

הודעה פורסם: 18/12/2003 - 09:13
נושא ההודעה:

תשובות ?
בRH ומנדרייק SENDMAIL מגיע מסוגר כמו בתולה במינזר שתקנים (למרבה הפלה במנדרייק הוא אפילו יותר מוקשך מ RH ) וזה אומר שהוא מעזין רק ל 127.0.0.1
לגבי ההצפנה זה לא ראלי כי אתה לא יכול לחפות על הלקוחות שישלחו אלך את המיל מוצפן
לגבי פתיחת פורטים בסך הכול מדובר על 1~3 פורטים (תלוי בפונקצנליות של השרת)
את פורט 25 חיבים לפתוח לעולם אבל כול דבר מעבר הוא אפצנלי
לדוגמה אצלי פתוח גם SPOP3 במקום POP3 (זה גם מגיע אם ההפצה ודרש שינוי מינימלי בהתקנה )
כלומר השד לא נורע
בנושא הניתוקים
היום מנסיון הADSL מתנק פעם ב3~5 ימים למשך 5 דקות זה ממש לא נורא
אוד סיבה למה לא להשתמש בשרת חיצוני היא עניין הניהול
לדוגמה לקוח שלי מישתמש בשרותי ISP גדול בערץ (בלי שמות) חוץ מזה שכול שינוי דורש מישלוך פקס והמתנה של מיספר שעות\ימים גבר שלא קורה בשרת שנימצא מקומית הקמות פיצרים שיש להם מגבלת מאוד (אפילו את תדבר על רפלקציה של חשבונות איתם)
בנוסף כול פעם שיש התקפת וירוסים הם מישמים את מדניות האבתחה ה"מעולה" שלהם שמסתקמת בלמחוק את כול הקבצים שמצורפים למיילים

נדב

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
bombadilלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/10/2002 · הודעות: 470 ·

הודעה פורסם: 18/12/2003 - 09:56
נושא ההודעה: ככה זה אצלי

הסטאפ אצלי:
1. אני מפרסם כתובות תחת דומיין ציבורי שרק מפנה אל התיבה הפרטית שלי באקטקום - ככה אני לא צריך לעדכן את כל העולם אם אני עובר ספק ומקבל גם סינון ספאם ווירוסים. מחיר - 0$.
2. fetchmail כל דקה מושך את הדואר מאקטקום למחשב שלי, procmail ול-Maildir. כך אני לא צריך לפתוח פורט 25.
3. שרת courier-imap מקונפג לקבל רק דרך ssl מעל הרשת.
4. למחשב שלי יש כתובת IP קבועה (אקטקום) ונתתי לו שם תחת דומיין של חבר. מחיר: 0$.

אני מצליח להתחבר לקרוא דואר דרך מוזילה על חלונות בעבודה. המשלוח איטי כי אני עושה אותו דרך המחשב שלי (כדי שהכתובת היוצאת תראה דרך אקטקום ושרת הפניית הדואר).

עכשיו רק חסר לי ללמוד לקנפג את ה-LDAP שהתקנתי.

ההפצה שלי היא דביאן.

הנקודה שלי היא שלמרות שעבדתי כאיש סיסטם של יוניקס כבר לפני 16 שנה אני לא כל כך מעודכן עם מה שיש היום (רב השנים האלו התעסקתי עם תכנות) ובכל זאת מפה לשם התקנתי לי מערכת כמעט לפי כל הדרישות שלי (רק חסר ה-LDAP ואולי לשפר מהירות שליחה). ואני חושב שהשרת שלי די מאובטח.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/12/2003 - 10:15
נושא ההודעה:

למי שעובד עם מנדרייק או רד-האט עדיף פשוט לעבוד עם שרת ה-imap שבא עם ההפצה: wu-imapd . לא מתוחכם במיוחד, אבל מספיק טוב.

פשוט מתקינים את החבילה, מגדירים את imap ל-on וזה עובד:

chkconfig imap on

באופן כללי זהו השרת שהכי פשוט להגדיר (אין מהלהגדיר) אולם הוא סובל מבעיות ביצועים מסויימות.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אוריב
  3. אורח