ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

Whatsup - לינוקס, תוכנה חופשית וקוד פתוח בעברית FAQ (שאלות שכיחות)


[ שאל שאלה ]


קטגוריה: ראשי -> 8. הפצת פדורה (רד האט) לינוקס
תת קטגוריות:
   נספחים למדריך ההתקנה
   מדריך ווטסאפ להתקנת פדורה לינוקסשאלה
·  מה קרה לרד האט לינוקס (Red Hat Linux)? מה זה Fedora\פדורה?
·  מה עדיף רד האט או מנדרייק?

תשובה
·  מה קרה לרד האט לינוקס (Red Hat Linux)? מה זה Fedora\פדורה?

הפצת Fedora Core (להלן פדורה) היא התוצר הראשון של "פרוייקט פדורה", פרוייקט קהילתי בחסות חברת רד האט (Red Hat) הזמינה להורדה חופשית מהאינטרנט מאתר הפרוייקט בכתובת: fedora.redhat.com.

חברת רד האט הכריזה באוקטובר 2003 כי היא מתכוונת לחדול מהפצתה של הגירסה הצרכנית של "רד האט לינוקס" (Red Hat Linux), כעשר שנים לאחר שהוקמה. רד האט שיחררה את קוד המקור של ההפצה שלה והעבירה את הקוד לאחריותו של הפרוייקט החדש וכן נולדה למעשה הפצת פדורה. חברת רד האט תמקד את מאמציה בתחום הפתרונות העסקיים עבור ארגונים אבל תמשיך לשחרר קוד ולהשתמש בקוד מפרוייקט פדורה עצמו.

חברת רד האט הכריזה לאחרונה כי לא תמשיך לפתח את הגירסה השולחנית של Red Hat Linux. הגירסה האחרונה אשר שוחררה תחת שם שזה היא גירסה 9.0. חברת רד האט ממשיכה להתמקד במוצרים המיועדים לארגונים הכוללים פתרונות לשרתים ותחנות עבודה.

במקביל, חברת רד האט הקימה פרוייקט חדש בשם Fedora (פדורה) בשיתוף עם פרוייקט קהילתי בשם זה אשר התנהל במקביל וללא קשר לרד האט. מיזוג שני הפרוייקטים נועד לאפשר פיתוח קהילתי של הפצה חופשית לשימוש כללי שאיננה קשורה לרד האט בכל הקשור לתמיכה.

הפרוייקט כבר שיחרר בתחילת נובמבר 2003, גירסה ראשונה של ההפצה המכונה Fedora Core 1 והיא זמינה להורדה מהאינטרנט (ראו Release Notes). בין החידושים המשמעותיים בגירסה זו שילוב טכנולוגיות apt/yum בבסיס ההפצה המאפשרים עדכון יעיל ונוח של חבילות תוכנה ישירות מהאינטרנט תוך שמירה על פתרון תלויות בין גרסאות שונות של רכיבי התוכנה המותקנים במערכת ההפעלה.ראו מידע נוסף אודות פדורה לינוקס כאן: שוחררה Fedora Core 1 (תמונות מסך)
פרשנות על המהלך והמשמעות שלו עבור המשתמשים אפשר לראות כאן: פרשנות: על הצעדים האחרונים של חברת רד האט
מדריך התקנה קל (אנגלית) למשתמשים בפדורה אפשר למצא כאן: Fedora Core Linux 0.95 (aka Beta 3) Getting Started

בחזרה לראש העמוד


·  מה עדיף רד האט או מנדרייק?

ראו מידע נוסף על שתי ההפצות, המקור המשותף שלהן ועוד בסקירה הבאה של נדב מבור: מלחמת רד-האט - מנדרייק

בחזרה לראש העמוד