ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 31/01/2004 - 21:07
נושא ההודעה: [OT] תהיות על הבדלי יציבות של אותו בסיס קוד במ"ה שונות

יותר מוקדם השבוע ניסיתי לבחון את פיירבירד על מחשב עם חלונות (2000), והתאכזבתי קשות. במהלך כמה שעות שעבדתי איתו הוא הספיק להתרסק כמה וכמה פעמים, שזה הרבה יותר מIE על אותו מחשב (שהיה מתרסק פעם בשבועיים עד שלמדתי לעשות ריבוט כל שבוע). אחרי שגם חטפתי מסך כחול עם הודעות מפחידות מחקתי כל זכר אליו.

ההתנסות הזו שונה לחלוטין מההתנסות שלי עם אותה גרסת פיירבירד על לינוקס - שהצליח להתרסק רק פעמיים בכמה חודשים אחרי שלחצתי על צירוף מקשים כלשהו (לא הצלחתי לשחזר).

מאחר ואני מניח שבסיס הקוד זהה, אני תוהה מה יכולה להיות הסיבה לתופעה הזו. אם מישהו משתמש בתוכנות שיש להן גרסאות ללינוקס וחלונות (פיירבירד, מוזילה, אופן אופיס) יעניין אותי לשמוע אם המקרה שלי חריג או שיש כאן עקביות ו/או הסבר הגיוני כלשהו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/01/2004 - 21:14
נושא ההודעה:

ניסיתי את firebird על win2000 ולא שמתי לב להבדלים משמעותיים מהגרסה ללינוקס (כלומר, לא התרסק יותר). לצערי הבדלי מהירות טעינה ותגובה לא יצא לי להשוות
איך התקנת? ההתקנה שלי התבצעה מ-installer שמצאתי ב-mozdev (קישור: http://seb.mozdev.org/firebird)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/01/2004 - 21:15
נושא ההודעה:

בסיס הקוד לא כל-כך זהה. אתה יכול לראות את זה מהעובדה הפשוטה ששני העותקים רצים על מערכות הפעלה שונות עם ספריות תצוגה שונות מאוד.

חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 31/01/2004 - 21:21
נושא ההודעה:

אולי זה קשור לכך שפיירבירד אכסן מידע בזכרון ולא הצליח לגשת אליו בצורה ראויה?
אולי המערכת הפעלה שאיתה ניסית לא יודעת לנהל זיכרון בצורה טובה ובכך הכל קורס?
כידוע העומס שניתן להפעיל על לינוקס הרבה יותר גדול מאשר מה שווינדוס עומד בו.
בלינוקס אני רץ עם mldonkey מחובר להמון רשתות ברקע, עם ICQ, אימייל, גימפ, ודפדפן אינטרנט מלא עמודים, ולפעמים גם איזה משחקון ברקע, והמחשב עובד מהר.
בווינדוס אחרי שתפעיל את הmldonkey ותנסה להפעיל עוד תוכנה, אם לא תקבל מסך שגיאה או פונטים עצומים וחמצי מסך מהבהב ונעלם ואז הכל קורס, אז זה נס.
לעומת זאת בXP הוא עומד יותר בעומס, ורק כאשר תעמיס עליו קצת יותר ממה שהוא יכול לקבל אז תראה מסך כחול וכן אני מה לעשות מעמיס המון על המחשב וכל הזמן יש לי מסכים כחולים בXP רק שבXP הם יותר מסוגננים, והם מתוחכמים, הם עושים ריסט מיידית אחרי 5 שניות כדי שלא תסתבך ותנסה לקרוא מה השגיאה...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
CoolDaniFromAshdodלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/04/2003 · הודעות: 831 ·

הודעה פורסם: 31/01/2004 - 21:26
נושא ההודעה: Re: [OT] תהיות על הבדלי יציבות של אותו בסיס קוד במ"ה שו

דוביקס :
יותר מוקדם השבוע ניסיתי לבחון את פיירבירד על מחשב עם חלונות (2000), והתאכזבתי קשות. במהלך כמה שעות שעבדתי איתו הוא הספיק להתרסק כמה וכמה פעמים, שזה הרבה יותר מIE על אותו מחשב (שהיה מתרסק פעם בשבועיים עד שלמדתי לעשות ריבוט כל שבוע). אחרי שגם חטפתי מסך כחול עם הודעות מפחידות מחקתי כל זכר אליו.

ההתנסות הזו שונה לחלוטין מההתנסות שלי עם אותה גרסת פיירבירד על לינוקס - שהצליח להתרסק רק פעמיים בכמה חודשים אחרי שלחצתי על צירוף מקשים כלשהו (לא הצלחתי לשחזר).

מאחר ואני מניח שבסיס הקוד זהה, אני תוהה מה יכולה להיות הסיבה לתופעה הזו. אם מישהו משתמש בתוכנות שיש להן גרסאות ללינוקס וחלונות (פיירבירד, מוזילה, אופן אופיס) יעניין אותי לשמוע אם המקרה שלי חריג או שיש כאן עקביות ו/או הסבר הגיוני כלשהו.

אני משתמש בפיירבירד 0.7, מוזילה 1.6, ואופן אופיס 1.1 RC5 עם תרגום לעברית (בעבר השתמשתי בגרסה הלא מתורגמת גם) על w2k (sp4) שמותקן אצלי.

לא שמתי לב להבדלים מסוימים בביצועים ו/או ביציבות על גבי חלונות מלבד העובדה שפיירבירד אוהב לפעמים לקרוס אחרי שאני מחליף ערכת נושא (לפחות הוא דואג להציג הודעות שגיאה נחמדה לפני Smile). אני צריך לבדוק בהזדמנות אם מדובר בבאג. אבל לא שמתי לב לבעיות כמו שהתרחשו אצלך. ואני משתמש בפיירבירד 99 אחוז מהזמן שאני עובד על חלונות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
bjesusלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 12/04/2002 · הודעות: 287 · מיקום: נאות הכיכר

הודעה פורסם: 31/01/2004 - 22:20
נושא ההודעה:

השתמשתי בפיירבירד בחלונות כל הזמן, ואני עדיין משתמש בו בחלונות בכל שאר המחשבים בבית, ולא שמתי לב לשום בעיית יציבות. הדבר היחיד ששמתי אליו לב זה שהוא עולה יותר מהר בחלונות, למרות שעכשיו אני כבר לא בטוח (פעם היה לוקח לו כמה שניות לעלות בלינוקס, היום הוא כבר עולה כמעט מיד).

חשוב גם לציין שהמטרה העיקרית של פיירבירד היא חלונות, ורק אחר-כך לינוקס, מה שגורם לתוצאות שלך להיות עוד יותר מוזרות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\  
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 31/01/2004 - 22:41
נושא ההודעה:

אני אישית משמש במוזילה המלא. אין בעיות של מהירות, וממה שראיתי שתי התוכנות מתנהגות די דומה.

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 01/02/2004 - 09:47
נושא ההודעה:

Anonymous :
בסיס הקוד לא כל-כך זהה. אתה יכול לראות את זה מהעובדה הפשוטה ששני העותקים רצים על מערכות הפעלה שונות עם ספריות תצוגה שונות מאוד.

זה מסביר למה הפיירבירד נראה לי הרבה פחות טוב ויזואלית מאיך שהוא נראה בלינוקס, למרות שלא ציינתי את זה כי זו בעייה משנית כרגע.

Anonymous :
איך התקנת? ההתקנה שלי התבצעה מ-installer שמצאתי ב-mozdev (קישור: http://seb.mozdev.org/firebird)

הורדתי את חבילת ה zip מהאתר שלהם ולא היה שם שום installer - פשוט הרצתי את ה exe של התוכנה. בכל מקרה אני אבדוק את מה שאתה מציע.

CoolDaniFromAshdod :
לא שמתי לב להבדלים מסוימים בביצועים ו/או ביציבות על גבי חלונות מלבד העובדה שפיירבירד אוהב לפעמים לקרוס אחרי שאני מחליף ערכת נושא (לפחות הוא דואג להציג הודעות שגיאה נחמדה לפני Smile). אני צריך לבדוק בהזדמנות אם מדובר בבאג. אבל לא שמתי לב לבעיות כמו שהתרחשו אצלך. ואני משתמש בפיירבירד 99 אחוז מהזמן שאני עובד על חלונות.

שתיים מהקריסות היו בעת החלפת ערכת נושא, אבל היו עוד כמה אחרי שפתחתי מספר רב של טאבים ועוד איזו אחת או שתיים שקרו כשסתם גלשתי לאתר כלשהו.

חזרה לתוכן הדיון
Eliranלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/05/2002 · הודעות: 582 · מיקום: Israel

הודעה פורסם: 01/02/2004 - 12:02
נושא ההודעה:

דוביקס :
אבל היו עוד כמה אחרי שפתחתי מספר רב של טאבים ועוד איזו אחת או שתיים שקרו כשסתם גלשתי לאתר כלשהו.

לי זה דווקא קורה בלינוקס. אחרי זמן מה עם עבודה עם מספר טאבים לפעמים אני שם לב שהתוכנה פשוט יצאה לה...

ולפי דעתי פיירבירד נטען לאט יותר בלינוקס בגלל שאתה משתמש בגרסת ה GTK/XFT

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/02/2004 - 13:20
נושא ההודעה:

אני התקנתי מוזילה 1.6 אצל איש אחד על חלונות 98 (כן, לי אין) וראיתי הבדלים עצומים ביציבות (למרות שאולי אין מה להשוות לחלונות 98, אבל לדעתי גם הפצה מתקופתה של חלונות 98 לא הייתה מפילה את זה ככה הרבה)
SM...

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. דוביקס
  2. אורח