ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
שח-רחוקאורח · ·

הודעה פורסם: 21/12/2003 - 21:40
נושא ההודעה: הגדרת שרת telnet

אני מעוניין להפעיל את שרת ה-telnet שלי. בגלגול הקודם הוא עבד יפה אבל מאז שהתקנתי את לינקס מחדש הוא לא מקבל בקשות חיבור.
השרת המותקן על המחשב הוא telnetd הפשוט ביותר שבא עם דביאן (ולא inetutils-telnetd או netkit-telnetd(. אני מריץ את דביאן גרסה 3.0r1 עם inetutils-inetd.
כשאר אני מקיש:
telnet 127.0.0.1
אני מקבל:
Trying 127.0.0.1...
Connected to 127.0.0.1.
Escape character is '^]'.
Connection closed by foreign host.

לפי מיטב זכרוני היה ממשק חצי גרפי לאתחול השרת, אבל אני לא יודע איך להגיע אליו (ניסיתי, dpkg-reconfigure telnetd, אבל זה לא זה).

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 22/12/2003 - 10:06
נושא ההודעה:

איפשרת אותו בתצורת ה-inetd Question

אם יש לך קובץ בשם /etc/inetd.conf ווודא שהשרות מוגדר שם. אם לא, צור אחד כזה. ראה man inetd.conf עבור התצורה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/12/2003 - 10:09
נושא ההודעה:

נראה לי שחבילת telnet server לא מותקנת. או לחילופין: פשוט צריך להתחיל מחדש את השירות. למיטב זכרוני חבילת שרת ה-telnet מעדכנת בעצמה את הגדרות inetd

חזרה לתוכן הדיון
yehudaלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 23/02/2002 · הודעות: 798 ·

הודעה פורסם: 22/12/2003 - 13:21
נושא ההודעה:

אם הינך מתמש ב debian בדוק את ההתקנה על ידי נסיון התקנה חוזר עם apt-get. במידה ויש הוא יודיע לך על כך במידה ולא הוא יתקין זאת עבורך...

יתכן שהשרות איננו פעיל כיוון שאינך מתשמש ב inetd אלא ה xinetd שהוא היורש...
באפשרותך לבדוק זאת על ידי הפקודה:

קוד:
dpkg -l |grep inet

במידה ותראה שמופיע ii לפני xinetd כנראה שזה ה deamon שפועל אצלך ותצטרך להעביר את השורות המתאימות מקובץ ההגדרות של inet אליו כיוון שחלק מהdeamon'ים כותבים אליו בתור ברירת מחדל..
על מנת לעשות זאת פשוט הרץ:
קוד:
dpkg-reconfigure xinetd

והסקריפט יעדכן את קובץ הקונפיגורציה של xinet.

בהבט של אבטחה עדיף להמנע מפתיחת שירותים מאפשרים גישה למערכת המבוססים על טקסט נקי בשל האפשרות להאזנה לסיסמאות שמועברות באופן זה..
Wink

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אוריבלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 30/10/2003 · הודעות: 445 ·

הודעה פורסם: 22/12/2003 - 13:36
נושא ההודעה:

כדאי לוודא שאתה באמת רוצה telnet ולא ssh. הראשון ניתן להאזנה, והשני מוצפן. אם השרת שלך עלול לענות לרשת האינטרנט, מומלץ בחום _לא_ להתקין telnet (ורצוי להקפיד גם על firewall).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
שח-רחוקאורח · ·

הודעה פורסם: 22/12/2003 - 20:53
נושא ההודעה: עדיין לא עובד.

מצאיתי את השורה:
telnet stream tcp nowait root /usr/sbin/tcpd /usr/sbin/telnetd -a user

בקובץ /etc/inetd.conf, כך שהרשת מוגדר שם. חבילת הטלנט מותקנת ואני משתמש ב- inet.

לדעתי הבעייה קצת יותר עמוקה, מכיוון שכפי שפלט המסך שבהודעתי הקודמת מראה, נוצר קשר עם שרת ה-telnet אבל הוא נסגר מיד.
הבעיות התחילו כשהתקנתי את krb5-telnetd, שרת telnet מוצפן. החבילה הזו מעולם לא עבדה וסילקתי אותה מיד, אבל יכול להיות שכל מיני קבצים נשארו על הדיסק.

כחומר למחשבה, התקנתי את krb5-telnetd מחדש וניסיתי להתחבר. קבלתי את ההודעה הבאה:
Trying 127.0.0.1...
Connected to yuval1.
telnetd: No authentication provided.

לפיכך, נוצר קשר עם שרת ה-telnet, אבל מכיוון שבתוכנות ה-telnet הפשוטה אין אפשרות ל-authetication )זה גם מה שכתוב בקובץ העזרה(, החיבור נותק. אם כך, מעניין למה החיבור מתנתק גם דרך telnetd רגיל...

דרך אגב, אני עדיין מאמין שהיה סקריפט איתחול לחבילת ה-telnet ואין לי מושג איך לאלץ אותו לרוץ מחדש. בסריפט הזה אפשר היה להגדיר לאיזה משתמשים תהיה גישה לחשבונות שלהם מבחוץ וכד'.

חזרה לתוכן הדיון
שח-רחוקאורח · ·

הודעה פורסם: 22/12/2003 - 20:54
נושא ההודעה: עדיין לא עובד.

מצאיתי את השורה:
telnet stream tcp nowait root /usr/sbin/tcpd /usr/sbin/telnetd -a user

בקובץ /etc/inetd.conf, כך שהרשת מוגדר שם. חבילת הטלנט מותקנת ואני משתמש ב- inet.

לדעתי הבעייה קצת יותר עמוקה, מכיוון שכפי שפלט המסך שבהודעתי הקודמת מראה, נוצר קשר עם שרת ה-telnet אבל הוא נסגר מיד.
הבעיות התחילו כשהתקנתי את krb5-telnetd, שרת telnet מוצפן. החבילה הזו מעולם לא עבדה וסילקתי אותה מיד, אבל יכול להיות שכל מיני קבצים נשארו על הדיסק.

כחומר למחשבה, התקנתי את krb5-telnetd מחדש וניסיתי להתחבר. קבלתי את ההודעה הבאה:
Trying 127.0.0.1...
Connected to yuval1.
telnetd: No authentication provided.

לפיכך, נוצר קשר עם שרת ה-telnet, אבל מכיוון שבתוכנות ה-telnet הפשוטה אין אפשרות ל-authetication )זה גם מה שכתוב בקובץ העזרה(, החיבור נותק. אם כך, מעניין למה החיבור מתנתק גם דרך telnetd רגיל...

דרך אגב, אני עדיין מאמין שהיה סקריפט איתחול לחבילת ה-telnet ואין לי מושג איך לאלץ אותו לרוץ מחדש. בסריפט הזה אפשר היה להגדיר לאיזה משתמשים תהיה גישה לחשבונות שלהם מבחוץ וכד'.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [שח-רחוק]
  2. mksoft
  3. אורח