ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

Whatsup - לינוקס, תוכנה חופשית וקוד פתוח בעברית FAQ (שאלות שכיחות)


[ שאל שאלה ]


קטגוריה: ראשי -> 0. כללי -> 1. שאלות אודות אתר ווטסאפ

שאלה
·  מהי מטרת האתר הזה?
·  מה אוכל למצוא באתר?
·  אני יכול להשפיע?
·  למה סגרו לי את הדיון? מה לא בסדר בכותרת?

תשובה
·  מהי מטרת האתר הזה?

מטרת האתר היא לשמש מקור מידע וחדשות למשתמשי לינוקס בארץ בשפה העברית. זהו האתר הראשון בארץ המספק שרותי מידע בעברית ללינוקס והוא מיועד למשתמשים מתחילים ומתקדמים כאחד.

בחזרה לראש העמוד


·  מה אוכל למצוא באתר?

בעיקר תכנים וחדשות מעולם הלינוקס בארץ ובעולם. אנו נשתדל לתרגם ולהביא לכם כמה שיותר תכנים עדכניים על בסיס יומי, גם באמצעות האתר וגם על ידי משלוח חדשות לתיבת הדואר שלכם (למשתמשים רשומים בלבד).

כמו כן, תוכלו למצוא אצלנו סביבה תומכת באמצעות הפורומים
שלנו, מדורים מורחבים לסיקורי מוצרים,
הורדות של קבצים רלוונטיים ללינוקס,
מדור קישורים עשיר בתכנים, ועוד הרבה דברים מעניינים.

בחזרה לראש העמוד


·  אני יכול להשפיע?

בוודאי :)

אם חיפשת ולא מצאת משהו מסוים באתר, תוכל תמיד להמליץ ולבקש תכנים חדשים... אנו פתוחים לרעיונות. תוכל לעשות זאת באמצעות הפורום, או על ידי יצירת קשר ישירות
לצוות האתר.

בקרו גם בעמוד הדרושים שלנו, לעדכונים שוטפים לגבי תפקידים פנויים.

בחזרה לראש העמוד


·  למה סגרו לי את הדיון? מה לא בסדר בכותרת?

קודם כל קצת רקע. הפורום כאן (ובכלל האתר כולו) מתעתד להיות מקור ידע לנושאים שונים שבהם הוא עוסק. בתור שכזה, התפיסה היא לא גישת אוטובוס אלא גישת מכונית פרטית, ולמה הכוונה?

באוטובוס, אתה קונה כרטיס, וממש לא אכפת לך (אולי...) מה קורה לאוטובוס אחרי שירדת ממנו. בגלל זה אנשים מרשים לעצמם לזרוק באוטובוס זבל, להרוס ריפוד וכו'. במכונית פרטית שלך, תרצה להשתמש בה גם מחר ומחרתיים וגם בעוד שנה ולשמור על ערכה ועל חווית הנסיעה בעתיד.

למה זה קשור? תפיסת הפורום באתר זה היא שדיונים שמתבצעים צריכים להוות מקור עזרה לא רק לאותו אחד ששאל את השאלה אלא גם למשתמשים אחרים, וגם בעתיד. צריך להבין שהרבה אנשים משקיעים מאמץ בלתת מענה לתשובות, והבעיות שעולות חוזרות על עצמן. לכן, חשוב לנו שברגע שנפתרה בעיה של X, היא תוכל לשמש גם את משתמשים Y ו Z שיבקרו באתר בעוד יום, חודש או שנה.

מנגנון החיפוש באתר מחזיר בעת ביצוע חיפוש את הכותרת. מבקרים חדשים לא תמיד מודעים לבעיה, אבל כשמישהו מחפש פיתרון לבעיית התקנה במנדרייק ומקבל אוסף תשובות "מנדרייק!", "מנדרייק לא עובד לי!", "לא מצליח להתקין", "התקנת מנדרייק" וכו' - זה הופך את מנגנון החיפוש לעקר.

לפיכך, החלטנו לפני כמה זמן להחמיר עם משתמשים שלא משקיעים שניה נוספת מזמנם כדי לתת כותרת טובה, ובכך פוגעים במשתמשים אחרים שמחפשים באתר תשובות.

כמובן שכותרת כזו גם לא הוגנת למבקרים שרוצים לעזור - לאף אחד אין זמן לעבור על כל ההודעות ושימוש בכותרות שלא מתארות את הבעיה גורם לכך שמשתמשים אלו לא יכנסו לדיון בכלל או יבזבזו את זמנם על דיונים שאין להם עניין או ידע בהם.

זהו כמובן רק אחד מנהלי האתר. יש עוד נהלים שמכוונים להפוך את הפורום לאתר ידע ציבורי ואיכותי.

שימו לב לכך שמעל כל דיון שתפתחו או דיון קיים יש הודעה עם קישורים:

נא לקרוא את "המדריך למשתמשים בפורומים" ואת "כיצד לשאול שאלות בדרך הנכונה והנבונה". לפני פרסום הודעה בפורומים. דיונים שלא יעמדו בכללים עלולים להיסגר.

המינימום שאנו מצפים מקהל המבקרים הוא לקרוא את הנהלים ולפעול לפיהם. התנהגות לפי כללים אלו בסופו של דבר מיועדת להקל על כלל המבקרים ולממש את היעדים שאתר זה קבע לעצמו.

בחזרה לראש העמוד