ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 05/01/2003 - 21:29
נושא ההודעה:

כרגע אני משתמש ב-Guard Dog שנותן תוצאות יותר טובות מ-Zone Alarm החלונאי בבדיקות שערכתי באתרים המבצעים בדיקה של ה-Firewall. הוא גם מאוד נוח בגלל שהוא מאפשר לחסום/לאפשר פרוטוקולים ספציפיים. במילים אחרות, עושה רושם שהוא יותר מוצלח מ-Zone Alarm בכל מה שקשור לחדירות פנימה.

מה שחסר לי זה ש-Zone Alarm גם הגן מפני תוכניות שמנסות לגשת החוצה, ואיפשר להגדיר לאיזה תוכניות מותר לגשת החוצה ולאיזה לא. בלינוקס פונקציונליות כזאת פחות רלונטית במיוחד אם מקפידים להשתמש בקוד פתוח, אבל די נהניתי מהיכולת לראות איזה אפליקציה ניגשת לאינטרנט בכל רגע.

האם מישהו מכיר תוכנה כזאת, שתדווח איזה אפליקציה (רצוי ע"י הצגת icon) ניגשת לאינטרנט בכל רגע? ניסיתי לחפש applet של KDE או ל-GKrellM ולא מצאתי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/01/2003 - 15:14
נושא ההודעה:

בעיקרון הפוקציונליות הזו בנויה כבר לשורת פקודה - אינני זוכר איך אך ניתן לראות לכל תהליך אם הוא מתקשר לאינטרנט.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/01/2003 - 15:29
נושא ההודעה:

מה שאני מחפש זה applet ויזואלי שיראה בכל רגע נתון מי האפליקציה שמתחברת לאינטרנט. (גם משהו דמוי top יהיה נחמד כפיתרון זמני)

כערך מוסף (אם כי פחות רלונטי בלינוקס) יהיה נחמד אם יתאפשר לבקר את הגישה (למשל להגדיר שלאפליקציה מסויימת אסור לגשת לאינטרנט, לשניה כן ולגבי אחרות לאפשר לי להגדיר באופן אינטראקטיבי אם כן לגשת או לא לגשת.

[ נערך על-ידי דוביקס בתאריך 06/01/03 13:32:25 ]

חזרה לתוכן הדיון
shlomilלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 23/12/2002 · הודעות: 1 ·

הודעה פורסם: 06/01/2003 - 16:05
נושא ההודעה:

אני חושב ש
netstat -p
יתן לך מידע לגבי אילו תוכנות מחוברות עכשיו.

לגבי החיפוש אחר המקביל של Zone Alarm , אני חושב ש Guard Dog הוא תחליף מצויין - הוא מבוסס על IPTABLES והוא קל ונוח לשימוש.
אבל אתה חייב להבין שתפיסת האבטחה בלינוקס היא שונה. אתה מאפשר בפיירוול רק שרותים שאתה צריך ומוריד את כל השאר ואם תוכנה מסויימת משתמשת בפורט מסויים אז אתה אמור לדעת על זה מהדוקומנטציה של התוכנה ולפתוח בעצמך את הפורט בפיירוול. כל נוחות נוספת בנושא תגרור אחריה חורי אבטחה.

אגב, ב guard dog יש אפשרות לחסום שרותים כלפי תוכנות לקוח שאתה מריץ. יש שם שני טאבים :
1. served from internet
2. served from local
בטאב בראשון שציינתי אתה יכול לקבוע אילו שרותים יהיו זמינים כלפי תוכנות לקוח שלך. למשל , בשביל דוא"ל צריך pop3 .
בטאב השני אתה יכול לציין אילו שרותים אתה נותן כלפי חוץ לאינטרנט. למשל, אם אתה מריץ שרת אפאצ'י אז צריך לפתוח תעבורת HTTP כלפי חוץ.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/01/2003 - 00:33
נושא ההודעה:

תודה! netstat אכן מכיל את המידע שאני מחפש - אבל האם יש לו front end גרפי? מצאתי את knetstat אבל עושה רושם שכבר לא מפתחים את זה ואין גרסה ל-KDE3?

http://www.cs.sun.ac.za/~eloff/ i

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. דוביקס