ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 20:39
נושא ההודעה: למה לינוקס ואופן אופיס בחינם?

שלום

יש לי שאלה.

למה לינוקס ואופן אופיס הם חינמיים? (שאלה כללית לגבי כל עולם האופן סורס)

הרי אנשי מחשבים רוצים להתפרנס ממחשבים בסופו של דבר, מה שאומר שאם הם לא ימכרו את לינוקס ואופן אופיס הם ימכרו בסופו של דבר מוצר או שירותים אחרים? האם זו לא צביעות, דבר אחד בחינם ואומרים כן אנחנו תומכים בעולם חופשי שבו הכל בחינם כן אנחנו חושבים שלינוקס ואופן אופיס בחינם וזהו הדבר הטוב והנכון לעשות, כן אנחנו מצד שני מוכרים תוכנות בכסף... , ומצד שני עושים כסף ממחשבים תכנות שאותם לא נותנים בחינם...האם זו אינה צביעות?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 20:42
נושא ההודעה:

כי אנשים פריארים וטפשים כי משחררים דברים לחופשי. אולי התוכנה סתם דפוקה?

תעשה לי טובה, אל תזלזל בי להבא. אני נעלב קשות. אמנם אני לא עובד בישבלך, אבל עצם העובדה שאתה חושב שאני מנסה למכור לך משהו. מעליבה מטיבעה.

על התחום,
זה שתרגם את מנדרייק, עזר בתרגומים של KDE, ועוד כמה דברים שאין לך מוגש עליהם

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 20:48
נושא ההודעה:

עכשיו אתה העלבת אותי Crying or Very sad

אפשר תשובות יותר ברורות?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 20:52
נושא ההודעה:

אני כותב תוכנה חופשית, כי כיף לי.
אני מתקן דברים, כי הם לא עובדים לי.
אני מוסיף תמיכה בפי'צרים חדשים בתוכנות, שוב, משעמם לי וכיף לי.

זה עונה לך על השאלה?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 20:56
נושא ההודעה:

וממה אתה מתפרנס?

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 21:03
נושא ההודעה:

מספרים שפעם שאלו מתכנת מקצועי שפיתח דרייבר לכרטיס רשת למה הוא משחרר את העבודה שלו תחת רישיון GPL חופשי. אותו אחד ששאל ניסה להבין מאיפה הטירוף הזה, לעשות עבודה מקצועית ואז לשחרר את הקוד בחינם, ועוד כך שכל אחד יכול לראות את הקוד ואפילו לשנותו.

התשובה הייתה "תראה, אני השקעתי בדרייבר הזה כמה ימי עבודה, ובתמורה אני מקבל 80 מגה של קוד חופשי שאחרים כתבו, בחינם, ואתה טוען שאני משוגע?"

העיקרון המודגם לעיל הוא שיתוף - אתה תתרום משהו ובתמורה תזכה לקבל הרבה הרבה יותר בחזרה.

אם אתה רוצה להבין קצת יותר, ולהעמיק את הידע באידיאולוגיה שעומדת מאחורי הקוד החופשי (ויש הרבה, הרבה יותר מהדוגמה הנ"ל) אתה מוזמן לקרוא את אלה:

http://harel.org.il/nadav/essays/chofesh/lecture.html
http://esc.sail.co.il/%7Eori/articles.html

חזרה לתוכן הדיון
baba007לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/08/2003 · הודעות: 315 ·

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 21:07
נושא ההודעה:

איך אף אחד לא העמיד אותו על טעותו?
אפשר, אפשר אפשר וגם אפשר למכור את לינוקס ולהרוויח
יש צורך להזכיר את רד-האט?
ומה אם כל חברות הייעוץ?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 21:10
נושא ההודעה:

תודה... אני קורא...

כתוב שם:

תארו לכם עולם שבו אין אף אדם רעב, כי ניתן בו לשכפל ולהפיץ לחם ללא מאמץ, וקבוצה של מאה אנשים מפיצה לחם לכל העולם. לצערנו לא הגענו למצב אוטופי זה, אך בהחלט הגענו אליו בתחום התוכנה. ברגע שנכתבה תוכנה מסוימת (דבר המקביל להמצאת המתכון ללחם והטכנולוגיה הדרושה להכנתו) ניתן להפיץ אותה בכל העולם כמעט ללא מאמץ, גם לאנשים וארצות חסרי אמצעים.

אבל אני בכלל לא בטוח שזה מצב רצוי לעולם. הרי אם אתה עכשיו מביא את העולם למצב אטופי זה אתה מפטר מליוני מתכנתים וכל מה שקשור בתעשיית התוכנה בעולם!!!!!! ואולי כל מה שנגרר בעקבותיהם כל המסעדות, המוצרים שהם קונים, הרעיון הזה יכל להיות הרסני ביותר לעולם המצב הזה של תוכנה חופשית!!!!!!!!! יש פה איזו בעיה... כי ככל שהעולם ישתמש יותר בתוכנה חופשית כך כל תעשיית התוכנה כאילו כורתת את הענף עליה היא יושבת, כי הרי המצב הוא לא שפתאום אנשים יחלקו מכוניות ולחם בחינם כי המצב הוא מיוחד לעולם התוכנה שבה ניתן לשכפל דברים... ולכן אולי כדאי להגביל את התוכנה החופשית על מנת למנוע קריסה זו של תעשיית התוכנה המכובדת אשר מעסיקה מליונים בעולם וגוררת מליוני מועסקים אחרים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 21:19
נושא ההודעה:

Anonymous :
תודה... אני קורא...

כתוב שם:

תארו לכם עולם שבו אין אף אדם רעב, כי ניתן בו לשכפל ולהפיץ לחם ללא מאמץ, וקבוצה של מאה אנשים מפיצה לחם לכל העולם. לצערנו לא הגענו למצב אוטופי זה, אך בהחלט הגענו אליו בתחום התוכנה. ברגע שנכתבה תוכנה מסוימת (דבר המקביל להמצאת המתכון ללחם והטכנולוגיה הדרושה להכנתו) ניתן להפיץ אותה בכל העולם כמעט ללא מאמץ, גם לאנשים וארצות חסרי אמצעים.

אבל אני בכלל לא בטוח שזה מצב רצוי לעולם. הרי אם אתה עכשיו מביא את העולם למצב אטופי זה אתה מפטר מליוני מתכנתים וכל מה שקשור בתעשיית התוכנה בעולם!!!!!! ואולי כל מה שנגרר בעקבותיהם כל המסעדות, המוצרים שהם קונים, הרעיון הזה יכל להיות הרסני ביותר לעולם המצב הזה של תוכנה חופשית!!!!!!!!! יש פה איזו בעיה... כי ככל שהעולם ישתמש יותר בתוכנה חופשית כך כל תעשיית התוכנה כאילו כורתת את הענף עליה היא יושבת, כי הרי המצב הוא לא שפתאום אנשים יחלקו מכוניות ולחם בחינם כי המצב הוא מיוחד לעולם התוכנה שבה ניתן לשכפל דברים... ולכן אולי כדאי להגביל את התוכנה החופשית על מנת למנוע קריסה זו של תעשיית התוכנה המכובדת אשר מעסיקה מליונים בעולם וגוררת מליוני מועסקים אחרים.

נכון, אולי אין מקום להשוות אם מכוניות, אבל האפשרויות להרווחה הם אדירות, מה אם הכסף שאנשים ירוויחו בשביל התמיכה, מה אם המתכנתים שיתבקשו להתאים קוד לארגון מסויים או לאדם פרטי מסויים, וחוץ מזה תחשוב, האם אתה באמת רוצה לקבל תוכנה אולי ממקום מפוקפק, שכתוכל במחיר די סימלי לקנות תוכנה ממקור אמין אם כל מיני שיפורים ודברים של מכלילים בגרסה המשוכפלת

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 21:19
נושא ההודעה:

אם אתה אומר שאפשר למכור לינוקס ואפשר לייעץ תמורת תשלום. אז השאלה שלי היא כזו, האם העקרון שאותו אני רואה חזור והלוך, של חסכון למשרדי ממשלה, של אנשים שיורידו לינוקס בחינם, מה הוא אומר בעצם?

אז השאלה שלי היא
בהנחה שהשימוש בתוכנה חופשית מתרחב ובתוכנה תמורת תשלום דוגמת ווינדוס ואופיס מצטמצם

פחות כסף מתגלגל בתעשיית התוכנה? - כריתת הענף של תעשייתה התוכנה
יותר כסף מתגלגל בתעשיית התוכנה? ולכן אין דבר כזה תוכנה חופשית בסופו של דבר מתגלגל אותו כסף
שאותו סכום כסף נכנס לתעשיית התוכנה? ולכן בעצם היה עדיף אולי המצב של תוכנה בכסף (כמו קניית אחריות ותמיכה בכסף של המוצר אולי...)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 21:23
נושא ההודעה:

Anonymous :
תודה... אני קורא...

כתוב שם:

תחשוב על זה ככה, ברגע שהכל חופשי וניתן לשכפל ולהפיץ הכל אני בספק אם אדם יזדקק לעבודה, ובנושא של קוד פתוח זה הרבה מעהר ללחם משום שאדם יוכל לא רק להפיץ את תוכניתו בחינם אלא לתת לאחרים גם לשפרה.

חזרה לתוכן הדיון
IPלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/06/2003 · הודעות: 1023 · מיקום: תל אביב

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 21:27
נושא ההודעה:

הממשלה רוצה אופן אופיס בעברית.
יש לה שתי אפשרויות:
1. לפרסם שלטים ברחובות שקוראים לכל האנשים לתרגם קוד.
2. לחכות כמה זמן עד שאני הקוד הפתוח יתרגמו.
3. לשלם כסף לחברה (שמעסיקה אנשים) שתתרגם בשבילה את האופן אופיס.
המדינה הפעם בחרה באשרות השלישית.

אתה יכול להסתכל על עוד הרבה פרוייקטים, יש הרבה פרוייקטים קוד פתוח שמקבלים כסף מחברת/אנשים שיש להם אינטרס שהתוכנה תיהיה טובה יותר.
מצד שני, יש אנשים שעוזרים ותורמים קוד לאותם פרוייקטים. ויש גם פרוייקטים גדולים וטובים שלא ממומנים ע"י אף אחד.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 21:29
נושא ההודעה:

Anonymous :
תודה... אני קורא...

כתוב שם:

להיפך. אתה יוצא מתוך הנחה מוטעית שחופשי=חינם. באנגלית free משמעו חינם (כמו בבירה) או חופשי (כמו בדיבור). התוכנה היא חופשית - לא בהכרח חינמית. החופש מאפשר לך מספר דברים, כמו למשל לראות את הקוד, לעשות שינויים בקוד ולהפיץ מחדש את התוכנה. תוכנה חופשית לא מכריחה אותך לתת את התוכנה בחינם. ההבדל המהותי הוא שבעוד בתוכנה לא-חופשית הכסף מגיע בעיקר מרישוי, בתוכנה חופשית הכסף מגיע מהפצה ומשירותי ערך מוסף.

אתה גם טועה בפירוש האפוקליפטי שאתה נותן למשמעות הגידול בתוכנה חופשית. תוכנה חופשית תגרום בדיוק למצב הפוך - שלהרבה יותר מתכנתים תהיה עבודה. במקום למשל שחברה מסויימת שיושבת בחו"ל תעשה מיליארדים, יועסקו הרבה יותר מתכנתים מקומיים בפיתוח תוכנה ו/או בביצוע שינויים והתאמות לתוכנות חופשיות וכו' וכו'.

תקרא בבקשה את זה:

http://www.whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2041

אגב, אם אתה חושב שתוכנה קניינית כן נותנת לך ביטחון תעסוקתי, לך ספר את זה למתכנתי נטסקייפ, dBase, WordPerfect, דגש, איינשטיין ועוד רבים אחרים שפשעם היחיד היה שמי שעמד מולם לא לוקח שבויים. בסופו של דבר, תוכנה חופשית יכולה למנוע את המונופוליזם הדורסני שחברות קנייניות (רבות, אם כי בלי הכללה) נוהגות בו.

Anonymous :
אם אתה אומר שאפשר למכור לינוקס ואפשר לייעץ תמורת תשלום. אז השאלה שלי היא כזו, האם העקרון שאותו אני רואה חזור והלוך, של חסכון למשרדי ממשלה, של אנשים שיורידו לינוקס בחינם, מה הוא אומר בעצם?

מה שזה אומר, זה שאם אתה לא רוצה להשתמש בשרותי הערך המוסף, אזי הרישוי והשימוש בתוכנה הוא חינם. אם אתה רוצה להשתמש בשירותי הערך המוסף, זה יעלה לך אבל פחות. יוצא שאתה משלם רק על מה שאתה צריך, ועל שירותים אמיתיים (הדרכה, תמיכה וכו') ולא על רישוי וירטואלי שהולך בעיקר לכיסים של בעלי המניות.

נערך לאחרונה על-ידי דוביקס בתאריך 12/01/2004 - 22:17, סך-הכל נערך 2 פעמים

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 21:35
נושא ההודעה:

רגע אני רוצה לראות שאנחנו באותו קו מחשבה

אתה מבין שאפשר לדרוש כסף על תוכנות
אתה מבין שבגרסאות החינמיות או המשוכפלות ניתן היה להחסיר דברים כמו תוספים מיוחדים או תמיכה לזמן מה.

אני מנסה להבין איפה אתה טוען שתהיה "כריתת הענף"

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 22:01
נושא ההודעה:

baba007 :
רגע אני רוצה לראות שאנחנו באותו קו מחשבה

אתה מבין שאפשר לדרוש כסף על תוכנות
אתה מבין שבגרסאות החינמיות או המשוכפלות ניתן היה להחסיר דברים כמו תוספים מיוחדים או תמיכה לזמן מה.

אני מנסה להבין איפה אתה טוען שתהיה "כריתת הענף"

בשני מיליון חסברות דרעק שומכרות תוכנות זבל שעולות שלוש שקל בשוק. ישנם מיליון כאולו, ותתפלא אבל אם תחבר אותן, הסכום הוא די גדול. תעיף את בילי. ומה נשאר לך? עשרות בודדות של חברות "תוכנה חופשית" ומיליון מתכנתים שמתכנתים בשביל הכיף, אבל אין להם מה לאכול. כי אין מספיק חברות שלתשלם להם על השירותים הנפלאים להם.
אני יודע, אני פיסימי, אבל אני עדיין לא מבין לאן כל האנשים שעובדים בתעשיית התוכנה הלא חופשית ילכו אם נניח מחר סוגרים את הדלתות של כל חברות התוכנה המסחריות.

לאורח שפתחאת השרשור:
אני סטודנט שנה שנייה להנדסת תוכנה.

חזרה לתוכן הדיון
ronpeלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/12/2003 · הודעות: 54 · מיקום: תל אביב

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 22:01
נושא ההודעה:

לעניות דעתי דווקא עושה רושם ששוק התוכנה היה רדום משהו עד לאחרונה. כתוצאה מהתפתחות הקוד הפתוח, חברות מתייעלות כדי לעמוד בתחרות. לדוגמא אפשר להביא את מייקרוסופט והגרסת ווינדווס "המשופרת" הבאה שלהם ....

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 22:02
נושא ההודעה:

אני יודע שלמי שחונך על ברכי הצביעות של מיקרוסופט קשה להבין את זה אבל אנסה להסביר בקיצור.

תוכנה היא ידע וככזה אסור לחסום אותו - עד כאן הצד המוסרי ועכשיו לצד העסקי.
כאשר מתכנת כותב תוכנה בדרך כלל הוא מקבל על זה כסף אז קודם כל הוא לא מפסיד
אחר כך הוא משחרר את הקוד והוא מתפנה לכתוב עוד תוכנה
אם יש באגים בקוד שלו, יהיו אחרים שגם ימצאו אותם וגם יתקנו אותם כך הוא עובד פחות קשה.
קוד פתוח הוא הדרך הכי טובה לעשות כסף היום מתוכנה.
למה? כי תוכנה היא דבר מאד מורכב ועל מנת לכתוב ולדבג נדרשים הרבה מאד מתכנתים אם נשחרר את הקוד, נקבל מאות ואלפי מתכנתים פוטנציאליים בחינם ואז כמשווק תוכנה, זו הדרך הטובה ביותר לדאוג שהתוכנה אותה אני משווק היא המוצר הטוב ביותר.
ממה אני אתפרנס?
1. ממכירת התוכנה - טוב לא אמכור הרבה כי כולם יעתיקו
2. שירותי התקנה - אני הרי מכיר את התוכנה שכתבתי הכי טוב מכולם אז יש לי יתרון
3. הדרכה - שוב כמו סעיף 2 יש לי יתרון
4. שינויים בתוכנה לפי דרישת לקוחות (שוב כמו סעיף 2 יש לי יתרון)

מהסיבות האלו אנו רואים שתוכנה חופשית וקוד פתוח הם הדבר הכלכלי ביותר.
כל מי שחושב שקוד סגור יכול לתת משהו פשוט אינו מבין מספיק בתוכנה וגם לא בעסקים
כן אני טוען שמיקרוסופט לא מבינים... עוד מספר שנים תראו שצדקתי כאשר חברת מיקרוסופט או שתכנס לקוד הפתוח מה שלא ממש סביר או שתתמוטט לחלוטין מה שיותר סביר.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 22:15
נושא ההודעה:

elcuco :

אני יודע, אני פיסימי, אבל אני עדיין לא מבין לאן כל האנשים שעובדים בתעשיית התוכנה הלא חופשית ילכו אם נניח מחר סוגרים את הדלתות של כל חברות התוכנה המסחריות.

תוכנה חופשית היא לא אנטי-מסחרית!!!! רד האט היא חברה מסחרית והיא מתפרנסת לא רע. IBM ו HP ו SUSE הן חברות מסחריות שעושות כסף טוב מהפצת תוכנה חופשית. חברת תוכנה חופשית יכולה להיות קפיטליסטית בדיוק כמו כל חברת תוכנה קניינית.

אחד האתגרים היום היא שעדיין אין שימוש נרחב בתוכנה חופשית. אנחנו בדיוק בקו התפר בין כמה משוגעים לדבר שמנסים לספר כמה תוכנה חופשית זה נפלא לבין מצב שבו התוכנה החופשית שולטת. קו התפר הזה לא מספק לצערנו מספיק פרנסה למספיק אנשים היום מתוכנה חופשית - אבל המצב הזה יכול להשתנות מקצה אל קצה אם אפילו 10% מהכסף שמוצא היום על רישוי של תוכנות קנייניות יוזרם לשוק המקומי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 22:39
נושא ההודעה:

בעקבות הדיון הזה הורחב הפרק הבא במדריך ווטסאפ:

http://www.whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=FAQ&file=index&myfaq=yes&id_cat=17

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 22:43
נושא ההודעה:

דוביקס :
elcuco :

תוכנה חופשית היא לא אנטי-מסחרית!!!! רד האט היא חברה מסחרית והיא מתפרנסת לא רע. IBM ו HP ו SUSE הן חברות מסחריות שעושות כסף טוב מהפצת תוכנה חופשית. חברת תוכנה חופשית יכולה להיות קפיטליסטית בדיוק כמו כל חברת תוכנה קניינית.

אחד האתגרים היום היא שעדיין אין שימוש נרחב בתוכנה חופשית. אנחנו בדיוק בקו התפר בין כמה משוגעים לדבר שמנסים לספר כמה תוכנה חופשית זה נפלא לבין מצב שבו התוכנה החופשית שולטת. קו התפר הזה לא מספק לצערנו מספיק פרנסה למספיק אנשים היום מתוכנה חופשית - אבל המצב הזה יכול להשתנות מקצה אל קצה אם אפילו 10% מהכסף שמוצא היום על רישוי של תוכנות קנייניות יוזרם לשוק המקומי.

אני כמעט ולא מסכים איתך. אלו חברות מאוד גדולות ומעטות. אתה יודע כמה אלפי חברות תוכנה שטונות יש שחיות ממבילי מציע?
אתה מכיר את הדגים הקטנים האלו שחיים מסביב לכרישים וניזונים מהשיירים של מהשכרישים אוכלים? נניח שפתאום נבוא ותחסל חצי מהכירים הללוץ כמה דגי רקק ימותו? עכשיו תזכור שכל דג כזה מסמל חברה שמעסיקה כמה עשרות אנשים. כמה מובטלים יש לך?

ממה הם יקבלו כסף? יופי הם יכולים לתכנת בזמן הפנוי לפרוייקטים חופשיים, וענף התוכנה יצמח. אבל מה איתם?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/01/2004 - 22:53
נושא ההודעה:

הם ימשיכו להתפרנס, אבל מתוכנה חופשית.

אתה שוכח שאפשר למכור גם תוכנה חופשית (ובגלל שהעלות יותר נמוכה גם היקף המכירות יכול להיות יותר גדול), שירותי תמיכה/ייעוץ/הדרכה, כתיבת ספרים וכו'.

אין שום סיבה שמי שהוא היום דג רקק שניזון מהשיירים של מיקרוסופט, לא יוכל לעשות את אותו רווח מאותם שירותים בדיוק סביב תוכנה חופשית. ההבדל הגדול הוא דווקא בבשר הכריש - שהוא חלק מאוד גדול ועסיסי - שהיום הולך ברובו לחברות בחו"ל (ולאו דווקא מיקרוסופט) ובתוכנה חופשית הכסף הזה יכול לקדם את התעשייה המקומית.

יכול להיות שבסופו של דבר השוק רק יגדל - אולי הורדת המחירים תאפשר לעסקים להרחיב את צריכת המיחשוב שלהם, וכך בעקיפין גם יגדלו צרכי השירות שהם מקבלים (בין אם מעובדים בתוך החברה ובין אם מגורמים חיצוניים).

הבעיה כמו שציינתי קודם, היא מסה קריטית. ברגע שהשימוש בתוכנה חופשית יגיע לסף מסויים, כבר לא תעלה השאלה אם אפשר להרוויח מתוכנה חופשית - ויש מקומות בעולם שכבר מתקרבים למצב הזה. ישראל, לצערנו, עדייו בחיתוליה אבל ההתקדמות הגדולה בחודשים ובשנה האחרונה אמורה לשנות את המצב לטובה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/01/2004 - 00:00
נושא ההודעה:

אתה סתם מצטט אמרות. אני אומר, בגלל שהתוכנה חופשית, חברה לא צריכה להעסיק הרבה אנשים. מה עןשים? מפטרים. ואלו בחוץ? באיזה פרוייקטים הם יכנסו? הרי רב הפרויקטים מנוהלים על ידי מתנדבים. רב האנשים העובדים על רב הפרוייקטים החופשיים, עשים את זה בהתנדבות. כי אין מי שיממן אותם. פשוט לא צריך.

מה גם שמפני שיש אלטרנטיבות חופשיות, אין צורך ב-19 תוכנות מייל, או 37 תוכנות וידאו. שוב נוצר מצב, שבו יש אנשים חופשיים בחוץ, שאין להם עבודה.

אתה מבין מה אני אומר?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/01/2004 - 00:19
נושא ההודעה:

מה שאני מבין זה שהראייה שלך צרה ונכונה לנקודת זמן מאוד מוגדרת. הטענה שלי היא שעם גידול בשימוש בתוכנה חופשית, לא רק שלא תהיה פגיעה בתעסוקה אלא ייפתחו הזדמנויות חדשות ונפח השימוש הכללי יגדל, מה שיביא בהכרח להזרמת יותר משאבים והון לתעשיית התוכנה המקומית במקום לממן גורמי חוץ שהתרומה שלהם למדינה שולית וזניחה.

אם יש לך טענה ספציפית שסותרת את האמירה הנ"ל לדעתך, אתה מוזמן להביא דוגמאות. הפרחת טענות כוללנית וערטילאית לא יכולה להוכיח שום דבר.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. elcuco