ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 16:57
3 נושא ההודעה: רעיון: מערכת לפרסום מדריכים המאפשר בדיקת מטלות וכו..

היום ככה בלילה שלא הצלחתי להרדם עלה לי רעיו חדש למערכת מדריכים.
הרעיון הכללי הוא מערכת אשר מאפשרת להעביר כל מיני "קורסים" או מדריכים לדברים באינטרנט, כגון שפות תכנות כמו C או C++.

המערכת תאפשר לכל החפץ להרשם, ולקרוא את המדריכים אשר יחולקו לנושאים כמובן,
כך שבכל נושא יהיו:
- במהלך הנושא שמסביר את החומר, יהיו שאולות קטנות המאפשרות להבין את הקטע האחרון, שכוללות תשובות לבדיקה עצמית.
- בסוף אותו הפרק, יהיו שאלות שונות , המאפשרות לתרגל את כל אותו נושא.
- פה לא יופיעו פתרונות, אלא לכל פותר תהא האפשרות לשלוח את הפתרון שלו למערכת האתר, והמערכת תוכל לבדוק באמצעות מתנדבים את הפתרון ולהעיר הערות והכל, וכך ניתן ללמוד הרבה יותר מסתם לענות ולבדוק.
- באמצעות כך שמאופשר לשלוח את הפתרון האישי של כל משתמש , ולקבל חוות דעת יותר רצינית, משתמשים אשר ישלחו את כל הפתרונות ויקבלו בהם "ציון טוב", יוכלו לבדוק פתרונות אחרים גם כן, וכך יתן בעצם ליצור שרשת גדולהשלאנשים שלומדים, שולחים פתרונות, ואחר כך בודקים לאחרים.
- הרעיון הוא מעין העברת הנושא בצרוה כזו שתאפשר לימוד מסודר כפי שלומדים מספר ללימוד עצמי, אך לאפשר את הלימוד בצורה נוחה יותר תוך כדי ביסוס על המערכת, ובדיקה שלא ע"י עצמכם.
- הרעיון הנוסף הוא "לחייב" את המשתמשים הרשומים הרוצים לקחת את הלימוד כלומר לא לחייב באמת אלא לרשום שעל מנת שיוכלו לבדוק ולהמליץ על מנת שיוכלו ללמוד טוב יותר אז לשלוח את הפתרונות האישיים שלהם לאותן "מטלות" ובבכך גם למנוע את הדחף האישי של כל אחד לקרוא את הפתרון, ובכך גם להרוויח פתרון מזווית ראיה שונה.
ועל כן האפשרות להמליץ לשלוח את הפתרונות ואחר כך לקבל עליהן הערות ואולי אפילו ציון במילים (טוב טוב מאוד וכו..), ובכך להגיע לרמה שהלימוד יהיה ענייני יותר.

זה יהיה מעין העברת קורס באינטרנט בצורה ממוסדת יותר מהרגיל , וכך לקבל לימוד נוח יותר.

הרעיון הוא בגדר רעיון ובינתיים אין אני ממש אותו, אך אני מתכנן, לכן אם מישהו מעוניין להציע הצעות, לרשום הערות, הארות וכו, אני אשמח לקבל.

אייל

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 17:53
נושא ההודעה:

אבחנה ראשונה: לרוב השאלות הללו יש תשובות פשוטות ומונוטוניות.

אבחנה שניה: יש כאן משהו שמזכיר הונאות פירמידה, אך הפוך: ברגע שנכנסת אתה מקווה שאף אחד אחר לא ייכנס אחריך, כדי שלא תצטרך להשקיע בבדיקת תשובות Smile

חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 20:25
נושא ההודעה:

Anonymous :
אבחנה ראשונה: לרוב השאלות הללו יש תשובות פשוטות ומונוטוניות.

אבחנה שניה: יש כאן משהו שמזכיר הונאות פירמידה, אך הפוך: ברגע שנכנסת אתה מקווה שאף אחד אחר לא ייכנס אחריך, כדי שלא תצטרך להשקיע בבדיקת תשובות Smile

אבחנות? לא ציפיתי לאנליזה רפואית אבל זה גם טוב Wink

אז ככה, לרוב השאלות יש תשובה אבל הרעיון הוא שלא תהיה להם התשובה באתר,
כלומר המערכת מיועדת ללמד את הנושא למי שלא בקיא בו, כלומר בוא ניקח לדוגמה את שפת C שזה יכול ללמד בצורה טובה יותר.
המערכת תכיל בנוסף לשלות להבנה עצמית במהלך אותו פרק, בסוף 2 שאלות שהן יותר משימות, או מטלות או איך שלא תקרא לזה שאלו מטלות תכנותיות, שהרעיון הוא לבנות אותן לבד.
אלו לא יהיו שאלות של כן ולא או שאלות שאפשר למצוא בגוגל אלא משימות מקוריות.

לא קרה לך אף פעם שרצית ללמוד משהו, ונגיד היה לך ידע מועט באנגלית ולא הצלחת ללמוד אותו? ובכן לי זה קרה לפני כמה שנים שהאנגלית שלי הייתה גרועה, ונורא רציתי ללמוד C++ אך לא היה מאין.. לקנות ספר זה דבר יקר ויש אנשים שלא יכולים להרשות זאת לעצמם ובקושי יש להם אינטרנט.
אלו כן יכולים להרשות לעצמם.. ובכן לא תמיד יש ספרים בנושא הרצוי ולא תמיד הם מספיק טובים, לי לדוגמה יש ספר C++ כלשהוא שלא הייתי ממליץ עליו לאף אחד, והייתי אפילו מציע להתרחק ממנו, כי הוא מסביר ממש גרוע, אבל בו בעת שניתי אותו הוא נראה כמסביר נכון, ועובדה שהיום אני יודע C++ אבל זה כמו שאמרתי אחרי שפיתחתי את רמת האנגלית שלי, ואחרי שלמדתי מניסוי וטעיה, REFERENCEים, ודוגמאות קוד שדרשו ממני לפצח את פעולתן.
רק לפני כמה שבועות, גיליתי מה זה רקורסיה, דבר פשוט שאני משתמש בו לעיתים קרובות, ולא ידעתי שיש לזה שם.. רק לפני כמה ימים גיליתי עוד נושא לדוגמה שאני לא יודע בC++ שהוא עצים בינאריים, וככה זה נמשך וככל שאני יודע ככה אני מגלה כמה אני לא יודע.
אבל אם היה מדריך טוב באינטרנט שגם היה מלמד אותי לעבוד נכון הייתי היום שולט הרבה יותר טוב בשפה, אם היו לי כל מיני תרגילים לעשות, והייתי רוצה לקבל עליהם חוות דעת.

בקשר לאבחנה השניה, אף אחד לא אומר שאתה חייב לבדוק תשובות, אלא אומר שאתה יכול אם אתה רוצה, בהתנדבות כמובן.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 22:21
נושא ההודעה:

רעיון מאוד מעניין )וגם לא יזיק לי ללמוד תכנות כמו שצריך( אבל...
לפני שמתחילים להסתבך עם הקטע של שאלות, תשובות, חידות ופתרונות, צריך קודם כל - מדריך נורמלי. וברגע שתמצא אחד כזה)בעברית (אז לא תהיה כל כך זקוק לקטע של הפתרונות, אם כי זאת תהיה תוספת מאוד מעניינת.
אז לדעתי צריך קודם כל ליצור איזשהו מדריך בסיסי בשיתוף של אנשי האתר, ושכל פעם יעדכנו מה שחסר בו, או שלא כתוב בו טוב )וזה הרעיון שלי ליצירת מדריכים (המדריך יהיה פתוח כמובן, ואז, נוכל לבנות את מערך השאלות-תשובות שהצעת.

בשורה תחתונה: אני מציע שנתחיל בפרוויקט כתיבת מדריכים, ואחרי שנכתוב מדריך סביר, נתחיל ברעיון המעניין שלך.

מה דעתכם?

משה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 23:42
נושא ההודעה:

משה:

1. חפש אם כבר לא נכתב מסמך סביר
2. אם לא: כתוב התחלה של מסמך ופרסם אותו. הזמן אחרים להשתתף אבל אל תבנה על זה.

וויקי הוא גם פורמט נחמד לשיתוף פעולה. אם יש איזשהו וויקי זמין אפשר להתעלק עליו ולהתחיל לכתוב שם.

בכל מקרה: אל תבזבז שנים על בחירת מסגרות ופורמטים. אפשר להמיר פורמטים. יותר קשה ליצור תוכן.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אייל
  2. אורח
  3. אייל